Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) g@bo


g@bo
nagyúr

915G7AD-8KS

[link]

[kép]



a lapon van agp v inkább FGP ( foxconn graphics extension ) és pci-e slot is.

kezdődött ott a gond, hogy nem indult az ''agp'' portba rakott 9800pro kari ( a leírásban nincs benne, hogy megy-e a lappal, de az se hogy nem, a 9600-as széria pl. nem megy )

aztán egy kis bios turka után elindult, a kártya ventilátora is felpörgött, ami előtte meg se nyekkent... hurrá van kép.

volt ilyen lapom ( integrált asrock, agp porttal ) de az a nem támogatott karikkal kapásból el se indult, pl szintén 9600-as széria.

most ott tartok, hogy ezt az ''agp'' portot a win nem ismeri fel, és emiatt nem kezeli a kártyát, van kép, de csak a 16 színű nyomorúság... ati driver nem látja a karit.

én vagyok béna, vagy van valami trükk, v a 9800-as mégse jó neki? ha egy támogatott kártyával felismeri a portot, vissza a 9800?


segíjjetek... :O :R



[Szerkesztve]

(#2) g@bo válasza g@bo (#1) üzenetére


g@bo
nagyúr

:O

(#3) Printszkrín válasza g@bo (#1) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Van annak a portnak valami speckó drivere.
Alaplap CD-jén rajta kell lennie.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#4) g@bo válasza Printszkrín (#3) üzenetére


g@bo
nagyúr

azt mondod? :R megnézem holnap.

azt nem rakja fel a az alaplapi driver ( inf. ) igaz?

(#5) g@bo válasza Printszkrín (#3) üzenetére


g@bo
nagyúr

nincs rajta driver.... :O

(#6) g@bo


g@bo
nagyúr

köszönöm a rengeteg segitséget. :R

(#7) akaido válasza g@bo (#6) üzenetére


akaido
addikt

ATI 9700pro és 9800SE-t támogatja a lap, elvileg.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#8) akaido válasza akaido (#7) üzenetére


akaido
addikt

Az ATI Radeon 9800 SE ''zsugabubusom'' gyönyörőűen műxik ebben a Foxconn lapban + az alaplapi Intel VGA-val együttműködve dual monitoros üzemmódot is el lehet érni.
Annyi a titka az egésznek, hogy előbb mindig az ''Add-on'' zsuga driver-ét kell feltenni, utána az integráltét. Ha PCI-X-es karesz figyelne a slotjában, akkor a dual moncsi üzemmód nem működne.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#9) akaido


akaido
addikt

Az említett Foxconn lapról eddig csak jót tudok mondani. A tuningolást még nem próbáltam, de egy 3.2-es cerkával és intel(r)cooleres gyári hűtéssel talán nem is érdemes?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#10) akaido


akaido
addikt

A PCI-E slotban egy Sapphire X800XL-t üzemeltetek tegnap óta. Igaz nincs a gyárilag támogatott zsugák között, de edig műxik szépen.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#11) akaido


akaido
addikt

A Foxconn lap DDR2 SDRAM 533 MHZ-es Samsung memcsikkel is szépen kajáltatja az adatfalatokat. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#12) magi20 válasza g@bo (#5) üzenetére


magi20
senior tag

nekem is volt anno egy asrock k7s41gx-es lapkám,és hozzá egy 9600-as ati...hát én kb 1 hónapon át küszködtem vele...és nem sikerült pedig nincs fennt neten hogy ne lenne jó bele a 9600-as..neked mi lett vele?sikerült?

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#13) akaido válasza magi20 (#12) üzenetére


akaido
addikt

Lehet, hogy csak az AGP Fast Write-ot kellett volna kikapcsolni a BIOS-ban a Resource Configuration menüben, de gondolom mindent végigjátszottál.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#14) Blue@X


Blue@X
senior tag

Valaki el tudná mondani hogy lehet kikapcsolni az alaplapi integrált vga-t hogy a F.G.E. II miatt ne 4x legyen a pci-e hanem 16x?

(#15) akaido válasza Blue@X (#14) üzenetére


akaido
addikt

BIOS-ban Advanced Csípszet ''Fícsőrsz'' alatt a PEG/OnChip VGA Controlnál állítsd be a PEG port opciót. Aztán ez alatt a PEG force X1 disabled legyen.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#16) Blue@X válasza akaido (#15) üzenetére


Blue@X
senior tag

Nekem az Advanced Chipset Features-ben nincs ilyen menüpont.
Nekem Foxconn 915GL7MH-S alaplapom van és nem tudod hogy ott hogy kell?
Vagy frissitsek BIOS-t?
Válaszod előre is köszönöm....

[Szerkesztve]

(#17) akaido válasza Blue@X (#16) üzenetére


akaido
addikt

PEG/Onchip VGA control a lapod kézikönyve szerint kell, hogy legyen, így a fentebb leírtak egy része legalább érvényes:) . Ezalatt tényleg más mint az enyémben, így ott még az Init display First-nél a PEG legyen az elsődleges.
A kézikönyv még azt is írja, hogy a Dual VGA miatt Dual Monitor üzemmód képesség megengedett. Sajnos nem tudtam 1értelműen kiolvasni, hogy ez a képesség milyen mértékben befolyásolja a lap PCI-X képességeit.
Végignéztem a honlap BIOS-ait, de szintén nem találtam 1értelmű utalást arra, hogy melyik BIOS az amelyik esetleg megoldaná ezt a problemot.

[Szerkesztve]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#18) Blue@X válasza akaido (#17) üzenetére


Blue@X
senior tag

Azért kösz hogy megnézted.
De nem lenne rossz kikapcsolni az integrált vga-t mivel igy 4x pci-e-ben érezhetően és mérhetően is lassab a 7600 gt-m.
Ha valakinek ilyen lapja van és tudja mi a megoldás akkor írja le mert nem szégyen:D

(#19) akaido válasza Blue@X (#18) üzenetére


akaido
addikt

Az aláírásomban lévő lapnál annyiban más a helyzet, hogy az egy full hybrid cucc, mivel integrált vga és AGP és PCI-X slot is van rajta. Egy darabig Radeon 9800SE zsugát üzemeltettem az AGP-ben és ilyetén felállással nem lehetett letiltani az integráltat!
A PCI-X slotban üzemeltetett karesznál automatice letiltódott az integrált graf kártya.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#20) Blue@X válasza akaido (#19) üzenetére


Blue@X
senior tag

Nekem sajna nem tiltodik le.
Mert néztem több progival is és mindenhol pci-e 4x van írva.
Szoftveresen valahogy nem lehet letiltani windows alól?

(#21) akaido válasza Blue@X (#20) üzenetére


akaido
addikt

Ezt ismerem, de sztem Te is: Az Eszközkezelőben jobb klikk a tiltandó eszközön és Tiltott.
[kép]

[Szerkesztve]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.