Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lac019


lac019
tag

Mi a helyzet e téren? Van valamelyik íróhoz kiadott firmaware ami jó a kétrétegű íráshoz, és használta már valaki? Vagy lemezt még mindig nem lehet kapni?
Pár infót megoszthatunk egymással e téren. De a kétrétegű írók áráról, és nyersanyagáról is dumálhatunk.

(#2) Vitus válasza lac019 (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Nincs és valószínű nem is lesz. Nem lenne logikus lépés egyik gyártótól sem. Egyedül a benq jelentette be hogy ha lehetséges akkor lesz firmware de az is 10$-ba fog kerülni. A NEC 2500A és 2510A-nál a legnagyobb az esély mert elvileg ezek fizikailag egyformák csak az utóbbi dual layer írására is képes és elképzelhető, hogy valamilyen formában a firmware átrakható a 2500A-ba de ez mind csak spekuláció eddig.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#3) lac019


lac019
tag

pioneer-nél is volt valami, nem? Egyszer egy srác belinkelt egy hírt valahonnan, ott írták.

(#4) Vitus válasza lac019 (#3) üzenetére


Vitus
őstag

Elméletileg azt mondogatják, hogy minden 8x-an írni tudó dvd képes lehet a dual layer lemezek megírására, az ennél lassabbaknak pedig gyenge a lézere hozzá. Engem is érdekel a téma bár én a dvd írót főleg a saját adataim megírására használom és még ha a 2500A képes is lenne dual layer írásra akkor sem biztos, hogy használnám mert szerintem az életartama kevesebb. De ez is csak feltételezés. Ja és ha tudnak is akkor is ''csak'' 2.4x sebességgel.

[Szerkesztve]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#5) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Bőven elég az a 2.4x, ha valaki tuti video-t akar irni jobban teszi,ha minnel lassabban irja,ez meg most is igy van a cd iro/audio cd-knel,nekem egy jo 4x van,es tok jol ir. Raadasul scsi,szal akar 1x is megy :)

En mar nagyon varom a dual retegut,mert addig nem akarok kolteni ra. Itt volt a prohardveren irva,hogy a traxdata v. melyik elorelathatolag 150 euro lesz,hat kezdesnek nem olyan rossz..
Csak a lemez,a lemez.... :))

Arra is nagyon kivancsi leszek,mennyire lesznek ezek a megirt lemezek megbizhatoak,vajon ki tudom-e olvasni belole az adatot par ev mulva?
De legalabb teljesen kompatibilis lesz az asztali formatummal,hiaba +-os :)

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#6) Vitus válasza Cyberslider (#5) üzenetére


Vitus
őstag

Traxdata = NEC 2510A Így van ha dvd video írásra használja az ember akkor a lehető leglassabb sebességel kell írni, hogy a ''gyengébb'' minőségű asztali lejátszókkal se legyen probléma.

[Szerkesztve]

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#7) Vitus


Vitus
őstag

UP :DD Ha valaki valami új fejleményt tud ne fogja vissza magát. :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#8) Hardboy


Hardboy
tag

Hali mindenki én is szeretnék éppen egy NEC 2500-as írót venni éppen így egy kicsit utánnajártama dolognak és találtam egy oldalt, ahiol letesztelték kétrétegű DVD-írását egy 2500-asból firmwarefrissítéssel átalakított 2510-esn. Na a link:

http://www.cdrinfo.com/forum/tm.asp?m=66772&mpage=1&key=&#66772

Remélem segíthettem.

AMD A64 3000+, Gigabyte nForce 4 4x (K8NF-9), 1GB Kingmax DDR400, Gigabyte GF6600GT (NX66T128VP), 300GB Maxtor S-ATA + 750GB Samsung HD753LJ S-ATA2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.