Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#76001) Bozso68

Bozso68
(senior tag)

Méterben milyen hosszan lehetett a dupla sárga?

[ Szerkesztve ]

(#76002) Popes válasza DS39 (#76000) üzenetére

Popes
(őstag)

Azért azt is érdekes lett volna látni hogy ki mennyit vesz vissza(élen Hamiltonnal) akkor ha úgy mint Rosberg már nem látják ott állni Alonsót. :))

Deus ex machina

(#76003) snecy20 válasza Bozso68 (#76001) üzenetére

snecy20
(veterán)

Két bírói poszt között kb. 2-300 méter.

(#76004) guftabi96

guftabi96
(addikt)

A rádiós üzenetekről nincs semmi?
Az nem lehet, hogy a csapat szólt Rózsinak, hogy csak Alonso forgott meg, nincs ember és munkagép a pályán, nyomja neki, mert mire arra a helyre ér, már nem lesz ott Alonso?

(#75981) Malibutomi
Én se komolyan gondoltam. :D

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#76005) Bozso68 válasza snecy20 (#76003) üzenetére

Bozso68
(senior tag)

Köszi!

guftabi96: a rádióüzenetre én is gondoltam, de attól még szabály a szabály. Gondolom, telemetriával, kiskapuztak, hogy ez korrekt volt. Egyébként Börni szava benne lehet a dologban, kell a felhajtás a cirkusz körül.

[ Szerkesztve ]

(#76006) gF

gF
(senior tag)

Grid Girls :)

(#76007) kisza25 válasza DS39 (#76000) üzenetére

kisza25
(félisten)

mondjuk fordított helyzetben pont ő az aki ugyanezt csinálta volna és akkor itt menne az üdvösítés:P

ELADÓ!!! ÚJ, 2ÉV GARIS, XBOX ONE S 1TB ALL DIGITAL 41900.- # Új, bontatlan Xiaomi Amazfit Bip Cinnabar Red 18500.- # Xiaomi Amazfit Bip Lite Black 16700.-

(#76008) Top cat válasza gF (#76006) üzenetére

Top cat
(senior tag)

Van köztük egy - két finom falat ;]

(#76009) gF

gF
(senior tag)

Hát igen... :) Jóval többen vannak egyébként. Ez az utolsó turnus volt.

[ Szerkesztve ]

(#76010) shteer

shteer
(félisten)

GP2
Sirotkin mit megy :Y

[ Szerkesztve ]

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#76011) shteer válasza DS39 (#76000) üzenetére

shteer
(félisten)

Hamilton eddig magasról tett a biztonságra. Hirtelen milyen fontos lett :)

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#76012) cyberkind válasza shteer (#76010) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Ritka Pokémont üldözhet vajon? ;]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#76013) Chereiose válasza gF (#76009) üzenetére

Chereiose
(addikt)

Ők nem azok szerintem, akikkel a városban lehetett szelfizni :U Nem rosszak :P

(#76014) Top cat válasza shteer (#76011) üzenetére

Top cat
(senior tag)

Hát igen. Lajos meg a szabálybetartás :D

(#76015) b-type válasza kisza25 (#76007) üzenetére

b-type
(nagyúr)

legközelebb meg fogja csinálni pont ez az.
Annak idején Monaco-ban elvette, azt feltételezni hogy most ugyanezt csinálta volna nem sok alapja van, viszont ez az eset után már ugyanezt fogja csinálni,...ezért gondolom rossznak a döntést,..most mi múlt volna egy pole-n?...semmi Vettel két sort is jött már előre rajtnál. Nincs arányban a pole azzal amit okozhat az ha valaki versenytempóban dönget komoly veszélyre figyelmeztető zászlójelzés alatt.
De mindegy, ennek most nincs tétje majd akkor kell visszatérni rá amikor ebből gond lesz.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#76016) kisza25 válasza b-type (#76015) üzenetére

kisza25
(félisten)

Nem tudom innen a fotelből felmérni, mennyire lehetett belátni a pályának azt a részét ami a dupla sárga után következett.
De megint ott tartunk, hogy a szabály az szabály, amit a jelek szerint az 1 tizedes lassítás kielégített.
Pontosítani kellene a szabályon, ahogy Hami is mondta

ELADÓ!!! ÚJ, 2ÉV GARIS, XBOX ONE S 1TB ALL DIGITAL 41900.- # Új, bontatlan Xiaomi Amazfit Bip Cinnabar Red 18500.- # Xiaomi Amazfit Bip Lite Black 16700.-

(#76017) lenox

lenox
(addikt)

Amugy az egy tizeden lovagoltok, de az idotartam, a szabaly meg sebesseg csokkentest ir elo, nem idoveszteseget. Szoval azt kene latni, hogy a telemetria mit mutat, anelkul talalgatas, a biroknak meg volt adatuk, az meg akkor nem talalgatas. Persze en is csodalkozom, hogy ez atment, de nem az egy tizedre kene fogni, ami raadasul ugyancsak talalgatas.

(#76018) [CS]Blade2 válasza kisza25 (#76016) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Ha következetesek az eddig szisztémához, akkor a verseny után módosítanak, hogy a következő hétvégétől 1 másodpercet kell lassulni kanyaronként a dupla sárgánál.

(#76019) gF

gF
(senior tag)

Random összefutottam Ted Kravitzzel és megtanítottam neki hogyan kell helyesen kimondani azt hogy Hungaroring. Aki látta tegnapi notebookját az érteni fogja.. :D

(#76020) -Mike- válasza gF (#76019) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Well done mate.

(#76021) Chereiose válasza gF (#76019) üzenetére

Chereiose
(addikt)

:D

(#76022) b-type válasza kisza25 (#76016) üzenetére

b-type
(nagyúr)

egy kicsit másabb ez az eset, az egy autó helyhagyásnál lehet centiken vitázni, a kék zászlós beintésen lehet mérlegelni, viszont szerintem bizonyos eseteknél nincs helye megkérdőjelezni a zászlójelzést vagy a szabályt.
ilyenek a tiltó zászlók, de ilyenek a csúszós pályára figyelmeztető zászlók és a veszélyre figyelmeztető zászlók. volt kedvenc versenyzőm akit kiintettek fekete zászlóval jogtalanul és kiment, de uez kedvenc versenyzőm egy fekete zászlónál nem ment ki és futamot nyert...de nem is nagyon keménykedett vele a vetélytárs mert tudta ő is a fekete zászlót....szal sehonnan nézve nincs értelme megkérdőjelezni akár igaza van akár nem. A csúszós pálya dettó lehet hogy elbírja a tempót az az olajfolt, vagy simán csak hűtővíz, de lehet hogy sebességvesztés nélkül beleszáll a gumifalba, a sárga, pláne a dupla szintén, nincs arányban a lehetséges balesettel az hogy valakinek elveszik a körét vagy sem.
Az F1 ráadásul kirakat versenysorozat, nagy befolyással bír minden más FIA felügyelt sorozatra az itt hozott FIA döntés, pláne biztonságot érintő területen.
Nem kellene itt telemetriával vacakolni semmilyen esetben sem, sem ennél sem másnál.
...
Milyen sok idő telt el talán Nürburgring amikor a leszakadó esőben az első kanyarban röpködtek ki a versenyzők miközben a traktor bent mentett a sóderágyban? Talán más volt a helyszín...lehet van aki pontosabban emlékszik, vagy 6 autó érkezett arra a területre. Semmi.
Aztán egyszer csak Bianchi. Nincs értelme károgni amíg nincs komoly baj, csak sztem aránytalan a kör megtartása a lehetséges következményekkel

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#76023) lenox válasza b-type (#76022) üzenetére

lenox
(addikt)

Nem tudom, ezt pontosan hogy gondolod, a szabaly szerint lassitani kell, egyik allitas szerint lassitott, masik szerint nem, mi alapjan kene eldonteni, ami objetivebb, mint a telemetria?

(#76024) quailstorm válasza b-type (#76022) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Az volt a Winkelhock-féle verseny. Hamiltont visszatolták a pályára és elég sokan beestek a sóderágyba.

(#76023) lenox: példastatuálásra gondol. A sárga baromság volt, de azért nem a pályabírót kell felelősségre vonni hanem a pilótát. A kamu sárga esetén is lassítani kellene.

[ Szerkesztve ]

(#76025) JJános

JJános
(addikt)

Jó kis gumicsont volt ez a Rosberg féle pole.

Uraim! Tétre, helyre, befutóra, tegyétek meg tétjeitek!
1. Rosberg 2. Kimi. 3. Ricciardo

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#76026) [CS]Blade2 válasza lenox (#76023) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Szerintem úgy kellene dönteni, mit a fociban a bíró, hogy valaki a saját belátása szerint döntsön. Van 1db bíró, aki mérlegel, és dönt. Mondjuk Rosberg esetén törli a kört, amivel 2., és onnan a nem megfelelő mértékű lassítás miatt még mondjuk 5 hely hátra.
Mindenki tudja, hogy valami ilyesmit kellett volna kapnia, de ezek az írott szabályok sosem adnak ilyen lehetőséget, ráadásul szerintem a szabályok nem ütik meg a mércét. Amatőr, ahogy meg van írva, és nem gondolnak a részletekre, hanem menet közben változtatnak meg toldozgatják-foltozgatják, ráadásul nem sok sikerrel, mert ez a dupla sárga zászló nem 2 hónapja van az F1-ben, és tegnap látszott, hogy mai napig nem jó.

Hogy mennyire nem jó, és mennyire túlbonyolított a szabálykönyv, azt nagyon jól visszaadja, hogy mi a f.ért engedték azokat a pilótákat a Q2-be bejutni, akiknek "-" volt neve előtt a sorrendben, vagyis nem tudtak 12. időt futni. Átsiklottak az egész felett, aztán akkor jöttek rá, hogy ez így nem igazán szabályos, amikor olyan autók voltak a Q3-ban, akiknek a Q2-be sem sikerült bejutni, merthogy még a versenyre sem tudták kvalifikálni magukat. A korona az egészen, hogy az egyik ilyen túl lassú autó a 3. helyet tudta megszerezni, vagyis nem, hogy 7%-al lassabb, de még 1%-al sem.

Itt is az kellett volna, hogy egy állandó bíró dönt, és még a Q1 végén közli, hogy az egész etapra nem veszik figyelembe a 107%-os szabályt.
Most csak azért maradt mindenki a helyén, mert a továbbjutókra egy másik szabályt vettek figyelembe, míg a kiesőknek az FP3-as idejüket vették figyelembe, ami egy marha nagy véletlen miatt pont egyezett a Q1-ben levő sorrenddel.

(#76027) lenox válasza [CS]Blade2 (#76026) üzenetére

lenox
(addikt)

Valasszuk azert szet a dolgokat. Van a szabaly, az incidens, a dontesi mechanizmus, meg a dontes. Nyilvan mindegyiket lehet biralni, de egy adott szituacioban a dontesen kivul a tobbi adott. Ha latni a telemetriabol, hogy ott mindenki 150-nel ment at utana 20 masodperccel, o meg 70-nel, akkor nyilvan szignifikansan lassitott, ha 140-nel akkor nem lassitott, ha meg 120-szal akkor lehet vitatkozni. Ha meg nem tudod az adatokat, akkor meg talalgatsz, es en azt tippelnem, hogy nem tudod. Hiaba 'tudja' mindenki, hogy mit kellett volna kapnia, adatok hianyaban ez csak mezei talalgatas.

(#76028) lenox válasza quailstorm (#76024) üzenetére

lenox
(addikt)

Ott hibadzik az okoskodas, hogy arra epul, hogy nem lassitott. Honnan tudod, ranezesre? A birok megneztek a telemetriat, es szerintuk lassitott. En megneztem a videot, meg egyeb adatokat, nekem nem tunt szignifikansnak, de nem tennem fel ra a vb-t, egy pole-on pedig mulhat a vb. Mondjuk szerintem ugyis bedaralja Hamilton, de aztan az is lehet, hogy nem.

(#76029) kisza25 válasza b-type (#76022) üzenetére

kisza25
(félisten)

Ne nekem mond, nem én hoztam ezt a döntést :D
Én is azt mondom, hogy dupla sárga, akkor azt csinálja amit akkor kell :R
Azt itélték meg, hogy szabályos volt, akkor mi a fejünk tetejére is állhatunk akkor sem lesz semmi.
Amúgy pl. fociban, hányszor fúj be rosszul a bíró és azzal sem tudsz mit csinálni;)

(#76030) -Mike- válasza lenox (#76027) üzenetére

-Mike-
(addikt)

GPS adatok Rosberg két köréről a q3ban [link]

His previous PB lap: 183, 188, 192, 201, 205, 209, 212, 213, 209, 202, 197, 192, 188, 181, 178, 174, 169, 167, 164, 160, 157, 158 ... entry turn 9

Yellow flag lap: 181, 190, 194, 199, 196, 195, 192, 189, 185, 177, 174, 170, 167, 164, 160, 159, 157, 152, 153, 158 ... entry turn 9

(#76031) kisza25 válasza -Mike- (#76030) üzenetére

kisza25
(félisten)

szóval lassabban ment, 30-al azon a részen, mint az előző körben,úgy, hogy közben gyorsult a pálya
tessék:D

(#76032) Bozso68 válasza -Mike- (#76030) üzenetére

Bozso68
(senior tag)

Így már látszik a lassítás.

Szép találat :) .

Mod: Mondjuk Vettel is hibáztatta az előtte levőket, hogy nem lett jobb sárga ellenére is a köre. Akik közvetlenül Alonso mögött mentek, persze, hogy jobban lassítottak.

[ Szerkesztve ]

(#76033) guftabi96

guftabi96
(addikt)

Új pletyka: Vandoorne a Manornál az év második felétől. Én örülnék egy Wehrlein - Vandoorne párosnak :K

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#76034) lenox válasza -Mike- (#76030) üzenetére

lenox
(addikt)

GPS, annak milyen a pontossaga, en azt tippeltem, hogy erre alkalmatlan, de nem ertek hozza. Meg az jut meg eszembe, hogy mennyivel valtoztak kozben a palyaviszonyok, illetve a fia dntesben 'into turn 8' van. Na mindenestre ha ez pontos adat lenne, akkor el kellett volna meszelni, ha viszont jobbak voltak a korulmenyek meg ez nem is teljesen pontos, akkor meg az is lehet, hogy jo volt a dontes.

(#76035) KraX válasza JJános (#76025) üzenetére

KraX
(senior tag)

Hamilton, Rosberg, Ricciardo

I know kung fu!

(#76036) Csapoati válasza -Mike- (#76030) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Hát, végülis lassított... Egyértelműbb szabály kell a dupla sárgára.

JJános: 1. Wehrlein 2. Haryanto 3. Ericsson - végülis ennek sem kisebb az esélye, mint Kimi 2. helyének. :D

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#76037) quailstorm válasza lenox (#76028) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Maradjunk annyiban hogy dupla sárga esetén az lett volna az elvárás hogy meg sem próbálja befejezni a kört. A dupla sárga súlyos veszélyt jelent (ehhez képest sehol semmi nem volt). A GPS adatokat látva örülök, hogy nem született egyértelműen rossz döntés, annak is hogy nem volt sok konteó hogy Alonso direkt segítette Rosberget.

Magam részéről szurkolok neki hogy nyerjen oszt ennyi, több vitát nem ér meg.

(#76038) Citroghost válasza gF (#76006) üzenetére

Citroghost
(őstag)

És csoda, hogy néhányan elrontják a rajtot. :C

(#76039) Blackmirror válasza Csapoati (#76036) üzenetére

Blackmirror
(senior tag)

Szerintem Alonso behúzza ;] :P

S9+

(#76040) ricsi8800gt

ricsi8800gt
(addikt)

0.50ms látszik a sárga zászló [link] Nem igen lassított le Nicó

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#76041) lenox válasza quailstorm (#76037) üzenetére

lenox
(addikt)

Maradjunk annyiban hogy dupla sárga esetén az lett volna az elvárás hogy meg sem próbálja befejezni a kört.

Ennyiben biztos ne maradjunk, nincs ilyen elvaras, ha lenne, akkor a szabalykonyven kene benne legyen.

(#76042) Top cat válasza Csapoati (#76036) üzenetére

Top cat
(senior tag)

Lenne nagy csodálkozás ha ez lenne a befutó :DD

(#76043) Ciccuka

Ciccuka
(addikt)

Jobb esőgumikat követelnek a ferrarisok

Nekem ez a mai GP2 dög unalmas volt. Tegnapi még elment. Ha ilyen időjárás lesz F1-en is, akkor sok izgalomra nem kell számítani alighanem.

[ Szerkesztve ]

🏎️ 🏁

(#76044) Citroghost válasza quailstorm (#76024) üzenetére

Citroghost
(őstag)

Ezt mennyit kerestem, hogy melyik verseny volt. Köszi, ezer hála. :C

(#76045) KraX válasza ricsi8800gt (#76040) üzenetére

KraX
(senior tag)

0.5 ms??

Nekem nem jon ki a matek...

I know kung fu!

(#76046) quailstorm válasza lenox (#76041) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Ez a Rosberg haterek/nézők elvárása akart lenni nem a szabályzaté.

(#76047) vlevi válasza lenox (#76041) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

Nem is volt olyan rég, amikor Monacoban Nico kicsúszása miatti sárgazászló miatt Hamilton nem tudta rendesen megfutni az utolsó gyors körét.

(#76048) Ciccuka válasza Ciccuka (#76043) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

Az elmúlt években a Forma-1-ben bevett gyakorlattá vált, hogy nagyobb eső esetén az időmérőt, futamot halasztják, leállítják, esetleg biztonsági autó mögött köröznek az autók.

A Magyar Nagydíj szombati időmérője is rendes zuhét kapott, a kvalifikációt 20 perces halasztás után indították, majd az erősödő eső miatt megszakították, később pedig még három alkalommal kellett leállni, mert a vizes pályáról sorra csúsztak le az autók.

A ferraris Sebastian Vettel szerint a gond a Pirelli esőgumijaival van, amik egyszerűen nem alkalmasak a feladatuk betöltésére. A hungaroringi kvalifikáció után nem titkolta az elégedetlenségét, az első Red Bull-os futamgyőzelmével példálózott:

“Nos, azt hiszem, a legemlékezetesebb verseny számomra a 2009-es Kínai Nagydíj, ami nekünk igazán jól sikerült, de baromira esett, viszont semmi gond nem volt. Messze nem volta annyi gond az esővel, mint manapság, szóval szerintem kimondhatjuk, hogy a jelenlegi teljes esőgumi nem jó. Nem először merül fel kritika – a gumi nem változott, szóval a kritika is marad” – magyarázta Vettel.

🏎️ 🏁

(#76049) quailstorm válasza vlevi (#76047) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Ez tény, viszont az jogos sárga volt egy szűk pályán. Én nem akarok vitázni mert nem értek hozzá. Azért van a telemetria hogy az alapján eldöntsék. Eldöntötték.

(#76050) JJános válasza Csapoati (#76036) üzenetére

JJános
(addikt)

Haryantonak szurkolsz. Értem ám. :D

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.