Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flashdrive help!! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) matyibuta


matyibuta
csendes tag

Hi all!
A problémám a következő:
Van egy 512 Mb-os Pendrive-om (X-micro Apex Flas Stick), eddig hibátlanul működött, de az történt vele, hogy beraktam egy gépbe (ilyenkor a led rajta égni kezd...), de itt csak egy kis ideig égett, majd elaludt. Hozzáértem, megint égett, tehát valami kontakthiba lehetett. Na lényeg, hogy nem tudtam használni, otthon meg csak vilogott, nem találta meg a gép. Otthagytam mérgemben, kb. fél óra múlva visszamentem, akkorra (nem tudom hogyan) felismerte, megjelent az új meghajtó stb. Persze nem tudtam hozzáférni. Mindegy, gondoltam leformázom. Az első gyanús pont az volt, hogy azt írta ki a Windows, hogy ''Ismeretlen kapacitás''. Na itt jött a probélma: Az írásvédő pöcök bármilyen állapotában azt írja ki, hogy írásvédett a lemez! Azóta a kapacitását felismeri, de nem tudom formázni. Egy másik Pendrive-val volt már olyan, hogy Windows-ból nem lehetett formázni, de volt hozzá egy ún. Power Format Utility, amivel sikerült. Na ehhez meg nincs. A honlapon sincs. Egy tesztelő annyit írt, hogy PHISON kontroller van benne, és hogy annyiban különbözik az ''átlagos'' Pendriveoktól, hogy USB 2.0-ás (régebbi a teszt...) és hogy nincs hozzá (a Phisonosokhoz) Low level format utility. Úgy vettem ki, hogy az egyetlen kivétel az Asus, tehát aki Asus BlackBerry (vagy micsoda...) nevű Pendrive tulajdonosa és van neki valamilyen format utility-ja, az légyszi jelentkezzen! Letöltöttem a Phison honlapjáról az adatlapot, benne vannak a parancsok, de mielőtt magam csinálnék low-level format utility-t, megkérdeznélek benneteket is, hátha van valakinek valami ötletel.
PS.: Annak idején láttam itt egy InfiniteReality nickel rendelkező emberkét, aki Mistralos volt. Az ő elérhetőségét (e-mail) nagyon szívesen venném...
Üdv:
Matyibuta

Asus P4GD1, Dothan 1600@2400, 4 GB RAM@CL2-3-3-5

(#2) matyibuta


matyibuta
csendes tag

Senki sem tud semmit? :(

Asus P4GD1, Dothan 1600@2400, 4 GB RAM@CL2-3-3-5

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Flashdrive help!! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.