Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bagoly1


bagoly1
csendes tag

a fentebb említettel lenne pár kérdésem
kínából szeretnék behozni hardvereket, stb..-t kereskedelmi célra
ott már egyszer meg lettek adóztatva
mit kell fizetnem ha be akarom hozni
a vámot tudom ami átlagosan 4-5%, de olyat hallottam hogy 25% áfát is kéne:(
légyszi reagáljatok:(

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#2) zsiga667 válasza bagoly1 (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

A vám tudtommal inkább 8% körül van, viszont a 25% ÁFA-t tényleg ki kell fizetned.

(#3) bagoly1 válasza zsiga667 (#2) üzenetére


bagoly1
csendes tag

és ezt az áfát hogyan lehetne vhogyan legálisan elmosni, vagy csökkenteni???

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#4) zsiga667 válasza bagoly1 (#3) üzenetére


zsiga667
addikt

Legálisan sehogy. :(

(#5) bagoly1 válasza zsiga667 (#4) üzenetére


bagoly1
csendes tag

te ezt a területet mennyire ismered???
ott az msnem lent ha lehet vegyél fel pls:(

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#6) bagoly1


bagoly1
csendes tag

up

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#7) biker válasza bagoly1 (#3) üzenetére


biker
nagyúr

ha jól tudom, a kint megfizetett áfát kaphatod vissza csak

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#8) bagoly1 válasza biker (#7) üzenetére


bagoly1
csendes tag

a kint megfizetettet azonnal visszaadják vagy hogy érted??mert az itthonit azt utána mint cég vissza tudnám igényelni:)))
és utána amikor számlát adok róla, akkor újra visszamegy az államhoz, de akkor ez most hogyan van:(???
a kintit visszadják?

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#9) bagoly1 válasza biker (#7) üzenetére


bagoly1
csendes tag

írtam mailt pls reagáljál majd rá:)

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#10) zsiga667 válasza bagoly1 (#5) üzenetére


zsiga667
addikt

Nem igazán vagyok otthon a vámszabályokban, de majd mgkérdezem anyámat, ő tudni fogja. Az MSN-em meghalt egy napja, majd honlap újratelepítem és felveszlek, ha megtudtam valamit.

Egyébként a külföldi ÁFA-t tényleg vissza lehet igényelni, a magyar ÁFA-val meg talán lehet ''trükközni''.

(#11) bagoly1 válasza zsiga667 (#10) üzenetére


bagoly1
csendes tag

a magyar áfát mint cég biztosan vissza tudjuk igényelni, hogyha adnak róla vmi papiros,t márpedig papíros nélkül nem hiszem hogy csak egyszerűen elkérnek 250.000Ft-t, csak a külföldit, meg hogyan lehet???
3kor hazajövök, ha lehet msnen bezsélgessünk majd erről
nagyon fontos lenne:S

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#13) bagoly1


bagoly1
csendes tag

segítsetek:(((

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#14) Gorcsev válasza bagoly1 (#13) üzenetére


Gorcsev
tag

A forgalmi adó általában (legjobb tudomásom szerint) 0 %-os vagy adómentes a legtöbb országban. Kínát azonban nem ismerem. A magyar, ill. az Eu-s vámszabályok csak annyi rendelkezést tartalmaznak, hogy a vámkezelés alapjául szolgáló értékből a külföldön felszámított áfa levonható, ha azt az export számla egyébként tartalmazza
.

(#15) bagoly1 válasza Gorcsev (#14) üzenetére


bagoly1
csendes tag

sry ez nekem egy picit kínainak hangzott:S:(

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#16) Gorcsev válasza bagoly1 (#15) üzenetére


Gorcsev
tag

Kicsit bővebben akkor. A kérdésed egyrészt a külföldi forgalmi adóra vonatkozott, másrészt a vámkezeltetésre. Én inkább ez utóbbiban tudok segíteni.

A kínai adózási szabályokat nem ismerem, de általában az a gyakorlat kereskedelmi, azaz céges forgalomban, hogy a forgalmi adót az exportáláskor nem kell megfizetni a vevőnek, ezért az eladó a legtöbbször fel sem tünteti a számlán.Előfordulhat azonban, hogy vmiért mégis tartalmazza a számla az adót. Ennek a vámkezeléskor csak annyi jelentősége van, hogy a vám kiszabásának alapja az áru értéke, amiből a külföldön felszámított adó levonható.

(#17) bagoly1 válasza Gorcsev (#16) üzenetére


bagoly1
csendes tag

oké köszi, mostmár nagyjából tudunk mindent, még egy kérdésem lenne:
mekkora a vám a hardverekre???

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#18) Vallon válasza bagoly1 (#17) üzenetére


Vallon
tag

A singapuri egyezmény értelmében 0%. Mivel MO. a tagja neki. De ezt bökd be a keresőbe.

Cukor az élet, csak meg kell tanulni szopni.

(#19) bagoly1 válasza Vallon (#18) üzenetére


bagoly1
csendes tag

akkor is ha kínából jön???
ez biztos, nagy örömöt szereznél vele;)

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#20) Gorcsev válasza bagoly1 (#17) üzenetére


Gorcsev
tag

Ezt így nem tudom megmondani, csak konkrét áru alapján. Ha vmi érdekel legkorábban pénteken tudok válaszolni rá. Ha esetleg megpróbálsz utánajárni magad, akkor próbáld meg ezen a két oldalon. Az elsőn kapsz tarifaszámot, a másikon, (ha minden igaz) a vámtételt.
Bővebben: link
Bővebben: link

Utánanéztem és működik.

[Szerkesztve]

(#21) bagoly1 válasza Gorcsev (#20) üzenetére


bagoly1
csendes tag

hála ésk öszönet, de nem találgatom, ha te előbb megtalálnád akkor pls írjál:)

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#22) behappy


behappy
aktív tag

a vám nagyon érdekes dolog...legalábbis ahogy itthon megy. nekem mindig máshogy vámolják a dolgaimat, igaz nekem az USAból érkezik. van hogy nem fizetek semmi 80ezer ft után sem, van hogy 50ezer ft után már van vám. fene tudja mikor hogyan és ki dönti el mennyi legyen.

Az áfavisszaigénylésről annyit, hogy nagyon komoly áfastopp van, rengeteg pénzünket tartja vissza az apeh... számolj rá legalább 4-5 honapot mire visszakapod!

nagyot akkor kaszálhatsz, ha le tudsz papirozni egy import-export müveletet, de készülj fel, hogy nagyon ellenőrzik mostanában.

(#23) Kraptor válasza behappy (#22) üzenetére


Kraptor
őstag

Igen az USAból nagyon érdekesn vámolnak. Mikro kinn voltam hosszabb ideig küldtem haza rengeteg ajándékot karácsonyra, na azokat lehetett volna vámoltani, de nem izgatta őket.

Mikor meg a saját könyveimet és cuccaimat küldtem haza azt megakarták vámolni, mert volt benne egy Gameboy. Mondtam nekik figyisz és akkor szedjük szét a csomagot, mert nekem csak a személyes dolgaim kellenek a Gameboyt megtarthatják. A pasi már unta a pofám és mondta, hogy vigyem:):)

(#24) bagoly1 válasza Kraptor (#23) üzenetére


bagoly1
csendes tag

az ajánékokat nem vámolják ugyhogy ezzel lehet játszani hogyha ráírod hogy jaándék akkor nincsen ávm de ahogy nézem a procikra sincsen vám:)

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#25) Kraptor válasza bagoly1 (#24) üzenetére


Kraptor
őstag

Mindkettöre ajándék volt írva:):)

(#26) behappy válasza Kraptor (#23) üzenetére


behappy
aktív tag

mostanában ugy csináljuk, hogy :

USA cég akitől rendelünk postázza USA-n belül egy ismerősnek , az átcsomagolja és ugy küldi, posta házhoz hozza, örülünk :DDD

(#27) bagoly1 válasza behappy (#26) üzenetére


bagoly1
csendes tag

köszi mindenkinek mindent:)
este hogy beéledt:D

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#28) bagoly1 válasza bagoly1 (#27) üzenetére


bagoly1
csendes tag

hogyha vki tudja tehát hogy a miszámítógép alkatrész taric códja, vagy pedig tudja, hogy mekkora rájuk a vám, akkor várom tanácsát;)

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#29) virkir válasza bagoly1 (#28) üzenetére


virkir
veterán

Próbálkozhatsz itt
Bővebben: link
vagy itt
Bővebben: link

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#30) csibor


csibor
őstag

Off!Kiderült mégse unios állam Kina :)

(#31) bagoly1 válasza virkir (#29) üzenetére


bagoly1
csendes tag

köszi, de utánaolvastam a szingapuri egyezménynek, és kiderült, hogy télleg 0% a vám az informatikai termékekre, és azoknak az alkatrészeire

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#32) virkir válasza bagoly1 (#31) üzenetére


virkir
veterán

Azért ne bizz annyira, nem túl rég pont ebből volt valami balhé, hogy az alkatrészt a VPOP elég egyénien értelmezte, pl a monitor nem számított alkatrésznek. Ha jól emlékszem:)

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#33) bagoly1 válasza virkir (#32) üzenetére


bagoly1
csendes tag

én is olvastam hogy a monitor az nem az, de én per pill csak processzort szeretnék behozni:)

msnem: holaci@hotmail.com email: holaci2@freemail.hu

(#34) X-COM


X-COM
nagyúr

TFT monitort szeretnék hozatni USA-ból, tudja valaki pontosan, hogy ez most vámmentes, vagy sem? ÁFA-t gondolom meg kell fizetni mindenképpen.
Hogyha használtként van feltűntetve, akkor változik valami? Egyáltalán mi alapján döntik el, hogy tényleg használt?
Gondolom, ha a monitor dobozára ráíratom, hogy ajándék, az nagyon pofátlan lenne. :)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#35) xeri


xeri
tag

Konkrétan a vámeljárást ismerő ember tanácsát kérem. Amerikából rendeltem árut (nem számtech), nemsokára megérkezik. Cég nevén fut, szereztem vpid számot, megvan a termék taric kódja is, de szeretnék pár dolgot megtudni, még mielőtt ideér (már postázták).
Egyrészt örömmel vennék bármilyen infót a vámolás menetével kapcsolatban, akár a legapróbb részleteket is.
Másrészt a vámos információs vonalon azt tanácsolták, hogy mindenképp kerítsek vámügyintézőt, mert az egységes vámáru nyilatkozat kitöltése nem piskóta, és jobban járok, ha szakemberre bízom. Ettől viszont félek egy kicsit, mert nem szeretném, ha nagyon lehúznának, ismerősöm pedig nincs ezen a területen.
Előre is kösz!

(#36) xeri


xeri
tag

Valaki?

(#37) _Yvorl_ válasza X-COM (#34) üzenetére


_Yvorl_
tag

A szamitastechnikai alkatreszek 0% vammal rendelkeznek az EU orsazgain kivülről csak az áfát kell hivatalosan megfizetned. De valaki itt irta korábban, hogy a monitort akar kezelhetik nem ebben akategoriában, bár nem tudommiylen alapod deezért ennek nézz utána.

Attól, hogy ajándéknak tünteted fel még fizetned kell rá áfát, ugyanis nem attól függ, hogy áfamentes e hanem az értékétől.
50-60 USD körül mozog az az érték ami alatt áfamentesen behozhatod, tehát az értékét kell aláértékelni, de sajnos ez se garancia, mert ha mégis kinyitják és úgy itélik meg, hogy ez felette van a ráirt értéknek még meg is cseszhetnek áfacsalásért. Tehát csak saját felelősségre tessék leértékelni az árut.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#38) xeri


xeri
tag

Ezt jó, hogy leírtad, mert én is kb. ugyanezt hallottam illetékestől, miközben a köztudatban még mindig él az ajándékkal kapcsolatos ''tévhit''.
Esetleg az én ügyemhez nem tudsz hozzáfűzni valamit? :)

(#39) _Yvorl_ válasza xeri (#38) üzenetére


_Yvorl_
tag

Nem tudok sajna mert én magánemberként hoztam be cussokat és nem cégként, ott annyi volt a dolog menete, hogy a hülye eladó ráirta videokari értékét, így a magyar vámhatóság beáfáztatta, ami csak anyni volt hogy kuldtek egy értesítőt amin az volt hogy megérkezett az áru és szerintük ennyi az áfája amit ha elfogadok fáradjak be fizetni és átvehetem, ha nem akkor x napon belül fellebezhetek itt és itt.

Utána befáradtam az orci téri főpostára ott van a vámkirendeltség is aláirtam hogy elfogadom 8 külön helyre áltam sorba papir papir hátán, de szerencsére nem nekem kellett kitölteni, csak vittem egyik ablaktól a másikig aztán befizettem és végül az árukiadóba a kezembenyomták.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#40) xeri válasza _Yvorl_ (#39) üzenetére


xeri
tag

Kösz. Örülnék, ha nekem is ilyen ''egyszerű'' lenne :)

(#41) _Yvorl_ válasza xeri (#40) üzenetére


_Yvorl_
tag

Bocs, hogy nem tudok többet segiteni.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#42) vedini


vedini
őstag

sziasztok

van egy kis gondom, légyszi segítsetek

rendeltem amcsiból táplálékiegészítőt, 60$-tak rá meg "gift" elvileg

sajna viszont megakadt a vámon, szla-t kérnek, tudna valaki segíteni milyen lehetőségeim vannak?

workworkwork...

(#43) nyunyu válasza _Yvorl_ (#37) üzenetére


nyunyu
félisten

50-60 USD körül mozog az az érték ami alatt áfamentesen behozhatod

25€ a limit, ha jol tudom.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44) Pompi válasza nyunyu (#43) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Figyeljünk oda, hogy milyen dátumú hozzászólásra reagálunk ;)

Egyébként ha ajándék céllal érkezik a küldemény, akkor 45€ a limit. Lásd itt.
Ha nincs ráírva, hogy ajándék, akkor 28€ a határ.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#45) csibor válasza Pompi (#44) üzenetére


csibor
őstag

Akkor ha jól értem,az interneten USA rendelt valamint kifizetett 75.5$ + 46.5$ szállítás értékű dologra nem vonatkozik a 29500 ft értékhatár,mert nem én adom fel,hanem a Amazon?Így rám a 45€ határ érvényes.Ha Németországba kérem a csomag kézbesítését akkor milyen szabályokra kell figyelni?

(#46) sagesz93


sagesz93
addikt

Hi!
Látom eléggé elhalt a topik, de lenne egy-két kérdésem.
Naszóval, tömören annyi lenne, hogy ha mondjuk nyereményként kapok ajándékba egy psp-t vagy egy xbox-ot, és amerikából küldenék nekem a kis hazánkba, kellene valami plusz költséget fizetnem?
:R

(#47) sagesz93 válasza sagesz93 (#46) üzenetére


sagesz93
addikt

up :U

(#48) Ariadne válasza sagesz93 (#46) üzenetére


Ariadne
őstag

Klikk, remélem még hatályos a szövege. De ha írsz mailt a vámhivatalnak általános kérdésként, nagyon hamar válaszolnak, legalábbis egy-két éve még így volt.
Persze, nyeremény... ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#49) sagesz93 válasza Ariadne (#48) üzenetére


sagesz93
addikt

THX!
igen, nyeremény, reméljük :K

(#50) D@ni88


D@ni88
addikt

Hello, nekem Taiwanról az ASUS gyárból jön elvileg egy ajándék alaplap. P7P55D-E
mivel nyertem kell rá fizetnem vámot? ha kell akkor mennyit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.