Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Esik a hóóó!!

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:43

LOGOUT.hu

Esik a hó!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6351) Winner_hun válasza föccer (#6344) üzenetére


Winner_hun
félisten

Langyos vízről hallottál-e már?:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6352) gamek!ller válasza SzlobiG (#6332) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem is tudtam, hogy Dunaújvárosi vagy.. :D
On is legyek: Előszálláson már nem esik.

(#6353) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Úúrsiten ma hajnalba de jó volt! Hétfő óta vártuk a hóesést, 11óra fele már havaseső volt, fél1után beindult a rendes havazás. 5-6Autóval csapattuk keresztbe kasul jobra balra, keresztbe :DD :DDD :DD Jóvolt az első hó!

Smoke & Torque

(#6354) Lauda


Lauda
félisten

Ejszaka felenk is esett (nyugat dunantul), de nagy resze mar el is olvadt, maradt a latyakos trutyi, de legalabb tiszta az eg es szepen sut a nap. :)

(#6355) föccer válasza Winner_hun (#6351) üzenetére


föccer
nagyúr

Cipeljem le a másodikról, át az egész központi udvaron, át 2 lépcsőház előterén, ki az utcára, majd el a kocsiig...
:N

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#6356) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Tegnap éjfél felé megjött a hózápor. Reggel 6 tájt 10 cm volt ránézésre. Hamar összeesett a felére. Olvad rendesen, de jeges szél is fúj. Ellapátoltam a ház elől, a telek elől, a garázs elől.
Utálom! :W

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#6357) MaciG válasza JetiRulez (#6356) üzenetére


MaciG
addikt

Én olyan szívesen kimentem volna ellapátolni a havat a ház körül, de itt sajna csak eső,eső és eső. :(

BANZAII

(#6358) JetiRulez válasza MaciG (#6357) üzenetére


JetiRulez
őstag

Esőt is nyugodtan kimehetsz lapátolni, csak nincs sok értelme. :DDD

Mai első zanyálásom elég érdekesen jött ki. Vittem ki a szomszédnak hátra a kerítéshez egy pohár kávét. Megcsúsztam a terasz alsó lépcsőfokán és sikerült a pohár kávét magamralötykölnöm. Maradt a pohárban egy korty, azt odaadtam neki. Szerencsére melós ruha volt. :D

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#6359) Winner_hun válasza föccer (#6355) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ja.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6360) Kephamos


Kephamos
addikt

Miskolcon esett megint pár centi, azonban 1-2 órája sajna átcsapott esőzésbe.

(#6361) D.Orion


D.Orion
veterán

Jelentem: Székesfehérváron 6:40 óta esik a hó! :R

Normál hóesés, szél nem hordja. Téli gumival járható. :)

[ Szerkesztve ]

(#6362) Kephamos


Kephamos
addikt

Msikolcon szakad! :DD

(#6363) D.Orion


D.Orion
veterán

Most nézem a híradót. Ilyet szólnak, hogy déli megyékben és Bp-n esik az eső és délutánra már ónos eső jön. Szeretném közölni a tisztelt híradóval, hogy Fehérváron már 2 órája esik az ónos eső és a mellék utcákban 2cm vastagon áll a jég az utakon. A sok szerencsétlen autós meg 10km/h-val tötymörög. Reggel 8kor mikor még csak hó esett 30 percig tartott mire elértem kocsival a Köfémtől a Hadiárva utcáig(2km). Budain olyan dugó volt, hogy azt hittem összementek előttem vagy 10en. Azt semmi, csak balfaszok vannak az úton.

(#6364) vazoka válasza D.Orion (#6363) üzenetére


vazoka
csendes tag

A Rákóczin meg úgy mennek, mint a rakéta.
Bár itt már egy kicsit kásásodik, vszeg sóztak valamikor.

(#6365) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Egerben is szakad a hó. Kis szemekben de nagyon sűrú...

(#6366) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Győrben is esik, nem is kicsit! Örülünk...

(#6367) Lenry


Lenry
félisten

szakad az eső. hülye mediterrán éghajlat

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6368) dragonfx


dragonfx
veterán

jaja :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6369) vazoka válasza Lengyi (#6366) üzenetére


vazoka
csendes tag

Remélem péntekre letakarítják az utat, mer nekem valahogy haza kell jutnom.

(#6370) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Itt is esik Tiszaújvárosban, igaz vízszintesen. :O

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#6371) ABE válasza D.Orion (#6363) üzenetére


ABE
őstag

Reggel 7:15-kor értem a Rádió telephez, 7:50-kor szálltam ki az autóból a buszpályaudvarnál. No comment, mindenki tötyörgött a Balatoni úton, ami még tök korrekt volt. A Palotai és Budai út már elég fos volt akkor, én meg beszoptam a buszállomással szemközti lakótelepen, "nullával" kanyarodva totál elveszítette a tapadást a gumi (pedig friss, téli), és nekikocc a padkának. Szerencsére semmi baja nem lett. Ezután buszra szálltam (Káloz-Szfvár-Budapest járat), 7:30 helyett 8:05-kor indult, 8:45 körül ért Kisfaludra, és 10:05-kor volt a Petőfi-hídnál, az autópályán és Pesten gond nélkül tudott jönni szerencsére. Szarok voltak az utak Fehérvár környékén, na.

[ Szerkesztve ]

(#6372) saguaro


saguaro
tag

Dány-Isaszeg között valami marharépa azt hitte, ő a király, én mentem kb 40-50el a vízszintes hóesésbe, maxon volt az ablaktörlő, de így is alig láttam, ő meg kb 80-al elhúzott mellettem.
Kb 2km-el később látom vészvillogóval valami lóg ki az árokból a kisívű éles balkanyar előtt, ahol amúgy szar az út. Csak hogy ő az út bal oldalán lévő árokban volt.

Ezúton is gratulálok az okos fejének... :U
Az, hogy egy fekete ódi kombi nem megy, nem azért van, mert nem akar, hanem mert nem tud.
De ő jól megmutatta, hogy a vw golf mekkora király.

Út egyébként enyhén csúszott ahol, látni nem lehetett, autó egy szálse.

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#6373) tomcsi23 válasza saguaro (#6372) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hiányzik a kotró, mi? :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6374) D.Orion válasza ABE (#6371) üzenetére


D.Orion
veterán

Fehérváron mindig ez van. Minden évben az első komoly havazásnál a kotró kocsik alszanak a garázsban. A második havazás során tudják csak takarítani az utakat. A legtöbb Fehérvári sofőrre meg jellemző, hogy a környező falvakból jön be melózni vagy világ életében a városban lakott és soha nem járt fent Pesten vagy valahol messze vidéken. Itt ebből a szempontból katasztrofális a közlekedés, mert mindentől megijednek. Ha esik az eső akkor a 2x2 sávos úton már 40-el mennek. Ilyen hóban meg 10-el. Komolyan mondom ha meglenne még a Trabant, akkor azzal is gyorsabban tudtam volna haladni, mit ahogy a sok béna Béla a vadi új téli gumival tötyögött.

(#6375) ABE válasza D.Orion (#6374) üzenetére


ABE
őstag

Igen, ilyen szempontból Pest jobb, hogy ott egy kis hóra nem áll meg egyből az élet, mint Fehérváron... Szentségeltem én is eleget, de azt el kell ismerni, hogy néhol alattomos volt az út. Buszok lámpánál induláskor nem egyenesen indultak meg először, hanem elkezdtek álló helyzetben driftelni, csak csúszott jobbra a seggük. :D

(#6376) saguaro válasza tomcsi23 (#6373) üzenetére


saguaro
tag

Itt jó, ha holnapra eltakarítják. :))

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#6377) tomcsi23 válasza saguaro (#6376) üzenetére


tomcsi23
veterán

A quattro-ra gondoltam. :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6378) saguaro válasza tomcsi23 (#6377) üzenetére


saguaro
tag

Jaaaaa, hogy az... :DDD

Hát neki valószínűleg hiányzott, bár ilyen balf#szoknak az se segít.
Nekem meg méginkább hiányzik, az utcánkba sose takarítják el a megfagyott havat, a sima havat, de még csak a latyakot se.
Izgi, mikor reggel állok ki a garázsból, a feljárót lesózóm, de ahogy kiérek az aszfaltra, indul meg a kocsi. :DDD

Pedig Goodyear téligumók vannak rajta, újak, csak hát elöl kapar... :))

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#6379) tomcsi23 válasza saguaro (#6378) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az a jó, amikor alul le van fagyva, s arra esik a hó. :U Kapirgálhat 4 kerék is, szinte mindegy. Amúgy jobban indul, de lassabban áll meg, persze, lehet azért örülni neki. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6380) danih


danih
addikt

Hú látom Fehérvárról megy az eszmecsere, most itt dolgozom, BP-n lakom, és ha a kollega nem visz haza, akkor bizony úgy tűnik szopóág van!
Tanácsot kérnék, ilyenkor érdemesebb lenne vonattal menni?

(#6381) saguaro válasza tomcsi23 (#6379) üzenetére


saguaro
tag

Na ja, olyan is előfordul... :U
Pl most az egész utca olyan. :))
Azon csodálkozok, hogy szomszédom reggel mikor indul, kiáll garázsból C230 Kompressoros mercivel, kövér gáz, kerék pörög, és már itt sincs.
Milyen gumija lehet, hogy alig csúszik meg? :Y
Ráadásul hátsókerékre rászabadul a 200 ló... :U

[ Szerkesztve ]

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#6382) Bling95 válasza ABE (#6371) üzenetére


Bling95
őstag

10-est buszt nemláttad?:D kb énis akkor jártam ott , amugy no komment ami most itt fehérváron megy.. az utok szörnyen néznek ki a sofórök meg bénák

(#6383) Bling95 válasza danih (#6380) üzenetére


Bling95
őstag

nagyobb utakkal nincsen probléma, a sok autó megolvasztja , csak latyakos de járható, aztán hogy városon kívül mivan azt már nemtudom

(#6384) ABE válasza danih (#6380) üzenetére


ABE
őstag

Az autópályás buszok elég megbízhatóak, legalábbis az M7-esen nem szokott gond lenni, a kérdés az, hogy mennyit késik Fehérvárig. Vonat ugyanúgy kiszámíthatatlan, hogy mennyit késik... :(

Bling95

Láttam pár buszt, de 10-est konkrétan nem, vagyis nem emlékszem. A Vörösmartynál amúgy is elmentem a kertek alatt, hogy részben kikerüljem a Balatoni utat.

[ Szerkesztve ]

(#6385) Lauda válasza saguaro (#6381) üzenetére


Lauda
félisten

Valami jofajta teli gumi. :)

(#6386) dragonfx


dragonfx
veterán

már csak olvad locspocs. :(

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#6387) D.Orion válasza saguaro (#6381) üzenetére


D.Orion
veterán

Ott nem csak a gumin múlik, hanem az adaptív kipörgésgátlón is. A két keréken külön vezérli a nyomatékot és a fékerőt a kocsi.
Fehérváron egyébként a fő utakkal nincs gond a 2x2 sávos utak járhatóak mindig cska latyakosak. Városon kívül hófúváskor általában lehetetlen bejutni Sukoró-Pákozd felől(7es főút). Csak M7-es.

Egyébiránt pedig nálunk a köfém ltp-t se takarítja sose hókotró, mindig összetömörítik a kocsik a havat.

(#6388) saguaro válasza tomcsi23 (#6377) üzenetére


saguaro
tag

Az előbb voltam egy ügyfélnél, a város legmagasabb pontján lakik, 2 utcán lehet feljutni oda, az egyik le van zárva kb 2 hete, csőcsere miatt, a másik meg nagyon-nagyon meredek, gyönyörű időbe is erőlködik az autó.

Most lendületből adtam neki, kb 700m felfele. Olyan 120-ra gyorsítottam, minél feljebb tudjak menni, olyan 100m-t haladtam, majd kerekek kapartak.
Elhúzott mellettem egy X5. Na ott én akkor úgy nagyon rendesen #nyáztam.... :DDD

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#6389) saguaro válasza D.Orion (#6387) üzenetére


saguaro
tag

De érted, kb jégen elindul úgy, hogy nagy gáz, épphogy kipörögnek a kerekek, és az autó kilő.
Mintha szöges gumija lenne, de nem, egy sima Pirelli van neki rajta.
Holnap ha itthon lesz, megkérdezem mi a titka.
Aggaszt, hogy én mindenhol elkaparok. :DDD

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#6390) tomcsi23 válasza saguaro (#6388) üzenetére


tomcsi23
veterán

Jah, a haldexes passattal nem lett volna szopóka. :D
Amúgy hátsókerék vs első csúszós úton is érvényesül. Rábillen a súly és jobban tapad.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6391) D.Orion válasza saguaro (#6389) üzenetére


D.Orion
veterán

Mondom... ilyen fejlett a kerekek vezérlése. Computer mindent megold automata váltóval kombinálva.

(#6392) saguaro válasza tomcsi23 (#6390) üzenetére


saguaro
tag

Már nézegetem használtautót, keresek egy quattrot, de maradok Audinál, A6-nál, és kézi váltónál.
De nem találok. :DDD

D.Orion: Azt nem gondoltam volna soha, hogy ennyit számít... :Y

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#6393) JetiRulez válasza saguaro (#6392) üzenetére


JetiRulez
őstag

Délelőtt leesett valami 3 cm hó. Délután átváltott ónos esőbe és most estére elállt. Nincsenek minuszok, nem igazán fagyott le Kistarcsán, Csömörön a környék.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#6394) saguaro válasza JetiRulez (#6393) üzenetére


saguaro
tag

Én alig lakok messzebb, de itt délelőtt inkább olyan 6-7 centi esett, de nagyon vadul, aztán egész délután ónos eső-havazás váltogatta egymást.

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#6395) Bling95 válasza ABE (#6384) üzenetére


Bling95
őstag

csak a dombal vigyázzz ilyen időben ott a kertek alatt:D tavaly volt hogy nemtudtunk felmenni

(#6396) Dylen


Dylen
aktív tag

hát mára alig van nyoma a hónak itt a 9.kerben
pedig ma csoportos hóemberépítés volt kilátásban de így nem lesz :(

bagoly vagyok! ...de azért királylány is!! ;-)

(#6397) ABE válasza Bling95 (#6395) üzenetére


ABE
őstag

Jah, ott én is pislogtam, nehogy megálljon a tudomány. :D

(#6398) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Egerben szakad a hó megint. :)

(#6399) deicide válasza D.Orion (#6387) üzenetére


deicide
veterán

Sukoró/Pákozd az nem a 7-es főút, az Agárd/Gárdony. :DDD

BTW itt Budaörsön eseget, de olvad is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#6400) vazoka


vazoka
csendes tag

Fehérváron megen esik... akarom mondani hull a hó. :U

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Esik a hóóó!!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.