Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Esik a hóóó!!

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:01:43

LOGOUT.hu

Esik a hó!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Gismo válasza Gleatcher (#450) üzenetére


Gismo
addikt

húúú akkor előszedjük a kispolskit és az ignist és megcsavarjuk a hóbaaa! :DDD

(#452) kisninja válasza Gleatcher (#450) üzenetére


kisninja
őstag

szintugy 19 :DDD csak legyen 70-100 cm jeeee:C

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#453) TéKrys válasza Gleatcher (#450) üzenetére


TéKrys
senior tag

Szóval szombatra már 45 centis hóréteg akadályozza majd meg h ki tudjak jönni a lakásból...f@sza lesz.

Sztem a szerencsejáték erté a tippmixre felvehetné, h lehessen fogadni (nem azt h ki találja el - mert ilyen még sohasem volt) hanem h kinek a jóslata (előrejelzése) lesz közelebb a valósághoz.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#454) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Előre látom, hogy egy szál kisgatyában napozhatok majd szerdán az udvaron. Ez így szokott lenni ;] Én még ott tartok az időjárással, hogy a hétvége felé közeledve egyre melegszik, és eső lesz... erre tegnap meghallom, hogy egyre hidegebb, havasabb :D Lehet hogy Aigner-nek inkább a Gálvölgyi showban előadott módszert kéne követnie :D:D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#455) SzlobiG válasza Gleatcher (#450) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az lenne a jó itt nálunk, ha ellennénk zárva dunaújvárostól mint anno kb 3 éve.:D Nagyon durva volt, csak gyalog lehetett bemenni a városba a vasműből jött ki egy lánctalpas és az csinált egy kis utat.:DD

(#456) Gleatcher válasza SzlobiG (#455) üzenetére


Gleatcher
aktív tag

Szép lehetett, alig várom már a hókokat...:D:D
Azabaj, h nálunk du szépen beborult, erre mosmteg feljött a hold és ott csillog és világít--->nincs felhő az égen---> ma este se fog esni:O

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#457) SzlobiG válasza Gleatcher (#456) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálunk borult az ég, de tuti nem fog esni itt se.:D Nekem az a kedvencvem ha az utakat befújja, jó nagy hó dombocskákkal, mer akkor nem tudnak a buszok jönni.:DD

(#458) lol válasza SzlobiG (#457) üzenetére


lol
senior tag

lol ;]

(#459) Dilikutya válasza SzlobiG (#457) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én meg azt imádom, amikor hétvégén szabadulnék már el a fővárosból, mer letelt a suli, de nem tudok, mert elfagytak a vasúti vezetékek, ahol pedig nem, ott jómunkásemberek kotorják a havat az amúgyis mindig késő gyors elől. Nagy feeling, lelkesen mész ki a nyugatiba, erre szembesülsz a ténnyel, hogy innen bizony se ki, se be, se nyő... a koliba/albiba már nem mehetsz vissza, mert csak 3 órát késik, de a város bedugult, esik a hó és délutáni csúcs van, a 4-6-os megint nem jár átépités miatt, így nincs értelme visszamenni arra az 5 percre, amennyi időd jó esetben maradna (de ne aggódj, nem is tudnál, mert rögtön az első kereszteződésben torlódás van, mert valami hülyepicsa türelmetlen volt és megcsúszott a verdával, a metró pedig nem esik útba), mielőtt indulhass vissza, hogy még épp lásd a tovaszáguldó vonat végét... ilyenkor az ember átértékeli a hóról alkotott véleményét, és Isten sűrű, káromkodástól sem mentes szájravételei közepette felszáll az első személyvonatra, ami hazavisz, és amit a 3 órát késő gyorsvonat félúton hagy le két állomás között félúton, miközben a személy előtt jómunkásemberek lapátolják a havat, de csak miután a leszakadt felsővezetéket megcsinálták. Menetközben még a cél előtt nem messze lehagyjátok a 3 órát késő, és korábban titeket is lehagyó gyorsvonatot . Ezekután elcsigázottan szállsz le végül a gyorsvonatról, ami végül mégis elindult, és felvett titeket valahol két állomás között, mert a személy aznapra befejezte az utazásban való hathatós közreműködését.... Az így kialakult helyzetből fakadó tetemes késés pont elég arra, hogy a város túlsó felébe közlekedő utolsó busznak még tudj integetni, és mivel éjszakai járat nem lévén, megkezdheted hosszú utadat a hófúvástól és farkasordítástól sem mentes éjszakában, közben lepereg előtted életed filmje, mert lesz idő végignézni... így érkezel hajnalban haza, és mint szarba a vasvilla, hasít beléd a felismerés, hogy senki sincs otthon, de te erre is előrelátóan gondolva, az albiban/koliban felejtetted a lakáskulcsot...
Na, még mindig szereted a havazást? ;]

A fentebb vázolt történet fiktív, minden hasonlóság megtörtént eseményekhez, személyekhez, testrészekhez a MÁV és a BKV rendkivüli képességeinek köszönhetően nem a véletlen műve ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#460) Elrood


Elrood
őstag

Én novemberben azt jósoltam, hogy enyhe tél lesz hó nélkül. Hát többé kevésbé bejött a jóslatom.

Valamelyik év, 2002dec, vagy 2003jan volt érdekes. Mennék fel pestre vizsgázni, hát a hó miatt akkora káosz a vasútnál:DDD. Nagy nehezen kb, 1-1.5óra késéssel megjön a vonat, + kb 1óra mire elindul, Ceglédnél is állunk egy kicsit, mert óriási torlódás+elfagytak a váltók.
70perces hivatalos útból lett, kb 3órás:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#461) Qorthral válasza Dilikutya (#459) üzenetére


Qorthral
őstag

Ez jó ! :) :))

Ettől függetlenül énis várom már a havat, mondjuk pesti vagyok, így a fenti történetet sajna nem élhetem meg...

Elrood: Eddig be, de vigyáznék, mert lehet, hogy ez a hét tönkreteszi azt a yóóóslatot ;)

[Szerkesztve]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#462) tildy válasza Dilikutya (#459) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat igen.PEsten meg a ho sem az igazi. Ha van is, akkor is felnap utan latyak, hp-k elfelejtenek tudni vezetni, satobbi. Elhiszem , hogy nem szereted.
Viszont voltam olyan helyen, ahol hetekig 70 centis ho volt, neha full jegpalya utak, megis tudtak az emebrek kozlekedni...

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#463) RIV


RIV
tag

Azért nem hétvégére kellene jönni a nagy hónak. Most sikerültek a vizsgáim, szombaton kezdek újból dolgozni. Nem kellene káosszal kezdeni.

Kiváncsi vagyok a közterületisekre. Mindíg felkészülnek a télre, csak a hó és a fagy éri őket váratlanul. Pedig elég nagy figyelmeztetés ami tegnep Németországban történt.

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#464) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Nálunk is van hóóóóó. És még nem vezettem soha hóban autót... Jajj de jó, össze fogom törni! :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#465) Thyb válasza Gh0sT (#464) üzenetére


Thyb
senior tag

Hó??? Hol???:F

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#466) RIV válasza Gh0sT (#464) üzenetére


RIV
tag

Nállunk is szállingózik, épp, hogy csak!:C:C:C:C

A kocsit nem kell összetörni. Egyszerű, gyakorolj egy kicsit olyan helyen ahol senki nem zavar és Te sem zavarsz senkit. Amúgy nincs más titka csak lassan járj tovább érsz (élsz)!
Na meg minnél kevesebb féket használj inkább csak motorféket. A fékpedált meg csak egész kis tempónál használd, vagy csak éppen hozzáérve. Ha pedig megcsúszol egy kis gázzal és jó kormányzással (nem kapkodással) többet érsz el mint fékezéssel.:))

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#467) RIV válasza Thyb (#465) üzenetére


RIV
tag

Az utcán, nem az épületben!:DD

Egyébként pl.: Csongrád megye, legalább is Szeged környéke.:C

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#468) Thyb válasza RIV (#467) üzenetére


Thyb
senior tag

Az gáz, párom most ment le Szegedre, és este jönne vissza kocsival. :((
Lehet, hogy ma megiont inkább a géppel fogok foglalkozni??? ;]

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#469) Thyb válasza Gh0sT (#464) üzenetére


Thyb
senior tag

Ha hosszabb utra mégy, akkor viszont rakj be:
+ meleg harisnyát,
+olyan bakancsot, amiben hóban is tudsz baktatni, ha kell,
+1-2 üveg ásványviz
+gyufa
+ nadrág, + meleg cucc
nem biztos, hogy saját magad miatt ragadsz le valahol, és inkább készülj

Ezeket ma én is beraktam a kocsiba, pedig sztrádán járok, amit azért tisztitanak, de tavaly is volt olyan, hogy a sztrádán 2 cm -s szüz hóban nyomtam le Pest-Fehérvárt.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#470) Goose-T válasza Gh0sT (#464) üzenetére


Goose-T
veterán

Én is ma reggel vezettem életemben először hóban autót! Tök fasza, nekem tetszik! Nem is olyan nagy szám! A múltkori ónos esőhöz képest pedig lófütty! :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#471) Thyb válasza Goose-T (#470) üzenetére


Thyb
senior tag

Az tuti, az ónos esőnél nincs szarabb, ha az lefagy akkor én is 100 alá veszem az iramot. Jó kocsival, hóban még azért lehet döngetni. Lefagyott uton is, csak az a baj, hogy az ut teli van mazsolákkal akik bénáznak, és ha valaki befékez, hát nem tuti, hogy meg tudok állni időben.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#472) RIV válasza Thyb (#468) üzenetére


RIV
tag

Már elállt, meg sem látszik.:O

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#473) RIV válasza Thyb (#471) üzenetére


RIV
tag

Persz menni mindenki tud, de kanyarodni és megállni. Elég sok csúnya sokszor halálos balesetet láttam, amiatt, hogy nem az útviszonyoknak megfelelően vezettek. Elég egy apró hiba, lehet, hogy nem is miattad és kész a baj!
Soha nem értettem a száguldozókat, hisz nem csak a saját életük a tét. Sokszor a vétlen huzza a rövidebbet. Gondolj bele, ha az a vétlen egy szegény kis trabantos ember a két kisgyerekével. Akiket egy gyorshajtó ölt meg! Ő pedig kiszállt a jó nyugati kocsiból pár karcolással. Elég szar érzés.
Szerintem aki kocsiba ül az érezzen felelősséget mások iránt is, ne csak az adrenalin szontjét halszolja az egekbe!:(

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#474) Thyb válasza RIV (#473) üzenetére


Thyb
senior tag

Nyugi, nem vagyok agressziv vezető. Betartom a játékszabályokat (kivéve a sebesség korlátozást), és előzékeny vagyok, ha arról van szó. De az élet rövid, hát ahol lehet spóroljunk.
Amugy meg sajna 1ik helyen sem szeretnek, igy nem akarnak befogadni sem a pokolban, sem pedig fönt. Elég sok helyet megjártam, ahol ott kellett volna maradnom, s mégsem esett komolyabb bajom.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#475) pweisz


pweisz
senior tag

Nálunk esett vagy 1mm hó.Mikor lessz már olyan igazi tél, esetleg pár centi hóval?:(

(#476) Apika válasza pweisz (#475) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Várd ki a végét! Most igérik a nagy havazásokat...

(#477) Goose-T válasza Dilikutya (#459) üzenetére


Goose-T
veterán

Ennél már csak az volt a jobb, amikor vizsgaidőszak közepén a bazi nagy hóban kitalálták a mozdonyvezetők, hogy sztrájkolnak. Akkor még Győrbe jártam Törökszentmiklósról. Röpke 260km. :) Imádnivaló időszak volt. :)

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#478) Szaki@Pécs válasza Apika (#476) üzenetére


Szaki@Pécs
tag

ígérik, ígérik, de nálunk most szépen süt a nap, nyoma sincs a hónak. :(
Pedig egy spéci lesiklóeszköz is bevetésre készen várja a havat... ;)

Az abraka-dabra ehhez képest csak hókusz-pókusz.

(#479) Dilikutya válasza RIV (#463) üzenetére


Dilikutya
félisten

Felkészültség... itt vidéken ha éjszaka esik a hó, akkor délután meglátom az első hókotró gépeket a 4-esen... de csak ha sok hó esik. Mert ha alig esik, akkor már reggel kint vannak és szarrá sóznak mindent. Nem értem ezt a felkészületlenül érte dolgot... tél van. Ilyenkor, ahogy a könyvekben is meg van írva, hideg is lehetséges, sőt hó is. Éghajlati sajátosságunk, hogy télen eshet a hó. Tehát nem mondhatja senki, hogy nem lehet rá számítani... ettől kezdve a felkészületlenség nem megengedhető.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#480) RIV válasza Dilikutya (#479) üzenetére


RIV
tag

Erre próbáltam kilyukadni! Még nálunk soha nem sikerült olyan szinten felkészülni, szerintem ez tragikus. Persze kevés a pénz. Hát igen, ezen csodálkoznak is nyugaton. Ilyen adórendszerrel virágzó társadalomnak kellene, hogy legyünk.:O
Egy eset erre: mikor 2 éve németben voltunk. Mentünk éjszaka az úton, egyszer csak útszórókat vettünk észre. Nem értettük a dolgot. Rá fél órára megvilágosodott minden. elkezdett esni.
Habár a német precizitás most csorbát szenvedett. Tegnap kibabrált velük az idő. Mondanom se kell ez tart most erre!:C:F:Y
Nállunk, megint apró pelyhekben szállingózik.

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#481) Blackmate válasza RIV (#480) üzenetére


Blackmate
senior tag

Eleg durva balesetek vannak Nemetbe az autopalyakon. Minden hir ezzel van tele. (Nemetbe vagyok). Egyebkent tenyleg eleg precizek. Fel9re jarok dolgozni, de eddig sose volt olyan, hogy nem volt letolva a ho legalabb egy keskeny nyomsavba a jardarol.

(#482) RIV válasza Blackmate (#481) üzenetére


RIV
tag

Ez követendö példa, de sajna mi csak a rossz dolgokat tudjuk átvenni mindenhonnan. Ilyenkor bánom, hogy itt élek nem a németeknél. De túl szeretem ezt a vidéket, meg a környezetem, hogy elmenjek innen.

A titoktartás egy olyan szilárd halmazállapotú anyag, amely alkoholban oldódik.

(#483) Dilikutya válasza RIV (#480) üzenetére


Dilikutya
félisten

Való igaz... levonás után a fizu 60%-át visszük haza, és mégis így állunk... én sajnos azt is tudom, miért :(((
Ahol egy országban egy megyei önkormányzatnál dolgozó portás a napot szidja, amikor vállalkozó lett korábban, havi 100-at keres, és az év eleji jutalomosztáskor is zsebbe kap ennyit, ott ne csodálkozzunk semmit. És ez csak egy portás volt...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#484) Dalai Láma válasza tildy (#462) üzenetére


Dalai Láma
őstag

De ahol te ezt tapasztaltad, egy sokkal északibb hely volt, ahol sokkal nagyobb a hó tapasztalat is, ha nem tévedek. Egyébként tök jó, szerdára terveztem a felutazásomat pestre az albérletbe, erre tessék! Ha leszakad az IC alatt -illetve fölött- a vezeték, akkor megyek inkább gyalog! És nagyon ideges leszek.

Itt Pécsett 7 ágra süt a nap, és pont rásüt a notebook LCD kijelzöjére, amin szépen megcsillan a vékony porréteg... Már tegnap estére hószállingózást mondtak. Ha ez így megy tovább, holnapra a hólapát helyett a strandfelszerelést készíthetem elö.

Még jó, hogy a nyáron tapasztalhattam egy kis havat, még hógolyóztam is valami gleccseren. Azelötti télen is mi volt? Itthon fél méteres hó, én meg Thaiföldön ''sínylödtem'' a 30 fokban valami egzotikus szigeten. Szóval most már nekem is HÓ KELL, mert kínomban a mélyhqtö falát kaparom.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#485) tildy válasza Dalai Láma (#484) üzenetére


tildy
nagyúr

Látod ebben igazad van.:U
Én egyébként pont ilyen dolgok miatt akarok majd jogsiszerzés majd egy kis rutin után ilyen ''vészhelyzetréningre''.Nem olcsó, de hasznos:)
Ja jászalsószentgyörgy: majdnem tiszta égbolt, százágra süt a nap.Hol itt hó???
:O

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#486) Slax


Slax
senior tag

Nyíregyháza. Apró, daraszerű pelyhekben esik a HÓ.

''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

(#487) Qorthral


Qorthral
őstag

Nembaj essen csak, hátha ide is elér :) :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#488) erdeya


erdeya
senior tag

Győrben miért nem akar esni már??

Kűggyetek havat! Vazz...

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#489) Qorthral válasza erdeya (#488) üzenetére


Qorthral
őstag

Ott már van, nem ?

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#490) bandiras2


bandiras2
senior tag

fehérváron szintén süt a nap.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#491) fokukac


fokukac
nagyúr

nemtom, miért akarja mindenki, hogy essen a hó?

én speciel nem szeretem, mert itt a városban elég undorító tud lenni a helyzet a havazás után.... latyak, só, dzsuva. nem szeretem.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#492) Dilikutya válasza fokukac (#491) üzenetére


Dilikutya
félisten

Vidéken még rosszabb, falun sokhelyen nem hogy rendes műút, de még kövezés sincs, így hó után elég ocsmány a tájkép.... ez ma Magyarország, a XXI. században.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#493) Sianis


Sianis
addikt

Nyíregyháza - megindult a dolog...

(#494) fokukac válasza Dilikutya (#492) üzenetére


fokukac
nagyúr

király az aláíásod! :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#495) NoLF


NoLF
addikt

kecskemét, hónak nyomase(k bobo). hát mi lesz itt?

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#496) I_Am válasza NoLF (#495) üzenetére


I_Am
veterán

Lassan tavasz és ujra nyári időszámítás. :DDD

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#497) Dilikutya válasza fokukac (#494) üzenetére


Dilikutya
félisten

Hehe:) gamestarról szedem mostanában :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#498) Flameus válasza I_Am (#496) üzenetére


Flameus
aktív tag

Idén a tél érdeklődés hiányában elmaradt :DDD ...de jövőre csak lesz valami?!

None of Ain't - Ni Lovagjai CS-S FUN Clan - www.nilovagjai.hu

(#499) TLT


TLT
tag

prohardver interaktiv : real időjárásjelentés
ha középsö országrészben valahol elkezdödik a moka légyszives jelentsétek, köszi

- Hogyan avatják fel a pezsgőgyárat??? - Hozzávágnak egy hajót! :D

(#500) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ahogy sejtettem mára nem esett nálunk.:D De szerintem holnap se fog.:D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Esik a hóóó!!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.