Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) morzsol


morzsol
aktív tag

3Mp - 300dpi

300dpi
Futólag nincs is semmi gond ezekkel a 300 dpi-vel levilágított papírképekkel...
Bár az egyes labor-printerek még ebből a 300 dpi-ből is nagyon különböző minőséget hoznak ki.
De ha egymás mellé teszel egy (jól laborált) analóg és egy ilyen 300 izés képet, akkor látni fogod a különbséget. A szem jó megvilágítás esetén kb.: 1/20 mm felbontású a tisztánlátás távolságából. Bárki látja a különbséget, de szubjektíve nem egyformán fogjuk ezt fontosnak, nagynak ítélni... Nem igény a kiváló minőség, elég ennek a világnak a ~ jó is, de miért kellene ehhez még :C is.
Nem kell és nem is áll szándékomban. Ne tedd Te se.

3Mp
Nagyon nagy különbség lehet ugyanígy a 3MP-3MP között is.
A 3mp-n én nem síkfilmről szkennelt 3mp-t értettem, hanem a szokásos konzumfos-pocket gépekét, amit már 20 ezerért hozzádvágnak, és a tisztelt(?) urak büszkén ilyenből nyomják vételenül igénytelen hányadékaikat.
Semmi bajom ezzel csupán, hogy naponta látom, azaz naponta szennyeznek vele, és ehhez sem gondolnám, hogy jó pofával kell aszisztálni, mert... legalább ne érezzék jól magukat a bőrükben. Szétkúrják körülöttünk a világot, fost eszünk-iszunk-szívunk be (mert lassan nincs más), de arcunkon csorog a retardáltak vénbaba mosolya - hiszen milyen jó nekünk, mert ez már digitális!

Én úgy gonolom, a szar, az igénytelenség ellen harcolni kell. Nem sok eszközöd van, de annyi, hogy elmondodod a véleményed igen, és minél többen mondják, annál több az esély vmi jobbra.

Ez nem digitális-kontra analóg vita, ez csupán az általános igénytelenségről szól.
Digitális is lehet uolyan jó (jobb), mint az analóg - de még ez nincs elterjedve -vagy nem létezik.(?)
Hullaszínü arcbőr 300dpi-s képek atomzajos 3mp-s gépekből...
Ha neked jó, csináld otthonra, de ezzel ne lehessen elfogadottan a közönség elé állni. Ne mérgezzenek ezzel (is). Ennyi. Sztem tök világos és akceptálható.

Laborok... Ezek a 0. generciós 300dpi-s printerek. Mennyiért is adnak egy ilyen képet? Semmi dolguk nincs vele alapból. Nem kell előhívni a negatívot, nem kell (feltétlenül) szűrni, csak ráengeded és kész. Kevesebb munkáért 3x annyit kérnek... Miért?! Ki kell gazdálkodni a gépet... Rossz duma! Ha kisebb árréssel dolgoznának, több képet rendelnél, több hasznuk lenne. Sok kicsi sokra megy. Még jó, hogy nincs így, még több fos papírképem lenne otthon.

Minél szarabb anyagot viszel be, annál jobb neked, hogy digitális a világ, és minél jobb felvételeid vannak, annál szomorúbb leszel.


Ui.: Elnézést mindenkitől régi kulturált(?) stílusom - ha volt valaha is ilyen - a múlté, többnyire már nem fogom (teljesen) vissza magam. Nem mindíg sikerül. Bocs.
De tudom, így is szerettek! :DDD :(

[Szerkesztve]

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.