Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Protoss


Protoss
senior tag

Hali!

A kérdés adott, jelen pillanatban Asus V7700 Delux (vivo) Geforce2 Gts/32 Mb kártya zörög a gépben.
A fejlesztés motiválója, hogy itt a PH!-n megjelent TFT-s cikkek felbátorítottak nekem is kell egy TFT és ehez klapoló kártya is :) )

Radeon 8500 21eFt bruttóért adják.

Megéri? Vagy inkább..........????

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#2) Szeke válasza Protoss (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Egyértelműen megéri. Sokkal jobb a 8500 és kistestvérei is. Szerintem megy egyszerre a tft+crt, de ebben majd az okosabbak hozzászólnak. Végszó: csere mehet :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#3) Protoss válasza Szeke (#2) üzenetére


Protoss
senior tag

THX!

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#4) Vikthor válasza Protoss (#1) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Szia!

Megint az a kérdés, hogy játszol-e sokat? Vagy csak, hogy legyen vmi VGA a gépben? Én is inkább az ATI-ra hajlok, jobb a képminősége. :)

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#5) Szeke válasza Protoss (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Volt gef2ti-m, most 9100-am van, és a 3dmarkban 3000 pontos ugrás mellett szebb a képe, és van dvi kimenet is.... dx 8.1 támogatás szintén értékes.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#6) Protoss válasza Vikthor (#4) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

A játék lan partykon kerül előtérbe, de q3 az fpsknél (nem a earthq. -re készülök :DD) inkább a stratégiák vannak előtérben. Tehát igazából annyit szeretnék, hogy a gef2 mossa le a pályáról.

Jobb kép az fontosabb, mert sokat ''olvasok'' a gépen :D

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#7) e-biza válasza Protoss (#6) üzenetére


e-biza
őstag

a jobb képmiöség az meglesz atinál, de ajánlom a matrox parheliát ;]

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#8) Protoss válasza Szeke (#5) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

Frankó, mert éppen ezt akartam kérdezni. Most Club3D 9200 hablagyoltak a telcsibe, mert elfogyott a 8500 :DD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#9) Protoss válasza e-biza (#7) üzenetére


Protoss
senior tag

Ára kb mennyi és hol?

Ha jól tudom matrox 3 monitorral is tud nyomulni, de 2 képernyőt tud függetlenül kezelni?

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#10) simbazz válasza Protoss (#8) üzenetére


simbazz
aktív tag

9100Pro? Olyat se nagyon találni boltokban. Létezik egyáltalán? Btw az lenne a 8500 szintjén valóban.

Elektromos abakusz

(#11) #25954560 válasza Protoss (#8) üzenetére


#25954560
törölt tag

9200-t nem venni, turelmetlen feher ember inkabb keresni 8500/9100. lenni jobb ar/teljesitmeny aranya.
uff :)

(#12) Protoss válasza #25954560 (#11) üzenetére


Protoss
senior tag

Szólók hát...
Fehér ember, hallgat nagy bölcs indián fönök szavára. Már csak egyetlen kérdéssel él vissza a törzsfőnök türelmével a 9100 az igazi vad vagy csak a 9100Pro koronás állat, mely dicsőséget hoz a vadásznak?

Uff :DDD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#13) Protoss válasza simbazz (#10) üzenetére


Protoss
senior tag

Akkor fel van adva a lecke látom, pedig már örültem, hogy megjelent egy 8500 a láthatáron. De még várat magár ....

thx az infót

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#14) #25954560 válasza Protoss (#12) üzenetére


#25954560
törölt tag

Amikoron torzsunk meg a Nagy Viz tulso oldalan elt, letezett a 8500 (275/275), mely minden vadasz buszkesege volt. Leteztek meg 8500LE-k (250/250), amelyek szinten orommel toltottek el harcosaink szivet.
A 9100-esek nagy resze 250/250-es, 275-ost talan meg senki sem latott. Az ovatlan vadaszok azonban beteg, lassu 250/230, 230/200-as peldanyokat is kifoghatnak, melyek nem kedvesek a nagy Manitou szivenek. A leglassabb peldanyok a 128M memoriaval szereltek kozul kerulnek ki.

(#15) neduddki válasza Protoss (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hat kerdes ezzzzzzzzzzzzzzzzzzz??????????????:-)))))))))))))
Udv az ATI taboraban!
Hat akkor a konnyebik kerdest sikerult letudni!!! Most jon az igazi dilemma!!! mijjen tft-t????????????? Jo szorakozast es nagyon sok turelmet es kitartast hozza!!!

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16) WN31RD válasza Protoss (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Br. 16500-ért is van 8500LE 64 MB RAM-mal (ehhez a chiphez ennyi elég).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#17) marcee válasza Protoss (#1) üzenetére


marcee
addikt

Van már vevő a gf2-re? Mennyiért adod?

\m/

(#18) Protoss válasza WN31RD (#16) üzenetére


Protoss
senior tag

A 64/128 Mb nem rágódok (elég nekem a 64), csak kellene a 8500 nyers ereje :DD

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#19) Protoss válasza marcee (#17) üzenetére


Protoss
senior tag

Mennyit érne neked? Adok még 3d szemüveget is, ha így vonzóbb:D

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#20) marcee válasza WN31RD (#16) üzenetére


marcee
addikt

És ennyiért DVI-s?

\m/

(#21) Protoss válasza neduddki (#15) üzenetére


Protoss
senior tag

ATI Power forever :D

Tft-ből az LG 17'' 16 ms szúrt szemet nekem. Itt a Ph olvasott teszt is tovább erősített ebben.

Más: ATI 8500 driverei már kiforrottak ugye? Mire kell majd figyelnem? 98se/2k/Xp alatt

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#22) marcee válasza Protoss (#19) üzenetére


marcee
addikt

A háromdé szemöveg nem teszi vonzóbbá, jobban örülnék ha te mondanál árat.

\m/

(#23) Protoss válasza marcee (#20) üzenetére


Protoss
senior tag

Rátapintottál a lényegre!
Melyik 8500 kártyán van dvi-i és video out (s-video vagy rca)?

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#24) Protoss válasza marcee (#22) üzenetére


Protoss
senior tag

Legnagyobb bánatomra látom profi szakemberrel van dolgom. :DD

Digizésre szeretnéd használni? Mert, ha nem akkor sajnos nem hiszem, hogy versenyképes árat tudok mondani.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#25) #25954560 válasza Protoss (#23) üzenetére


#25954560
törölt tag

Te jo eg! Letezik 8500-os DVI es s-video nelkul? Vagy meg csak en nem lattam?

(#26) marcee válasza Protoss (#23) üzenetére


marcee
addikt

ATI Powermagic Radeon 8500 3 15.840 / 19.800
64 MB DDR, TV/DVI kimenet

[L]http://depo.hu/?page_number=5&tcsid=8&lid=1[/L]

\m/

(#27) Protoss válasza #25954560 (#25) üzenetére


Protoss
senior tag

Erre a válaszra vártam :DD. Ok, akkor elszánom magam a vad becserkészésére.

Club3d Radeon 8500 (64Mb) milyen?
Melyik gyártótól óvakodjak?

KÖSZI az infót!

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#28) marcee válasza Protoss (#24) üzenetére


marcee
addikt

Csak nem szerettem volna lejáratni magam azzal, hogy esetleg nevetséges árat kínálok: 6 ropira gondoltam.

\m/

(#29) #25954560 válasza Protoss (#23) üzenetére


#25954560
törölt tag

DVI-I? Bemenet? Akkor neked All-in-wonder kell. Na az mas teszta, nem netto 16k :(

(#30) Protoss válasza marcee (#26) üzenetére


Protoss
senior tag

Én is ezt néztem ki magamnak. :DD

Hát az ár egy kicsit mehetne feljebb mert vivo-s kártya ez a gef2 asus.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#31) Protoss válasza #25954560 (#29) üzenetére


Protoss
senior tag

Nem nem, azt tudom. Nekem nem kell mert más eszközzel fogok digizni. Csak az Svideo kimenet azért kell, mert nem akarom rángatni a monitor csatikat, mikor tvre küldök képet. Szóval Allin nem kell!

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#32) marcee válasza Protoss (#30) üzenetére


marcee
addikt

Látod, hogy nevetséges árat mondtam, sajnos nem nagyon van mostanság lém.
Tudom, hogy vivo, pont azért kellene :)

\m/

(#33) Protoss válasza marcee (#32) üzenetére


Protoss
senior tag

Hali!

Ha kell tudok adni tnt2 Asus 3400 deluxot is. vivosat és digizni tud az is. Ráadásul tudja az iker képernyőt is. :)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#34) marcee válasza Protoss (#33) üzenetére


marcee
addikt

Milyen felbontásban-minőségben, milyen codec-kel, mennyiért?

(jelenleg sima gf2mx400 64mb-om van, ez azért 3d-ben már elég erős visszalépés lenne...)

\m/

(#35) Protoss válasza marcee (#34) üzenetére


Protoss
senior tag

Jól mondod. A gef2mx is vivo?

Digiben a tnt2 704*576 tud saját kodekkel folyamatosan, duron700-on. Divxbe nagyobb proci kell a realtimehoz.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#36) Protoss


Protoss
senior tag

Az Ati 850 driverei milyenek?

Pl.: volt gubanc a q3-mal, starcraft-tal, warcraft-tal, ut2003-mal, generals, Redalaert, rally vagy valamelyikkel?

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#37) Keitaro válasza Protoss (#36) üzenetére


Keitaro
addikt

Nekem egyikkel se volt még gubanc.
DE!
Nagyon figyelj arra mit veszel. Csak pár példa :
Sapphire 9100 64mb 250/230
Connect3D 9100 64mb 250/200 vagy 250/230(volt ahol 225nek írták)
Club3D oldalon nem lehet megtudni semmit...
Plussz mivel ezek LE-k néhány gyártó szívesen kihagyja a második RamDACot aki chipen kívül lenne...

(#38) Protoss válasza Keitaro (#37) üzenetére


Protoss
senior tag

Amiket találtam powermagic kártyák. 8500 jelöléssel, ezek milyen kártyák ?igazából egy BBA-ra áldoznék többet is.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#39) Keitaro válasza Protoss (#38) üzenetére


Keitaro
addikt

8500-ös PoweMagicek sokszor 3.6-os ramokkal vannak szóval legalább mennek 275/275-ön. De meg kéne nézni az oldalukat hátha írnak bővebben róla.
BBA 8500LE nagyon jó dolog. 3.3-as ramok vannak rajta. Barátomnál kavircol egy ilyen 275/300-on

(#40) Protoss


Protoss
senior tag

Marad a powermagic kártya, de nem találtam normális honlapot. Viszont több tesztben is említést tesznek arról, hogy 275/275 fut, az egyik oldalon erőteljesen részletezik, hogy bios frissítéssel a PM 8500Le is rábírható erre. Gondolom akkor a valódi 8500 biztos tudja.

Már csak az utolsó kör, az elképzelésem az, hogy bemegyek a bótba, kártyát megvesz -> előkészület (letöltés driver) -> kártya csere és win reinstall.

Mit töltsek le, hogy simán menjen az install? Pl.: geforcnál a hivatalos driver mellé egyből beszereztem a detonatort is. Catalystból (rosszul írtam?) melyiket kapjam le? (nem szeretnék valami béta teszt alatt állóba bele futni)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#41) #25954560 válasza Protoss (#40) üzenetére


#25954560
törölt tag

Win reinstall nem szukseges, ha el tudod tuntetni rendesen a detonatort. En mar csinaltam ilyet es nem volt gond.
Catalyst-bol leszedheted a 3.2-t v. a 3.4-et, betat nem tesznek fel a hivatalos honlapra (ha yol emlexem)

(#42) Protoss válasza #25954560 (#41) üzenetére


Protoss
senior tag

Kösz az infót mindenkinek! A reinstallt csak azért írtam, mert az IE6-t felraktam egy gyenge pillanatomban és a magját is kiírtanám.

Ma megint ''orrba'' vágtak, ismét kiderült, hogy a listán véletlenül elírták, a 8500 az igazából 8500LE. No minek után már ez az 5. cég kissé komorodott a hangvételem. A srác (itt jegyzem meg korrektül tájékoztatott és normális is volt, tehát most 5x-re is elhiszem, hogy véletlen elírás volt) érezte, hogy éppen vevőt veszít ezért gyorsan belökte a képbe:
- ABIT Siluro GeForceFX 5200 128 MB DDR, DVI TV OUT csodát 22 bruttóért.

Viszont javítsatok ki, ha rosszul tudom: ez nem igazán top vásár, ez is egy MX sorozat és a szokásos nVidia tv out.

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#43) JulWCZar válasza Protoss (#42) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Az FX5200est egy izmosabb TNT2 Vanta 8 MB agyonveri...

(#44) killer válasza Protoss (#30) üzenetére


killer
tag

Mit jelent a kicsit többre gondoltál? Mert a 8 is kicsit több, meg a 30 is :)
Egy barátomnak keresek használt GF2/GF3-at, ha általa kifizethetôt
mondasz, érdekelni fog.

mnx

(#45) Protoss válasza JulWCZar (#43) üzenetére


Protoss
senior tag

Thx! Akkor még hülyének is néztek a telefon másik végén. Állították, hogy azt tudja amt a 8500. Ez már pofátlanság! :(((

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#46) Protoss válasza killer (#44) üzenetére


Protoss
senior tag

A dolog azért izgalmas, mert a gef2 gts része nem nagy szám már. De ''sajnos'' ez vivo kártya szóval csak annak éri meg, aki ki akarja ezt használni. Hogy bíztassalak reális áron gondolkodok, mondj egy összeget ami tetszene a barátodnak! :D

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#47) Keitaro


Keitaro
addikt

PMből nem találtam 64mb-s LEhez órajeleket de ahogy elnézem a 128mb-sek 200-as vagy 230-as órajellel rendelkeznek máktól függően...

(#48) Protoss


Protoss
senior tag

Állítólag a PM LE bios update után rábírható a 275/275-re

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#49) Bálintosz válasza Protoss (#1) üzenetére


Bálintosz
senior tag

megéri>>>rövid, de érthető válasz

Xelo vagyok.... GanXta aXta maAAXta...

(#50) Protoss válasza Bálintosz (#49) üzenetére


Protoss
senior tag

A válasz respecktálva (kimagyarul fejezve magamat) :DDD

No visszatért a jó kedvem (Keitaronak és &rewnek köszönhetően, akik folyamatosan szították bennem a tüzet az Ati megszerzése végett) mert megerősítették a hírt valóban a powermagice 8500LE kártyákon bios updatéval lehet segíteni, hogy ne kelljen mindig beállítgatni a 275/275.

Közben eljutottam a 2nd ram dac-ig. Ideáig úgy tudtam, hogy alapban mindegyik 8500 és 8500Le fel van vele vértezve, de a jelek szerint nem. Kérdés: ha 2nd ram dac nincs, akkor csak windws alatt tudok kiterjesztett képernyőt használni, azaz nem tudok pl DVI-ről bootolni?

Ne glettelj, a vakolás jobb

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.