Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) steveetm válasza Apophis (#44) üzenetére


steveetm
őstag

rotflmao!
Hát faterom is háziorvos, és ezokból kifolyólag ismerek pár másik háziorvost is. Ha hiszed, ha nem keresenek 800k-t, de még csak meg sem közelíti azt...távolról sem.

Faterod meg vagy hülye volt, vagy összekeverte egy 500assal(mondjuk ekkor is hülye volt), de most sem gyakran osztogatnak 5k-kat.

Üdv.: steveetm

(#52) Apophis válasza steveetm (#51) üzenetére


Apophis
őstag

Akkor még volt pénzünk...
De más is adott annyit, jó környéken éltünk. És ha éjjel 11-kor hívtuk, mert pl. húgom roszul lett, ott is volt 20 perc alatt, tehát lehet, hogy csak az ilyen nonstop háziorvosok keresnek ennyit.

/a mondatod meg elég érdekes :)/

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#53) divot válasza Apophis (#49) üzenetére


divot
veterán

Háziorvos.
800K/hó + paraszolvencia.
Tehát a 800ezer forint az alapjövedelme. Szerinted ez reális?

(#54) Apophis válasza divot (#53) üzenetére


Apophis
őstag

De mennyi így a totál havi jövedelme?
Vagy ő úgy gondolta, hogy ''hivatalból'' kap 800-at?

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#55) steveetm válasza Apophis (#54) üzenetére


steveetm
őstag

Akkor mit keres ott az a paraszolvencia ha nem hivatalosra gondol?
De még azzal együtt sem keresnek 800k-t, persze biztos van ma is aki aztmondja hogy 20k lesz, és te odaadod, de akkor meg is érdemled. Sztem mostmár minden rendelőben kint van a szám akit hívni kell, ha pl nem teccik pl a szék szine a váróban, megfogod, felcsörgeted és mondasz egy nevet. Nem pedig sírni, hogy buzi orvosok 20k-kat kérnek.
Üdv.: steveetm

(#56) nofene válasza Apophis (#54) üzenetére


nofene
aktív tag

Vazzzzzzzeeeee ezt próbáljuk leírni egy ideje igen hivatalból, alapbé, minden hónapban min. ennyit kap!! Hogy érted meg???? Mellesleg mindannyian voltunk 14 évesek (szvsz Te még annyi vagy) mindannyian füllentettünk már szerinted mennyi a valószínűsége, h télleg a faterja írta be azt az 1 hozzászólást??? Zéró.

(#57) Apophis válasza nofene (#56) üzenetére


Apophis
őstag

Ja, akkor én értettem félre, bocsánat.

Én nem adnék neki semennyit, mert nem hívnám ki. Faterom adott, mikor még volt pénze, és mivel csórón nőtt fel, ezt szerette is kimutatni.... Úgyse vagyok beteg szinte soha, ha meg igen, beveszek egy Algopirint aszt hello.

De ez az állami alap 800k fizetés meg annyira nonszensze, hogy nem tudom, mire megy ki a vita. Egy képviselő kap ennyit!
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#58) Batman


Batman
őstag

Mi lenne ha az eredeti problémán gondolkoznátok , én sem értek egyet Suliroval, de ez miatt nem kell szet off-olni az egész topicot.

A topicnyitónak azt tanácsolom, ismeretség utjan nézesse meg a a szerződést egy jogásszal minél előbb, ne engedje magát kihasználni..........

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#59) nofene válasza Apophis (#57) üzenetére


nofene
aktív tag

Semmi gáz, benézted. Mellesleg persze, hogy nonszensz ezért is írtuk, hogy elég valószínűtlen Suliro állításának igaz mivolta.

Batman: A topiknyitónak mégis a fityfenét mondjak a szerződés illetve a szituáció egészen pontos ismerete nélkül? Beszéljen jogtudorral. (Persze ez nem ok az offolásra, valóban)

[Szerkesztve]

(#60) divot válasza Apophis (#54) üzenetére


divot
veterán

Nem az a lényeg. Hanem, hogy miből adódik össze a 800ezer forintos alap egy háziorvosnál.

Szerk: Ja, látom, közben kiderült, hogy azért némi okom volt a morgásra...

[Szerkesztve]

(#61) gregorik válasza steveetm (#51) üzenetére


gregorik
senior tag

''Ha hiszed, ha nem keresenek 800k-t, de még csak meg sem közelíti azt...távolról sem.''

ennek a mondatnak ebben a kontextusban van értelme? miért nem tudnak írni a ph-sok?..

(#62) Apophis válasza divot (#60) üzenetére


Apophis
őstag

Jó, már letárgyaltuk, félreértettem az alap 800k fogalmát.

Gregorik: erről beszéltem én is...

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#63) twollah válasza aesir (#32) üzenetére


twollah
nagyúr

Hat akkor.

Nekem semmi bajom azzal aki sokat keres.
Gondolom tanult erte eleget, nem a 2 szep szemeert kapja azt az osszeget havonta.
Inkabb azzal van a bajom, hogy bort iszik, es vizet predikal.
Nekem, se masnak ne sirjon az aki havi szinten joval az atlag kereset felett keres.
Az felre tud tenni havonta x osszeget amibol ki tudja huzni egy ideig amig nem talal masik allast maganak ha ugy hozza a sors, hogy munkanelkuli lesz.
Mondjuk ezt egy minimalberbol elo ember vagy csalad nagyon nehezen tudja megtenni, vagy inkabb sehogy sem.

Az, hogy milyen a PH!s imidzsem semmi koze ahhoz, hogy hogyan viselkedek a valo eletben.

(#64) Batman válasza nofene (#59) üzenetére


Batman
őstag

Szerinted mit lehet tenni ilyen esetben?
Ha elküldi nekem emailben a szerződését megtudom nézetni jogásszal és ő megmondja mi a tehendő.......

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#65) BlackWoOd válasza Suliro (#33) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag


Tudod ő is tanult 7 évet, és keményen dolgozott és még most is ezt teszi.

Ööö... Akkor most apád csodagyerek volt, vagy nincs 8 általánosa sem... 7 év tanulás nem nagy kunszt (én spec. 8+5+4 éve simán tanulok, oszt' még háziorvos sem vagyok - nem is leszek (évismétlés nem volt 1x sem :DDD )).

Jó, elismerem, hogy kötözködtem... ;] :B

Ebben a mai világban nagyon nagy divat a fizetésének mértéke alapján megítélni egy ember munkájának hasznosságát.
Ha hiszed, ha nem, sokan többet dolgoznak, mint apád, mégsem keresnek bruttó 80k-t sem.


Topicnyitónak: A legjobb megoldás szerintem is a betegállomány/munkakeresés kombó, ha mindenáron menni akarsz és nem akarod a felmondási időt ott letölteni.
Esetleg megreklamálhatod az egyoldalú szerződésmódosítást is, akkor max kirúgnak (a neked járó fizut így is ki kell fizetniük a ledolgozott napokra), de akkor ''szabadidődben'' kell új munkahelyet keresned. :(

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#66) divot válasza Apophis (#62) üzenetére


divot
veterán

Igen, ezt kitárgyaltátok közben, de azt nem, hogy te is egyből leugatsz engem, csak mert nincs kedvem hosszú magyarázkodó hozzászólásban kifejtenem egy elve hülyeségnek látszó hülyeségről, hogy miért hülyeség.

(#67) yerico


yerico
senior tag

Csak annyit, hogy aki elhiszi a 6 %-os munkanélküliséget, az is egy 14 éves szintjén áll. Ma csak az számít munkanélkülinek, aki támogatást kap. Ez 9 hónapig jár - összesen a teljes életedben - , utána semmi. Ha akkor sincs munkád, akkor már nem munkanélküli vagy, hanem valami más, de a statisztikába nem számítasz bele.

(#68) yerico válasza yerico (#67) üzenetére


yerico
senior tag

Amúgy a felmondási idő 3 hónap.

[Szerkesztve]

(#69) gregorik válasza divot (#66) üzenetére


gregorik
senior tag

divot: DM8698 még eladó?

(#70) Apophis válasza divot (#66) üzenetére


Apophis
őstag

Mert még csak nem is válasz volt, hanem új HSZ, ami mintegy felsőbbrendűségi nyilatkozatként kijelentette, hogy hülye vagyok, nem pedig rávilágított, mit néztem el. Nem kell hosszú magyarázat, elég a ''már megint egy hülye garázdálkodik a fórumon''-nál rövidebb is.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#71) nofene válasza Batman (#64) üzenetére


nofene
aktív tag

Édes Istenem, hát akkor küldje el Neked (mert nekem nincs jogász ismerősöm), nézesd meg vele és mond meg mi a teendő. :D
Mellesleg én is utánnanéznék az azonnali felmondás lehetőségének, mivel jár, mikor lehet alkalmazni, illetve a szerződés ismeretében, ha ott jogtalanságot fedezek fel egy munkaügyi feljelentés is sokat segíthet (csak sajnos azok a malmok szinte nem is őrölnek nemhogy lassan de sehogy). Első lépésben ezeket tartanám a legfontosabbnak.

(#72) divot válasza Apophis (#70) üzenetére


divot
veterán

Miért, te írtad azt, hogy apád minimum 800K-t keres háziorvosként :F Én ugyanis erre írtam, hogy egy hülyegyerek garázdálkodik, stb...

(#73) Pompi válasza yerico (#68) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A felmondási idő nem 3 hónap. Ha a szerződésben nem határozták meg akkor a törvényben előírtakat kell alkalmazni. Az pedig 30 nap.

Feel Good Inc.

(#74) Apophis válasza divot (#72) üzenetére


Apophis
őstag

Ja...

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#75) Batman válasza nofene (#71) üzenetére


Batman
őstag

Hiszen egyetértünk akkor mi is a probléma?:U
A barátnőm jogásznak tanul és jogi koliban vagyok ,tele vagyok jogászokkal!:)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#76) nofene válasza yerico (#68) üzenetére


nofene
aktív tag

1 hónap, (ha nem ír elő mást a szerződés).

(#77) Pompi válasza Pompi (#73) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Hogy ne csak a levegőbe beszéljek.
A felmondási időről:
Bővebben: link

Feel Good Inc.

(#78) nofene válasza Batman (#75) üzenetére


nofene
aktív tag

Semmi. Akkor hajrá, én elmondtam a tippjeim, de Te sokkal hatékonyabban tudsz segíteni (keress fel valakit aki munkajogból vizsgázik :DDD) és segítsetek. Még mielőtt rákérdeznél télleg semmi probléma nincs, csak én sajnos nem tudok segíteni, ennyi.

(#79) Batman válasza nofene (#78) üzenetére


Batman
őstag

Ha elküldi a szerződést szivesen segítek neki.
Utálom mikor valakit ki akarnak használni:(((

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#80) lavina


lavina
tag

végülis végigolvastam a topicot, mert épp nem volt jobb dolgom. Csak egy megjegyzés az OFFhoz: miért olyan hihetetlen a 800 000 Ft ''fix'' fizu egy háziorvosnál? Ha tudjátok, hogy működik a rendszer, akkor nem is olyan hihetetlen. Nekem van olyan háziorvos ismerősöm Szabolcsban, kis faluban, aki 1 millió körül kap havonta állambácsitól, és TUDOM, hogy nem fogad el parát mellette. A pénzt ugyanis betegkártyák után kapják. Aki neki ''leadja a kártyát'', vagyis háziorvosa lesz, az után fizet az OEP.

GA-770T-UD3 X3 445 ZizonEX 64GB SSD+1TB HDD 2x2 GB DDR3 HD5750 Gigabyte 460W

(#81) steveetm válasza gregorik (#61) üzenetére


steveetm
őstag

mert fáradt vagyok, és szerkesztettem, de csak a mondat első felét. Aki nemérti mire gondoltam bekaphatja.
Üdv.: steveetm

(#82) steveetm válasza lavina (#80) üzenetére


steveetm
őstag

ja, kártyapénz. Csak egy-két apróságot felejtesz el ezzel kapcsolatban.
Ha felveszed onnan a pénzt, akkor levonások lesznek hogy rohadtul nincs értelme.
El lehet költeni azokra a dolgokra amikre az eü rábólint, így pl nem mehetsz be és veszel belőle egy tv-t ha úgy tartja kedved.

Majd rákérdezek erre a kártyapénzre, hogy pontosan mennyi, de kizártnak tartom ezzel is a 800k-t.

Egyébként oan faszán van kitalálva ez a kártyapénz hogy 2k beteg után az adott után az orvos kevesebb kártyapénzt kap összesen, mint 1k után. Sok meló -> kevesebb pénz, rulz mi?
Szóval nem rossz dolog ez a kártyapénz, de nem rendelkezel vele teljesen szabadon.
Üdv.: steveetm

(#83) Thunder78


Thunder78
senior tag

Nekem is van egy problémám, de szerintem felesleges új topicot nyitni miatta.

Tanulmányi szerződésem van és szeretném valahogy felbontani. Meg lehet valahogy bugázni, hogy ne kelljen visszaperkálnom a tandíjat?

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#84) aesir válasza twollah (#63) üzenetére


aesir
veterán

Korrekt válasz, elfogadható.

Van saját életem...

(#85) Thunder78 válasza Thunder78 (#83) üzenetére


Thunder78
senior tag

UP :DD

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#86) atosz válasza Thunder78 (#83) üzenetére


atosz
őstag

Sztem nem, de nincs esetleg vmi ugyved ismeros, aki ratudna pillantani arra a szerzodesre? :F

(#87) Suliro válasza nofene (#43) üzenetére


Suliro
senior tag

Ő úgy orvos, hogy vállakozik, így a cég kapja meg havonta a kártyapénzt!

I believe in Dodge power!

(#88) Nimrod válasza yerico (#68) üzenetére


Nimrod
addikt

Az a próbaidő. Ez alatt a három hónap alatt bármikor felkelhetsz és kisétálhasz a melóhelyedről bárminemű következmény nélkül.

De akkor némi idézet mindenkinek a 2004-es Karriertanácsok pályakezdő diplomásoknak füzetből.

A munkaszerződés:

Amennyiben a munkaszerződés nem írásban köttetik meg, érvénytelen. Az írásba foglalás elmulasztása miatt a munkába állást követően csakis Te, a munkavállaló tehetsz panaszt a munka megkezdésétől számított 30 napon belül az illetékes munkaügyi bíróságnál. A munkaszerződés legalább két példányban készül (lehet több is), mindkét félnek alá kell írni minden példányt, amelyből egy Téged illet.
A munkaszerződés kötelező elemei:
- a felek neve, lényeges adatai,
- a munkavállaló személyi alapbére,
- a munkavállaló munkakörének megjelölése,
- a munkavégzés helye.
Ha a fenti pontok valamelyike nem szerepel, a munkaszerződés érvénytelen.

Próbaidő:

Ez a 3 hónapot semmiképpen nem haladhatja meg, és nem is lehet meghosszabbítani. Az egyedüli különbség a nem próbaidő és a próbaidő között, hogy a próbaidő alatt mind Te, mind a munkaadód azonnal hatállyal, indoklás nélkül megszüntethetitek a munkaviszonyt.


folyt.köv. ...

(#89) Nimrod válasza Nimrod (#88) üzenetére


Nimrod
addikt

Így lehet vége... Felmondásokról

Ezzel szemben a munkaviszony megszüntetése mindig valamely fél részéről történő kezdeményezést jelent (közös megegyezés esetén is az egyik fél teszi meg az erre vonatkozó ajánlatát) amelynek módjai:
1. a munkáltató és a munkavállaló közös megegyezése;
2. rendes felmondás;
3. rendkívüli felmondás;
4. azonnali hatállyal a próbaidő alatt;
5. ''egyéb'', ami a következőkre vonatkozik:
A határozott idejű munkaviszony főszabály szerint rendes felmondással nem szüntethető meg. Ha a munkáltató a határozott időre alkalmazott munkavállaló munkaviszonyát kvázi rendes felmondással mégis megszűnteti, téged ilyenkor maximum egyévi-, ha a határozott időből még hátralévő idő egy évnél rövidebb, a hátralévő időre jutó átlagkereseted illet meg.

A próbaidő letelte utáni felmondás esetén a munkáltató köteles azt megindokolni.

A tanulmányi szerződés

A szerződésben a munkáltató vállalja, hogy a tanulmányok alatt támogatást nyújt, Te pedig kötelezed magad, hogy a megállapodás szerinti tanulmányokat folytatod, illetve a képzettség megszerzése után meghatározott időn keresztül fenntartod a munkaviszonyod a vállalattal, vagy munkaviszonyt létesítesz az iskola elvégzése után nála. Nem lehet azonban tanulmányi szerződést kötnöd, ha a tanulmányok elvégzésére a munkáltató kötelez Téged, pl.: a kötelező (szakmai) tanfolyamok stb... A tanulmányi szerződést is írásba kell foglalni.

(#90) brutom válasza Thunder78 (#83) üzenetére


brutom
csendes tag

Hi
ha általános szerződésed van, akkor az önhibádon kívűliségre hivatkozva lehetne felbontanod (tartós betegség, a munkahelyedről nem engednek el a tanfolyam idejére stb. )


800k :) mondta hogy Magyarországon?

http://www.felajanlasok.hu/index.php

(#91) biker válasza Nimrod (#89) üzenetére


biker
nagyúr

van még egy gecibb (pardon) mód is.

nem mész be többet, ekkor a munkáltató 3-8 napon belül önhatalmúlag megállapítja, hogy ''kilépett'' és kész.
ált. fegyelmi vagy néhány munkavállaló igazolja, hogy nem jelent meg, és ez is elég alapnak.

a munkavállalót jogilag nem terheli semmi ekkor.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#92) tildy válasza yerico (#67) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem nem 9 hónapig jár összesen teljes életedben.Hanem max 9 hónapig kaphatod egyhuzamban...És nem is így van hoyg 9 hónapig jár, hanem max addig járhat, azaz részarányosan a ledolgozott idővel. Ha igazat mondanál, akkor én se 3 hónapig kapnám hanem 9ig.



[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#93) agrarfiatal válasza tildy (#92) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

ja meg ha tovább kapod mondjuk 3 hónapnál akkor havont 2-3 papírt kell bevinned a központba, hogy probálsz elhelyezkedni.


topikindítónak:

amúgy éngem is nyáron nyomtak ki cégtől 30nap felmondási idő volt - nem kellett egy napot sem ledolgoznom - aztán míg le nem jár elmentem betegállományba is.

menny el betegállományba és kész

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#94) agrarfiatal válasza Suliro (#87) üzenetére


agrarfiatal
senior tag

na nemámmá az állam ilyen jól tartja az orvosokat. - vannak az országban menő plasztikai sebészek és talán azok keresnek e körül.

tévedni emberi dolog, na de ennnyit......

(#95) konwktor


konwktor
tag

Na tegnap bementem reggel dolgozni elég gáz volt valamilyen okból más helyre raktak és még le is, fokoztak, ha lehet egy sima melóst lefokozni olyan dolgokat, csináltatnak velem, amit a most belépőkel szoktak, szóval éreztetik velem, hogy egy szemét vagyok :((( , hogy beadtam a felmondásom. De most már sztem tudom nagyjábol mi a lényege hogy rögtön ki lépjek mivel a szerződésem nem tartalmazta a munka rendváltozást és ez a váltás 30 napnál hosszabb simán, leszámolhatok de, azért elküldöm a szerződésemet Batman-nek csak le, kell gépelnem, mert nincs szkennerem.

Ehhez a 800k-hoz, pedig csak annyit hogy senki nem irt még a gyógyszerügynökökkel kötött szerződésekről ez, ha jól tudom elég átláthatatlan szokott lenni de lehet hogy hülyeséget írok.


[Szerkesztve]

(#96) Thunder78


Thunder78
senior tag

Köszönöm Bash-nak az topic újbóli megynyitását.

Én is felmondással küszködök, és az lenne a kérdésem, hogy létezik-e valahol egy olyan oldal, ahol felmondólevél mintát tudnék szerezni.
Illetve a tanulmányi szerződés visszafizetésével kapcsolatosan van-e valami kikötés, vagy ki vagyok szolgáltatva a munkaadómnak?
Közalkalmazotti státuszban vagyok, ez nem tudom módosít-e a helyzeten.

''A víz a legerősebb ital. Egy egész hajót is elbír!''

(#97) Nimrod válasza Thunder78 (#96) üzenetére


Nimrod
addikt

(#98) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Hali! Az lenne a kérdésem, hogyha én, mint munkavállaló felmondok, s 30 napos a felmondási idő, akkor is kérhetem-e, hogy a felét szabadság formájában adják ki? A msáik ami érdeklne, hogyha év közben váltok munkahelyet, a következő helyen hogyan alakul a szabadnapjaim száma? Az előző helyen fennmaradó számból jön ki, vagy az évből hátralévő idő arányában számítják, mintha az lenne az első munkahelyed?

I am having fun staying poor.

(#99) RoyalFlush válasza Drizzt (#98) üzenetére


RoyalFlush
őstag

Az évből hátralévő idő arányában számítják a szabadságot az új helyen.

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#100) Ariadne válasza Drizzt (#98) üzenetére


Ariadne
őstag

Ha te mondasz fel, akkor egész egyszerűen kiszámolják, hogy a felmondási idő végéig arányosan mennyi szabadságod lenne, ebből mennyit vettél ki, és ha marad ki nem vett, azt ki kell fizetni. Ha többet vettél ki, azt pedig levonják.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#101) Drizzt válasza Ariadne (#100) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Tényleg, a felmondási idő munkanap, vagy nap? Mindenhol napnak írják, de nagyon nem mindegy. Csak valahogy a nap megadása furán hangzik, azt hinné az ember, hogy a munka jellegű megállapodásoknál az alapmérték a munkanap.

I am having fun staying poor.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.