Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flexxx2


flexxx2
őstag

Akkor lesz AIB 2x8 pinnel. Az OC-k 3x v 2x8 Pin lesz.

(#2) Synthwave válasza flexxx2 (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Jawohl.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Ez jól néz ki ebben a "fény formában".

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Akkor nem csak az nv VGA-k lesznek 4 szlotosak idén ill. jövőre...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) flexxx2 válasza tibaimp (#4) üzenetére


flexxx2
őstag

Miért? Ez szerintem nem annyi, gondolom 3 slot magas lesz, és az AMD nem megy a 600 watt felé még a 7x szériával.

(#6) b. válasza flexxx2 (#5) üzenetére


b.
félisten

Nagyjából egy fogyasztása lesz 3x8 pines 7900 kártyáknaka konkurenciával. 355 TDP- 2x8 pinen, 420W 3x8 pin.
A 4080 320 TDP 290-300w / 4090 450W TDP/ 400 W fogyasztás.

Amúgy rohadt jól néz ki a kari, fehérben különösen jól mutatna ezzel a kék színnel.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) Feri7619


Feri7619
tag

Induló ár... 1299usd...
Egyazon gyártó csinálja az NV-t és az AMD-t is... Az NV látjuk milyen brutálisan túl van árazva... azt gondoljuk, az AMD nem lesz? Vajon így működik a világ? :)
Csak költői kérdés volt...

(#8) Synthwave válasza b. (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

3 x 8 pinnel 525 watt lehet a max, amit adni lehet neki, szóval bőven betakarja.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Kíváncsi leszek, hogy a köv gen esetében bevállalják e az új tápcsatit.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#10) flexxx2 válasza Robi BALBOA (#9) üzenetére


flexxx2
őstag

Én arra vagyok kíváncsi, hogy 1 év múlva milyen csati lesz.

(#11) Robi BALBOA válasza flexxx2 (#10) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Jogos, kitudja egy generáción belüli frissítéskor nem e térnek át, remélem nem.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#12) arn


arn
félisten

Hol vannak a 4080 cikkek? Mert az tegnap tenylegesen megjelent…

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) flexxx2 válasza arn (#12) üzenetére


flexxx2
őstag

Én már nem is várom el tőlük, a tech leírásaikat olvasom meg a fórumot.
+ akkora a verseny a benchmarkokban, hogy nem is hinném, hogy érdemes részt venni benne

[ Szerkesztve ]

(#14) flashpointer válasza arn (#12) üzenetére


flashpointer
őstag

Nvidia karik ignoralva vannak itt, nem is leteznek. Csak a csatlakozojuk.

(#15) Synthwave válasza flashpointer (#14) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) CptAdamica válasza arn (#12) üzenetére


CptAdamica
veterán

Techpowerup-on már van founders és strix teszt is. A founders elég jól néz ki, a strix inkább vicc, mondjuk az ára mind a kettőnek vicces. Azt hiszem a következő kártyám újra AMD lesz.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#18) yericho800 válasza Synthwave (#15) üzenetére


yericho800
aktív tag

:DDD

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#19) flexxx2 válasza flashpointer (#14) üzenetére


flexxx2
őstag

Jelentsd Brüsszelben hátrányos megkülönböztetés osztályon :))

(#20) tibcsi0407 válasza arn (#12) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Éppen a Raptor-os konfigban tesztelik őket. ;]

https://utdetailing.hu/

(#21) Robi BALBOA válasza flashpointer (#14) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Kinek kell Nv kari!? :P :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#22) flashpointer válasza flexxx2 (#19) üzenetére


flashpointer
őstag

ja engem nem izgat , valasz volt a kolleganak, habar szeringem inkabb koltoi kerdes volt mert aki 20 eve regisztralt es koveti a ph-t az tudja miert nincsen teszt ;)

@ robi balboa:
enis a decembert varom az amd miatt, hacsak nem lesz a honap vegen valami kihagyhatatlan ajanlat :)

[ Szerkesztve ]

(#23) arn válasza CptAdamica (#17) üzenetére


arn
félisten

Ezzel tisztaban vagyok, csak nem tudom mi folyik mostanaban az egyetlen epkezlab megmaradt magyar hwes oldalon. Mert hirujsagnak mar lassan nehez nevezni, ha a hirek egy reszerol nem tudosit, mintha nem is letezne.

Teszteket mar regota nem nezem itt (pedig milyen szinvonalasak voltak a 2000es evekben), de eddig hirekre jo volt, nem maradtam le semmirol az utobbi idokig. A 90es evek legvegen es a 2000es evekben hogy pezsgett a magyar hw scene…

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) Robi BALBOA válasza flashpointer (#22) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Hát nem kicsi az esélye annak, hogy nekem is valami AMD karim lesz.
Gyártó független vagyok, ár/érték ami alapján döntök.(kivéve amikor nem :DDD )

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#25) tibcsi0407 válasza arn (#23) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Legalább a fórum jó itt. :)

Én a TPU-s teszteket szeretem a legjobban, szerintem az a leginformatívabb portál, valamint az Ananandtech, náluk nagyon profi a megközelítése a dolgoknak. Újabban Igor's Lab is érdekes teszteket csinál.

Egyébként amilyen gané módon áraz az Nvidia, most fel is dughatják az új szériát nyugodtan.. A fogyasztásról nem is beszélve, a francnak sincs kedve tápot is cserélgetni a VGA-val együtt a rendszerben.
Én alapvetően NV-s vagyok, már vagy 10 éve nem is volt más kártyám, csak Geforce-ok, de most lehet egy RX6950XT-re beruházok, mert annak elég jó lett az ár/érték aránya.
Arról nem is beszélve, hogy egyre nagyobb lapátok a kártyák, a 3070Ti-m a Fractal Torrent házban (ami azért nem kicsi) alig fér el a vízhűtő pumpájától. Le kellett raknom az alsó PCI-E 5 slotba a kártyát, hogy elférjek...

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#26) CptAdamica válasza arn (#23) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nyilván van igazság. Nekem kedvencem, amikor egy sima új Logitech G502X egér hírnél már a címben és a bevezető szövegben fosnak van kikiáltva az előző generáció. :D

Megyen!

(#27) DraXoN válasza tibcsi0407 (#25) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

elő a flexel azt befér az :DDD .. de ennyihez még a kalapács is elég lehet ;]

Mondjuk az extraThick radiátor sok helyt kér. Pumpából (bár azt nem látom milyen) is lehet létezik kompaktabb, így lehet megoldható lenne, hogy elférjen (mondjuk a radiátor jó dolog ha "vastag")

..mondjuk régen sokkal jobban pörögtek a fórumok is..
Egy korszak elmúlt, manapság facebook (a kérdésekre) és youtube videók (az újdonságokra) mennek.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#28) Synthwave válasza arn (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nézd, ha fizeted nekem, dolgozom éjjel is.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) Synthwave válasza CptAdamica (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mert az, főleg arra, amire marketingelve van. Attól függetlenül, hogy neked vagy másoknak tetszik-e.

Egy hozzáértő körben sem fogják neked ajnározni. A G502 X-szel kapcsolatban meg alapvetően pozitív volt a felhang, és az egeres topikban is elő-előkerül már az ajánlásokban.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#30) CptAdamica válasza Synthwave (#29) üzenetére


CptAdamica
veterán

Hát igen, ezt már kitárgyaltuk, hogy 50k pozitív user vélemény amazonon béna és nem releváns, maréknyi fórum teszter releváns és oké. :D

Nyilván felesleges túlspilázni, csak az objektív tájékoztatás lenne a cél. (Gondolom, ha már Magyarország legnagyobb tech oldala)

Megyen!

(#31) tibcsi0407 válasza DraXoN (#27) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A ház alját már így is kiflexeltem, hogy beférjen a 420-as radiátor. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#32) arn válasza Synthwave (#28) üzenetére


arn
félisten

Mit?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) Synthwave válasza CptAdamica (#30) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Dzsásztisz Bívert is kedvelik pár millióan.

Ez pontosan ugyanaz az argument. Az elmúlt 4,5 évben objektív tájékoztatást kapsz egérügyben az oldalon, ezt garantálom neked. Gondolom, emiatt sem szoktak ajánlást követő vásárlás után elégedetlenül visszajönni emberek a vonatkozó topikba. ;)

----------------------------------------------------------------

(#32) arn: Az írást.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#34) arn válasza Synthwave (#33) üzenetére


arn
félisten

Azt hittem az az ujsag celja, hogy tobben olvassak. Vagy egy videokartya megjelenese mar nem uti meg a kuszobot?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#35) Synthwave válasza arn (#34) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Értem, szóval te erőn felül is ingyen dolgozol. Mindenkinek kell egy hobbi, de akár a hírfolyamot is nézheted, mert az első 4080 batch már publikus.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#36) arn válasza Synthwave (#35) üzenetére


arn
félisten

Nem en penzert dolgozom, amit ingyen csinalok azt hobbynak hivjak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#37) Synthwave válasza arn (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pontosan. Ebben egyetértünk.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) flexxx2 válasza Synthwave (#35) üzenetére


flexxx2
őstag

Kérdezni is akartam, hogy ezért kaptok valami zsét, vagy ez inkább hobby, vagy mind2?

(#39) CptAdamica válasza Synthwave (#33) üzenetére


CptAdamica
veterán

És láttál már olyan hírt nagyobb zenei oldalon, hogy: "Budapestre látogat a méltatlanul népszerű Dzsásztisz Bíver, aki még énekelni sem tud?". Az, meg hogy kiajánlasz xy egeret valakinek és tetszik neki, pont nem bizonyítja, hogy a G502 szar... :D

"Az elmúlt 4,5 évben objektív tájékoztatást kapsz egérügyben az oldalon, ezt garantálom neked."
Sajnos ez sem igaz, ott van pont a Logitech G502 hír cáfolatnak, ami nem objektív. :K

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#40) vargazk válasza CptAdamica (#30) üzenetére


vargazk
csendes tag

Mert amúgy nem lehet a neten kamu pozitív értékelést vásárolni igaz?

(#41) Gibo válasza CptAdamica (#39) üzenetére


Gibo
senior tag

Ezen vitázni szerintem felesleges...Ami sajnálatos viszont az az egyre kevesebb hw teszt :(
Vagy csak én érzem kevesebbnek? Fene tudja..

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#42) Synthwave válasza CptAdamica (#39) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De az. Csak te vagy elfogult, bár ez gondolom, fel sem merült benned. ;)

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.