Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bari


Bari
Modder

Sziasztok

Bocsi a kissé hüje cimért de erre a hibára nemtudok jobb cimet, ha esetleg egy Moderátor erretéved nevezze át nyugodtan.

A probléma: nálam van most egy számitógép win2000 oprendszerrel sp2-vel. Ott kezdödött a probléma hogy a gép virusos lett, elvitték szervizbe ( ha joltudom ) és leirtották róla a virusokat, hogy konkrétan mit csináltak ott a géppel azt sajna nemtudom, és a gazdája sem tudja ( nemnagyon értenek a géphez ). Miután visszakerült a gép a gazdájához, onnantól kezdve nem müködik rajta a hálózati kapcsolat, internet. Az érdekesége a hibának, hogy csökkentet mód hálózattal módban működik rendesen a hálózati kártya, pingre is van válasz, és a névfeloldás is megy, most rakom fel a frissitéseket ( mod: közben kiderült hogy a frissitésekkel sincs minden rendben, a zömét le sem töltötte, és egy idő után már a windowsupdate oldal sem elérhető, és más weblapokat sem tölt be ), és a spaware irtó progikat is sikerült frissitenem ( spysweeper, adaware, spybot, free spyware scanner, CWS Sredder és avast prof virusirto ) és lefutatnom, találtak egy rakat szemetet és le is irtották, a második futtatásra nemtalált egyik sem semit. Normál módban viszont az átjárót megpingelve hibaüzenetet kapok csak, ha a 127.0.0.1 et pingelem arra viszont jön vissza válasz. Bármi mást pingelve akár az átjárót, dns szervert, mármelyik weblapot akkor meg ezt a hibaüzenetet kapom: 'PING: az átvitel nem sikerült, hibakód: 65.'
Már kipróbáltam mindent ami eszembe jutott, virusirtás, spywer irtás, hálózati kártya csere, hálózati kártya driver csere, eddig semmi nem vezetett eredményre. Lehetőelg úgy kellene megoldanom hogy nem telepitem újra a gépet, de ha nincs más megoldás akkor....
Saját vincsimet beletéve, xp-vel kipróbáltam müködik minden rendesen, valami szoftveres gond lehet.

mod: közben felfedeztem a zone alarm nyomait a regisztrációs adatbázisban, egy része el sem távolitható mert hibaüzenetet kapok, a vincsin viszont nemtaláltam semilyen zonealarm-os file-t, sem könyvtárat. Ráadásul az autómatikusan induló cuccok közé bekerül egy bejegyzés ami a zonealarmot inditaná, pontosabban a zlclient.exe-t
Közben a saját gépemen nekikezdtem az sp4 letöltésének, kiváncsi vagyok annak a telepitése sikerül e.

Ha van valakinek ötlete vagy volt már hasonló problémája amit sikerült ujratelepítés nélkül megoldani, kérem ossza meg velem/velünk.
Előre is köszi a válaszokat

Üdv: Bari

(#2) luciferc válasza Bari (#1) üzenetére


luciferc
őstag

valószínűleg egy winsockfix megjavítaná, keress rá a guglin

na egye fene: Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#3) steve@prhw válasza Bari (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Komolyabb vírus után mindenképp hasznos egy telepítés, eléggé meg szokták turkálni a win lelkét...
Meg különben is, jellemzően több időt vesz igénybe a foltozgatás, és a végén van egy bizonytalan, foltos rendszered. Ennél a tiszta lappal indítás csak jobb lehet.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#4) Bari válasza luciferc (#2) üzenetére


Bari
Modder

Hello

Sajnos az ajánlott progi nemhozta a várt eredményt, úgyhogy újratelepités lessz a vége, feladtam a küzdelmet. Valószinú a ZonaAlarm maradványai kavarnak be de rendesen, egy alapos registry pucolás után sem müködik rendesen. :(

Üdv: Bari

(#5) luciferc válasza Bari (#4) üzenetére


luciferc
őstag

pech, nekem ugyan xp-n, de segített az ismerős gépén

(#6) Feeling válasza Bari (#4) üzenetére


Feeling
tag

A zonealarm nagyon sok mindent ossze tud zavarni. en most ugy jartam h egy csont uj XPn (csak kaspersky antivirus volt rajta) feltettem a za-t, es amint elinditottam az ADSLt, bluescreent kaptam. miutan deinstallaltam minden ment azonnal :Y sok esetben a registry is ''piszkos'' marad a virus utan, es elintezik annyival h torlik a fajlokat. reinstall a legtisztabb

-; Life is a game in sudden death mode ;-

(#7) CsY válasza Bari (#1) üzenetére


CsY
aktív tag

a 127.0.0.1 az a localhost... azt bmikor pingelheted, ott kapsz választ. Valoszinu a szervizben vmit felraktak, ami belenyult a hálozati kapcsolatokba. Nezd meg a routing táblát, és ha pingetsz vmit kapcsold ki a gépen levö tüzfalat.

(#8) Bari válasza CsY (#7) üzenetére


Bari
Modder

Hello

Tudom hogy a 127.0.0.1 az a localhost, előfordult már olyan hogy ez sem válaszolt, ezért irtam hogy erre megy a ping ( ha nemmegy akkor legtöbbször hálózati kártya a bűnös ) A win indulásakor mindent kilőttem, a zonealarm már nem is volt fent a gépen mire hozzámkerült, próbáltam életet lehelni a hálózati kapcsolatba de nemsikerült.
Az volt a furcsa hogy csökkentett módban meg ugyahogy ment,
jópár weblap bejött, de egy idő után meghalt a kapcsolat, de pingelni továbra is lehetett.
Végülis mostmár mindegy a gép ujra lessz telepitve, részemről zárható a téma.

Üdv: Bari

(#9) amargo válasza Bari (#8) üzenetére


amargo
addikt

Miért telepítenéd újra/?/, amikor van rendszer frissítés is..

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#10) steve@prhw válasza amargo (#9) üzenetére


steve@prhw
őstag

Szvsz nem érdemes foltozgatni egy windowst. Format c: és fellökni újra. Az a biztos.
Akkor jó az ablak, ha tiszta! :DD

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#11) Bari válasza amargo (#9) üzenetére


Bari
Modder

Hello

A gép gazdájának már a legelején javasoltam a teljes újratelepitést, de erősködtek nézzem meg nem lehet-e rendbetteni ujratelepités nélkül. Nem vagyok híve a rendszer toldozásának foltozásának, főlg egy nagyobb virusfertőzés után. Az ujratelepítést már a gazdája intézi, [GONOSZ ON] otthon már azt csinál majd vele amit akar ;] [GONOSZ OFF]


[Szerkesztve]

Üdv: Bari

(#12) CsY


CsY
aktív tag

talán még annyi lehetöséged van, h használod a rendszerhelyreállitást...ha be van kapcsolva

(#13) steve@prhw válasza CsY (#12) üzenetére


steve@prhw
őstag

Vírusirtáskor (legalábbis nálam) az első dolog annak a kikapcsolása... Kitűnő búvóhely a trükkösebb vírusoknak...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#14) amargo válasza Bari (#11) üzenetére


amargo
addikt

az biztos, hogy nagyobb munka egy rendszert rendbe tenni úgy, hogy nem teszed újra, de néha érdemes eljáttszani vele :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.