Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) eisei


eisei
csendes tag

Sziasztok! Kb 20 eve foglalkozom geppel, ebbol cca. 10 ev volt PC-s. Idaig bermi bajom volt, megoldottam, de most valami nagyon vicces tortent velem.

Vettem egy hete egy teljesen uj gepet, hatha szukseges, leirom mit tud:

ALAPLAP: epox 8k3a (pure)
CPU : 1.6 xp. 1900+ - az egig huzhato.
RAM: 2 db 256 Mb-os 333DDr.
VGA: inno3d 4200 (VIVO)
IDE : egy regi quantum, es egy dtla + 2 teac cdrom (ebbol 1 iro)

Azt hiszem ennyi eleg lesz. A gep nagyon kellemes, azert vettem, hogy tudjak villantozni lanpartyn a sok csoronak >:) ... Na jo, az unreal warfares cuccokhoz vettem, es arra pont jo. Viszont van egy nagyon erdekes problemam. A boot ugy nez ki, hogy a vidokartya a szokasos egy-ket masodpercig mutogatja magat, majd jon az alaplapbios, cpu megvan, ram megvan, minden o.k. ... Majd egy kis szunet, ami terjedhet nulla masodperctol vagy tizig. Kozben a post vigan uvolti az adatokat (ha be van kapcsolva), minden mukodik. (bar, ha be akarok biosconfigba lepni, jol elvan magaban, meg kell varnom ezt a 0-10 mp-t). Ezek utan jon az ideellenorzes. U.a. Ha automata, ha nem, a 'detecting ide devices' feliratot is 0-10 mp-ig leshetem. :(

Ezek utan , ha eljutok a floppy seekingig, mindn klappol. Tehat a bott, aminek kene 3-5 mp-ig tartania a poweuptol, akar fel percig is tarthat. BAratnomnek szinte ugyanez a konfig, es ott nincs ilyen mokaboka.

A bios a legfrissebb, amit talaltam, augusztusi, de ezzel is, es az eredetivel is ezt eljatszotta. A probleman az ide cuccok lerangatasa sem segit, pedig azt jittem, hogy a kilometer hosszu ide kabelek miatt van az egesz...

Ha valaki tud segiteni, (a cseren kivul, arra magamtol is rajottem, csak szeretek szenvedni =) ) azt felirom a jo fiuk/lanyok koze. ;)

Elore is koszi,

eisei.

I hate You, Kenny...

(#2) Spensers


Spensers
aktív tag

Hali

Próbáltad már a procit húzás nékül ?

(#3) eisei válasza Spensers (#2) üzenetére


eisei
csendes tag

Nem, 7 Terraherzen nyomom, aktiv helium-izotop hutessel. De majd kiprobalom anelkul is.http://prohardver.hu/pics/smileys/smile_tongue.gif

u.i. Egyebkent nem huzom, csak megneztem birja-e. Szerintem aki egy ilyen erossegu gepet huz, annak a 3dmark2001 logo van a kisparnajan. Nekem nincs :)

Kozben annyit elnyogott egy ismerosom, hogy a hiba ismert, es biosbol fakad (nahat!), de nem emlekszik, mit kell allitgatni. Rotfl...

I hate You, Kenny...

(#4) WaterLo válasza eisei (#3) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Talán nézd meg a barátnőd BIOS-át. :)

....What's up!....

(#5) eisei válasza WaterLo (#4) üzenetére


eisei
csendes tag

Nem te vagy az elso, aki ezt ajanlotta. Ha mast nem, ezt teszem. De lattad mar te az 8k3a biosat belulrol? Annyi szintje van, hogy egy plaza is megirigyelne... :/

Szoval koszi, ha mas nem marad, megprobalom... (Lehet, hogy nyulok vallakitol egy fenykepezogepet, es lefenykepezem az osszes oldalt :) )

I hate You, Kenny...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.