Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) mr_ricsi válasza Adi (#37) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''az EU-ban nem illik már kapcsoló nélkül és/vagy monitor-átkötéssel tápot árulni.''
350W felett APFC nélkülit sem lehet(ne).

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#52) erdoke válasza tomcsi23 (#46) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem érdemes a nagyobb +12 V-ra hajtani. Az utóbbi időben kicsit eltolódott erre az alaplapi fogyasztók igénye is. Persze 18 A bőven elég a legtöbb erős konfignak is.:P

A legjobb aláírás a héten

(#54) Wolverine válasza Totyi (#48) üzenetére


Wolverine
félisten

Ultrapower. Olcsó és megbízható. Érdeklődni erre tessék: [L]http://www.guga.hu[/L]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#55) Tithian válasza Wolverine (#54) üzenetére


Tithian
őstag

Látom, neked is bevált. :)

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#56) Wolverine válasza Tithian (#55) üzenetére


Wolverine
félisten

Én ajánlottam neked is, nem? :P

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#57) Totyi


Totyi
őstag

Megint itt vagyok!Lehet,hogy gyökér kérdés.de mi az az aktív pfc a tápoknál?

(#58) Tifusz válasza Totyi (#57) üzenetére


Tifusz
tag

Totyi!

Kérdezhetnék valamit?
Tulajdonképpen miért is akarsz te tápot venni?

CSatlakozom Ricsi-hez: annyi sületlenséget írtak le - tisztelet a kivételnek -, hogy az már elképesztő..., bár ő ezt nem írta le, csak kijavította a hülyeségeket

Az én kofigom valamivel ''szerényebb'' mint a tied, de minimálisan és símán megy vagy fél éve egy 300W-os tápról...

Komolyan, ha ennyire nem vagy képben a dologban, akkor mi alapján tudod eldönteni, ki mond neked igazat és ki próbál a fórum keretein belül komplett hülyét csinálni belőled???? - akaratán kívül...

Egyébként egy példa: nekem egy jó szakember mondta még évekkel ezelőtt, hogy ha CD író, akkor SCSI felületű legyen. Megvettem, Plextor lett a gyermek neve.
Rá két évvel vett egy LG-t (IDE) és közölte, hogy az én íróm szar, mert az övé feleannyi idő alatt megírja a lemezt. Na ennyit az emberek jóindulatáról...
(A történet vége, hogy a funkcionalitása az LG-nek sokkal szarabb volt, de a lényeg: a más f.... mega csalán ... a végét tudod...)

DE én kérem, hogy ne hallgass rám...

Elnézést a kirohanásért, de a konfigod abszolute nem igényel tápcserét...

(#59) Totyi válasza Tifusz (#58) üzenetére


Totyi
őstag

Helló!!Megmondom én Neked sebtiben,hogy miért!!!Láttam a prohardver(reklám helye)táp tesztet!!!És ha hiszed,hanem a codegen az uccsó helyen végzett!!!Arra lettem figyelmes,hogy ha leterhelem a proccot,lelassulnak a ventik.Nem nagyon,de hallani.És kicsit beszartam.Aztán megnéztem core feszt és0.1-0.12 voltot ingázik!!4Na most nem toom,ez mennyire egézséges;ezért kérdezek vmi okosoktól!!!!

Azt tudom,hogy a teljesítmény felvétel nincs 400 watt,mert megmértem!!Kb 300-320 watt körül van.itt az áramingadozás a lényeg!!!

(#61) Angie™


Angie™
addikt

az áramingadozás valamennyi mértékben lehet az alaplap hibája is

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#62) b0unCe válasza Tifusz (#58) üzenetére


b0unCe
aktív tag

A tapasztalatlansag beszel beloled.
Azert kell neki uj tap mert: Erősebb terhelesnel se birja mar.

Masreszt. Az en configomat is elbirna egy 200wos acorp. De nem biznam ra 10 percnel tovabb. Egy 360as de inkabb 420as chieftecet kéne vennie.

Összehasonlitas kedveert az en konfigom 205w korul zabal, mig az ove 320w felett. Hány olyan esetrol halottal ahol acorp codegen varganae tap agyonbarmolta az egesz konfigot? Es hanyat zalman chieftec enermax harmasbol?
Mi lesz vele ha vesz egy gef 6800at? Akkor mar kozeliti a 400wot. Es a kodgány meg a sajat teljesitmenyet is alig tudja tartani. En a 200wos fogyasztasomat epphogy ra merem bizni egy kozepes minosegu (de joval codegen minoseg feletti) tapra ami 350wot bir a ráirtak szerint.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#63) Totyi


Totyi
őstag

Gyerekek!!!Ez mind okés.De abban van vmi,hogy 2 keserves táp között van 10-15 ezer froncsi különbség,ott már minőségbeli különbség is van!!Nem???Nézzétek meg az árlistákat.Nem okoskodni akarok!!!Noname 400 watt:5600!!!Enermax...ki se merem írni!!!Vmiben csak jobb az????Nem????

(#64) Totyi válasza b0unCe (#62) üzenetére


Totyi
őstag

Vhol igazad van!!Nem wattok számítanak igazán,hanem hogy tudja -e az adoot táp megfelelő értékeken tartani az áramokat,feszeket!!!3.6-on egy prescott simán lekap 120 wattot.Ehhez még adjál hozzá párat(vigyó,graf kari)!!!

(#65) Totyi


Totyi
őstag

És itt a lényeg!!!Hirtelen kell a tápnak ki tudja hány ampert megküldenie!!!!Az áram minimális ingadozása nélkül!!!!Az ilyet nem hinném,hogy tudja egy 5000 ft táp!!!Nem beszélve a túlfesz,villám....stb!!!Ezért kérem olyannak a vélemémyét,aki tényleg vágja a dolgokat!!!már,ha én nem!!:((

(#66) b0unCe válasza Totyi (#63) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Az elozo hszmben irt elso rémhármas az olcso szar kategoria.
Ezek éppenhogy elbirjak azt a teljesitmenyt ami ra van irva. sok esetben meg annyit sem. Áramingadozas varhato. Egy villamlasnal szetszedheti a gepet, de meg annyi sem kell hozza. Ezek a tapok olyan hasznalatra vannak ahol olcso gepek vannak es nem fogyasztanak sokat.

A chieftec.... hármas az, ami a ráirt nevleges teljesitmeny 110%at is biztosan elbirjak kis feszultsegingadozassal. Ami egy 420wos tap eseteben 460w felett van.
Ezek a tapok halkabbak megbizhatoak, es nem kell felni hogy megdoglik, vagy megdogles kozben a tobbi hardvert is megdoglotte varazsolja.
Ezeket a tapokat pont olyan usereknek ajanlanam mint te. Draga gep, egy kis tuning.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#67) Tithian válasza Totyi (#63) üzenetére


Tithian
őstag

Sok noname 400W-os elméletileg sem bír 400-at, hát még gyakorlatilag.
Ellenben van olyan 400-asnak titulált, ami 500-at is lead és nem égeti le a fél gépet, ha tönkremegy.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#68) Angie™ válasza Totyi (#65) üzenetére


Angie™
addikt

de most akkor mi is a kérdés?:DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#69) SylverBullet


SylverBullet
tag

Van egy eladó 420W Chieftec (SirTec) tápom 1év és 10 hónap garanciával... ára 14k...

***AMD*** Forever......

(#70) Totyi válasza Angie™ (#61) üzenetére


Totyi
őstag

Erre annyit mondok,hogy akkor a fülem hibája is,mert hallani a ventiket;picit halkulnak!!!

(#71) Totyi válasza SylverBullet (#69) üzenetére


Totyi
őstag

Köszi az ajánlatot,de lassan meg fog oldódni a problema!!!:)

(#72) SylverBullet válasza Totyi (#71) üzenetére


SylverBullet
tag

Ok, de azért ha valakit érdekel, az adataimnál van a mail címem és a telefonszámom is... keressen meg...

***AMD*** Forever......

(#73) Totyi válasza Angie™ (#68) üzenetére


Totyi
őstag

Valszeg tápcsere lesz!!!De leírok Nektek vmit!!!Haver gépe!!!Figyelj!!!3 gh nw,2 hdd,2 cd,9600 xt!!!!300 wattos táp!!!Na indul a tunning!!Extrém magfesz!!!Képkímélő indul!!!És láss csodát, a táp felrobbant,de szó szerint.Felrobbantak benne a kondik,ahogyan az kell!!!:)De a gép túlélte!!:))

(#74) b0unCe válasza Totyi (#65) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Haat en a helyedben vennek egy vagy sirtec vagy chieftec 420wos tápot.
Ha találsz ilyet: Chieftec 420w pfc nelkul. Az is jo. Elege olcso kb 13K es nagy teljesitmeny.

Chieftec 420W: Kisker brutto 20K
Brutalis telejsitmeny elerheto aron. A ''nagy'' tapgyartok között hangjaval közepesnek minositheto. Szoval halk, de pl egy Zalman halkabb.
''db ventillator van. Egy 8cmes es egy 6cmes venti. A 6os a procirol elsziva a levegot. Élettartam garancia

Sirtec: Chieftec un utangyartott verzio. Kisker brutto 16K
Szinte ugyan azokkal a tulajdonsagokkal rendelkezik, csak garanciaban ter el.


Chieftec 420w pfc nelkul: kisker brutto 14K
Hasonlo teljesitmeny. Eredeti chieftec. Életttartam gari. Eleg ritka. Pfc nincs benne, de igy a villanyszamlad par forintal kevesebb lesz. Ha nem laksz olyan helyen ahol sokat ingadozik az aram/villamlik sokat akkor szinte felesleges.


őstag lettem ujjé :C

[Szerkesztve]

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#75) Totyi válasza b0unCe (#74) üzenetére


Totyi
őstag

Nem debillkedek,de mi rák az a pfc???Az olyan mint a pvc???:))

Épp most nézem!Sirtek 420 wattos--------17500!!!Megér annyit?

(#77) erdoke válasza Totyi (#75) üzenetére


erdoke
titán

Power Factor Correction. Magyarul fázisjavítás. Téged nem kell hogy izgasson, inkább az áramszolgáltatódat (azt is csak akkor, ha a többségnek nincs ;]). EU-ban egyébként minden PC tápban kötelező.

A legjobb aláírás a héten

(#78) Totyi válasza erdoke (#77) üzenetére


Totyi
őstag

Na most már rémlik vmi!!!És ez nekem miért lesz jó????Villámkor nem vág agyon az áram???DDDpoént félretéve,most tényleg;leírtad hogy mi ez!!!-de ez miért jó nekem?

(#80) b0unCe válasza Totyi (#78) üzenetére


b0unCe
aktív tag

keress ra arra a szora hogy pfc.
varj segitek :P
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=35&swhat=pfc&show=AND&ssep=&sid=[/L]
olvasgass

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#81) Totyi válasza Kalandor (#79) üzenetére


Totyi
őstag

Értem,kösz a tippet.Nemigen írtam még ide....és hát mondjuk ki magyarán...balfasz vagyok!!!:DD

(#82) Totyi válasza b0unCe (#80) üzenetére


Totyi
őstag

Köszi a tippeket.1 óra tájékán voltam itt,és minden szende lélek belémkötött.Látom estére már segítőkészebb emberek is vannak itt!!!!:))A linket megnézem!!!

(#83) mr_ricsi válasza Adi (#22) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Delta (ez tkp. Chieftec matricával fut), Seasonic (ez is sokszor Chieftec néven megy)

A Seasonicot honnan vetted?

A Chieftec tápokat a következők gyártják:
ATX-xxx-xxx, HPC-xxx-xxx, SFX-xxx -> Sirtec (www.sirtec.com.tw)
ENH-, ATX-xxxx -> Enhance Electronics (www.enhance.com.tw)
GPS- -> Delta Electronics Group (www.deltaww.com)

(A Sirtec egyébként a Thermaltake számára is gyárt tápokat)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#84) Totyi


Totyi
őstag

Azt hittem,már elpatkoltatok!!!Nézegetem az árlistákat....van itt vmi vantec táp!!!E vajon milyen?

(#85) mr_ricsi válasza b0unCe (#74) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Pfc nincs benne, de igy a villanyszamlad par forintal kevesebb lesz.''

Ez tévedés! Az áramszolgáltató által elvesztett energia nem hasznosul nálad, így Te se jól nem jársz, se nem veszítesz rajta.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#86) Totyi


Totyi
őstag

A villanyszámlát hagyjuk(egyenlőre)!!!A kérdés:jó nekem ez a pfc-s őrület vagy nem?Ha jó,akkor miért?

(#87) mr_ricsi válasza Tifusz (#58) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''bár ő ezt nem írta le''
De azért látom, hogy sokan javasolnak úgy dolgokat, hogy nem nagyon értenek hozzá:
- A PH! rangra hajtanak, ezért minden létező témához hozzászólnak, és az általános vélekedés szerinti ''legjobb'' márkát javasolják. (Pl. amikor a teszteken az Ati nyer, akkor Atit, amikor az AMD, akkor AMD-t) Általában 1mondatos hozzászólásokat követnek el, mert gáz lenne számukra, ha indokolni is kellene a javaslatukat. (Így aztán 1-2 hónap alatt PH!addikt lesz belőlük. :Y )

- Van egy vágyálmuk, ami (valami miatt) elérhetetlen a számukra, és mindenkinek ezt javasolják.

- De legkevésbé a ''más farkával'' típust útálom, aki tesztbrigádnak használná a másikat: javasol neki valamit (költse inkább a másik a pénzét), aztán ha nem kedvezőek a tapasztalatok, akkor saját részre már nem venné meg.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#88) mr_ricsi válasza Totyi (#59) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ha leterhelem a proccot,lelassulnak a ventik''
Ez elég érdekes, ugyanis a +12V nagyobb terhelésekor a fesz megnő, azaz gyorsabban forognak a ventik.
(Az új, függetlenített tápágas tápokra ez már nem igaz!)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#89) mr_ricsi válasza b0unCe (#62) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Hány olyan esetrol halottal ahol acorp codegen varganae tap agyonbarmolta az egesz konfigot? Es hanyat zalman chieftec enermax harmasbol?''

Mennyivel több ''dzsunka''-táp van, mint a ''nagy hármas''-ból származó?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#90) Totyi válasza mr_ricsi (#88) üzenetére


Totyi
őstag

Na de frankón mondom ám!!!Nem kamu.Lehet hallani,de olyan vészesen.De azért lehet!!!a 12 v-om így ugrál!!!11,73-12,04!!!

(#91) mr_ricsi válasza b0unCe (#74) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Sirtec: Chieftec un utangyartott verzio''
A Chieftec nem gyárt tápokat, csak matricáz. A Sirtec az egyik beszállítója, és a Sirtec néven kapható tápok a matrica kivételével az utolsó csavarig megegyeznek az ugyanolyan típusszámú Chieftec táppal. (Csak nincs rájuk ''örökélet'' gari.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#92) Totyi válasza mr_ricsi (#91) üzenetére


Totyi
őstag

Akkor éedemes olyat venni?Mert van egy 410 wattos asszem 15000-ért,új!!!Akkor nem értem miért nincs örök élet gari???Azért mert utángyártott???

[Szerkesztve]

(#93) mr_ricsi válasza Totyi (#86) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''jó nekem ez a pfc-s őrület vagy nem?Ha jó,akkor miért?''
A passzív PFC a számodra se' hideg, se' meleg.

Az aktív viszont jó. Pár százalékkal jobb lehet a tápod hatásfoka, ami kisebb villanyszámlában és kisebb melegedésben jelentkezik.
Ezenkívül 110V-tól tökéletesen működik, ezért ha a hálózati fesz. nem éri el a névleges(-15%) értéket, akkor sem lesz instabil a géped.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#94) mr_ricsi válasza Totyi (#90) üzenetére


mr_ricsi
veterán

az elhiszem, hogy ingadozik, csak éppen terhelt procinál kellene 12,04-nek lenni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#95) Totyi válasza mr_ricsi (#93) üzenetére


Totyi
őstag

Végre valahára!!!Kösz az infót!!:))Egyébiránt az én nevem is Ricsi,már ha a Tied is az!!!Csináltam 1 próbát!!!3 ghz prescott ht,2 csomi 1 időben(rar).Proci 100%!!!12 volt helyett 11.80!!!Ilyenkor gebasz van?

[Szerkesztve]

(#96) Vamzi02


Vamzi02
csendes tag

Hali.
386-os géphez milyen tápot ajánlanátok???:D

Úgy jöttél a világra, hogy körülötted mindenki boldog volt csak te sírtál.Úgy halj meg, hogy körülötted mindenki sírjon és csak te légy boldog

(#97) mr_ricsi válasza Totyi (#92) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Azért mert utángyártott???''
Ennél világosabban nem tudom leírni, hogy a Sirtec nem utángyártott, hanem ő gyártja a Chieftecet. :(

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#98) mr_ricsi válasza Totyi (#95) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''az én nevem is Ricsi''
Az enyém pedig nem az...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#99) BobMaster válasza Adi (#22) üzenetére


BobMaster
senior tag

... kihagytad a DTK-t :D

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#100) mr_ricsi válasza Vamzi02 (#96) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Íme, egy leendő PH!addikt! :Y

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.