Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Szerintetek lesz vmi baja a vinyónak és a tápnak, ha vízszintesen bár, de fejjel lefelé vannak? Élettartam, hatékonyság szempontjából?

Gondolom a tápnál nem számít, mivel csak a venti a mozgó alkatrész. Viszont a vinyó, nem baj neki?

(#2) Edem válasza PeliScan (#1) üzenetére


Edem
senior tag

Régebben láttam olyan márkás gépeket, amelyekbe a winchester-t csak fejjel lefelé lehetett
beszerelni. Szerintem ez jelenthet valamit... bár manapság ki tudja. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#3) MaTT válasza PeliScan (#1) üzenetére


MaTT
aktív tag

Nem.
Csak ferdén (45°) ne legyen.

Keep the rubber side down!!

(#4) Satan-Claus válasza PeliScan (#1) üzenetére


Satan-Claus
senior tag

Miért? Átköltözöl kínába? :)

''Ha ideges vagy ragadj fejszét, attól megy a gonosz fej szét!''

(#5) PeliScan


PeliScan
addikt

MaTT: ebben biztos vagy? Mondjuk logikus lenne, hogy nem gáz, csakhát sohasem lehet tudni.

Satan-Claus: csak a táp garis, viszont az élettartam! :) Nem, próbálkozom kicsit moddolni, éshát nincs sok hely! :)

OFF: Edem, csak az eszperente miatt nevezted át magad?? :):ON

(#6) Edem válasza PeliScan (#5) üzenetére


Edem
senior tag

Nem, de nem lenne lehetetlen. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#7) Cane válasza MaTT (#3) üzenetére


Cane
őstag

És úgy nem is szép.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#8) Crion válasza PeliScan (#5) üzenetére


Crion
aktív tag

a vinyo alján alulrol nézve nem oldalrol van 4 csavar hely, az azért van hogy fel tudd fogatni felülről:) de ha belegondolsz a lénye az hogy a fej mozgás vizszintes legyen, igy ugye tök mind1, hogy simán , vagy fejjel lefele van... amugy láttam már olyan gépet amiben az orrán áll a vinyo...samsung kitalálmány;o)

belbotlassz a gépbe és kopp már koppan is a cucc;o)

(#9) rdi válasza PeliScan (#1) üzenetére


rdi
veterán

Nekem a 40 Megás vinyóm így működött ( vízszintes tengellyel) éveken keresztül, és semmi baja nem lett.
A folyadékcsapágyasaknál nem tudom. Ferde nyílván azért nem lehet, hogy ne üssön a forgás közben .

Fej! Tor! Potroh!

(#10) twollah válasza PeliScan (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Szerintem nem lesz baja.
De mondjuk én nem kísérleteznék azzal, hogy a hosszanti élére állítva szerelem be a HDDt.

(#11) rdi


rdi
veterán

A tápnak csak akkor lenne baja, ha lenne benne forgó alkatrész. Légcsavar ? Vizimalom? :))

Fej! Tor! Potroh!

(#12) Crion válasza rdi (#11) üzenetére


Crion
aktív tag

van benne:)))

a ventillátor ;))))))))))))

(#13) atus


atus
senior tag

A hosszanti élére állítva tuti semmi baja nem lesz, jó néhány márkás (pl Lian Li) házban is úgy van elhelyezve, é sők nem viccelnek... :) Talán fejjel lefele, meg orra állítva se esne baja, de erre nem vennék mérget. De úgyis mindjárt jön Den, és osztja az észt a vinyók csapágyairól, ő keni vágja a témát... :P

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#14) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Bocs, hogy beleszólok: a mostani vinyókat nem tudom, de vmelyik régi (talán 1.7-es?) Seagate vinyó papirjában az állt, hogy a vinyó lehet vizszintesen, valamint a hosszabbik oldalára forditva. Kifejezetten tiltották a fejreforditást, és a rövidebbik oldalára, ''orrára'' állitást.....
Szerintem utána kellene nézni a gyártó honlapján.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#15) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Den, gyere már !!! Meg akarunk világosodni! :DD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#16) Cathfaern válasza atus (#13) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Bazze, lefordultam a székről, amikor megláttam a képecskédet :DD

(#17) Den válasza Bogyó bá' (#15) üzenetére


Den
veterán

Itt vagyok, sokat nem tudok, mondani, elméletileg mindegy neki hogy lapjával vagy élén, valszeg fejre is lehet állítani, nem olvastam az ellenkezőjét. Ha lenne ennek jelentősége, a vinyón egész biztos jeleznék hogy melyik a teteje és az alja, de én eddig ilyen jelzést vinyón nem láttam, valamint figyelmeztetést sem hogy ne tegyük bizonyos helyzetekbe.

Őszintén szólva szerintem még a 45 fokos döntött helyzettől sem lehet baja. Hacsak nem vízszintmérővel szereljük be akkor a vinyó valamennyire mindig ferde.

www.simson4t.hu

(#18) PeliScan


PeliScan
addikt

Köszönöm az építő, sőt, már-már túlságosan is széleskörű válaszokat. :))

(#19) sh4d0w válasza PeliScan (#18) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az a lényge, hogy ha egyszer vhogy beépíted és úgy kopnak be a csapágyak, akkor már ne változtasd.

https://www.coreinfinity.tech

(#20) PeliScan válasza sh4d0w (#19) üzenetére


PeliScan
addikt

Hű, az elmúlt 3-4 év alatt olyan sokféle pózban :) volt már szegény, hogy nehéz lenne eltalálni, hogy pontosan hogy kopott be..! De a vízszintes csak jó neki, nem?

(#21) rdi válasza sh4d0w (#19) üzenetére


rdi
veterán

És amikor elkopik a csapágy akkor kopog, vagy esetleg csikorog ???
Mint a tápventi ??? :)

Fej! Tor! Potroh!

(#22) PeliScan válasza rdi (#21) üzenetére


PeliScan
addikt

Szerintem inkább a a vinyó-csapágyakra gondolt... :)

(#23) sh4d0w válasza PeliScan (#22) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igazad van...

https://www.coreinfinity.tech

(#24) Vaze


Vaze
őstag

hehe hogy tinektek mindig kikel talalnotok valami ujat:))

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#25) leontm


leontm
tag

én már láttam olyant hogy vki tetejével lefelé szerelte a vinyókat, mondván hogy az elektronika ne érjen a keret aljához. érdekes elgondolás. nem ér az semmihez+ le van szigetelve. persze neki aztán magyarázkodhattam. szóval nálaneki nem volt baja, de a mostani folyadékcsapágyasoknál nemtudom. oldalra is lehetett régen, mert néhol fekvő házaknál úgyvolt. persze az régen volt és az adatok sem voltak ilyen zsufoltak, nem voltak ilyen gyorsak sem... a hatalom a te kezedben...

(#26) hogyishívnak? válasza leontm (#25) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Régebben compaq gépekben találkoztam fejjel lefelé beépített wincsivel a táp alatt.

Tibi

(#27) leontm


leontm
tag

most néztem az Intel-alternatíva az ATX-szabványhoz cikkben, hümm, télleg fejjel lefelé van a vinyó, bár az nincs odaírva hogy mennyire ajánlott és így mennyi az élettartama:)

(#28) Szalma válasza PeliScan (#1) üzenetére


Szalma
őstag

Mindegy hogyan szereled be. Viszont akkor élnek a legtovább (+2 hónap 8), ha a Föld gravitációs mezejével derékszöget zárnak be a vinyó valamely élei. Probléma ugyanis akkor keletkezik, ha a mechanika nagyon ki van hegyezve és a Föld forgása + gravitációjából adódó Coriolis erőknek sikerül úgy csavargatnia a fejet, hogy beleérjen a tányérba... Oszt kanalazza az információt... :)

Egyébként komolyabb vinyóknál jelzik, hogy hogyan szabad őket beépíteni. (Értsd: pl. a seagate scsi szerver széria nagyobb darabjainál.)

Szeretettel:
Szalma

(#29) PeliScan válasza Szalma (#28) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszönöm az infókat mindenkinek, bár már sikerült megoldanom, össze-vissza fordítgatás nélkül...

...felvagdostam az IDE kábelket, és láss csodát! :)

(#30) MLaca


MLaca
őstag

Elvileg, ha egy vinyót fejjel lefelé szerelsz be (elektronika felfelé), az még jó is, mert az elektronika melegszik rendesen, és mint tudjuk, a forró levegő felfelé száll... Hűtés szempontjából jobb fejjel lefelé beszerelni. A HDD lehet élére állítva, vagy elektronikával felfelé szerelni. A lényeg: mindig 90°-os szöget zárjon be a vízszintesre, vagy merőlegesre.

http://mlzphoto.hu/

(#31) dark bit


dark bit
tag

Üdv!

Szerintem lehet fejjel lefele szerelni, lényeg hogy fixen legyen berakva, nagyon sok házban csak úgy lehet plussz vinyókkal bővíteni a konfigodat, ha élére állítva teszed be őket. Lényeg, hogy ne tudjon mocorogni, mert az tényleg halált hoz rá.

d[-_-]b Cool Walley

(#32) gesuz


gesuz
senior tag

Talán pont a táp az aminek nem egészséges, mert ebben az esetben a ''nehéz'' alkatrészeket a cin tartja ráadásul elég meleg is van arrafele

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#33) PeliScan válasza gesuz (#32) üzenetére


PeliScan
addikt

Erre nem is gondoltam, de most, h szétszedtem egy régi tápot, rájöttem h nagyon is igazad van... bár a cin azért ha megolvad a nagy melegben, akkor ott már gáz van. :)

Mind1 is, mert nem volt fordítgatásra szüxségem, bővebben >> [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=24748&start=#msg10[/L]

(#34) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Még egy a HDD témához: HP előre összerakott irodai gépekben is függőlegesen van benne a HDD, ha jól emlékszem 4.3G Quantum.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#35) _Volkovy_ válasza Szalma (#28) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ez a Coriolis-erős dolog komoly?

(#36) PeliScan válasza _Volkovy_ (#35) üzenetére


PeliScan
addikt

Há hogyne, a Dűne szélviharait is ez okozza, hé! :D

(#37) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Nekem a régi Senorg házamban függőlegesen volt a 7,5-ös quantum vinyóm. Még most is azt használom. :)) (Kopp-kopp)

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#38) jerry311 válasza PeliScan (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

általában a gyártók csak annyit írnak, hogy ne legyen ferde, hanem valamilyen stabil vízszintes vagy függőleges helyzetben használd. :))

(#39) PeliScan válasza jerry311 (#38) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszönöm az egy évvel ezelőtti PeliScan nevében is! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.