Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Hmmm...kezd egyre rejtélyesebbé válni az esetem. Gondolom sokan nem emlékeznek/nem tudnak (az itt-ott leírt) az előzményekre/ról, így leírom röviden:
Vettem egy laptop-ot (Clevo M400V), s hamar észrevettem, hogy elkezd kékhalált dobogatni. Szinte rögtön az első dolgom a memtest86 futtatása volt, ez kb. 10-15 perc után ki is dobott egy-két hibát (2 óra futás után: 10db). Így ''megnyugodtam'', hogy a memóriával van a gond. A probléma csak annyi volt, hogy a gép Bp-n lett véve, én meg nem bpi vagyok, így a szervízbe vívés el lett halasztva, (mivel a laptophoz még nem jut el az internet, s helyhiány miatt a laptop sem az internethez), mivel még úgyis inkább a rendes gépet használom. Akkortájt (ez lehetett kb. 1 hónapja) lefuttattam még olyan 2-3 alkalommal (egy alkalommal többször is) a memtest-et, hasonló eredménnyel. Közben a gép (ha néha leültem elé szórakozni) a vártnak megfelelően lefagyott. Aztán, már nem is tudom miért, kb. 1 hete újból lefuttattam a memtest-et. Futott egy órát. Majd még egyet. Egy darab hibát sem jelzett :F Hagytam futni (all test) 6-7 órát, semmi hiba. Ekkor megszakítottam a futtatást, s beléptem Windows-ba: rövid játék után (NFS:U és GTR demo) kilépett vagy kékhalált halalt (s még most is). Itt már kezdett furcsa lenni a dolog. Főleg, hogy utána gond nélkül Trackmaniaztam 3-4 órát (haverral)! :Y Persze fagyás nélkül...Próbáltam más videókártya driverrel, a helyzet ugyanaz. Próbáltam azt, hogy csak a CPU-t terhelem, hátha a VGA a hibás. 3Dmax renderelés: kékhalál. Terragen renderelés: hasonló eset. Trackmania továbbra is gond nélkül megy bármeddig. 3DMarkok ugyancsak. De pl. egy shareware program a Kyodai Mahhjong meg fagy. Szóval nagyon nem értem mi lehet a gond :O
Gondolkoztam azon is, hogy hátha az a gond, hogy a Trackmania nem terheli le eléggé a gépet. De leterheli, ugyanis az is kb. 30 fps-el fut, mint az NFS.

Miközben ezt legépeltem, eszembe jutott valami: mi van, ha a CPU hibás? Na megyek, s letesztelem (hhmm...mivel is kéne? :))

(#2) Viktor77


Viktor77
titán

Prime?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) Keitaro válasza Cathfaern (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Prime95-el :)

(#4) Keitaro válasza Viktor77 (#2) üzenetére


Keitaro
addikt

Te hamarabb végigolvastad :DDD

(#5) nap válasza Cathfaern (#1) üzenetére


nap
addikt

windowst ujraraktad mar?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#6) Cathfaern válasza nap (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hogy őszinte legyek, eszembe se jutott. Az okozhat ilyen problémát? S ha az okozná, akkor hogy lehet, hogy egy Wintől független tesztprogram ilyen változó eredményt ad?

(#7) Cathfaern válasza Viktor77 (#2) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyelőre semmi hibát nem jelet, igaz, még csak 20 perce megy...

(#8) Keitaro válasza Cathfaern (#7) üzenetére


Keitaro
addikt

Ó, hagyd csak ott pár órára :)

(#9) nap válasza Cathfaern (#6) üzenetére


nap
addikt

Ha nem te raktad ra a windozt, akkor semmi sem biztos. :)
A memtest inkabb elgondolkodtato. Lehet, hogy valami kulso korulmeny befolyasolja, elektromos, magnenes ter, homerseklet, ilyenek.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#10) Cathfaern válasza nap (#9) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én raktam a Windowst :)
Külső körülmény...gondoltam én is a hőmérsékletre. De egyszer úgy csináltam, hogy miután lefagyott, nem is hagytam, hogy újrainduljon a Win, rögtön benyomtam a memtest-et. Kb. 2-3 óráig futott, hiba nélkül. Utána vissza a játékba => fagyás :(

(#11) nap válasza Cathfaern (#10) üzenetére


nap
addikt

Ezek alapjan en megkockaztatnek egy uj installt... :P

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#12) WN31RD válasza Cathfaern (#10) üzenetére


WN31RD
addikt

Lehet CPU hiba, mindenképpen futtasd a Prime95-öt néhány óráig.

Egyébként állítólag létezik olyan, hogy egy memória modul hibája idővel ''eltűnik'', bár én még nem láttam ilyet.

Szerk.: Persze hogy nem láttam, ha a hibásnak bizonyuló memória modulokat azonnal kihajítom (vagy gari). :DDD

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#13) Keitaro


Keitaro
addikt

Up hátha jönnek még ötletek

(#14) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Na, tegnap kb. 1 óra futás után le lett kapcsolva a notebook, mivel ott van az ágyam mellett, s ha 100%-os CPU terhelés van huzamosabb ideig, akkor megy a ventillátor folyamatosan, úgy meg nem tudok aludni. Ma délelőtt meg ballagni voltam, nemrég értem haza, úgyhogy most újra elindítottam a Prime95-öt...

(#15) Cathfaern válasza Cathfaern (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Éljen! Eltelt negyed óra. A Prime95 futása alá benyomtam egy GTR demot is (nem játszottam, csak otthagytam). Most újból ránéztem a laptopra, helyzet: ''GTR demo hibát okozott, s leállt'' stb. hibaüzenet. Ugyanez a Explorer.exe-re. Prime95 => nulla hiba. :F :F :F

(#16) Keitaro válasza Cathfaern (#15) üzenetére


Keitaro
addikt

és ha leveszed a grafikus rész órajeleit?

(#17) Cathfaern válasza Keitaro (#16) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mindjárt kipróbálom...bwt. egy kérdés: tulajdonképpen mennyi egy Radeon9600 Mobility max. órajele hivatalosan? (mert ugyebár ez skálázza magát menet közben, ezért kérdezem a maxot)

(#18) Keitaro válasza Cathfaern (#17) üzenetére


Keitaro
addikt

350 asszem... (a PRO-nak)

[Szerkesztve]

(#19) Keitaro


Keitaro
addikt

Közben túrtam egy cikket :)
[L]http://anandtech.com/mobile/showdoc.html?i=1866&p=2[/L]

(#20) burgatshow


burgatshow
veterán

Hűtásgondok nem lehetnek?? :F

(#21) HEBI


HEBI
senior tag

Vedd ki a RAMokat és tedd be rendesen! Mivan ha szimpla érintkezési hiba!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#22) Cathfaern válasza HEBI (#21) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kivenném, csakhogy gar.jeggyel le van ragasztva...

t|-|om!:
Elméletileg lehet, de a gyakorlat valahogy mégsem ezt mutatja: a 3dMark2003-at bármeddig futtathatom, mégsem fagy le :(

(#23) Keitaro válasza Cathfaern (#22) üzenetére


Keitaro
addikt

Ez pont olyan mint barátom problémája volt egy 8500LE-vel anno...
Volt, hogy egy sima filmnézéstől szétfagyott egy idő után a gép, de 3DMark elfutott rajta egész este... :F
Na mindegy kártyacsere lett belőle és azóta minden ok. Mi lett ha lejebb vetted az órajelet?
Bár bevallom először én is melegedésre gondoltam, de ha a 3DMarkal minden rendben akkor csak nem az :(

(#24) Cathfaern válasza Keitaro (#23) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Órajelet visszavettem a felére => GTR demo továbbra is fagy. (mielőtt valaki a GTR demora fogná: mással is csinálja ugyenezt)

[Szerkesztve]

(#25) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Eszembe jutott még valami: ugyebár a CPU HT-s, ami engedélyezve is van. Viszont vhol mintha olyasmit hallottam volna, hogy a HT gondot okoz olyankor is, amikor nem kéne neki...most megpróbáltam kikapcsolni BIOS-ban, de erre meg nem bootolt be a Windows...mielőtt újraraknám: lehet, hogy ez a probléma?

(#26) Cathfaern válasza Cathfaern (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Na mindegy, úgy döntöttem, hogy újrarakom a Windowst, először úgy, hogy a HT be van kapcsolva, majd ha így is fagy, akkor kikapcsolom a HT-t, s mégegyszer felrakom :U Közben meg még érettségizek is :Y (csak először letöltök SP1-es Windows-t...ööö akarom mondani, letöltöm az SP1-et, hogy ne kelljen később :D)

(#27) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

XP install HT-val: még driver telepítés közben kékhalál
XP install HT nélkül: egyelőre OK, most telepítem az NFS:U-t....

(#28) Cathfaern válasza Cathfaern (#27) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem akarom elszólni magam, de most úgy tűnik, hogy minden OK. Játszottam kb. 1 órát az NFS: U-val, amennyit eddig még sose tudtam. Tehát ezek szerint a megoldás a HT kikapcsolása volt.

(#29) Keitaro válasza Cathfaern (#28) üzenetére


Keitaro
addikt

Fene se gondolta volna :)
Jó megjegyezni

(#30) Cathfaern válasza Keitaro (#29) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kész, felakasztom magam, kiugrok a 9.-ről (azért nem a 10.-ről, mert a 9.-en lakom, s így egyszerűbb :D), stb. stb. stb. Megint fagy :((( Egyszerűen nem értem...megint beizzítottam a memtest-et, kíváncsi vagyok ad-e ki valamit :U

(#31) Gambit válasza Cathfaern (#30) üzenetére


Gambit
őstag

Szerintem ne idegesítsd magad, cseréld le garisan, és felejtsd el.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#32) Cathfaern válasza Gambit (#31) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

''A probléma csak annyi volt, hogy a gép Bp-n lett véve, én meg nem bpi vagyok, így a szervízbe vívés el lett halasztva''

Ugyebár most van érettségi, meg ilyesmi :U

(#33) Gambit válasza Cathfaern (#32) üzenetére


Gambit
őstag

Akkor utána cseréld le. Amennyi időt eddig ráfordítottál + idegeskedés teljesen felesleges. Nyugodj meg, kapcsold ki, rá se nézzél, tanulj, aztán amikor van időd, vidd vissza. Szerintem ez a legjobb megoldás.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#34) Cathfaern válasza Gambit (#33) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Áh, annyira azért nem idegesít. Hozzá szoktam már, hogy PC esetében célravezetőbb a nyugodt próbálkozás, mint az idegeskedés :) Egyébként képtelen vagyok karba tett kézzel ülni, s nézni, hogy hogyan fagy a laptopom, így inkább próbálkozok.

Helyzetjelentés: memtest 86:
3 óra futás, kétszer körbeért => nulla hiba.
Én egyre inkább hajlok afelé, hogy ez nem memória probléma. Csak akkor meg nem tudom, hogy mi :F
Tulajdonképpen a HDD-t kizárnám, mert nem olyanok a hibák, VGA-t is (illetve ez még lehet, de akkor a 2D-vel is gáz van, szóval alapból rossz). Tulajdonképpen marad a CPU és az alaplap.
(illetve az összeszerelés: kaptam egy olyan infót, ami szerint ha kihagynak belőle egy fém szálas fóliát, ami a földelést szolgálná, leföldeli magát így vagy úgy, s ez okozhat fagyást)

(#35) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Na végre! Sikerült elkapnom egy kék halált (eddig csak kék képernyő jött be szöveg nélkül, gondolom mivel játék alatt fagyott eddig csak ki).
Ezt írja:

STOP: 0x0000008E (0xC0000005, 0xB6C06813, 0xB6406BB0, 0x00000000)
ser2pl.sys - Address B6C06813 base at B6C01000, DateStamp 3f14f05a

Vajon ez milyen hibára utalhat?

Kiegészítő infó: a ser2pl.sys a Sharp Gx10i telefonomhoz adott szoftver egyik fájlja (ez ma lett telepítve a gépre, a fagyások ez előtt is jelentkeztek, tehát nem ez okozta a hibát, csak gyanítom szenvedő alanya).

[Szerkesztve]

(#36) Pierre


Pierre
tag

Hálózatról és aksiról is kifagy?

AIDA nem mutat nagy feszültségingadozást?

[Szerkesztve]

Hous Bin Pharteen

(#37) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Huh ismerem ezt az érzést.Szar de mindig máshol,nem tudod mitől,és majd' belehülyülsz,és akkor se tudsz vele mit csinálni.
Én is próbálkozni szoktam,de a végén mindig visszaviszem gariban.Tedd te is ezt.

(#38) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Még mindig nem voltam szervízben :) :( Viszont már napok óta, szinte 24 órában megy a terragen nevű programmal renderelés, és nem fagy :Y Viszont múltkor játszottam egyet, azt hiszem a Mario Forever-rel (!!) és kilépett. A franc se éri :F

(#39) _Volkovy_ válasza Cathfaern (#38) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Hát..Amikor ennyi pénzről van szó,csak számít a dolog..

(#40) Cathfaern válasza _Volkovy_ (#39) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Öö...ezt nem értem. Ezt mire írtad?

Btw. az előbb elírtam az utolsó mondatot, így van helyesen: ''A franc se érti'' (csak azért írom le, nehogy valaki félreértse)

Egyébként meg az a bajom a szervízbe vivéssel, hogy az kéne, hogy még aznap megcsinálják, s haza is tudjak jönni vele (vagy másnapra). Viszont ha odamegyek, hogy ''Hát játék közben néha fagy vagy kilép'', akkor semmi garancia arra, hogy egy héten belül kész lesz :( Ezért póbálok legalább találni egy tesztet, ami egyértelműen kimutatja, hogy van hiba.

(#41) rATdrAgOn válasza Cathfaern (#40) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ne akadj ki :)
En ma tamasztottam fel a ~1 honapja elhalt 3 eves Toshibamat. ;)
300 Forintos alkatreszt kellett cserelni az alaplapon... azota megy, egyelore. :)
Viszont, az ''uj'' notitol is idegrohamot kapok. :)
Nem fagy, csak neha ''erdekes'' tehat amikor mennie kene mint a golyo, akkor megall, korulnez, elgondolkodik majd elkezd cammogni.
Szoval, erdekes hogy egy terminalprogram az igy megoli... de egy 3D-s modeller (pl. Lightwave) meg nem.
Grrrrrrr :)

Ja, a legjobb teszt. ;)
Huzzal ra egy Linuxot/*BSD-t.
Jarasd (adjal neki kernelforditast, tobb szalon, stbstb, fordits X11-et, akarmi). Ha valami kehe van, az ki fog jonni ;)
Nekem elhiheted, anno ez volt az elso garis problema a Toshibammal. :)


[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#42) _Volkovy_ válasza Cathfaern (#40) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Amikor veszel valamit,ami ennyi pénzbe kerül,és nem működik rendesen..Hát grr.

(#43) Cathfaern válasza rATdrAgOn (#41) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Tervbe van véve egy Gentoo telepítés ;]

_Volkovy_: Miért váltottál nevet/arcképet?

(#44) _Volkovy_ válasza Cathfaern (#43) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Egyszerű:unom a régit :))

(#45) Cathfaern válasza _Volkovy_ (#44) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Egyébként már épp írni akartam, hogy ''vazze, ki vagy te, hogy már kedvenc vagy, de most látlak először?'' Aztán valami szöget ütött a fejembe, s visszagörgettem a topicot :D

(#46) rATdrAgOn válasza Cathfaern (#35) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Szvsz RAM, vagy kompletten az alaplap.
Szivas.
Ja, tegnap megjavitottam a halottnak hitt Toshiba laptopomat... egy ~3-400 HUF-os alkatresz faradt el most az alaplapon. :)
Forrasztopaka + CrimS0n jIHAD pC sERVICE rulzzott... es most megy. ;)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#47) Cathfaern válasza rATdrAgOn (#46) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Na, a téma lezárásaként:
El lett víve szervízbe, most jelentkeztek, az egyik memória modul volt a hibás. Meg a DVD-RW is kapott egy firmware frissítést. Relémem most már jó lesz :))

Szóval téma megoldva, ha erre jár egy moderátor, zárhatja a topicot!

[Erre jártam, bezártam. Mod by Cathfaern :)]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.