Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49) klepto


klepto
addikt

Én most gondolkozom azon, hogy vissza kéne térni digiről a hagyományos filmre!
Ennek több oka is van. A családi emlékeket körbeadni cd-n nehézkes, előhivatni meg semmivel nem olcsóbb, mint a film+filmelőhívás+képkidolgozás. A cd-re írt képeket nehezebb katalogizálni, és a film 20-50-100 év után is elővehető, az elveszett papirképek pótólhatók, stb. Ennek megvannak az eljárásai, de ha nem szárad ki, és hüvös helyen van, akkor tuti. Bár a kiszáradás igazából a mozgó filmeknél veszélyes, de ebbe most nem mennék bele. Én miután sokáig használtam digi gépet, rájöttem, hogy nekem nem jó! Azt az évi 5 tekercset meg bőven kibírom ;] Most azon gondolkozom, hogy vegyek-e egy új gépet, vagy vegyek egy másik Zenithet obijektív készlettel. A Zenith még mindíg minőség, csak mára már nagyon nehéznek tűnik a modern gépek mellett. :D A fénymérő, élesség/záridő/blend állítás meg igazán élvezetessé teszi a fotózást, és messze jobb minőség, mint egy digi kép. Lásd mozifilm, kontra TV (videó kamerás) film, kontra Digi kamerás filmek...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.