Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peet


Peet
senior tag

AMD-s révén nem igazán követtem az INTEL foglalatait, hogy miként is változtak, viszont most hozzájutottam egy 433-as 66MHz-es Celeronhoz, ami elvileg Socket 370-es foglalatba illeszkedik.
Ehhez a procihoz kellene valami fullos alaplap, ami már gondolom nem nagy összeg, révén a Socket 478 is lassan kifutóban van.
A kérdéseim a következők:
- Socket 370 után volt Slot 1 majd megint Socket 370? Ez most melyik foglalatba illeszthető? Van valami különbség a két Socket 370 között?
- Socket 370 Slot 1 átalakító is volt valami, bár igazság szerint ilyenekkel nem akarok bajlódni.
- Ez a celeron most PII vagy PIII lehet?
Mi az a lap amibe már belerakható, de amibe még később esetleg nagyobb PII vagy PIII-at is tehetek?
Belemegy ez a proci ugyanabba a foglalatba mint a PIII 1400 tualatin ami azt hiszem a legnagyobb PIII volt?

Van némi homály ezeknél az Intel foglalatoknál, segítsetek PLS.

Jah és ezt a PPGA, FCPGA tokozást sem értem. :F

[Szerkesztve]

(#2) L3zl13 válasza Peet (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Asszem előbb volt a Slot1-es PII majd jött a Socket370-es Celeron, aztán a Cerkák olyan jól sikerültek (300A-tól fölfelé), hogy Socket370-re is kijött a PII, de Slot1-ben is tovább futott.
Az eredeti Socket370-et PPGA-nak is hívják. De később a PIII/CeleronII-vel megjelent az FCPGA tokozás. (Nincs sapka a procin.) Bár a a két tokozás lábkompatibilis, de nem minden PPGA-hoz készült chipset támogatja az FCPGA-s procikat.

Aztán még később kijött a Tualatin proc, ami még mindig Socket370-es volt, de megint csak nem minden régebbi chipset támogatta.

A Slot1-pedig ugyanúgy futott párhuzamosan mellette.
És tudtommal létezett mint PPGA-s mind FCPGA-s átalakító kártya hozzá.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#3) eddie303 válasza L3zl13 (#2) üzenetére


eddie303
őstag

Hmmm. Socket370-es P2 nem volt tudtommal, viszont volt/van utólag VIA C3.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#4) Peet válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Peet
senior tag

Kezdem most már érteni. Szóval elvileg, ha veszek egy lapot amibe belemegy a Tualatin magos 1400-es PIII, akkor ezt a cerkát nyugottan beletehetem addig menni fog benne, hiszen lefele kompatibilis az FCPGA a PPGA-val. Nem?

A Slot 1-es foglaltot és átalakítókat kihagyom, mert ahogy hallottam csak a baj volt állandóan velük.

(#5) eziskamu válasza Peet (#4) üzenetére


eziskamu
addikt

NO-NO. Egyes Tualatinos lapok kifejezetten tíltják hogy ppga-s celeront rakjunk bele, mert tönkremehet a lap(vagy a proci). Viszont a tualatinos alaplapok mindegyike elboldogul az fcpga-s procikkal (600 MHZ felett már majdnem biztos, hogy fcpga-s (a celeronok mindenképp)).

(#6) PapaMaci válasza L3zl13 (#2) üzenetére


PapaMaci
őstag

Jol tudod!
Annyi kiegészités, hogy a tualatin az FCPGA-II. És volt slot1-es celeron (~300mHz), az volt a celeronA.

...mint az közismert...

(#7) L3zl13 válasza eddie303 (#3) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Igen, ebben lehet, hogy igazad van...

Aki hülye, haljon meg!

(#8) L3zl13 válasza PapaMaci (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tudtommal a celeronA-azt jelentette, hogy beletették a L2 cache-t.
Előtte a sima 300-as cerka nem tudom milyen tokozású volt, de azért volt gyenge, mert nem volt benne L2. :F

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#9) Peet válasza eziskamu (#5) üzenetére


Peet
senior tag

Akkor szerinted mi a legjobb alaplap amit ehhez a procihoz vehetek?

Más:

Celeronok nem működnek ugye dual-ba?
Ha netán mégis akkor teljesen meg kell egyeznie a két procinak ugye?

(#10) eddie303 válasza Peet (#9) üzenetére


eddie303
őstag

ABIT BP6 lapban MEGY dualban okésan, de az sztem max 700-as Celeronokkal HA megy. S asszem, nem feltétlen kell egyforma legyen.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#11) PapaMaci válasza L3zl13 (#8) üzenetére


PapaMaci
őstag

Most megfogtál! De az biztos, hogy volt slot-os celeron!

...mint az közismert...

(#12) eddie303 válasza PapaMaci (#11) üzenetére


eddie303
őstag

Szerintem slotos volt, csak nem volt rajta borító, és a proci rá volt forrasztva mint ahogy a P2-nél szokás, a nyákra.

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#13) Peet


Peet
senior tag

Kezd érdekes lenni a téma.
Jó lenne valami táblázat féleségbe összefoglalni milyen procik is voltak.
Mondjuk találtam is valamit: Bővebben: link

Persze a kompatibilitási gondokról itt nem írnak. Mi, mibe, hogy megy bele, átalakítók ...stb.

(#14) @aMoRF válasza Peet (#13) üzenetére


@aMoRF
tag

Szóval mi mivel kompatibilis....
Ha Slot 1 es a deszka akkor átalakitóval max 766-ig megy bele celeron
Ha PPGA foglalalt akkor max 533
Ha FCPGA akkor 1100 nem tualatin viszont FCPGA-ban nem mennek már a PPGA tokozasu procik.... :)
ÉS a csucs ebben a szériában a Tualatin magot támogato deszkak...
pl ASUS TUSL (CUSL-ből lett ''T'' jelöli a Tualatin tamogatast)
vagy ABIT SA6 -> ST6
Ezek a lapok max 1500 ig szaladnak....
Ha valmi nem pontos info akkor megkövetem magam.... :)))
SŐT azt is mondom JEHOVA! :DD



A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

(#15) PapaMaci válasza @aMoRF (#14) üzenetére


PapaMaci
őstag

Hogy ki kivel kompatibilis, avagy nem, az teljesen alaplap/chipset-függö. Az FSB, és a feszültségek a meghatározok.

...mint az közismert...

(#16) Peet válasza @aMoRF (#14) üzenetére


Peet
senior tag

Aha, akkor nekem ez a celeron most egy ppga tokozású proci lehet aminél a legjobb lap egy 533-at bíró deszka?
Mit ajánlasz, mit érdemes szerzni akkor alá, és honnan?

(#17) Hequila


Hequila
őstag

Hogy mindenki mást állítson, ezért én is belepofátlankodok...
Előre leszögezem, hogy a következő sorokban leírt dolgok tapasztalatok, nem fikciók, ennek ellenére nem garantálom, hogy minden alaplap - proci kombónál így működik. Szóval:

Voltak Slot1-es lapok. Ezekkel nincs tapasztalatom, de azért írok hozzá néhány dolgot. Szóval elméletileg a Slot1-es lapokba lehetett rakni minden féle átalakítót (PPGA, FCPGA, FCPGA2). Ez persze csak az újabb lapokra igaz. Mivel Peet azt mondta, hogy a Slot1-es platform nem érdekli, ezt nem ecsetelem jobban.

Volt PPGA Socket 370, ami támogatta a Pentium II-eket és a Celeronokat. Most magtipust pontosan nem tudok fejből mondani, de 533 MHz-ig voltak, és onnan lehet őket felismerni, hogy volt rajtuk ''kupak'', és pöttyös (nem piros) volt a tetejük.

Utána jött az FCPGA Socket 370, ami a Pentium III-at és a Celeron II-t támogatta. Ezek ~600MHz körül kezdődtek egészen 1100MHz-ig tartottak. A Celeron II magja Copermine, a PIII-é nemtom. Ezeken általában (a Copermine-on biztosan) nincs kupak. Ez lefele kompatibilis, szóval általában kezeli a PPGA-s procikat.

És végül jött az FCPGA2-es Socket 370, amibe a Tualatin magos Pentium III-ok és a Tualatin magos Celeron II-ek mentek. Ez a tartomány ~1100MHz körül kezdődött, és 1400MHz-ig tartott. Ezekre is újra kupak került. Lefele kompatibilis az FCPGA-val általában, viszont a PPGA-val már NEM!

Asszem így durván ennyi. Ha nagyon nagy hülyeséget írtam volna, kövezzetek :)

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#18) Hequila válasza Hequila (#17) üzenetére


Hequila
őstag

Csak ott a gond, hogy most figyelem csak, hogy fél éves a topic... Na már mind1, nem törlöm ki, hátha valakinek még jó lehet...


szerk: álmos vagyok...

[Szerkesztve]

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#19) _Volkovy_ válasza Hequila (#17) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

''Volt PPGA Socket 370, ami támogatta a Pentium II-eket és a Celeronokat. Most magtipust pontosan nem tudok fejből mondani, de 533 MHz-ig voltak, és onnan lehet őket felismerni, hogy volt rajtuk ''kupak'', és pöttyös (nem piros) volt a tetejük.''

A PPGA S370-ben csak Celeronok voltak,rendes P2-k nem.Akkoriban csak a Cerkáknál rakták be az L2 cache-t a magba.

(#20) Hequila válasza _Volkovy_ (#19) üzenetére


Hequila
őstag

Igen, igazad van!

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#21) Rover623


Rover623
félisten

AMD fanoknak csemegék:

Bővebben: link
Bővebben: link

(Persze ezek csak a saját lapjaikban mennek, de érdekes...)

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.