Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Extra szolgáltatások (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) _az


_az
senior tag

Hello...

Ilyen topicot még nem láttam... :U
Szal érik a gépvásár, de kicsit össze vagyok zavarva.
2 irányba nézek: A64 3000+ -S754
Prescott 3000 -S775

Namost ugye olvasom az alaplapokról az okosságokat. A prescott ugye kicsit drágább, a lapok hozzá elvileg rohadt drágák. Erre a M1STRAL-nál láttam egy lga775-ös lapot netto 21-ér. Az A64 lapok legtöbbje netto 25 körül/alatt van, ahogy elnéztem. Végignéztem itt a teszteket és mindegyik nagyon dicsérve van, szal sokra nem jutottam. Pl hangkártya: mindegyik ilyen-olyan 8 csatornás, optikai kimenetes csoda. Az ilyenek tetszenek. Írnak mindenféle csipszetet, ilyen-olyan sávszélességeket, diagnosztikát, stb...

MEGÉRIK EZEK A TÖBBLETKIADÁST???? Az intelhez elvileg rohadt sok jó cucc jár. Megéri nekem??? Megéri nekem a pci express??? High definition audio???

Érdemes egy alaplapot az extrák miatt megvenni??? Pl a chaintech alaplapok nagyon fullosak, ere hallom, hogy bioshibás...
Vagy vegyek 1 tök alap alaplapot(:D) és vegyek bele pl 1 jó hangkártyát...

Na ilyesmikkel kapcsolatban érdekelnének okosságok...
THX

az

(#2) borob válasza _az (#1) üzenetére


borob
tag

Öööööö, sztem ezt Neked kell eldöntened... :DDD

(#3) Fehérsólyom válasza _az (#1) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Jó kérdések! :D
Kiváncsi vagyok az okosok mit mondanak erre, bár abban van némi igazság, hogy neked kell eldönteni mennyi pénzt szánsz a dologra, illetve hogy milyen processzor mellett rakod le a voksodat. Például most olvashattunk tesztet olcsó A64-es processzorokról, amelyek annak ellenére, hogy igencsak lebutítottak állva hagyják a P4-es procikat. Ha ezeket nézzük, akkor én azt mondanám vegyél egyet belőlük, és vegyél hozzá egy olyan alaplapot, amibe valójában ''nem méltó'' (:D), arra gondolva, hogy a jövőben egyszerűbb csak egy procit venni, ha az alaplapod, stabil, gyors és megbízható.
Itt pont van egy teszt ilyen témakörben:
[L]http://www.tomshardware.com/motherboard/20040901/index.html[/L]

Remélem nem írtam nagyon nagy marhaságokat, mert 64bites fronton még nem vagyok teljsen a toppon, azaz az esetleges hülyeségekért kéretik nem megkövezni :DDD!

[Szerkesztve]

(#4) _Volkovy_ válasza _az (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Vegyél 754-es A64-et,olcsóér' hozzá egy alaplapot,bele egy audigy-t,és így is olcsóbban kijössz,mint a PressHot-al..
A sebesség meg no comment.:P

(#5) Keitaro


Keitaro
addikt

Szvsz egy ''spúrabb'' márkás, stabil deszka + hangkártya.
A64 fronton egyedül a K8X800 Pro II-n van olyan alaplapi hang (Envy24) amire azt mondom, hogy na az jó...
De az meg annyiba kerül, hogy egy Audigy2-t is bevághatsz a különbözetből.

(#6) marcee válasza _az (#1) üzenetére


marcee
addikt

Ne felejtsd el, hogy a 775-es Prescott mellé vehetsz új vga-t és DDR2 Ram-ot is. (ha kapsz egyáltalán)

Szerk.: Hangkártya témához: Én spec nem vagyok valami vájt fülű, azt szoktam javasolni cimbiknek, hogy nézzünk lapot annelkül, hogy az integrált hangkártya tudását figyelembevennénk, aztán ha nem teszik vehet bele Live-ot vagy Audigy-t.

[Szerkesztve]

\m/

(#7) Keitaro válasza marcee (#6) üzenetére


Keitaro
addikt

a 915-sök (és ennyiért valsz az) még viszik legalább a sima DDR-t. De jó hogy felhoztad, ettől a VGA még marad...

(#8) marcee válasza Keitaro (#7) üzenetére


marcee
addikt

Mistralt írt, hát megnéztem: :Y [L]http://www.mistral.hu/uj/admin/leir/out2.phtml?termek=2008770&szam=1&user=1[/L]
Ezekszerint i865-ös.

[Szerkesztve]

\m/

(#9) Keitaro válasza marcee (#8) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát ez megmagyarázza az árát :))

(#10) _az


_az
senior tag

No, vááárjatok!

Fejlemény! Fix, hogy s939-es a64 nem jön szóba. Azért 1 procira 77 ezret neeem.
Inkább elkajálok annyi pézt :DDD
Végre a netes árlisták frissülnek!

prescott 35 nettotól megy...
a64 30 nettótól kb...

A fontos, hogy a vindóz rendesen fusson( tudom álmodik a nyomor... :DDD), szal végülis mind2 szimpi :)

Ezek szerint viszont aza csigamáj alaplap am1stralban 1 tré fos, mi? Legalábbis nem hozza azokat a dolgokat, amiket az intel annyira reklámoz: 1000csatornás hang, automata sebváltó, csne+tisztaság, blablabla
Szal a menő lapok az 50ezresek, mi? ajjaj...

64 felé kezdek hajlani :D
Amúgy sd-rammal megyek meg egy radeon8500le-vel, szal úgyis totál csere lesz...

az

(#11) _az


_az
senior tag

Oké! Melyik a legzsírabb a64 lap? :DDD

MELYIK A LEGZSÍRABB INTEGRÁLT HANGKÜTYÜ??? Meg akarom úszni a terratec aureon vásárt... :DDD

az

(#12) _az


_az
senior tag

Jóvan, veszek egy alap asust oszt szevasz...

az

(#13) Keitaro válasza _az (#11) üzenetére


Keitaro
addikt

A legzsírabb integrált hangkütyü az Envy24. (ennek egy változata van az Aureon Sky, Space és Universe kártyákon)
Csakhogy az az alaplap kerül annyiba mint egy Aureon Sky + más alaplap :)
Egyébként az Albatron K8X800 Pro II-ről van szó, ha jól emlékszem azon van Envy.

(#14) HERR Z


HERR Z
veterán

A Chaintech ZNF3-250-en is VIA ENYV24 van, de jön a kérdés: kihasználod-e te azt hogy hardveres 7.1? Nos én is féltem az ALC850től de szerencsére nincs botfülem -zenetagozatot kaptam jutalmul:(- szóval halottam hogy Santa Cruzhoz képest alig van különbség.....Terratecnek szidják a szoftverjét szóval figyelmesen ha mégis azt veszel
Amúgy inkább veszek egy fasza alaplapot+ külön hangkarit, mert sem az albatron sem a chaintech nem egy faja alaplap amúgy, tehát csak a hangkari miatt megvenni hááááááááááááááááááááááááááááááááát....te tudod:D

(#15) _az válasza HERR Z (#14) üzenetére


_az
senior tag

Hé, mi a tré a zenetagozattal??? :F

az

(#16) Gorneck


Gorneck
titán

Ha szűk a pénztárca zsír lap+gyengébb proci!
775be meg még nem szabad beruházni, mert semmivel sem jobb, mint a 478as széria 875ös tagjának akármelyike!

Gorneck#1239

(#17) HERR Z válasza _az (#15) üzenetére


HERR Z
veterán

Végülis semmi de másnak több értelme lett volna...de legalább a hallásom simán és zeneilge is penge

(#18) Sick Boy válasza _az (#15) üzenetére


Sick Boy
őstag

tolok egy UP-ot Neked

A64 A64 A64 A64 A64 A64 A64 A64 A64 A64 A64 A64 A64 A64 A64 A64 A64

:DDD :DDD :DDD



[Szerkesztve]

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Extra szolgáltatások (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.