Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Energiatakarékos OS netbookra (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) djjosehu


djjosehu
csendes tag

Sziasztok,

kutakodtam hasonló témák után, nem találtam (ha mégis van, akkor leborulok az admin előtt és kérem a téma áthelyezését. :) ).

A napokban vettem egy netbookot (MSI Wind U90-089HU). Ennek a típusnak nem a legjobb a készenléti ideje, ezért szeretnék tanácsokat kérni minden netbookos nevében, hogy melyik operációsrendszerrel hozható ki legtöbb készenléti/használati idő egy UMPC-ből. Mivel a belső felépítésük közel azonos, ezért gyakorlatilag akármelyik típusra alkalmazható lehet a megoldás. A használati cél a szokásos lightos netezgetés és Office használat. Erre természetszerű, hogy Linuxot ajánl kapásból a gyakorlott júzer, de az ezer verziója közül melyiket? Van-e esetleg olyan, netről is letölthető (nem csak gépre előretelepített) változata, amelyik kimondottan a netbookok akkuidejének maximális kihasználására van optimalizálva?

A válaszokat előre is köszönöm,
üdv!

Tanulok, mert a tanulás meghozza gyümölcsét. A gyümölcsből pedig - mint tudjuk - pálinkát lehet főzni.

(#2) (Darkwood) válasza djjosehu (#1) üzenetére


(Darkwood)
őstag

És én már meg is találtam a megfelelő topic-ot: [link]! :)

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#3) djjosehu válasza (Darkwood) (#2) üzenetére


djjosehu
csendes tag

OK, csak gondoltam mást is érdekelhet a kérdés az ömlesztett problémák helyett. Azért érdemleges válaszra még mindig várok :)

Tanulok, mert a tanulás meghozza gyümölcsét. A gyümölcsből pedig - mint tudjuk - pálinkát lehet főzni.

(#4) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Kérdezd meg itt, ezt zárom!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Energiatakarékos OS netbookra (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.