Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) azbest


azbest
félisten

A hivatalos magyar terméklapról:
A kijelző színei16,2 milliárd (6 bit + FRC)
Színtartomány (tipikus)NTSC: 46%*, sRGB: 64%* [link]
:)) jó lesz az milliónak is.

Amúgy persze arra jó, hogy képet adjon, de egy hitványabb fajta laptopkijelzőt tudod elképzelni ilyen értékkel, torz szinnel és rossz kontraszttal.

(#2) Acélfarkas válasza azbest (#1) üzenetére


Acélfarkas
senior tag

El kell adni a selejtet is valahogy ezekben az ínséges időkben. ;]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#3) Xpod válasza azbest (#1) üzenetére


Xpod
addikt

És valószínűleg egy zsebprojektor is jobb ennél (legalábbis nagyobb képet ad) és lehet még olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#4) lezso6 válasza azbest (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azóta javultak volna a notebook kijelzők? Pl a ThinkPadek alapmodelljei sem tudnak többet 60% sRGB körüli mosléknál sajnos. Nekem a T480s sajnos ilyen, de mondjuk a kontraszt az meglepően jó IPS viszonylatban, kb 1500:1.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) kzcs


kzcs
tag

Szerintem kis irodákban, éttermekben, kávézókban ahol nincs projektor ideális, mind oda vissza forgatni a laptopot, nem beszélve arról, hogy így szemben tud lenni a tárgyaló fél és azt láthatja amit csak neki szeretnék megmutatni, nem a teljes asztalt. De még egy Mekiben is jól használható egy gyors megbeszélésre, prezentációra nappali világításnál. Arra meg elég ez a panel, szerintem. Avatárt nem ezen kell nézni otthon, de lehet azt is pld a vonaton és nem kell a másik ölében tartva odabámulni és az oldalsó tükröződéstől nem látsz semmit. Egyébként is egy lehetőség, nem kell mindenkinek megvenni. :))

(#6) lezso6 válasza kzcs (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hordozható második monitorként munkára szerintem elég jó, és a 100e körül ár nem is olyan sok érte. Persze kb ennyiért asztali monitorban nagyon mást kapsz. Én pont nemrég vettem közel ennyiért (110e), egy szintén Philips 32", 1440p, VA, 3000:1, 550 nit, 120% sRGB, 165 Hz, HDR400 monitort, ami egy "kicsit" jobb ennél.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) Picco válasza lezso6 (#4) üzenetére


Picco
addikt

T480s-be is letezett innolux panel ami 400nit es jo a kontrasztja, sajnos lutri volt melyiket kapod. Meg P14s-nel is magamnak kellett cserelnem a gyar fost innoluxra

#6 lezso6
az tuti nehezebben ferne be a "zsebedbe" :)
amugy az durvan jo ar erte, siman megeros, modelt kuldesz?

[ Szerkesztve ]

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#8) lezso6 válasza Picco (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Gyárilag? Nálam volt több T480s is, de egyiknek se volt jobb képe. :D Volt egy garantált 100% sRGB panel, de az 1440p felbontású volt, sok nittel, de az ritka volt, mint a fehér holló, így muszáj volt beérnem a gagyi panellel.

Philips 32M1N5500VS, de ahogy nézem már 136ezerről indul, de ott a webshopban valami nem stimmel mert 27"-nek írják. A többi helyen 150-170ezret kérnek érte. Anno az Oázisnál volt akciós, lehet érdemes kivárni megint.

Ami hátránya szerintem:
- fix az állvány (csak dönthető), de vehetsz hozzá VESA állvány külön
- a VA panelnek van egy "szép" utánhúzása a sötét színeknél
- csak 550 niten "ordítva" működik a gyári sRGB kalibráció, ami így használhatatlan
- a fehér power led nagyon világít, én leragasztottam

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) azbest válasza lezso6 (#4) üzenetére


azbest
félisten

biztos jobbak már mint a régi hd tn kijelzők, azért idővel bekerül jobb is. Azt csodálom, hogy asusnak még budget szinten is vannak oledes gépek.
Jó, hordozható külső monitirnál nem tudom mennyire lenne működő a fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

(#10) Picco válasza lezso6 (#8) üzenetére


Picco
addikt

kosz a tipust nevet.
tisztaba vagyok a VA kijelzok hatranyaival, 5 eve en is majd' ugyanezt hasznaltam az AOC talalasaban, csak akkor meg tobb mint ketszer ennyibe fajt. engem a VA smearing pont nem zavar, erzeketlen vagyok ra. a talp sem hatrany mert karokon vannak a monitorok :)

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#11) subset


subset
senior tag

Semmilyen vezeték nélküli képátvitelt nem támogat ?
Vicc egy külső kijelzőnél.

Használj Te is szabad szoftvert !

(#12) sb válasza lezso6 (#4) üzenetére


sb
veterán

Nincs nagy mintám, de nézegettem sok éven keresztül mindenféle kijelzőket (asztali, noti) mert nem akartam sz*rba belefutni.
Nagyon sokat javultak, sőt, most megkockáztatom, hogy kb. ott adják a legjobb kijelzőket általánosan.

Régebben (mondjuk 5+) éve az volt amit írsz: TN-ek kerülgetése, FHD-t is hajtani kellett, ha jobb panel volt akkor 60% sRGB, stb...
Aztán eltűntek a gagyik és általános lett szvsz a jó paneles, FHD, 100%sRGB. Az alsó polcos cuccokban maradt a 60%-os IPS kb, de ez se volt sűrű és alatta kikopott szinte minden.

A mostani kommersz Levonom meg 2 éves lassan, 14", IPS, 400nit, 16:10, 240ppi, 90Hz, Freesync. Most is tele vannak már hasonlókkal a notik, 90-120Hz, high DPI, ott sok OLED panel is.

A fentit meg pár éve erősen keresni kellett volna monitorban, sőt, még most is ha a magas DPI-t bele veszem. FHD/WQHD-ig minden van, relatíve olcsón is, de 4K (140-160 DPI) körül van 1-2 tucat monitor ami nem 60Hz és ennyi. ? 300k-tól felfelé... Oled meg mutatóban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.