Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Ennek a a 8500-9000 Ft-os LogiLink kupakkészletnek a no-name megfelelőjét a minap éppen 1000 forintért vettem meg a távoli Kínából.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#2) Mostly Harmless válasza MaCS_70 (#1) üzenetére


Mostly Harmless
tag

ők is onnan veszik.

(the cake is a lie)

(#3) macilaci78 válasza MaCS_70 (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ezt is ki lehet piszkálni egy fázisceruzával? :U
BIOS-ra jelszót tenni és letiltani az adott portot nem hatékonyabb?

A legtöbb számítógépház oldallapja szerszám nélkül levehető, de egy kereszthornyos csavart levenni sem egy ördöglakat. Bármit is dugaszolsz el, azt egy ilyennel ki lehet váltani, vagy az USB3-as megfelelőjével.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#4) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

A G-Data-t csak ajánlani tudom, 5 éve használom nagy megelégedésemre.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#5) MaCS_70 válasza macilaci78 (#3) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én azért vettem, hogy jelöljem vele a nem használt portokat, de van a védelemnek egy olyan szintje, ami pusztán a jelképesség alapján működik. Kvázi az alkalomszülte tolvajok ellen. Amikor valaki látja, hogy ott egy lyuk, csatlakozzunk már -- de erőfeszítést nem ér meg, meg aztán azt már nem is lehet kimagyarázni.

(Gondolok itt nem kis részben a családi helyzetekre, meg a gyerek haverjaira...)

Jogilag is jelentős különbség van akozött, hogy bármilyen védelmi intézkedést le kell-e közdeni egy cselekmény elkövetésénél, vagy csak le kell hajolni a gyümölcsért.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6) zsolt501 válasza MaCS_70 (#1) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha tudsz linket dobni megköszönném.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7) zsolt501 válasza macilaci78 (#3) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sok helyen hasznos tud ez az USB dugó lenni, és az irodistának nem biztos hogy eszébe jut hogy kipiszkálja, én jó ötletnek tartom, igaz nem mindenkit fog visszatartani, de az illetéktelen USB használatot csökkenti.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#8) Dr. Akula válasza zsolt501 (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ennél már csak a szoftveres tiltás egyszerűbb, aztán ha rá is dug valamit, csak az fog működni, ami a whitelistben is engedélyezve van.

Ennek a dugónak értelmét nem látom, kihúzod az egeret/billentyűzetet a gépből, és a helyére bedugod a pendriveot, nem akadályoz meg semmit. Ha meg nincs semmilyen USB-s eszköz a gépen, akkor meg az USB-t úgy ahogy van le lehet tiltani, en bloc. Amint van kiskapu (bill+egér), máris nem ér semmit.

[ Szerkesztve ]

(#9) MaCS_70 válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem a szoftveres tiltás nagyságrendekkel komplikáltabb. Bedugni egy dugaszt egy mozdulat. Azt pedig szerintem elég kevesen tudják, hogy szoftveresen hogyan lehet USB-portokat tiltani, bár egyenként szerintem nem is igen lehet.

Szerinted hogyan???

Meg aztán maga a lyuk látványa egy kisgyerek számára nagyon csábító tud lenni (meg ugye amit lentebb is írtam) -- amire a szoftveres tiltás nem megoldás.

Úgyhogy nagyon is van értelmük az ilyen dugóknak!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10) MaCS_70 válasza zsolt501 (#6) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kiszedős kivitelt most richtig nem találok, de nincs nagy különbség kivehetőség szempontjából sem.

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313&_nkw=rj45+cover+%2B+tool&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_odkw=rj45+cover+tool&_osacat=0

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#11) Dr. Akula válasza MaCS_70 (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Bedugni egy dugaszt egy mozdulat."

Megkerülni is.

"Azt pedig szerintem elég kevesen tudják, hogy szoftveresen hogyan lehet USB-portokat tiltani, bár egyenként szerintem nem is igen lehet."

Már hogy ne lehetne? Komolyabb cégeknél alap, nem bízzák a dolgozóra hogy kisdobosbecsszóra nem másol le valami céges titkot és viszi haza. Pl: DriveLock.

(#12) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ugorgyunk.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#13) MaCS_70 válasza Dr. Akula (#11) üzenetére


MaCS_70
félisten

Most komolyan mondod, hogy az egységsugarú otthoni felhasználó (és még feljebb) "komlyabb" cégek infractuktúráját használja egy pár száz forintos dugó helyett?

Megnézném én, hogy az otthonokban előforduló USB hubok egyes portjait hogyan tiltod le.

A megkerülésről pedig már kétszer is megírtam, hogy miért jelent sokkal többet a semminél. Történetesen pszichológiai okok miatt, de műkodik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#14) niklebi


niklebi
senior tag

[link] USB
[link] RJ45

(#15) Dr. Akula válasza MaCS_70 (#13) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Minek használna egyáltalán dugót? Nem rázza meg az 5V a gyereket, másra meg ez nem jó.

"Megnézném én, hogy az otthonokban előforduló USB hubok egyes portjait hogyan tiltod le."

Egyáltalán minek tiltanád le OTTHON?

#14niklebi: Ez annyira komolytalan, mint a floppy tartó dobozok zárjai. 1 gémkapoccsal nyílik. :)

(#16) MaCS_70 válasza Dr. Akula (#15) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem hiszem el, hogy nem érted...

Szerinted kinek/minek jó az, ha a gyerek /bárki bedug valamit egy kommunikációs portba?

Megrázni speciel nem fogja az USB, de egy gemkapoccsal simán tönkreteheti az eszközt.

Nálunk már ment ilyen akció miatt notebook szervizbe. Bár kétségtelen, hogy emberéletben nem esett kár. De egy ilyen dugó sokszorosan behozta volna az árát.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17) Armagedown


Armagedown
őstag

Ekkora igény volna ezekre a 60%os billentyűzetekre?
Főleg 40ezerért? :D

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#18) Dr. Akula válasza MaCS_70 (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az akvárium ház üvegfalára milyen sapkát húz aki ennyire parázik? Mert azt előbb betöri a gyerek, és még meg is vághatja magát vele, amit egy USB porttal nehezen. És akkor már a monitorra is kéne sapi, mert simán kinyomja ujjal az LCD kristályt. Meg a madzagokra is kéne valami panzerkampfwagen, mert azt meg eltépi / elvágja. És az audio port? Abba is beledughat valamit... Vagy a tápkábel? Lehúzza a gépről és beledug 2 gémkapcsot, aztán meghót... Ezek mellett mitől lenne olyan speciális az az USB port, amiért pont azt kéne nagyon védeni, mást meg nem? Szerintem te is tudod hogy ennek értelme annyi mint az USB-s lámpának, vagy kávémelegítőnek.

(#19) fecke78 válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


fecke78
senior tag

Hát ha valaki ennyire retteg a gyerek balesetektől , akkor inkább a faszára kellet volna valamit húznia ...
(Bocsánat)
:)

(#20) MaCS_70 válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem értem, hogy miért fáj Neked, hogy van egy filléres eszköz, amit mások használnak.

Senki sem készerít arra, hogy Te is használd.

És igen, a kisgyerek ilyen, jobb félni, mint megijedni. A lyukak vonzzák a gyerekeket. A miénknél ez most kezdődik. Ahol nem lát lyukat, az nem izgatja. Nem húz ki semmit, de bedugni akar. Az ember meg ahol lehet, a biztonságra törekszik. Ennyivel kevesebb kockázati tényezőre kell figyelni. Miért baj ez?

Én amúgy nem tervezem a portok bedugdosását, de leírtam, hogy az RJ45 kupakokat mire használom -- a gyerektől függetlenül.

Amúgy egy USB-s ötlet is eszembe jutott: az egyik USB-soromon van egy rossz port. Elegánsabb ledugózni, mint szigetelőszalagozni. Már ha megengeded...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#21) Teasüti válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az akvárium ház üvegfalára milyen sapkát húz aki ennyire parázik?
Le is lehet fóliázni akár, mint az autó szélvédőit vagy a ház ablakait. :)

Kisgyerek ellen tényleg jók ezek a vakdugók. Ahogy a konnektorba nem kellene túrkálnia, úgy a PC portjaiban se (a többi részét is körbe lehet bástyázni, ha vkinek ez lenne a heppje - az egész PC-t be lehet tenni a szekrénybe akár ha ez szempont). Felnőttek ellen meg teljesen felesleges. Oda vmi tuti biztonsági házirend kell, ha az illetéktelen használat problémás.

[ Szerkesztve ]

(#22) Chaser válasza MaCS_70 (#20) üzenetére


Chaser
titán

A lyukak vonzzák a gyerekeket.
nem csak őket...
: )

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) MaCS_70 válasza Chaser (#22) üzenetére


MaCS_70
félisten

De a nem gyerekeket vonzó lyukak ledugózása más kérdéseket vet fel! :D

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#24) Dr. Akula válasza MaCS_70 (#20) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem fáj, csak értelmét nem látom. Te meg azt magyarázod hogy ez a világmegváltó ötlet, ami szerintem nagyon nem, csak egy x+1. bóvli.

#21Teasüti: Konnektorba még megértem, de USB portra... A tápkábelnél nagyobb veszélyben lesz, és arra nem húz senki dugót.

#22Chaser: Az Interstellarra gondolsz, ahol Matthew McConaugheyt is vonzotta? :D

(#26) B.Á.L.!.N.T


B.Á.L.!.N.T
senior tag

Mindig is utáltam a farsangot :(((

(#27) Chaser válasza MaCS_70 (#23) üzenetére


Chaser
titán

az univerzum rejtélyei... : )

Dr. Akula
nem...én arra gondolok, hogy a lyuk a kedvenc testrésem :))

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28) Elmör


Elmör
senior tag

Egy egér alátét vagy egérpad 10 ezer? Bakker durva világ van tényleg. Évek óta nem használok, igaz az asztal picit kopik, de teljesen jól működik azon is.

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#29) worxland válasza Armagedown (#17) üzenetére


worxland
addikt

Ja, ha egyszer elindulsz a lejtőn, nincs megállás.
Sima bill -> mecha -> TKL -> 60 vagy 65 -> verem (custom gombos, gumigyűrűs, megkent, spec ESC gombos, KIT-ben rendelt)

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#30) MaCS_70 válasza Elmör (#28) üzenetére


MaCS_70
félisten

Múlt héten volt 25e Ft-os egéralátét is, sőt, még az is oda volt írva hozzá, hogy a tudásához képest nem is drága... :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31) MaCS_70 válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


MaCS_70
félisten

" Te meg azt magyarázod hogy ez a világmegváltó ötlet"

Mégis hol magyaráztam ezt?

Azt próbáltam megfogalmazni, hogy van értelme, és többen írtunk is rá példát.

Vagy szerinted a világmegávltó ötlet ekvivalens azza, hogy nem értelmetlen?

Vö:

"Én azért vettem, hogy jelöljem vele a nem használt portokat, de van a védelemnek egy olyan szintje, ami pusztán a jelképesség alapján működik. Kvázi az alkalomszülte tolvajok ellen."

"Meg aztán maga a lyuk látványa egy kisgyerek számára nagyon csábító tud lenni (meg ugye amit lentebb is írtam) -- amire a szoftveres tiltás nem megoldás."

"Megrázni speciel nem fogja az USB, de egy gemkapoccsal simán tönkreteheti az eszközt.
Nálunk már ment ilyen akció miatt notebook szervizbe. Bár kétségtelen, hogy emberéletben nem esett kár. De egy ilyen dugó sokszorosan behozta volna az árát."

"És igen, a kisgyerek ilyen, jobb félni, mint megijedni. A lyukak vonzzák a gyerekeket. A miénknél ez most kezdődik. Ahol nem lát lyukat, az nem izgatja. Nem húz ki semmit, de bedugni akar. Az ember meg ahol lehet, a biztonságra törekszik. Ennyivel kevesebb kockázati tényezőre kell figyelni. Miért baj ez?"

"Amúgy egy USB-s ötlet is eszembe jutott: az egyik USB-soromon van egy rossz port. Elegánsabb ledugózni, mint szigetelőszalagozni."

Mástól:

"Sok helyen hasznos tud ez az USB dugó lenni, és az irodistának nem biztos hogy eszébe jut hogy kipiszkálja, én jó ötletnek tartom, igaz nem mindenkit fog visszatartani, de az illetéktelen USB használatot csökkenti."

Szóval hol írt bárki, akár más, akár én világmegváltó ötletről?????

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32) Dr. Akula válasza pipeline (#25) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Te érted?

#31MaCS_70: Elég izzadságszagú ez a kisgyerek téma, előbb fog a ventillátorba csavarhúzót dugni, vagy leönteni az egészet kakaóval. Konkrétan soha az életben nem hallottam még senkitől hogy pont az USB portot kéne védeni a gyerektől, Miért nem az audió csatlakozót? Vagy az összekarcolható üveglapot? Annyi életszerűbb ötlet van ennél.

Az irodistának meg van annyi esze hogy kihúzza az egeret, és a helyére dugja a pendriveot ha adatot akar lopni. A többi portot lezárni önáltatás, nem véd semmitől. Erre kell a szoftver, ami megkerülhetetlen.

Tartom, hogy ez a termék a haszontalan kategória. Meg lehet venni ha nagyon akarja valaki, de az USB-s kávémelegítővel van egy szinten hasznosságban.

[ Szerkesztve ]

(#33) MaCS_70 válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


MaCS_70
félisten

Attól, hogy más kockázati tényezők is vannak, még nem feltétlenül hülyeség a kisebb kockázat ellen védekezni -- pláne, ha filléres a megoldás.

A gyerekre nem veszélyes az USB-ben matatás -- a gépre viszont igen. Nálunk meg is történt.

És ugye nem csak a gyerekveszélyről van szó. Én is írtam eleve két felhasználási módot, aminél szó nincs gyerekről.

Szerinted azért adtam ki pénzt, hogy valami értelmetlen dolgot vehessek? Nem, nem impulzusvásárlás volt. Leültem a gép elé és RJ45 dugót kezdtem keresni. Nem mazochizmusból, hanem mert szükségem volt rá.

Miért gondolod azt, hogy ha valamire Neked nincs szükséged, az más számára is értelmetlen?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#34) stewe2 válasza Dr. Akula (#32) üzenetére


stewe2
aktív tag

Vagy másképpen fogalmazva: Miért ennyire fontos neked az, hogy ha vmi szted felesleges, akkor az mindenki számára az legyen?
Van gyereked? Nekem kettő. Az egyik gyurmát tömött az USB portba, és minden másba is :D Ki tudtam szedni, csak közben mondtam valamit. :D

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#35) Dr. Akula válasza stewe2 (#34) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Csak az USB portba? A ventillátorba, a mesh panelbe nem?

#33MaCS_70: Hát lehet hogy valakinek a Kanye West koncert levegője is nagyon hasznos...

[ Szerkesztve ]

(#36) stewe2 válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


stewe2
aktív tag

Fárasztó vagy :U

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#37) Dr. Akula válasza stewe2 (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

:W

(#38) ricsip válasza MaCS_70 (#30) üzenetére


ricsip
addikt

Van 2000-es évekből pár repi egérpadom. Azt mondod annyira elbaszott lett a világ 2023-ra, hogy már ezek is (nem kis) pénzt megérnek? :Y

-

(#39) ricsip válasza MaCS_70 (#31) üzenetére


ricsip
addikt

haggyad, amíg valakinek nincs gyereke, fel sem fogja ésszel ezeket

-

(#40) toronyhaz


toronyhaz
aktív tag

A gyerek témához annyit hogy plexi került a tv elé. 200K-s tervéről beszélünk. 14K volt a plexi. Már legalább 5x védte meg a véletlen balesetektől. A hifi cucc a tv fölött, szekrény tetején a PS. A polcsugárzók fali állványon 180cm magasan. Muszáj ha biztonságban akarom tudni. Bár a hosszabbítót ki tudja még húzni, de idén az is megoldódik.

(#41) worxland válasza ricsip (#39) üzenetére


worxland
addikt

Anno az összes konnektorba raktam védőkupakot. A büdös kölkök soha nem nyúlkáltak a konnektor felé. A védőkupakokat alig tudtam kitépni (aljukon volt öntapadó ragacs).
Tanulság: ha védekezel, akkor rá se néznek.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#42) ricsip válasza worxland (#41) üzenetére


ricsip
addikt

Tanulság: ha védekezel, akkor rá se néznek.

Igen, ez pont így van. Mint ahogy soha nem napközben nyitvatartasi időben betegszenek le. Hanem csakis a gyerekorvos készenléti ideje után, ügyeleti időben, éccaka, hétvégén, 4napos hosszúhétvégén, munkaszüneti napon stb.

[ Szerkesztve ]

-

(#43) MaCS_70 válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát hagyjunk minél több sérülékeny pontot? Ha nem tudjuk az összeset megszüntetni (tehát lényegében minden kockázati tényezőt), akkor egyikkel se foglalkozzunk?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#44) Dr. Akula válasza MaCS_70 (#43) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Én azért felhívnám a gyártót, hogy Type C-re is készítsen dugót, mert a telefonod még védtelen. :)

(#45) MaCS_70 válasza Dr. Akula (#44) üzenetére


MaCS_70
félisten

Teljesen logikus, és természetesen van is.

Az ötös csomag 1 dollár körül kapható.

MaCS

Szerinted egyébként (amint azt a logikád diktálná) a tampon is egy teljesen felesleges termék?

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#46) Dr. Akula válasza MaCS_70 (#45) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Gondolom ez úgy jött ide, hogy az USB portból is ki szokott folyni valami... :)

(#47) Teasüti válasza Dr. Akula (#46) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vagy egyéb lyukakban is előszeretettel turkálnak emberek. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.