Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Sziasztok

A cimben szereplő párositást próbálta már vki?Elméletileg támogatni kéne az alaplapnak a 333-at nem?Nekem az istenért nem megy csak 266-os fsb-n (133x2) és ezáltal a procit csak 2000 xp-nek ismeri fel. (12.5x133 és 1.65V fesz)
Van vkinek vmi ötlete?Esetleg növeljem a feszt?

(#2) mr_ricsi válasza Tomi13 (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Nekem az istenért nem megy csak 266-os fsb-n''
Ez mit jelent? Nem tudod beállítani 333-ra, vagy ha beállítod, akkor nem működik?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3) atosz válasza Tomi13 (#1) üzenetére


atosz
őstag

Milyen proci is ez pontosan? Mert kb 4 fele lehet. Sima Athlon XP (Tbred) van ketfele is, 133 es 166 FSB-s. Sempron is van, ami ugye szinten 166 FSBs, illetve a Barton, ami megintcsak 166 FSB.

(#4) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Azt jelenti hogy ha 333-ra állítom akkor vagy nem indul be a windows vagy ha elindul utánna lefagy.
A proci T-bredes az L2-es cache 256-os.Hogy 133-as vagy 166-os azt passzolom.
Elméletileg akitől kaptam annak működött xp 2600-on ebben az alaplapban.
Szal nem értem.

(#5) atosz válasza Tomi13 (#4) üzenetére


atosz
őstag

Es a szorzot szabadon lehet allitani? Mert ha nem, akkor vszeg az egy 133-as es nem birja szimplan a 166-ot.
Tehat, ha a proci 133-as, akkor az alapban 16x133, es itt asszem mar gazos lesz nagyon varialni a szorzokkal - ha lehet -, mert aszem valtas van 15-nel. Ergo, sztem a legkisebb 166-os beallitasod is 2490MHz, ami kisse mar soknak tunik. Legalabbis neem ez a gyanum.
Amugy 16x133-on megy?

(#6) Tomi13 válasza atosz (#5) üzenetére


Tomi13
aktív tag

Előszőr is köszi hogy próbálsz segíteni. :))
A szórzót 15x-ig lehet állítani,de már itt is elég érdekes dolgokat produkál,mert nem 15x-nek veszi hanem 133x5.5 vagy vmi ilyesmi.
Lehet hogy a memóriámmal lesz gond?

(#7) atosz válasza Tomi13 (#6) üzenetére


atosz
őstag

Asszem rosszul emlekeztem. 12.5-nel van az a szorzovaltas asszem. Tehat afolott vmi kicsi szamrol indul ujbol, azert az a kicsi szorzo. Ergo nagy vszinuseg szerint szerencsedre ez egy 166-os 2600+, ha minden igaz, mert alapbol ugye mint mondtad 12.5x133-nak ismerte fel, es 12.5x166-nak kellene lennie (az a 2600+).
Ird mar le pls, mi a geped tobbi alkatresze, leginkabb a memoriak. Amugy ez a lap milyen csipszetes is pontosan?

(#8) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Tbredes a proci,a memóriám egy 512-es 2700-es hynix memória,az alaplap VIA KT333 Chipset (KT333+VT8235) chipsetes.

[Szerkesztve]

(#9) atosz válasza Tomi13 (#8) üzenetére


atosz
őstag

Jo kis cucc ez pedig. Mennie kellene. Nem tudom, esetleg a manualt nyalazd vegig, hogy nincs e esetleg vmi jumper a deszkan, amivel fixalhato az FSB. Bar ezek altalaban a 100MHzre szoktak vonatkozni, de ki tudja.
Amugy hogy nem indul a gep? Semmit nem csinal, semmi sipolas? Se kep se hang?

(#10) Tomi13


Tomi13
aktív tag

A gép elindul, gond csak a windows felállása után szokott lenni.Van úgy hogy lefagy,de van úgy hogy újraindul.

(#11) atosz válasza Tomi13 (#10) üzenetére


atosz
őstag

Akkor vegul alapbol elindul es megy 2600+kent 166-os FSBvel?
Elso blikkre nezd meg a hutest. Hany fokot ir, illetve nezd meg a bordat is, hogy meleg-e, mert ha nem igazan, akkor nem illeszkedik jol a huto. Esetleg aruld el milyen tap van a konfigban es miket hajtasz meg vele.

(#12) Tomi13


Tomi13
aktív tag

A táp egy 300-as codegen,van 2 vinyó,egy dvd és egy cd-rw,ezeket hajtja.
A hőmérséklete a procinak 45 C körül szokott lenni.Elindulni elindul és bootolás közben kiírja hogy 2600+ illetve 333 fsb-t is.

[Szerkesztve]

(#13) atosz válasza Tomi13 (#12) üzenetére


atosz
őstag

Es fogtad kezzel is a bordat? Meleg a huto? Ezt csekkold le mindenkepp.
Annyit probalj ki, hogy ha tudsz akkor kerj kolcson egy vktol egy markas/nagyobb tapot es probald ki azzal, illetve huzz le minden felesleges cuccot es ugy nezd meg hogy fagy-e. Magyarul maradjon kb 1 vinyo a driveok kozul es slussz.
Jahh milyen VGA van a gepben?

[Szerkesztve]

(#14) Tomi13


Tomi13
aktív tag

Szia

Kézzel megfogtam a bordát,elég meleg volt,most megyek másik memóriáért,mert hiába húztam le mindent (vinyó,cd,stb) ugyanúgy lefagy a gép szóval vszínű a táppal nincs gond.A videókártyám egy ati radeon 9600pro.

(#15) atosz válasza Tomi13 (#14) üzenetére


atosz
őstag

Igen, azt is csekkold le, de hosszabb tavon nem igazan egeszseges az a tap.
Esetleg futtass Memtest86-ot vagy Goldmemory-t.
A procid nagy vszinuseg szerint tok rendben van, kikene sakkozni mi a gubanc, csak ahhoz mas alkatreszek kellenek, meg ido, de sok sikert! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.