Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#83) TBT


TBT
addikt

Az infók szerint több, mint 3 millió példány talált gazdára a játékból a megjelenés óta!
Nem rossz!

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#84) ldave válasza TBT (#83) üzenetére


ldave
félisten

Az korrekt, mennyi PS5 is van eladva? 38-40 millió körül? Majdnem minden tizedik gép mellé vettek egyet.

A Slime draws near! Command?

(#85) 3L1T3 válasza ldave (#84) üzenetére


3L1T3
addikt

38,45M

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#86) ldave válasza 3L1T3 (#85) üzenetére


ldave
félisten

Nem tudom wikit miért nem aktualizálják, ott még 2022. májusi adatok vannak.

A Slime draws near! Command?

(#87) melega


melega
őstag

Olvastam 3 millió példányt adtak ela Final Fantasy XVI ból.

Szép eredmény.

Legjobb törtéánetvezetés a GTA 5, és Witcher 3 óta.

(#88) melega


melega
őstag

Srácok aki nem játszotta végig ne olvassa ezért teszem spoiler alá:
Aki végigjátszotta megnézheti, nálam 90 óra volt a mellékküldetésekkel
ahol a fehér zöld keresztes mellékküldetéseket kivéve mind megcsináltam 2 ezüsttrófea is járt értük.
A videókat is ezért teszem, viszont aki végigvitte mint Oriic írhat véleménmyt a videóimról is.

Minednkinek ez a befejezés jutott vagy van amelyikben Joshua és Clive is túlélő:
[link]
Fő boss 2. fázis:
[link]
Fő boss 1. fázis
[link]
király vége
[link]
Áruló vége
[link]
Kedvenc városom:
[link]
Hajóra szállás
[link]
Hajós csata
[link]
Az Assassin's Creed játékoban is a hajósak voltak a kedvenceim aho la térképet tök kipucoltam 4 Black Flag, rouge és Odyssey még a Mirage és befejeztem a sorozatot.

(#89) Imilenni válasza melega (#88) üzenetére


Imilenni
addikt

Csak a harc miatt érdemes vegigtolni?
Van benne kihívás szerinted?

Press "F" to pay respects.

(#90) melega válasza Imilenni (#89) üzenetére


melega
őstag

Sztori módba soulslike játékokhoz képest szinte semmi. Harcos módba kicsit több. Van egy Final Fantasy mód, de az csak akkor nyílk meg ha egyszer végigjátszottad.

[ Szerkesztve ]

(#91) ldave


ldave
félisten

Nekem eléggé hullámvasút ez a játék. 20 óra játékidővel gondolom még bőven az első felében vagyok (most volt a Kupka harc, ahol levágjuk a végén kezeit), szóval sok mindent nem láttam még, még rendszerek is biztos hiányoznak.
A játék amúgy nagyon tetszik, szóval ezt nem mint negatív kritika mondom, csak hogy vannak olyan részei (pl. a lassú felszerelés fejlesztési lehetőségek, gyakran órákon át nincs érdemleges upgrade) amik ennyi idő után már kezdenek kicsit zavarni.

A Slime draws near! Command?

(#92) front3r


front3r
őstag

Olyan epic bossfight-ok vannak ebben a játékban, hogy tényleg méltó a nevéhez. Ezeket nem lehet űberelni.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#93) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

PS5 hiányában Twitch-en néztem egy végigjátszást a játékról, annyira beszippantott a demóról egy videó. Hát ez a játék brutális, úgy adnék neki GOTY-t hogy nem is én játszottam vele :DDD Nagyon várom hogy kijöjjön PC-re, instant teljes áras vétel lesz. Combat már csak ránézésre is nagyon tetszik, DMC5 beütésem van tőle, az pedig az egyik kedvenc játékom. Sztori fantasztikus volt, nálam ez az a kategória hogy nagyon szívesen játszanék vele úgy is, hogy már mindent elspoilereztem magamnak, sőt. Olyan érzésem van tőle mint azoknál a sorozatoknál amiket 1-2 évente újranézek. Örökzöld játék maradna nálam.

Spoiler kb játék 60%-áig: Titan Eikon harc teljesen leejtette az állam, aztán jött Bahamut :)) Szavakban nem tudom leiírni mennyire tetszett. Az meg rátett egy lapáttal ahogy a különböző sztori szálak összeértek ezen a pontban. Amikor anyja ott ripacskodik hogy miért nem Clive halt meg Joshua helyett, ő meg visszaszól: "What?! Have you not looked out of the window? Joshua is here!! The Phoenix lives on! He's battling Bahamut as we speak!". Aztán kezdődik a buli. Libabőr :D

Spoiler a játék végéig (befejezés is!!): Barnabas/Odin szekciója is iszonyatosan menő volt a hajós jelenetektől kezdve, és aztán az Ultima bossfight megkoronázta számomra a játékot. Alig várom hogy én is játsszhassak vele :R A befejezés is tetszett, bittersweet. Őszintén én a fiatalkori flashback jeleneten eléggé elbőgtem magam :B . Clive elérte a célját. Azt nem tudom hogy most Clive meghalt és Joshua valahogy életben maradt, sikerült az újraélesztés, és ő írta a stáblista utáni jelenetben látható könyvet, vagy fordítva és Clive honorálta Joshuát azzal, hogy felvette a nevét íróként.

Szerk. formázás javítása

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#94) BoneDragon


BoneDragon
veterán

(#95) front3r


front3r
őstag

Végigpörgött nálam is a játék.

Pozitívumok:
Kiváló bossfight-ok, igényesen megvalósítva, mindegyik változatos, ahogy annak lennie kell. Ennél jobbat nem igen lehet csinálni, a japánok ehhez nagyon értenek.
Érzelmes, kiváló story, rengeteg aspektust bemutat, mellőzi a kliséket(1-1 talán volt, ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni). Tanító jellegű része is van, ez nagy plusz pont a story kitalálójának.
A pályák látványosak több helyen.
A harcstílus kiváló, és nem megy át túlzásokba. Nekem ez jobban is fekszik, mint a CRPG, RPG stílus. Megérte megvenni. :R
Már az első naptól elérhető a new-game plus mód, ami elég változatos lett, tehát nem az van, hogy csak 1-1 plusz dolgot kapunk, hanem van tartalom benne, élvezeti értéke. Nekem már csak az hiányzott, hogy az átvezetőket jó lett volna ha automatikusan kihagyná a játék opcionálisan.

Negatívumok:
Túl sok a beszélgetés, de ez személyes preferencia. Sokszor kell rohangálni az NPC-k között, ilyenkor le is ül a fősodrás, és azt érzem, hogy legyünk már túl rajta…
Ebből a szempontból a FFXV jobban bejött.
Hiába sztoriorientált, a pályák kicsit össze vannak csapva, az az érzésem hogy az open-world világból mintha ki lennének vágva.
A Frame-rate mód nem az igazi, vannak droppok, hiába a VRR, de ezt majd javítják. A 30 FPS-es mód legalább jó lett, ezt se mondhatja el sok játék.

Hiánypótló, jó játék lett, nálam a top2-ben van idén mindenképpen.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#96) melega válasza front3r (#95) üzenetére


melega
őstag

Kiváló kritika. Jól megfogalmaztad.

(#97) hyggelig


hyggelig
senior tag

Elég lassan haladok vele,de nekem nagyon tetszik.
Sokszor megjegyzik otthon egy-egy zene vagy dialógus alatt, hogy olyan, mint a Witcher 3.
A sok beszélgetés alatt szoktam enni :DDD

(#98) ldave


ldave
félisten

Kérdés akiknek már befejezték: a játék végén vagyok, az első Ultima harc után visszatérve a Hideoutra. Megdobott a játék 10+ mellékküldivel. Ezeket érdemes még a játék vége előtt megcsinálni vagy maradhatnak postgame-re is?
Amúgy megcsinálnám mindent, csak ma 2-3 órám lesz mindössze játszani aztán most pár napra elutazom és már nagyon megnézném a sztori végét :)

A Slime draws near! Command?

(#99) .LnB


.LnB
titán

Van értelme csinálni a mellékküldetéseket? Mert én eddig nem jöttem rá, hogy mi lehet az. :) Eastpool-ig jutottam eddig, ott tartok. Csak azért kérdezem, hogy később lesz e értelme.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#100) ldave válasza .LnB (#99) üzenetére


ldave
félisten

Hát, akkor van értelme, ha mindent meg szeretnél csinálni, ugyanis a végén már egymásra épülnek, ha kimaradtak korábban, akkor már sokkal több nyűg visszamenni megcsinálni. Amelyik ilyen + jeles, azokat csinálhatod, mert azok adnak állandó bónuszt, pl. több potion hely.

A Slime draws near! Command?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.