Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nubreed


nubreed
veterán

A glorius és lamzu egerek ára még viccnek is rossz. Abszolút ultragagyi maximum 4000 ft -os nevesincs kínai fröccsöntött sz*r benyomását keltik. De remélhetőleg ezek a semmiből jött gyártók ki is fognak futni a köztudatból nagyon hamar. Én elhiszem, hogy minden jött-ment meg akarja lovagolni a mostanában reneszánszát élő periféria divatot és mindenki (ha más nem legalább 1-2 évre) Logitech -ké akar válni, de csak attól, hogy a sz*rjaikat ellátják Logitechre vagy más minőségi cuccokat gyártóra hajazó árcédulával, akik évtizedek óta jelen vannak és diktálják a piacot, még nem is válnak azzá.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#2) PR0JECTNR56 válasza nubreed (#1) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Lamzu kapcsán lehet, hogy az esztétikai kivitelezés nem felel meg a személyes preferenciáidnak, de az a helyzet, hogy az Atlantis technikailag nagyon is kompetens kihívója a Logitech jelenleg regnáló csúcsmodelljeinek is.

Én a magam részéről üdvözlöm azon új gyártók érkezését, akik minőségi alternatívákat pakolnak le az asztalra.

(#3) Semplar


Semplar
őstag

Annyiért azok a VGA -k mehetnek lassan múzeumba, már ha kifizetődik a tárolásuk...

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#4) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"azokat vette célba, akik Mini-ITX-es vagy microATX-es vasat szeretnének, de a helytakarékosság a feltűnő külsővel ellentétben nem fontos"

Vannak még ilyen célcsoportok, pl. az olyan hifibuzik, akiknek a hangzás nem számít, vagy az olyan kispénzűek, akiknek meg a pénz nem. :D

(#5) flexxx2 válasza Semplar (#3) üzenetére


flexxx2
őstag

elképesztő hogy 95k huf egy 1660super 2023ban, nem is kéne már legyen a boltokban

(#6) Viktor77 válasza nubreed (#1) üzenetére


Viktor77
titán

"Logitechre vagy más minőségi cuccokat gyártóra"

Yayyy...

Nem tudom hol éltél eddig, de a Logitech már rég nem diktálja a piacot.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) Milka 78 válasza flexxx2 (#5) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ha jól rémlik a 16xx szériába pont a TUF hűtő az amit el kell kerülni, olyan gyenge eresztés.

(#8) erikingdeme válasza Milka 78 (#7) üzenetére


erikingdeme
újonc

Így van, ez a fajta TUF hűtés borzasztó, egyszerűen képtelen ellátni a feladatát.

Felettébb korrekt hozzáálás a cikkíró részéről, hogy egy kis pénzért cserébe a szemetet is ajánlja. Hozzáértés nulla, de legalább a lényegtelen információkat sikerült leírni, valótlan állításokkal együtt.

A TUF ugyanis nem állítja le a ventiket alacsony terhelésnél, illetve nem rendelkezik fém hátlapi takaróval. (A Nitro+ 6800XT-hez is sikerült leírni, hogy fém hátlappal rendelkezik, ami természetesen szintén nem igaz)

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Erik

(#9) CriticalHit válasza nubreed (#1) üzenetére


CriticalHit
őstag

A prémium 55 grammos, üvegcsúszólappal, 26 000dpi érzékelővel, 80millió kattintásra hitelesített Huano kapcsolókkal szerelt, formatervezett számodra "ultragagyi" Lamzu Atlantis-t számos neves tesztoldal, értékelő és profi játékos is a legjobb egerek közé sorolja.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#10) Pernyo válasza erikingdeme (#8) üzenetére


Pernyo
csendes tag

"A Nitro+ 6800XT-hez is sikerült leírni, hogy fém hátlappal rendelkezik, ami természetesen szintén nem igaz"

Itt azt írják, hogy fém: https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-6800-xt-nitro-plus/2.html

Hogy biztosra menjek, levettem a ház oldalát és megnéztem, miből van. Szerintem fém. :Y

(#11) erikingdeme válasza Pernyo (#10) üzenetére


erikingdeme
újonc

Nekem nagyon műanygosnak tűnt/tűnik, és a Sapphire gyári oldala is csak annyit ír, hogy "Backplate with ARGB". A Pulse esetében ugyanitt "Metal Backplate" szerepel.

Ha viszont a teszt és a saját kártyád alapján tényleg fém, akkor én néztem el. :R

Üdv.: Erik

(#12) Pernyo válasza erikingdeme (#11) üzenetére


Pernyo
csendes tag

Ránézésre tényleg műanyagnak tűnik, én vmi alumínium ötvözetnek nézem. Sokkal hidegebb érzésre, mint a műanyagok. Néztem én is a gyártó oldalát, h mit ír, ezért néztem meg. :) :R

(#13) Akula


Akula
őstag

Az a thermaltake ház olyan, mint egy birodalmi rohamosztagos sisakja

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#14) Chiller válasza Pernyo (#10) üzenetére


Chiller
őstag

Nekem is konkrétan Nitro+ 6800 XT SE van, és fém.

(#15) B.Á.L.!.N.T válasza Akula (#13) üzenetére


B.Á.L.!.N.T
senior tag

..éss tényleg .. :DD

(#16) Krugszvele válasza Dr. Akula (#4) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ez nekem eddig minimum a hónap, de inkább az év kommentje! :R

(#17) Semplar válasza flexxx2 (#5) üzenetére


Semplar
őstag

Ha tej lenne már a csatornába engedték volna, mint hogy olcsóbban adják. :(

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#18) pzske


pzske
aktív tag

Nálam is kiverte a biztosítékot a 1660....

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#19) DarkByte válasza Viktor77 (#6) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem csak hogy nem diktálja, de sajnos jó pár termékük minősége is kritikán aluli. :(
A Logitech G603-mam görgője alig 2 hónap után adta meg magát. Mint kiderült a Logi görgő kritikán aluliak mostanában.
Most egy Glorious Model D Wireless-em van és nagyon meg vagyok vele elégedve.
A Logi MX Keys-em egyelőre szerencsére jól viselkedik, bár ez is kopik rendesen, árához képest kicsit elkeserítő. Amit korábban próbáltam Keychron-t jobban tűrte.

[ Szerkesztve ]

(#20) ricsip válasza CriticalHit (#9) üzenetére


ricsip
addikt

számos neves tesztoldal, értékelő és profi játékos is a legjobb egerek közé sorolja.

És mindegyik meg is kapta érte a zsebébe a reklám árát.

-

(#21) CriticalHit válasza ricsip (#20) üzenetére


CriticalHit
őstag

Forrás/bizonyíték/tény hiányában csupán az irigységedből fakadó rágalmazás. Ellenben az pedig vitathatatlan objektív és ellenőrizhető tégy, hogy a Lamzu Atlantis a jelenleg elérhető legminőségibb alkatrészekből, kiválóan összerakott egér.

[ Szerkesztve ]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#22) carl18 válasza pzske (#18) üzenetére


carl18
addikt

5 éves kártya, pedig az a 95E forintos ár nem is a legmagasabb.
A linkre úgy katintson mindenki felmegy a vérnyomása.
MSI GeForce GTX 1660 6GB GDDR6 192bit (GTX 1660 SUPER GAMING X) 145 990 Ft

Ez már durván lehúzás a köbön, ennyit nem ér egy 5 éves készleten ragadt kártya. :(
112E forintol indul a RX 6600, ami sokkal erősebb és újabb.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#23) ricsip válasza CriticalHit (#21) üzenetére


ricsip
addikt

farkasvakság és csőlátás makacsul tagadni és nem tudomásul venni az onlájn marketing világ működését 2023-ban

[ Szerkesztve ]

-

(#24) Viktor77 válasza ricsip (#23) üzenetére


Viktor77
titán

Ahogy hülyeség mindenre rámondani hogy reklám, fizettek érte.
A farkasvaksággal tisztában vagy azért? Nem úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#25) Apollyon válasza carl18 (#22) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem csak Magyarországon, külföldön is hasonló árfekvésben vannak ezek a kártyák egymáshoz képest. Most mindenért körülbelül legalább ennyi pénzt kell adni, amivel el lehet játszogatni legalább 1080p-ben.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#26) CriticalHit válasza ricsip (#23) üzenetére


CriticalHit
őstag

Tények felsorolása helyett szánalmasan gyenge általánosításon lovagolni nem érvelés. A minőség pedig nem marketing fogás, hanem könnyen bizonyítható tény. A magára valamit is adó, megbízható, hírneves tesztelő, értékelő soha nem kockáztatná bizalmának elvesztését, nevét, hamis, megvett értékeléssel.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#27) 4nick8 válasza ricsip (#20) üzenetére


4nick8
őstag

Nyilván a ici pici új cég akinek anyagi lehetőségei arra elegek hogy adagokban készítsen egereket végtelen marketing költségvetéssel rendelkezik. A feneketlen zsebü Logitech, Razer, CM, etc pedig nem és nem tudják lefizetni a tesztelőket. Akik egyáltalán nem kényesek a hírnevükre mert olyanok mint a magyar The VR aki elefántcipőtől kezdve üdítőitalig mindent reklámoz csak nem tesztel semmit.

(#28) carl18 válasza Apollyon (#25) üzenetére


carl18
addikt

Nekem is 1660 Super Gaming X van, de ennyit számomra biztos hogy nem ér meg. Tudom nyilván rajtuk ragadt a készlet, de azért aki otthon az informatikába ezért nem fog ennyit kiadni.
Főleg ha nézz pár tesztet és kiderül ennyiért van már jobb is.
6700XT is van 160 körül újanta 3 év garanciával. :K

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#29) bartos96


bartos96
tag

Amugy szerintettek azoknal alkudni a vgak aran aki itt sponzor sikeres lenne? 1660 mondjuk 60 ert? Mert szabadulni akarna tole csak arat nem engedne.

(#30) Micsurin válasza carl18 (#22) üzenetére


Micsurin
nagyúr

135-ér már 6700 van. ~5 napja sétált ki ennyiért velem a Pulse a boltból... rablás az a 1660 :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#31) Apollyon válasza carl18 (#28) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem állítottam, hogy egyetértek az árazással. Egy gagyi RX 6400-ért is sok pénzt kérnek ahhoz képest, hogy kicsivel többért már többszörös teljesítményt kapsz.
Viszont azóta a pénz is durván elinflálódott, plusz pandémia+chiphiány kombó is állított egyet az ársávokon korábbról.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32) Docci válasza Semplar (#3) üzenetére


Docci
senior tag

Pontosan. Nem fogják fel a gyártók, vége van a jólétnek. Játékos vagy senki között tudnak választani, nincs más aki venné. A nagy stúdiók most jöttek ki pár címmel, ami beárazta a következő 2 évre a teljesítmény szintet. Ahhoz, hogy legyen eladás kell a next gen jó áron, vagy ezt kéne olcsóbban adni. Addig marad a pangás. Amilyen durván jó most a CPU piac, olyan f@s a VGA.

Erőt s erényt!

(#33) Apollyon válasza Docci (#32) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Valószínűleg azért a dollármilliárdos cégek már rég kiszámolták, hogy adott scenario esetén mi a jobb taktika. Plusz valszeg a boltok sem akarnak bukni a kártyákon.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34) carl18 válasza Micsurin (#30) üzenetére


carl18
addikt

Igen, láttam árukeresőn a sima 6700 is jó árba van. Főleg a 1660 Super árazása mellet.

#31Apollyon
Igen, de a 1660 Super nem 1-2 éve jött le a szalagról hanem 2019 megjelenés. De amúgy a vásárló dönt, ha túl drága egy termék nem kell megvenni. :K Aztán meglátjuk 2 év múlva is ennyiért adják-e?
Ha nem veszik kénytelen lesz belőle engedni, amúgy egy laikus úgy is megfogja venni. Mert látja szép RGB-s gamer hűtése van, és erősebbnek látja mint amilyen valójában. :U

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#35) icp1970


icp1970
senior tag

Ezek a múzeumi VGA árak egy vicc.

(#36) DarkByte válasza Docci (#32) üzenetére


DarkByte
addikt

A VGA-kat (legalább is az Nvidia-nál ahol a CUDA-val lényegében monopól helyzetben vannak) felszívja az AI, önevezető autók és társai. Marhára nem hatja meg őket a játékosok sírása. A crypto-t váltotta a mesterséges intelligencia boom.

[ Szerkesztve ]

(#37) nubreed válasza DarkByte (#36) üzenetére


nubreed
veterán

+1. Sajnos. Pont ezért teheti meg megint, hogy az nVidia annyiért sarcolja meg a játékosokat is amennyiért csak akarja.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#38) Dilikutya válasza flexxx2 (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem hogy van, de jön! Alig 4 éves az 1660, bár ha azt nézzük, hogy 4GB-os 1050Ti-t is kapsz még 80-90 között, rögtön nem is olyan rossz ajánlat.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#39) Apollyon válasza Dilikutya (#38) üzenetére


Apollyon
Korrektor

4GB-os 1050Ti-t is kapsz még 80-90 között

Irónia, hogy 2017-ben, újonnan 44-ért vettem egy ilyen kártyát. Ha nem is ingyen kéne már osztogatni, de kétszer annyiért árulni sem. Igaz, egy fokkal jobb így is mintha csak bontatlanul a tengerbe öntenék.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#40) Dilikutya válasza Apollyon (#39) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jó, ha úgy vesszük, árában van, én is 2x annyit keresek most, mint 2017-ben. :)
Csak hát a 1050 is 7 éves cucc, piacon se kéne már lennie. Bár nem hinném, hogy sok panasz van rájuk, én is elvagyok az RX570-el, bár újonnan aligha régiséget vennék. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#41) lujo10 válasza Semplar (#17) üzenetére


lujo10
aktív tag

+1 :K
Még talán annyit, sokan hiszik azt, hogy egy kifutó szériát majd fillérekért vásárolhatnak meg a végén, de őket el kell keserítsem, mert egy bizonyos árszint alá soha nem fog menni, inkább megsemmisítik az adott terméket. Hát ez van :)

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#42) Dilikutya válasza lujo10 (#41) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem az a gond, hogy nem ment egy bizonyos árszint alá, hanem hogy kétszer olyan drága, mint pár éve, holott egy napról-napra avuló termékről van szó, már jó pár utód jellegű kártya van a piacon.. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#43) ussseal válasza DarkByte (#36) üzenetére


ussseal
tag

Pontosan, meg kell nézni az Nvidia nyilvánosan elérhető üzleti stratégiáját, illetve a rohamosan növekvő bevételű "Compute&Networking" szegmenst a GPU-k mellett [link] .
Ha ehhez még hozzájön a kvázi monopol helyzetük több területen, pont teliber*kják, hogy Pistikének az aktuális generáció népkártyájáért egy korrektebb használtautó árát kell kicsengetnie.

[ Szerkesztve ]

(#44) carl18 válasza Apollyon (#39) üzenetére


carl18
addikt

Na igen, durva hogy a ezer éves 1050Ti mennyibe kerül és ezek mellet milyen teljesítményt produkál. Manapság ez nem sok mindenre elég, főleg a új címek alatt. :(

Azért a 1660 Super mellet 1050Ti labdába se rug mellete. GTX 1660 super vs GTX 1050 Ti comparison test
:U
De a RX 570 is erősebb mint a 1050ti.

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#45) CapriBoy válasza flexxx2 (#5) üzenetére

ugyanez jutott eszembe, muzeális darab lassan

(#46) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

esküszöm 2x is megnéztem a dátumot a cím alatt.
elöször azt hittem vmi 4 éves cikket olvasok amikor megláttam a 1660S-t.
másodszor már jobban összezavarodtam amikor a 6700-6800-as radeonokat láttam meg, mert az meg 2 éve volt kb téma.

gyakrabban kéne itt olvasgatnom h képben legyek (a történelemmel) :)

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#47) Dilikutya válasza kenesei1982 (#46) üzenetére


Dilikutya
félisten

3 év múlva hogy össze leszel zavarodva, amikor jön a Radeon 9700 és 9800XT. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#48) kenesei1982


kenesei1982
aktív tag

egyszerűen nem értem ezt a cikket. nem tudok túllendülni rajta.
Úgy van írva a cikk mintha most jelent volna meg a pulse 6700xt. azóta van ilyen mióta létezik 6700xt. a 1660-ról nem is beszélve...... itt pörög egy pont ugyanilyen tuf mögöttem. (se fém hátlap, se 0 rpm venti)

és hol van még április 1-je.....

– Alkudozz rendesen. Ez nem ér tizenkilencet. – Az előbb azt mondtad, hogy húszat ér! – Jaj, ugyan barátom, gyerünk, alkudj!

(#49) KicsiAnthony


KicsiAnthony
csendes tag

A Pulse 6700XT jó kis kártya, elnyűhetetlen darab, jó hűtéssel.

(#50) ceia


ceia
őstag

Nem az a baj, hogy lehet kapni 1660-at, van, akinek ez is teljesen megfelel a vasárnapi full hd ticsungoláshoz. Az a baj, hogy túl drága. 75-ért kéne ezt ma már adni. Csak, a kialakult magas áraktól nem szívesen szabadulnának a gyártók, sem a boltok, hiába szűnt meg elvileg a magas árat kiváltó két ok: a bányászat és a "chiphiány". Nem kell csak az NV-t sárdobálni, az AMD sem jobb nála. Csak azért olcsóbb, mert kevésbé is népszerű.

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.