Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gonek2


Gonek2
csendes tag

Hali

A következő lenne a problémám:
3 gépnek van megosztva nálunk az ADSL egy D-Link Di-604-es routerrel. A probléma kb 1 honapja kezdődött. Ugyanis ha bekapcsoltuk a 3. gépet ami egy P1-es mikor a biosz betöltéséhez ért az ADSL modemen (ZTE-ZXDSL831A) kialudt a DSL-t jelölő lámpa. Ha kikapcsoltuk a gépet vagy kihoztuk a routerből akkor egy pár perc múlva visszaállt az ADSL. Viszont ezzel még nincs vége, egy hete azt csinálja hogy még ha nincs is bedugva a routrbe a gép bekapcsoláskor ugyan ez a baj. Így elvileg csak az áram ami össze köti őket. DE MÉGIS MI LEHET A BAJ? A telefon vonal tökéletes működik ekkor, és ha más sokkal többet fogyasztó gépet kapcsolunk be akkor is tökéletes az ADSL csak ha ezt a P1-est akkor szűnik meg.
Remélem tud valaki valami megoldást erre….

(#2) oregcsóka válasza Gonek2 (#1) üzenetére


oregcsóka
őstag

Olvasgasd át a neked megfelelő topicocat, és az illetékes fórumban tedd fel ujra a kérdést, több esélyed lesz, hogy tudnak a fórumtársak segíteni.
Bővebben: link
Nem rosszindulatból írtam, hidd el.;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#3) Gonek2


Gonek2
csendes tag

kössz
De nagyon ugy néz ki hogy itt a modemnek lessz baja. Igy is 10-ből jó ha egyszer tud csatlakozni a netre.

(#4) oregcsóka válasza Gonek2 (#3) üzenetére


oregcsóka
őstag

Nem biztos. Egyáltalán nem biztos. Én is azt hittem. aztán /nagy mellénnyel..:D/ telefonáltam a szolgáltatónak, hogy jöjjenek ki, és méltóztassanak kicserélni a modemet, mert nem megy. Világított rajta a piros, meg a power zöld, aztán kalap-kabát, semmi nem történt. Nos, tájékoztattak, hogy a modem jó, a MATÁV-nál van a hiba, két óra alatt elhárítják. Hát végül is fél nap mulva tényleg jó lett minden, a MATÁV nál kellett valamit belepiszkálni a konfigurálásba. ;)

''Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmad. Ha nincs igazad, nem engedheted meg, hogy elveszítsd.'' /Mahatma Gandhi/

(#5) Sanyo válasza Gonek2 (#3) üzenetére


Sanyo
senior tag

Ha router nélkül sem megy, akkor jelentsd be a hibát a szolgáltatónál. Nálam több egymásutáni áramszünet után döglött be a DSL modem péntek este. Szombat reggel bejelentettem, hétfő reggel kijött az ember és kicserélte. Ennyi.

(#6) Gonek2


Gonek2
csendes tag

Hát ugy néz ki az lessz hogy szolok a szolgáltatónak. Egyébként ez az Invitel.
Aztán majd meglátjuk mi lessz.

(#7) Krissz1996


Krissz1996
lelkes újonc

Sziasztok nagy problémám van. Váltottunk telefon számot át irattuk az adsl es netet az új számra viszont nem jöttek bekötni a falba az aljzatot amibe megy a dsl kábel . Kérdés tudja valaki melyik szín hova megy? Vagy nem elég csak bekötni a színeket? Fekete piros kék narancssárga színek vannak amik jönnek a falbol . Kint össze van kötve ugyan így a színek vastagabb és vékony kábel ősze rakva és így jön be nekem a 4 szín a házba. Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.