Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Kazimír válasza sbazsi (#249) üzenetére


Kazimír
őstag

Őszintén szólva én ezek közül egyik könyvvel sem találkoztam még.. :B
Fotós témában szerzett csekély tudásom Wimmer Imre: Fényképezés nem csak kezdőknek, Gert Koshofer: Fényképezés korszerűen, John Freeman: A fényképezés enciklopédiája (sok széééép, naaagy képpel :) ) c. kiadványoknak és a kedves, Praktica IV típusú, kisfilmes, fénymérőmentes, teljesen manuális gépemnek köszönhetem :)

Ezekhez képest a mai kiadványok biztosan sokkal alaposabbak, átfogóbbak. Vagy töltsl le néhány könyvet, vagy könyvesboltban lapozz beléjük, úgy kiderül, mennyire tetszik majd az író stílusa Neked.

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#252) nicoka válasza cigam (#180) üzenetére


nicoka
tag

Nagyon szépen köszönöm a videókat. :R

(#253) dni


dni
őstag

Kösznöm a videókat!

(#254) sbazsi


sbazsi
veterán

és van itt olyan, aki úgy ajánl könyveket, hogy olvasta is, és ez alapján van tapasztalata?

(#255) Cassidey válasza sbazsi (#254) üzenetére


Cassidey
senior tag

en az alapjan ajanlom neked scottot.. mert iszonyu erthetoen es egyszeruen fogalmaz, sajat ismeroseimnek is azt adnam a kezebe.
ezzel a cikkel pedig nem ertek egyet, az egyetlen olyan konyv a magyar piacon, ami fotos szemszogbol tanitja a ps-t, es nem azzal foglalkozik 1-200 oldal, h hogyan huzz vonalat, meg rajzolj amire semmi de semmi szukseg. igen, ad nehany altala hasznalt beallitast, kiprobalod. nem tetszik? valtoztatsz rajta, de van mibol kiindulni. kapsz tobbfele retus modszert a szemfeheritesre pl, kiprobalod, hasznalod amelyik a legkenyelmesebb. az meg, h fekete-feher nem tudom miert meglepo, egyszeruen minden ps konyv az, itt ilyenre csinaljak. a fotos konyvek amugy szinesek es szepek. :)

(#256) sbazsi válasza Cassidey (#255) üzenetére


sbazsi
veterán

de én nem photoshop könyvet szeretnék, hanem olyat, amivel meg lehet tanulni manuál üzemmódban fotózni. :)

(#257) nicoka válasza sbazsi (#256) üzenetére


nicoka
tag

Nekem ezt ajánlották, holnap megyek megvenni.

(#258) Cassidey válasza sbazsi (#256) üzenetére


Cassidey
senior tag

tudom, de mivel a ps konyvet linkelted arra is reagaltam..
azert csak ertheto volt, h a fotozashoz is a Scott Kelbyket ajanlom, azzal kezdtem.

(#259) sbazsi válasza Cassidey (#258) üzenetére


sbazsi
veterán

azt visszakérdés volt, hogy erre gondolt-e...

(#260) lesaux


lesaux
veterán

Először is köszönöm cigamnak, hogy megosztotta a filmeket. Szerzői és szomszédos jogok megsértése miatt a mellékelt sárga csekken százezer forintot fizessen be. :)
No de. Egyedül vagyok a véleményemmel, hogy ez a sorozat nem nekünk való? Azt ugyan nem tudom, hogy kinek, de az a négy rész, amit megnéztem, nem nyűgözött le. Arra számítottam, hogy egy-egy epizód 30 percében különféle fortélyokat leshetek el, trükköket tanulhatok, érdekes-izgalmas beállításokkal ismerkedhetek meg, gyakorlati tanácsokat kapok, vagy ha más nem, legalább látok pár profi fotót.
Ehhez képes ott a három noob, egyik sutább, mint a másik, lövik a szarabbnál is szarabb képeket, a szakember meg csak dicséri őket, hogy hú, mennyit fejlődtetek. Örvendetes, de vajon a tévénéző mennyit fejlődött?
Meg aztán. Azzal kezdődik egy-egy rész, hogy Dzsémsz nem ért a fókusztávolsághoz, Dzsenifer a kompozíciókat gyakorolná, Dzsordzs pedig hülyébb, mint a másik kettő együtt. Ő egyébként már látott fényképezőgépet, tehát kap egy DSLR-t (csak normálisan megfogni nem tudja). Ehhez képest amiről a filmben garantáltan nem esik szó, az a fókusztávolság és a kompozíciók.
Szóval nem tudom, ezzel a sorozattal kiket céloztak meg, melyik rétegnek akarnak hasznos információval szolgálni, ha a gép kezelésére nem térnek ki, beállításokat nem mutatnak, trükkök nincsenek, és tízszer annyi fotót látunk az utca emberétől, mint a profiktól.

(#261) kiskornel válasza lesaux (#260) üzenetére


kiskornel
addikt

Hááát. Van benn valami. De van egy fő tanúlsága az egésznek! Kompaktal kell lőni, mert a profiknak az teccik :)
Ugye. Igazam van! Vagy nincs igazam? De látod, hogy igazam van, mert ha nem lenne igazam, akkor is igazam van, de akkor nincs igaza annak aki mást mond az igazam helyett, tehát igaz az, hogy igazam van, és aki mást mond annak nem lehet igaza, mer az igazság az igazam, amit igazzá teszek igazzal, és a kompakt az ászz! :R

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#262) Balinov válasza kiskornel (#261) üzenetére


Balinov
félisten

magyaran a lenyeg, lenyegeben lenyegtelen.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#263) cigam válasza lesaux (#260) üzenetére


cigam
félisten

Hát aki egy tv sorozatból akar megtanulni fotózni... Kb mintha a paprikatv-ből tanulnál meg főzni.

Ha valóban belementek volna technikai részletekbe, akkor nem lett volna elég "populáris", sokkal szűkebb réteget érne el, és a felét nem értené az utca embere. Merthogy nekik készült. Viszont ad 1-2 tippet, támppontot.
Nagyon nehéz megtalálni azt a határvonalat, hogy mélyre is ás, de nem válik unalmassá/érthetetlenné. Ugyanez érvényes a fotózást oktató könyvekre is. Online is találni 1-2 jó cikket Pl. Itt van egy jó leírás a hisztogramról.

Ráadásul hiába vagyok tisztában a záridő, rekesz, stb beállítással, ha azt nemtudom átültetni a napi gyakorlatba. Ez is olyan mint a vezetés. Hiába ismered a KRESZ-t, attól még nem fogsz tudni vezetni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#264) sbazsi válasza cigam (#263) üzenetére


sbazsi
veterán

Ráadásul hiába vagyok tisztában a záridő, rekesz, stb beállítással, ha azt nemtudom átültetni a napi gyakorlatba. Ez is olyan mint a vezetés. Hiába ismered a KRESZ-t, attól még nem fogsz tudni vezetni.

na ez a bajom nekem is. hiába tudom, hogy melyik mit csinál, mégsem tudom eltalálni, hogy milyen körülmények között hogy állítsam be.
Nem létezik egy kb táblázat valahol, hogy napfényben, felhős időben, szobában, szobában lámpával, gyertyával stb kb milyen értékek között érdemes egyáltalán fotózni?! :B

(#265) Balinov válasza sbazsi (#264) üzenetére


Balinov
félisten

tartok tole, hogy nem...kismillio lehetseges scenario lehet, amit sztem lehetetlen dokumentalni..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#266) lesaux válasza cigam (#263) üzenetére


lesaux
veterán

Na mindegy, úgy látszik, különböző az ízlésünk, de én azt az 1-2 tippet, támpontot se találtam meg, igaz, nem néztem még végig a sorozatot.

A Paprika tévés hasnolatodhoz: a csatorna sem noname lúzereket alkalmaz, akik a konyhában csak a hűtőt ismerik fel, és odakozmálják az üres lábast. Nem tudom, a Hot Shots miért ragaszkodik a maga debiljeihez.

(#267) lesaux válasza sbazsi (#264) üzenetére


lesaux
veterán

http://en.wikipedia.org/wiki/Sunny_16
De a fénymérőd pontosabb, illetve nem szégyen szerintem az Av mód.

(#268) BEE válasza lesaux (#266) üzenetére


BEE
addikt

Szerintem is sóder az egész.
Elhangzik néhány alapelv, de konkrétum semmi.

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#269) decens


decens
tag

szinte minden fotós topikban rendszeresen felbukkan a kérdés, milyen könyvből tanuljon a lelkes kezdő... szeretettel ajánlom tehát mindenki figyelmébe a következő

Ne linkeljétek ide a Fórumra ezt az oldalt, a könyvek jogtulajdonosa nem engedélyezte ezt a felhasználást! :(((

[ Módosította: philoxenia ]

(#270) kiskornel válasza decens (#269) üzenetére


kiskornel
addikt

Köszi

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#271) decens válasza decens (#269) üzenetére


decens
tag

most erre mit lehet mondani...?

tök igazad van philoxenia, és nem mintha mindenáron kötekedni akarnék, de szerintem a topikban többször belinkelt filmek jogtulajdonosai sem járultak hozzá a felhasználáshoz - és mégis mindenki boldogan töltöget - vagy a szerzői jog csak a könyvekre vonatkozik? nem igazán értem ezt a lépést. :U

:F :F :F

(#272) philoxenia válasza decens (#271) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A másik bűne nem ment föl minket.... Ha látsz ilyesmit, jelezd a modkerben. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#273) Kazimír válasza sbazsi (#254) üzenetére


Kazimír
őstag

Most már úgy ajánlom S. Kelby-t, hogy olvastam is :)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#274) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok.

Egyetértek néhány előttem szólóval, miszerint jópofa dolog nézni, hogy fotózgat 3 szedett-vedett ember, de szinte semmit nem lehet tanulni az egészből. Persze én értem, hogy mit miért csinálnak, mert tisztában vagyok az alapokkal és a műszaki oldalával is, de az lenne talán a lényeg, hogy a nézőkben ne legyen olyan érzés, hogy az a 3 buta ember milyen hamar felfogja a tanácsokat amit a profik mondanak nekik, pedig csak 1-2 szóval magyarázzák el nekik, én meg semmit nem értek az egészből...

Viszont ajánlani tudom mindenkinek az "Ízlések és fotonok" címü sorozatot, ami nagyon korrekten elmagyarázza a beállításokat, az alapvető fogalmakat megérteti a kezdőkkel is, bár nem szigorúan véve a fényképezőgépekreapplikálva, hanem kamerákra, de az elv ugyan az. És jobban meg lehet érteni a működési elveket, mint könyvből, hisz sokszor mutatja az eredményt is, pl. az átmenetet az automatika alul/felül-exponálásakor.
Azt sajnálom, hogy sok részről lemaradtam, és nem tudom sehonnan pótolni.
Nem tudja véletlenül valaki, hogy honnan lehetne letölteni az epizódokat?
Köszi előre is.

(#275) pufancska


pufancska
tag

Sziasztok, valakinek nincsen e meg egy nagyon jó kis magyar oktató film fotózás/ videózás ezerszer jobb, mint ez csakhogy én egy-két részt láttam belőle és szeretném megnézni még egyszer, mert tényleg über fantasztikus, hihetetlen, hogy a magyarok ilyen adást csináltak.
Ja a cím: ÍZLÉSEK ÉS FOTONOK valamikor az M1-en ment.
Köszi ha valaki tud róla valamit. :K

(#276) cigam válasza pufancska (#275) üzenetére


cigam
félisten

Akkor izzítsátok a felvevőket, mert május 13-án 19:00-kor indul a sorozat ismétlése az m2-n.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#277) Melorin válasza cigam (#276) üzenetére


Melorin
addikt

Az jó lenne, mert nekem nincs m2-m :(

(#278) cigam válasza Melorin (#277) üzenetére


cigam
félisten

Megoldjuk ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#279) Melorin válasza cigam (#276) üzenetére


Melorin
addikt

Remélem, hogy akkor valaki beizzítja a felvevőjét ma este :)
Nagyon jó lenne végre megnézni az első résztől a sorozatot.

(#280) Szten Márs válasza Melorin (#279) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Vááá, jó, hogy feljött ez a téma, izzítás meglesz! (Remélem...)

(#281) Melorin


Melorin
addikt

Most néztem meg, hogy a többi részt mikor adják le, szerencsére nem kell 1-1 hetet várni az újabb epizódokra:

Vetítik:
M2:
Szerda (Május 13.) 19:00
Csütörtök (Május 14.) 19:00
Péntek (Május 15.) 19:00
Hétfő (Május 18.) 19:00
Kedd (Május 19.) 19:00
Szerda (Május 20.) 19:00
Csütörtök (Május 21.) 19:05
Péntek (Május 22.) 19:05
Hétfő (Május 25.) 19:05
Kedd (Május 26.) 19:00
Szerda (Május 27.) 19:05
Csütörtök (Május 28.) 19:05

Remélem tényleg veszi majd valaki, nagyon kéne :D

(#282) Szten Márs válasza Melorin (#281) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak VHS-re tudom :(

(#283) ottkar válasza Melorin (#281) üzenetére


ottkar
addikt

Elnéztem.

[ Szerkesztve ]

(#284) anri-ur


anri-ur
tag

A mininovára feltettem mind a 10 részt. fotosuli néven.

(#285) anri-ur válasza anri-ur (#284) üzenetére


anri-ur
tag

Bocsi,szintén elnéztem!

(#286) Ndruu válasza Szten Márs (#282) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha minden jól megy, akkor sikerül felvennem az első adást. (A későbbiekben pár rész rögzítését vállalom, de nem garantálom hogy mindet sikerül.) Aztán csak át kell kódolni és mehet is fel a megosztásba (ami jelszóval majd elérhető). Kíváncsi leszek, nem láttam még ezt a fotonos sorozatot.

Harrrr!!!!

(#287) Gubro válasza Melorin (#281) üzenetére


Gubro
senior tag

Elvileg most kellene mennie egy résznek szerinted, de a valóságban nincs benne a tv-műsorban, és mást is ad most az M2...

(#288) Szten Márs válasza Gubro (#287) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A port.hu szerint is most megy pedig :F
Meg a videó is be van állítva tőlem jó 20km-re, hogy vegye... remélem nem potyára.

(#289) Gubro válasza Szten Márs (#288) üzenetére


Gubro
senior tag

Hát nekem az apakezdődik tv mást mond.
Fura.

(#290) Ndruu válasza Szten Márs (#288) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Felvettem az első részt. Ízlések és fotonok.
Picit furcsa volt, de jól kezdték szerintem, az alapoknál. Link később...

Harrrr!!!!

(#291) Balipapi válasza Ndruu (#290) üzenetére


Balipapi
csendes tag

:R
Már várom a linket :)

(#292) Melorin válasza Ndruu (#290) üzenetére


Melorin
addikt

Zsír, király vagy :) Remélem nem lesz gond a feltöltéssel vagy mittomén :)

(#293) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Nem egyszerű feltöltögetni, ákódolva is ~160MB egy videó. Kisebbre is csinálhatnám, de akkor kb. youtube minőség lenne belőle...

Első rész
pw: foton

Harrrr!!!!

(#294) Melorin válasza Ndruu (#293) üzenetére


Melorin
addikt

Köszönjük :) :R
Nagyon jó a minőség is, csak kicsit el van csúszva a kép a hangtól. Lehet h már az adás is ilyen volt?

(#295) wfalcon


wfalcon
tag

Ha az MTV megtartja jó szokását (a saját készítésű műsorait felteszi a honlapjára), jó esély van rá, hogy hamarosan megnézhető lesz a neten is (MTV videótár -> MTV Mozi -> Ízlések és fotonok).
Már csak az a kérdés, hogyan lehet onnan leszedni a filmeket, mert csak onlány nézhető. :(

(#296) Ndruu válasza Melorin (#294) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Esetleg a darabolás során léphetett fel valami anomália, mert az eredeti és az átkódolt videó is szinkronban van. Egy nagyon minimális, 10-20ms-os késés lehetséges, de akkor ez az eredeti adásban is így volt.
Kisebb felbontásban és picit alacsonyabb bitrátával le lehetne menni 100MB alá és akkor online is nézhetőek lennének.

Harrrr!!!!

(#297) Melorin válasza wfalcon (#295) üzenetére


Melorin
addikt

Az M1-en ment pár hónappal ezelött a sorozat, és még sincs fent a videótárban, akkor szerintem most sem fogják feltenni :(

(#298) cigam


cigam
félisten

Esetleg tegyél 1 próbát az én verziómmal:[link]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#299) wfalcon válasza cigam (#298) üzenetére


wfalcon
tag

Köszönöm :R
A többi részét is elérhetővé teszed?

(#300) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

A második rész kb. Youtube minőségben. Az első 7 perc megnézhető (nem értem miért csak ennyi...:U), a többi letölthető. ~100MB
A jelszó maradt a régi.

Harrrr!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.