Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Totyi


Totyi
őstag

Sziasztok!!!!1 fontos kérdésem.Mostani konfigom:3 ghz prescott,1 gb 400 mhz ram,asus 9600 xt,2 hdd(120 gb,60 gb)1 cd-rw,1dvd-cd-rw kombó,1 dvd író(dvr 106),abit is7-g.Mindez megy egy codegen 400w-os tápról.Ha nem húzom a prockót,akkor is hallani erős proci terhelésnél,hogy 1 kicsit lehalkulnak a ventik.A fesz értékeket leírom:mag 1.28-1.38-ig.3.3-as:3.25-3.3-ig.+5-ös:5,08-5,11-ig.12-es:11,73-12,04-ig!-12:hát igen ő -7-en van.A -5 is -3.5-ön!!!!Na most nem tudom mennyire trék ezek az adatok,de ha igen akkor vmi hozzáértő emberke segítségét kérném!!!A tápról kellene nyilatkoznotok,ha csere;akkor milyen!!!!Köszi szépen!!!!

(#3) Frigo válasza Kalandor (#2) üzenetére


Frigo
őstag

Mennyiért vesztegetnek egy ilyet?

(#5) Totyi


Totyi
őstag

Enermax picit drága,most meg kifutottam a zséből.Kb 10-12 ezret szánok rá.Már az előbb is akartam kérdezni:nem baj ha 0.1 voltot ugrál a core fesz?Mennyivel lesznek jobbak a fesz értékek egy jobb táppal?

(#6) Adi válasza Totyi (#5) üzenetére


Adi
senior tag

Ajánlom magamat. :DDD

http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=14359&start=60#msg78

Összeraktál egy ekkora gépet és a tápra nincs több pénzed? Esetleg nem kellett volna bele venni ekkora procit, nem? Vagy bármi mást.

ldm start-reconf primary

(#7) tr00p3r válasza Totyi (#1) üzenetére


tr00p3r
őstag

vedd meg ezt:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=81389[/L]
chieftec 360W

(#8) Totyi válasza Adi (#6) üzenetére


Totyi
őstag

A proccot használtan vettem,jóval áron alul!!!Ne kezd már Te is,állandóan ezt hallom!!!Neked még nem volt úgy hogy elfogyott a gempád?

(#9) Totyi


Totyi
őstag

Légyszi azért válaszoljon vki!!Baj az,hogy a core fesz ugrál 0.1-0.12 voltot?Mennyire stabil ez az érték mondjuk,egy jobb táppal???

(#10) Totyi válasza tr00p3r (#7) üzenetére


Totyi
őstag

Köszi,de nem akarok én annyit rohangálni.Közelben van 1 üzlet!!!Azért köszi!!!

(#11) L3zl13 válasza Totyi (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

0,1V már elég komly ugrálást jelent szerintem.

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Adi válasza Totyi (#8) üzenetére


Adi
senior tag

Nem csoda, hogy ezt hallod, mert sokan így panaszkodnak, mint te is. Mindenre van pénz, de igényes tápot venni nincs. Aztán sír a szájuk, ha leég a gépük.

Amúgy de, voltam úgy, hogy elfogyott a pénzem. Ilyenkor lehet kölcsönkérni az ember igazán jó barátaitól, vagy nyugodtan ülni a seggeden és nem használni addig a gépet. Önfegyelem kérdése az egész.

ldm start-reconf primary

(#13) Adi válasza Totyi (#10) üzenetére


Adi
senior tag

És a leégett gépedbe új alkatrészeket venni sem akarsz rohangálni? :U

ldm start-reconf primary

(#14) Totyi válasza Adi (#13) üzenetére


Totyi
őstag

Nem érted!!!!Van a közelben 1 hely,óccsóért!!!!Ennyi.Most ha megveszem amit Te mondasz,ki tudja hol;akkor ha baj van futkossak mint a marha???

(#15) tr00p3r válasza Totyi (#10) üzenetére


tr00p3r
őstag

no prob.
nekem is 400W Codegen volt ehhez a rencerhez:
P4C 3.0GHz
ASUS P4P800GD
2x256 ADATA 400Mhz RAM DC
Radeon 9600 128 MB VIVO
1x80GB Maxtor, 1x 120 GB Seagate
Audigy 1
NEC2500A DVD-RW
+ 2 8 cm venti amik a hdd-ket hűti

semmi baj nem volt vele, de parából lecseréltem egy dual ventis, aktív PFCs, 400W-OS
be quiet tápra! parából ,ert nem sok jót hallottam a Codegen felől, bár a saját tapasztalat szerint nem volt vele gáz soha.

(#16) Totyi válasza Adi (#12) üzenetére


Totyi
őstag

Én ezt mind értem.A gépbe utoljára fél éve vettem vmit.Most olvasgatom ezt az oldalt,és látom mennyire szar!!!Csupán ennyi volt!!!

(#17) Totyi válasza tr00p3r (#15) üzenetére


Totyi
őstag

Túl sokat költöttem rá,hogy a táp miatt esetleg szét menjen.Bár van rajta túlfesz védelem.Eddig efféléket nem tudtam,csak most hasított belém a tudat,hogy szar a cedegen.pedig----------hú azt montda ahol vettem,hogy milyen fasza!!!

(#18) Adi válasza Totyi (#14) üzenetére


Adi
senior tag

Én nem mondtam semmit. :)

De egy jó táp miatt nem kell rohangálnod, mert az nem fog beszarni.

ldm start-reconf primary

(#19) Totyi válasza Adi (#12) üzenetére


Totyi
őstag

Stimmel!!!Csak én nem voltam tisztába vele,hogy a minőségi táp fontos.Tessék,idejövök segítséget kérni,osz nekem esik majd' mindegyik!!!:))))

(#20) Adi válasza Totyi (#17) üzenetére


Adi
senior tag

A kérdés már csak az, hogy miért mondta ezt a kereskedő vajon? Át akart verni, vagy pusztán ennyire nem ért hozzá?

Amúgy meg akkor kérjél kölcsön és vegyél egy jó tápot. :)

ldm start-reconf primary

(#21) Totyi válasza Adi (#20) üzenetére


Totyi
őstag

Ezt nem tudom,tőle vettem a procit is!!!Kb 3 hónapja.Eddig nem is nagyon foglalkoztam vele,csak kb 3 napja.Ha beszerzek egy jobb tápot,akkor nem fog annyit ugrálni a core fesz?

(#22) Adi válasza Totyi (#19) üzenetére


Adi
senior tag

Igen, mert néha már fárasztó ugyanezt folyton viszontlátni. Sorry, ha kicsit ingerült voltam. Te legalább nem véded tűzzel-vassal a Codegen becsületét. :DDD

Amiket saját tapasztalatból tudok és merek ajánlani: Deer (a te gépedbe ez talán gyenge), Coolink, Chieftec, Enermax, Delta (ez tkp. Chieftec matricával fut), Seasonic (ez is sokszor Chieftec néven megy). Persze létezik még más jó márka is.

ldm start-reconf primary

(#23) Adi válasza Totyi (#21) üzenetére


Adi
senior tag

Valószínűleg igen.

ldm start-reconf primary

(#24) Totyi válasza L3zl13 (#11) üzenetére


Totyi
őstag

Sztem is,mert az már rég nem 5 %!!Ézert szartam be mikor odapislogtam a motherboard-ra!!!!

(#25) Totyi válasza Adi (#22) üzenetére


Totyi
őstag

Nem védek az ég világon semmit se.Ami szar az szar,ami jó az meg jó!!!Ebben a témában mindent be lehet bizonyítani,csak meg kell mérni!!nem haragszom hogy nekem estél,csak azt hittem normálisabb választ fogok kapni!!!:(((

(#27) Notes válasza Totyi (#1) üzenetére


Notes
senior tag

A DTK PTP-4007 400W-os tápja olyan bruttó 12-ért van. Az szerintem megtenné.

Romanes eunt domus!

(#28) Totyi


Totyi
őstag

Ha erős terhelést adok a proccnak,hallani,hogy lassabban mennek a ventik.Nem nagyon,de lehet hallani;nemrégen figyeltem fel rá!!!Eddig vhogy nem tűnt fel!!!

(#29) Totyi válasza Kalandor (#26) üzenetére


Totyi
őstag

Most nézegetek árlistákat.10 12-ért már lehet kapni vmi jobbat.Na mostan,megmértem a pc fogyasztását.3 gh-en max terheléssel kb 280 watt,monitorral.3.6-on:350!!!Ebből 70 watt a monitoré!!!

Ezt azért mondom,mert elviekben elég kéne legyen a 360-370 Wattos is!!!

(#30) Totyi


Totyi
őstag

Ezt azért mondom,mert elviekben elég kéne legyen a 360-370 Wattos is!!!

(#31) Notes válasza Totyi (#29) üzenetére


Notes
senior tag

Egy ilyen konfignál nem illik a monitort is a tápról etetni. Azt dugd be szépen a konektorba külön.

Romanes eunt domus!

(#32) Totyi válasza Kalandor (#26) üzenetére


Totyi
őstag

Ezt tudom.A helyen,ahol vettem;azt mondta a gyerek:a mercury szar!!!A codegen az jó!!!Na most ilyenekben még nem voltam járatos,így hát a hülyegyerek elhitte!!:)))))))))

(#33) Totyi válasza Notes (#31) üzenetére


Totyi
őstag

Ott is van,csak mondtam;mint érdekesség!!!Amúgy sincs helye a tápnál!!!!

(#35) Totyi


Totyi
őstag

Na már ha itt vagyok,kérdezek még!!!53 fok idle,66 fok terhelve!!!Ez jó értek a prescottnak?3.6-on idle 59 max. 72-73!!!

(#36) Adi válasza Totyi (#28) üzenetére


Adi
senior tag

Pedig ennek pont fordítva kéne lennie. Pl. az eredeti, gyári hűtős Slot1-es P2-eseknek és P3-asoknak egy apró, elég idegesítő hangon sivító ventijük van. Amikor a gép terhelt, akkor ez elkezd még idegesítőbben sivítani. :DDD

ldm start-reconf primary

(#37) Adi válasza Notes (#31) üzenetére


Adi
senior tag

Arról nem is beszélve, hogy tudtommal az EU-ban nem illik már kapcsoló nélkül és/vagy monitor-átkötéssel tápot árulni. De lehet, hogy tévedek. :)

ldm start-reconf primary

(#38) Totyi válasza Kalandor (#34) üzenetére


Totyi
őstag

Most akarok tápot venni,mert összeszartam magam!Méghogy a codegen jó,a pofámról lesül a bőr!!!:)Akkor érdemesebb beruházni egy jobb tápba?

(#39) Totyi válasza Adi (#36) üzenetére


Totyi
őstag

Na,most lehet hogy én vagyok debill;de ezt nem értem!!!Minek kéne fordítva lennie?

(#41) Totyi válasza Adi (#37) üzenetére


Totyi
őstag

Erre nem took mit írni,erről fingom sincs!!!De ha monnd vmit:az előző tápom Vargáné volt!!:)))

(#42) Totyi válasza Kalandor (#40) üzenetére


Totyi
őstag

De látod,mégiscsak lehet!!!Erre varrjál gombot.Legyártják a szart,a sok hülye(én) meg megveszi!!:)

(#43) erdoke válasza Totyi (#38) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem érdemes. Figyelj a +12 V-ra leadható max. teljesítményre. Ebben az új Enermaxok nagyon jók, de a GlobalWin és az OCZ se rossz.:D Utóbbi kettőt nem könnyű beszerezni. Nekem egy 520 W-os GlobalWin van, 28 A a +12 V-ja, de ideiglenesen 30 A fölött is bírja (a gép indulása pl. kritikus pont).

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#44) Totyi válasza erdoke (#43) üzenetére


Totyi
őstag

Jó,csak tudod;az embernek baromi hülyén hangzik:Te vegyél 20000-ért tápot,az jó!!!De minek ha van 7000-r is!!!!!Most má' kezd leesni!!:)))

Jól van srácok,lányok!!Köszönöm a felvilágosítást,meg a lebaszást is!!:))))))Legyetek jók,aztán el ne vigyenek benneteket a rézfaszú baglyok!!!:))))

(#46) tomcsi23 válasza erdoke (#43) üzenetére


tomcsi23
veterán

A 12V számít a legjobban? Ennek fejében lehet nyugodtan kisebb az 5, 3.3?

Szerk: pl, ha az 5V 40A helyett 32A van, de 12V-on 18A helyett 26A, akkor célszerűbb azt választani? Vagy konfigfüggő?


[Szerkesztve]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#47) Tithian


Tithian
őstag

Ha nem akarsz sokat rááldozni, keress rá az Ultrapower-re a PH!-n.
A 460-as kék tápjuk egész kellemes.
3.3V - 28A, 5V - 30A, 12V - 30A.

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#48) Totyi


Totyi
őstag

Majd vmit kiötlök!!!!Köszönöm mkinek a szíves együttműködést!!!Hali!!

(#49) mr_ricsi válasza Notes (#31) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Egy ilyen konfignál nem illik a monitort is a tápról etetni''
A tápokban a monitorcsati sima, átvezetős fajta, esetleg relé kapcsolgatja a 230V-ot, így ez semmilyen plusz terhelést nem jelent a táp számára.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#50) mr_ricsi válasza Kalandor (#34) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a DTK jó táp''
A DTK nem gyárt tápokat, csak matricáz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.