Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  ENERMAX hűtő (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) turho


turho
őstag

Vett-e már valaki közületek ENERMAX fordulatszabályzós hűtőventit? /vad színekben van pl. a m*****lban/. Az érdekelne, mennyire halk ez a fajta. Egyáltalán milyen ventit érdemes venni ami nem zúg csak a levegőzajt hallani. A szarokból már van egy fél fióknyi. Gyári intel pIII hűtő halk? Köszi

(#2) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Na, a kérdés megint aktuális az én részemről.
Mennyire halkak ezek az enermax ford.szabályozós ventik?
vagy tudtok halkabbat?

(#3) Aram


Aram
tag

Annyira halk, amennyire állítod. Ezért fordulatszámszabályzós!

:)

Aram

Ez a felirat 20byte!

(#4) Ahhoj válasza Aram (#3) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

pff
egy 3000-es fordulattal rendelkező coolink egyszínű világítós ventihez képest milyen a hangja az enermaxnak szintén 3000-es fordulaton?

(#5) Den válasza Ahhoj (#4) üzenetére


Den
veterán

Mire kell procira vagy házhűtőnek?

Ha házhűtőnek, én nemrég vettem egy cooler master 8 centis hőérzékelőst, még nem próbáltam ki de a boltban enermaxot akartam, de mondták hogy bár van enermaxuk is de inkább ezt ajánlják mert ugyanolyan halk de egy ronggyal olcsóbb, 23 fokon fordul 1000-et és 50 körül éri el a 2500-at. van világítós is.

Ha procihűtő kell akkor nincs tippem.

www.simson4t.hu

(#6) hogyishívnak? válasza turho (#1) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Nem mondanám a leghalkabnak az ENERMAX ventit, de én is ilyenre cserélem le a gépben lévőket még a mai nap.Lassú fordulaton tényleg halk, de a 3000 fordulat szerintem nem. Én a cool111-et fogom lecserélni ahoz képest halkabb. 1 dolgot viszont nem értek:mikor próbából feldugtam az alaplapra az alaplapom ''megfeküdt''?!.A gép megy de nemtudok belépni a biosba (ABIT ST6R).Valóüszinüleg a fordulatszám jelvezetéke nem teljesen ''kompatibilis''?!

Tibi

(#7) guess.who válasza hogyishívnak? (#6) üzenetére


guess.who
senior tag

Nekem is ugyanez volt, szintén ST6R lapom van, szintén 8-as Enermaxot próbáltam rátenni a lap elején levő csatlakozóra, s szintén nem tudtam belépni a biosba. Szerintem a fordulatszám-szabályozó potméter kavarhat be (mert ha pl. SpeedFan-ben néztem azt a ventit, akkor 100.000-es fordulatokat jelzett vissza... ), vagy az áramfelvétele túl nagy az alaplapi csatlakozóhoz...

(#8) Alex


Alex
csendes tag

Hi !

A fordulatszámszabályzó hülyiti be az alaplapokat, egészen ''vad'' értékeket ad be a jelvezetéken az alaplapnak. Igaz, hogy igy nem kaptok visszajelzést, de szerintem inkább (már akinél gond van) a hozzáadott adapterrel kellene csatlakoztatni a tápfesz.-t.

(#9) karyo válasza turho (#1) üzenetére


karyo
senior tag

A Gyári Intel Piii hűtő a leghalkabb és legjobb. Nekem egy 1000A-as tua megy 1340-en egy TUSL2-C-ben ezzel a hűtővel:

idle: 40 C
100% load: 46C

A szobaban 25-26C van(polóban lihegek)

Enjoy the silence.

(#10) Flashcash válasza Den (#5) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Hol lehet kapni ilyen ventit?
Kb. milyen hosszú a hőérzékelő vezetéke?

(#11) Den válasza Flashcash (#10) üzenetére


Den
veterán

E-connectben vettem DAF-B82 a pontos típusa, az érzékelő olyan 14-15 centis dróton van. egyébként egy mezei, nyákba forrasztható diódának néz ki aminek a lábaihoz zsugorcsővel rögzítették a kábelt, szóval ha hosszabb drót kell meg lehet hosszabbítani.

www.simson4t.hu

(#12) Flashcash válasza Den (#11) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Kösz.

(#13) hogyishívnak? válasza guess.who (#7) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

A ''hiba'' a venti tápellátásával van. Vagy túl nagy az áramfelvétel,vagy valami zavart csinál esetleg a tápvezetékre ami zavarhatja alaplapi csatlakozás esetén. Ha a tápot nem az alaplara kötöm, és a jelvezetéket (fordulatszám) kötöm csak az alaplapra akkor müködik. A mért érték:2200-3600

Tibi

(#14) Ploszi válasza hogyishívnak? (#13) üzenetére


Ploszi
senior tag

ekem sem volt semmi gondom a fordulatszám-kjelzéssel, ahogy próbálgattam, a megadott határok között mozgott :D max. fordulaton szerintem is hangos, de 2000 körül korrekrt a hangja, és még akkor is hűt

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#15) Ahhoj válasza Den (#5) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Házhűtőnek kell.
És én speciel arra gondoltam, hogy veszek 3 ventit, és azt alacsony fordulatszámon járatom. És így legalább hűt is rendesen, és hangja sincs.
Majd szólj, ha kipróbáltad ezt a ventidet, és írd meg, mennyire halk?
Nincsen ugyanebből olyan, aminek a sebeségét kézzel lehet állítani?
Ja, és megírhatnád, hogy 2500 fordulatnál mennyire hangos.

Procihűtőnek meg majd egy zalmanra gondoltam, de azt inkább csak akkor, ha már rendesen szellőzik a ház.

(#16) marcee válasza hogyishívnak? (#13) üzenetére


marcee
addikt

Nekem egy a Fop38-as hazaverte a szintén abit sl6-os alaplapi cpu-fan csatlekozót.
Ingadozott a sebessége, átlagosan egyre halkult, aztán egy szép napon csendlet az egész kerületben, a fű újra elkezdett nőni, a madarak csiviteltek, háztömben kiárusítást tartottak fülvédőkből :))

\m/

(#17) Den válasza Ahhoj (#15) üzenetére


Den
veterán

oké majd megírom, bár úgy néz ki egyelőre marad a dobozában, mert vésztartaléknak vettem, az u1b mellé ha zárt házban kevés lenne akkor legyen mit b4eszerelni, de úgy néz ki nincs rá szükség.

kézzelszabályzós van-e nem tudom, én csak kinéztem egy 8 centis enermaxot aztán a telefonba mondta a fickó hogy van ugyanilyen hődiódás coolermaster is csak olcsóbb, mondom jó legyen. de ha megnézed a honlapjukat ott kiderül van-e olyan amit keresel.

www.simson4t.hu

(#18) sebaj


sebaj
tag

HI

Nekem 2 ilyen homerseklet alapjan szabalyozos coolermaster ventim van a haz hatuljan, econnectben vettem szinten. Halk, legalabbis a vinyotol nem hallom oket:)

(#19) Ahhoj válasza sebaj (#18) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

és milyen vinyód van?
mondd, hogy seagate barracuda! :))

(#20) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

az eredeti elgondolás:
összesen 4 db 8 centis venti helyezhető el a házban.
2 elől, egy oldalalpon középen, egy a táp alatt.
ezekre a helyekre alacsony fordulatszámú halk ventiket tennék.
a táp alatti hely pont a proci mellett van, és a proci a táp alatt (vagy ez mindegyiknél így van?)
ha vennék egy 2 ventis enermax tápot, akkor úgy lenne a jó, hogy amelyik venti lefelé néz, az szívná a levegőt, a másik meg kifújja a házból. bár gondolom ez így van.
és a hátsó ventit is beraknám, akkor együtt már eléggé rendesen szívnák el a prociról a hőt. a procira raknék egy zalman legyezőt.
a végeredmény nem lenne egy hű de nagyon jól hűtött ház, de viszont azt hiszem elég halk lenne.
esetleg ráadásnak a videókarira szereznék majd egy olyan zalman heatpipe-os passzív hűtőt.
a zalman legyező 8,5ezer, 4 ilyen coolermaster venti 7ezer, enermax táp 20-25 ezer ft.
az egész kijönne olyan 35-40ezer ft-ból, és cserébe lenne egy normális tápom, és halk gépem.
ja, a másik 3 venti meg fújná be a levegőt értelemszerűen, így elég nagy lenne a huzat, ugye?
azt hiszem elég kuszán fogalmaztam, de remélem megértitek. ha a megértést segíti, a ház így néz ki:
[L]http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/H-HA-MR9689SL.html[/L]

off
egy olyan pc-be, amiben van alaplap, 1800-as amd, 2-3 vinyó, dvd olvasó és dvd író, sok geforce 4 ti4200, 512-1024 mb ddrram meg sok venti, abba kell 300w-nál nagyobb teljesítményű táp?
on

(#21) LukE válasza Ahhoj (#20) üzenetére


LukE
veterán

Azért szerintem ennyi, bármennyire lassú, ventillátornak már lenne hangja.

Na, most akadtam ki, kikötöttem H1T mindkét ventijét, és rápakoltam 1 8CMes ventit szemből, 2200 RPm, jóval kevesebb hang, és 51 fok. Úgy, hogy valamiért 1,825 voltot adok a procinak, seti fut, és a két eredeti 6CM venti még akadályozza is. Nabaz...


''egy olyan pc-be, amiben van alaplap, 1800-as amd, 2-3 vinyó, dvd olvasó és dvd író, sok geforce 4 ti4200, 512-1024 mb ddrram meg sok venti, abba kell 300w-nál nagyobb teljesítményű táp?''

Ha valami normális, akkor csak elviszi. Persze ha egyszerre játszol, futtatsz GB ramot igénylő alkalmazást, írsz 2DVD-t és 1 CD-t, közben pedig sok15kRPM SCSI vinyó pörög teljes gőzzel:) ). Nincs is sok venti, mert 1 darab oldallap nincsen a helyén, csak Coolink H1T zörög.

Most nézem: ''sok geforce 4 ti4200'' eh, ezt már nem biztos, hogy bírná:D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#22) Ahhoj válasza LukE (#21) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

bakker. ilyet írni már nem semmi. sok geforce 4...
lol :))
ja, meg van.
sok venti :D

(#23) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Üdv!!

Biztos hütés!
Kibszni a gépet a hóóóóóóóóóta!!!!!
Jóóóóóóó teletömni oszt jóóóóóóóóóóvan!!

A térerő legyen veletek!!!

(#24) sebaj válasza Ahhoj (#19) üzenetére


sebaj
tag

maxtor 5400rpm-es (60 gb). Sikito hangja van miota az uj hazba kerult. (alapzaj) A kerregeset nem lehet hallani most sem

(#25) Ahhoj válasza Lazsa Boy (#23) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Kac kac.... Vmi értelmes hozzászólás esetleg? vagy az bonyolult?
Szóval akkor melyik az a hűtő, amelyik halk is, olcsó is?
Eddig a ford.szám szabályozós coolermaster tűnik jónak, csak azt kéne tudni, hogy ha még alacsony fod.számon megy, és van benne 3-4 db, akkor mennyire hangos?

(#26) tildy válasza Den (#5) üzenetére


tildy
nagyúr

Hol vetted?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) Den válasza tildy (#26) üzenetére


Den
veterán

e-connectben vettem :)

www.simson4t.hu

(#28) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Mostmár normálisan!
Bizos hűtés nincsen mindennek ára van! Leg halkabb megoldás lefejteni mindent a gápről ami nem kell. Én ezt tudom javasolni nekem bevált!

A térerő legyen veletek!!!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  ENERMAX hűtő (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.