Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) btprg válasza hypno skate (#34) üzenetére


btprg
senior tag

A betéti kártya az miért is baj a hűdemodern szép új világban? Egy cégnek kell hitel hogy tudjon fejlődni. Egy magánszemélynek, azon kívül hogy "kurva menő amerikai dolog", miért is jobb a hitelkártya? Akinek van megfelelő bevétele, annak van megtakarítása, nem kell hitel, valami minimális visszatérítés miatt miért kéne kockáztatni hogy egyszer akármi miatt nem töltöd vissza időben a pénzt és rögtön jön a jó magas kamat... Akinek meg nincs pénze, az meg beesik abba a csapdába, hogy a fizetése csak a hitelét nullázza, és állandóan tartozása lesz, cserébe egyszer tovább nyújtózhat mint a takarója ér... Aztán ha nem jön ki a matek, akkor meg fizeti a kamatot állandóan.

Véleményem szerint a hitelkártya, folyószámlahitel egy néha szükséges rossz dolog annak akinek anyagi gondjai vannak, ne állítsuk már be ennél többnek.

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#52) Donki Hóte válasza t72killer (#49) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Minden közösség megteremti a saját (szempontjainak megfelelő) minőségi információforrását.

Megvan a saját minőségi infoforrása nálunk is a legszélsőségesebb jobb és baloldali csoportoknak is.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#53) Ezekiell válasza btprg (#51) üzenetére


Ezekiell
veterán

A hitelkártya visszatérítés, illetve a hitelkartyahoz esetlegesen járó szolgaltatasok miatt érheti meg. Embere válogatja, kinek éri meg tényleg, ki hiszi azt tévesen, meg ki szarja le és akár csak "menozni" /ostoba. :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#54) hypno skate válasza btprg (#51) üzenetére


hypno skate
senior tag

Én nem írtam, hogy jobb a hitelkártya. Személy szerint, irtózok a hiteltől, pedig van olyan amikor olcsóbb.
Az egész Twittertől indult, meg abból, hogy Amerikában a társadalom a hitelkártyás fogyasztásra van beállva. Történelmileg így alakult. Akinek arrafelé munkája van, annak van hitelkerete és arra fogyaszt.

#44Ezekiell
"Ezt honnan is gondolod? Honnan ez a vélemény/tapasztalat?"
Az megfordult a fejedben, hogy esetleg nem pályakezdő első munkahelyes sügér vagyok, hanem akár élettapasztalatom is lehet?

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#55) worxland válasza Ezekiell (#53) üzenetére


worxland
addikt

"A hitelkártya visszatérítés, illetve a hitelkartyahoz esetlegesen járó szolgaltatasok miatt érheti meg." - kollégám ezzel szórakozik 10+ éve. Szétidegeli magát havi 5-10 ezer forintért. Én inkább kihagyom.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#56) la_cc válasza sgtGiggsy (#41) üzenetére


la_cc
addikt

Bp-en élek, ez alapján mondom, hogy szerintem menj ki a levegőre néha szétnézni mi a magyar valóság. :U

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#57) Ezekiell válasza hypno skate (#54) üzenetére


Ezekiell
veterán

Persze, éppen ezért kérdezem, milyen tapasztalat, csak mert a 15+ évnyi szoftverfejlesztő/vezető/cégtulajdonosi tapasztalatom ezzel az állításoddal szöges ellentétben áll.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy hülyeséget írsz, csak furcsállom, hogy én egészen mást látok. Nemhogy a fővárosban, vidéken is.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#58) Ezekiell válasza worxland (#55) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szétidegeli magát? Akkor valamit nagyon nem jól csinál :( Amíg szórakoztam ilyennel én is, addig a havi számlazárás előtti napra beállítottam egy emlékeztetőt, és amikor az megszólalt, kb 5 kattintással feltöltöttem a hitelkeret, és kész. Csak aztán már nem érte meg, mert annyira visszavették a cashbacket, havi ~1500 forintért meg tényleg nem fogok játszani ilyennel.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#59) nubreed


nubreed
veterán

Eddig bírtam kb. Musk -ot. EDDIG. De rájöttem, hogy ez a csávó egy isten komplexusos idióta seggfej aki már nem is tudja, hogy a sok hatalommal és pénzzel a kezében mit kezdjen már.
Bár jár a kudos a SpaceX által kifejlesztett, többször felhasználható rakétarendszerhez, de amit azon kívül művel ez a csávó, ráadásul republikánus seggfej (ez volt a másik utolsó csepp a pohárban), hát az már túl sok.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#60) nubreed válasza sgtGiggsy (#41) üzenetére


nubreed
veterán

Akkor te valami burokban élsz. Akár a heti bevásárlásnál, akár ha bármikor bemegyek egy random élelmiszer boltba még mindig túl sok készpénzes fizetést látok. Ami nekem se tetszik de valamiért még mindig sokan ragaszkodnak hozzá. Én is utálom mert macerás, feltartja vele a sort, ráadásul számolni sem tud (tisztelet a kivételnek), stb. Plázákban, pl ruha és műszaki boltokban talán jobb a helyzet, ezeken a helyeken kevesebb KP-s vásárlást látok.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#61) saril válasza nubreed (#59) üzenetére


saril
senior tag

Gondolom mennyire zavarja hogy elveszített téged :U

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#62) worxland válasza Ezekiell (#58) üzenetére


worxland
addikt

Hja, kérem, ő hard-on nyomja, több kártya, mert egyiken ennyi hitelt vett fel, a másikon ennyi a visszatérítés, a harmadikon kapja a fizetést, utána meg pakol ide-oda, és persze mindig akkor fogy ki a keret, amikor fizetne. Meg váltogatott ide-oda a bankok között, mikor melyikből lett elege.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#63) Ezekiell válasza worxland (#62) üzenetére


Ezekiell
veterán

lyully

az tényleg sok, baromira nem éri meg, egyszer elkefél vmit, a kamat több mint amit nyerne rajta :(

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#64) la_cc válasza worxland (#62) üzenetére


la_cc
addikt

Itt mi a cél? Ingyen pénz az összes vissza rakosgatással?

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#65) worxland válasza la_cc (#64) üzenetére


worxland
addikt

Mittomén.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#66) Donki Hóte válasza saril (#61) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Egy ember elvesztése nyilván nem gond, de a tendencia azért jelent valamit.

Amikor jópár éve leírtam, hogy Musk nem egy mérnökzseni, hanem egy nagy kókler, akkor még százan estek nekem, hogy hogyan mondhatok ilyet.

Most már százan egyetértenek velem :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#67) orbano válasza btprg (#51) üzenetére


orbano
félisten

Hitelkártya ahhoz kell, hogy tudj depositot fizetni pl autókölcsönzéskor, a debit karikon nem lehet annyi ideig zárolni mint a crediteken.

A vér nem válik VAZZE!™

(#68) t72killer válasza orbano (#67) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

á, akkor ezért. sose értettem, hogyha van annyi egyenlegem, amennyi a depo, sőt, amennyi a rommá törés esetén az önrész lenne (2-3k€), akkor miért nem OK neki, h annyit zárol a debit kariról :F

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#69) niof


niof
addikt

Látom, megy a villanykardozás, meg a találgatás ezerrel, hogy mekkora tirpák ez a fickó, meg istenkomplexusos és hasonlók. Jó magyar szokás szerint. Arról valahogy mindenki megfeledkezik, hogy ennek az arcnak azért nem a szél fújta össze a Twitterre valót, valamit azért letett már az asztalra. Honnan a vérből tudják, akiknek itt fröcsög a nyála, hogy ő nincs pontosan tisztában azzal, amit csinál? Beleláttok a fejébe? Vagy ismeritek a terveit? Elmondta nektek? Vagy csak azok vagytok amik, és itt hőbörögtök? Tudomásul kellene venni, hogy a Twitter egy magáncég, és a tulaj azt csinál vele, amit akar. Biztos jön majd valami jogtudor, és beleköt persze, de ez a lényegen nem változtat. Ha akarja, holnap elküld mindenkit a francba, kifizeti őket, aztán keres olyan embereket, akik úgy fogják csinálni a 2.0-t (vagy akármit), ahogy ő mondja, mert ő a főnök. Ez ilyen baromi egyszerű. Mit fáj ez itt mindenkinek? Ha nem jön be neki, na bumm, senkinek nem fog fájni, egyedül neki, meg a dolgozóinak. De annak mindenesetre örülök, hogy tisztogatást tart, és a libbantak igen nagy hányada már eltakarodott a platformról.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#70) Donki Hóte válasza niof (#69) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ahhoz tényleg semmi közünk, hogy ezt a nagy herce-hurcát miért csinálja (azt csinál a cégével, amit akar, hiszen az övé), de azon elgondolkodtál már, hogy ezt a nagy-herce hurcát miért ekkora nyilvánosság előtt csinálja?

Mert ez a lételeme, a show, a cirkusz kell neki (valószínűleg erre élvez). Az alkalmazottak meg asszisztálnak hozzá, telesírják a sajtót, a fórumokat, Musk farka keble meg csak dagad :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#71) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Őszinte leszek, drukkoltam neki egy időben, de egy ideje követem az ámokfutását és nagyon erősen Trumpos mentalitással nyomja fullba a kretént (ráadásul ugyanúgy twitteren, ahol nemtörődve hogy igaza van vagy sem csinálja, max letörli, ha úgy érzi, hogy az ciki).

Kezdve azzal, hogy mi történt a Twitter felvásárlása körüli mizériával (amit megint magának köszönhet), a fele munkaerő elbocsátásán és Home Office megszüntetésén keresztül.. "szólásszabadságot hirdetve" de közben mindenkit aki nem ért vele elküld és természetesen Ő mindent jobban tud, egészen eddig. Olvasok elég sok Reddites posztot és pl. a cikkben leirtakra vannak olyan bejegyzések ahol tapsolnak neki "Good first step, that's how he has 2 successful companies. All the employees who don't sign Twitter 2.0 would be laid off in no time anyways since they are weak, unmotivated and underperforming" és társai. Teljesen blindfolded módban tolják, nem is érdeklik a tények, csak a Musk imádat. Orosz Gergely irta, hogy twitteres körökben volt ilyen belsős "poll" és kb. 25% maradna a cégnél a jelenlegi vezetés mellett. Gondolom akinek work visa-ja van annak kb. kötelező (legalább amig nem talál másik állást), na őket sajnálom.

Kolléga irta, hogy az extra motiváció sincs meg a twitter esetében, ami sajnos (vagy nem sajnos) igy van. Semmi innovativ dolog nem történik ott és ezt a munkát tényleg máshol is meglehet csinálni valószinüleg - mostmár - jobb munkakörülmények mellet. Mondjuk személy szerint szakmabeliként (dev) sem a Tesla sem a SpaceX nem tudna rávenni, hogy extra munkát csináljak. Régen saját fejlődésre szántam az igy nyert időt, most a családra és amennyi jut a saját (technikai catch up, etc) fejlődésre :).

szerk. elnézést a hosszú 'i' hiányáért :))

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#72) lugosi válasza niof (#69) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“Mit fáj ez itt mindenkinek? Ha nem jön be neki, na bumm, senkinek nem fog fájni, egyedül neki, meg a dolgozóinak.”

Meg mondjuk a platform használóinak.

(#73) pilóta válasza lugosi (#72) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ha van ilyesmire igény, elég hamar lesz új hasonló szolgáltatás, szóval nem kell emiatt aggódni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#74) niof válasza Donki Hóte (#70) üzenetére


niof
addikt

De miért zavar ez mindenkit? Vagy csak nekem tűnik úgy, hogy ez sokakat zavar? Vagy azért foglalkozik mindenki ezzel, mert érdekes? A magam részéről csak annyi előnye lesz, egyébként nem érdekel, hogy tényleg elkezdtek visszajönni a platformra azok az arcok, akiket a fene nagy demokrácia nevében kizártak, pedig nem tettek semmit, csak nem a balos narratívát követték. Ennyi. És azt látom, hogy azok visítanak Musk miatt a legjobban, akik ezek közé tartoznak. Érdekes, hogy a konzervatívok és a jobboldaliak nem csinálják ezt. Maximum annyit mondtak, ha nem tetszik, csináljatok magatoknak másik Twittert. :DDD
Ezen az egy dolgon kívül senkinek sem anyagi, sem egyéb haszna nem származik az egészből, színház az egész. Mint az összes egyéb szósöl és hagyományos média. Egyébként volt egy film, amiben remekül bemutatják a médiát, annak, ami valójában. Nem egy hálivúdi szuperprodukció, de nagyon sok jó gondolat van a filmben, érdemes megnézni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#75) Ezekiell válasza niof (#74) üzenetére


Ezekiell
veterán

nem tettek semmit, csak nem a balos narratívát követték

há'hogyne

ha nem tetszik, csináljatok magatoknak másik Twittert

És akkor amikor kizárták ezeket a szegény ártatlan jobboldali embereket, akkor ez a mondás miért nem volt érvényes? :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#76) niof válasza lugosi (#72) üzenetére


niof
addikt

Én annyira nem vagyok beágyazódva. Főleg híreket követek, meg egy két érdekesebb embert, pl. egy Brazil művész tanár posztjait. De ha megszűnne, nem dőlnék a kardomba, mert 1-2 kivétellel mindenki fent van Telegram-on is, akiket figyelemmel kísérek.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#77) t72killer válasza niof (#74) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Aha, antivaxxer baromságok terjesztése? Fizetett ruszki trollfarmok? Má' kösz, de nem kellenek a tardgyárak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#78) niof válasza Ezekiell (#75) üzenetére


niof
addikt

Ha jól emlékszem, ez baloldalon hangzott el először, hogy a jobbosokat ki kell zárni a Twitterről (is), mint minden más platformról, ahonnan kizárták őket. Vagy letérdel az oldal a narratívának, vagy rosszabb esetben be is zárják, volt rá példa. Gyönyörű demokrácia, mi? Úgy gondolom, hogy nem acsarkodni kell, meg kell férjen egy platformon mindkét (illetve több) fél, legyen szó bármelyikről. Nyilván itt nem a szélsőséges, valóban törvénysértő tartalmakra gondolok, azoknak nincs helyük sehol sem. Csak érdekes módon a balos cenzorok sokkal erősebben megnyomják a ceruzájukat világszerte, és cenzúráznak egy tényfeltáró cikket mondjuk, mint a másik oldal. Azért ez érdekes, nem? A FB pl. olyan sebességgel tünteti el a nekik nem tetsző (a központi bizottság által kifogásolt) tartalmat, hogy ihaj!
Szóval, ha a Twitter Musk által a törvények adta keretek közt válik a szólásszabadság platformjává, én nem tudok mást, csak drukkolni neki.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#79) ddekany válasza t72killer (#77) üzenetére


ddekany
veterán

De nem mondta amúgy, hogy ezeket vissza akarja engedni. Feltételezem. Elég gond a valóság is, miért kell nem létező dolgokat is felhánytorgatni...

(#80) niof válasza ddekany (#79) üzenetére


niof
addikt

Nyilván a fake news és hasonlók nem kellene hogy ott legyenek sehol. Erre minden platformnak figyelmet kell szentelnie. Bár abban is biztos vagyok, hogy ez nem egy egyszerű feladat. Ott van például a Babylon Bee (le volt tiltva), ami fake news oldal, de ez elég nyilvánvalóan fel van tüntetve az oldalukon, az ő esetükben ez kb. vicclap kategóriának felel meg. Az ilyet, és a veszélyes fake news tartalmakat hogy válogatod ketté? Ezért mondom, hogy ez nem egyszerű, de viccelődés és akár életveszélyes tartalmak terjesztése közt azért óriási különbség van.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#81) vicze válasza niof (#74) üzenetére


vicze
félisten

Nem tudom hogy feltűnt-e esetleg, hogy a Twitter az egy socal media platform, ami a userekre épül és nem a cégre magára. És ezek az emberek pedig kritizálják, akik használják.
Jó magyar szokás szerint megmondtad a tutit mindekinek, mégis mi közöd hozzá hogy én mit gondolok? :F Vagy cenzurázni szeretnél jó woke szokás szerint? Elnyomni másokat?

(#82) dabadab válasza niof (#74) üzenetére


dabadab
titán

azok az arcok, akiket a fene nagy demokrácia nevében kizártak, pedig nem tettek semmit, csak nem a balos narratívát követték

Nyilván konkrét példákat is tudsz erre mondani :)
(Ez a szöveg egyébként moderátori pályafutásomból tökre ismerős, ilyenkor mindig meg szoktam nézni, hogy mégis konkrétan miért rakták ki az illetőt - nem nagyon szokott olyan lenni, hogy ez a "narratívázás" megállta volna a helyét.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#83) #56573440 válasza niof (#80) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Nyilván a fake news és hasonlók nem kellene hogy ott legyenek sehol"

Hát kb akkor trumph ennyit se lett volna fent a twitteren... ;]

(#84) Ezekiell válasza niof (#78) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem hangzott el ilyen, az tuti, szóval innentől kamu az egész.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#85) ddekany válasza niof (#80) üzenetére


ddekany
veterán

Ez az AI-s moderáció egyik nagy problémája, hogy a viccet/paródiát esélytelen emberi értelem nélkül megkülönböztetni a komolyan mondástól. Elon meg bejelentette, hogy "Comedy is back on Twitter", miközben az emberi moderátorok számát lecsökkenti. Szóval itt is lábon lőtte magát. ;]

(#86) ddekany válasza #56573440 (#83) üzenetére


ddekany
veterán

Vagy, fent lehet hagyni Trumpot stb, de kell vmi troll ikon (vagy egyéb elemeállapottal kapcsolatos ikon) a profil képe sarkába.

(#87) winhate válasza Donki Hóte (#1) üzenetére


winhate
őstag

Ugyanezt kene vele csinálni. Kicsit túl sokat képzel magáról.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#88) winhate


winhate
őstag

[link]
Na itt a báttya :D

Volt még egy jelenet ahol pont a kirúgásról volt szó, de nem találtam.
Pedig ide illik.

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#89) #56573440 válasza ddekany (#86) üzenetére


#56573440
törölt tag

az a baj hogy ezek véleményesek. Mármint érted, látod, vannak emberek akik teljesen alternatív valóságban élnek ahol musk vitte sikerre a paypalt, vagy trump nem hazudott 30573* 4 év alatt bele nyíltan az emberek arcába, ahol a föld lapos meg ilyenek. Ha elég sokszor mondasz valamit elég hangosan, akkor az lesz az igaz sokak szerint, ha azt elkezded megjelölni bármilyen szinten, teljesen mindegy hogy milyen triviális baromságról van szó, akkor megint elindul hogy ez szélsőbal/jobbos véleménydiktatúra és elnyomás és holaszólásszabadság...

(#90) Sanya


Sanya
nagyúr

Nincs twitterem sem. Ha a facebook is földbe állna, de jó lenne!

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#91) niof válasza Ezekiell (#84) üzenetére


niof
addikt

Szerintem a The Fair Right csinált erről videót, vagy legalább meg volt az egyikben említve, akörül, mikor először felmerült, hogy Musk megveszi a céget. Ha van türelmed, nézd végig őket. Nem a kisujjamból szoptam ki. Varga Ádám meg nem csinál olyanról videót, aminek ne járna alaposan utána.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#92) Ezekiell válasza niof (#91) üzenetére


Ezekiell
veterán

Tehát nézzek végig X darab, Y órányi videót, hogy megtaláljam az állításod alátámasztását valahol.

Kösz, nem.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#93) niof válasza ddekany (#85) üzenetére


niof
addikt

Továbbra is azt mondom, szerintem tudja, hogy mit miért tesz. Ha meg esetleg nem, akkor kidobott egy valag pénzt az ablakon, de ez közvetlenül ránk nincs hatással, max. megszűnik egy régi platform, és elmorzsolunk egy könnycseppet utána, aztán az élet ugyanúgy megy tovább. Én személy szerint arra gyanakszom, hogy a 2.0-t nem véletlenül említette, szerintem kész tervei vannak, amiből egyszerűen a jelenlegi csapatból csak azokkal akar megosztani, akik szerették a Twitter, és nem csak azért dolgoztak ott, mert egy zsíros állás volt számukra. Ez is egy lehetőség, pont ugyanúgy, mint az, hogy tönkrevágja az egészet.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#94) niof válasza vicze (#81) üzenetére


niof
addikt

Abszolút félreértesz. Én csak kérdeztem, hogy miért van ezen mindenki fennakadva. Szíved joga, hogy mit gondolsz. A közhiedelemmel ellentétben szabad véleménynyilvánítás van, még ha egyesek szerint nem így van, akkor is.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#95) #56573440 válasza niof (#91) üzenetére


#56573440
törölt tag

" Varga Ádám meg nem csinál olyanról videót, aminek ne járna alaposan utána."

Mindeközben Varga Ádám egy random mód kattintott videójában ha már megkerestem ki ez az ember mert a hazai yt szennyét messziről kerülöm:

" a Twitter erre még az ipcímét is tiltó listára tette annak aki meg merte osztani az erről szóló cikkeket"

;] Ez így valahol 1:40 körül volt a videóban, de már addig is iszonyatos fájdalmakat keltett a bayerzsolti féle narratíva, úgyhogy ez a félmondat nagyot mentett és nyomhattam rá az x-et :D

(#96) szkaroly válasza niof (#78) üzenetére


szkaroly
senior tag

"Csak érdekes módon a balos cenzorok sokkal erősebben megnyomják a ceruzájukat világszerte"

Magyar közmédia csupa balosokból áll akkor ugye? :U

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#97) niof válasza Ezekiell (#92) üzenetére


niof
addikt

Ha tudnám, pontosan melyikben volt erről szó, adnám a linket. Régóta követem a csatornát, és Ádám mindegyik videójára igaz, hogy egy fő téma mellett sok kisebb mellékszálat belesző, így nehéz visszakeresni egy adott részt, ahol ez elhangzott. Még az is lehet (utólag jutott eszembe), hogy lehet, hogy az amerikai elnökválasztás és a Parler elérhetőségének korlátozásakor volt róla szó. Szóval a lényeg, emlékszem, hogy ez benne volt valamelyik műsorban, de az időben nem tudom már hova tenni.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#98) ddekany válasza #56573440 (#89) üzenetére


ddekany
veterán

Pontosabban azért van egy objektív igazág is, tehát végső soron a legtöbb lényeges dolog nem véleményes. Csak nincs skálázható megoldás az ez alapján való pártatlan szűrésre. Persze valószínűleg a sajtó és politikai pártok fújnának egy ilyen platformra, bármelyik oldalon is állnak.

(#99) niof válasza szkaroly (#96) üzenetére


niof
addikt

Jajj... Ez a közmédia téma olyan lerágott csont. A közmédia mindig is állami irányítású volt, Ferkó alatt, a szocik alatt, és a Fidesz alatt is az. Ez egyszerűen nem jó példa.
Amúgy meg senki nincs kötelezve, hogy honnan tájékozódjon. Ha nem tetszik, olvass mást. Egyszerű, választék meg bőven akad. Vannak erre kimutatások, hogy a legolvasottabb sajtótermékek többsége itthon bizony kormánykritikus, sokkal alacsonyabb az olvasottsága a konkrétan konzervatív, vagy jobboldali lapoknak. Csak keress rá! És ezt a közmédiás dolgot meg felejtsük már el. Ha az ellenzék nyert volna tavasszal, lettek volna átszervezések, ez biztos, meg elbocsájtások, de akkor meg hozzájuk tartozna.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#100) ddekany válasza niof (#93) üzenetére


ddekany
veterán

"Továbbra is azt mondom, szerintem tudja, hogy mit miért tesz."

Én ebben annyira nem bízok, mert az irracionális, önmagunknak is ártó viselkedés sokszor gyermekkori lelki sérülésekre vezethetők vissza, de ennek ritkán vagyunk tudatában. ;]

Ami azt az elvet illeti, hogy csak az maradjon akit tényleg a Twitter érdekel, és nem csak melegedni van ott... OK, csak az a bökkenő, hogy nem világos, hogy milyen lenne az a Twitter. Illetve az sem, hogy Elon beszámítható-e, azaz, amit megálmodik, az egy olyan rakéta-e, ami sosem működhet, vagy olyan amit össze lehet lapátolni. Így viszont hogyan fogja összetoborozni a szupercsapatot?

De van még egy másik bökkenő is. Ha ilyen gyorsan szabadul meg emberektől, akkor sok modul gazda nélkül marad (nincs már ott senki, aki rendesen ismeri). Ez most majd a kevés ott maradt emberre szakad rá. Tippre, ebből káosz és műszaki összeomlás lesz... Ha nem, akkor tényleg elég nagy overhead-al működtek. Vagy valami elképesztő jó dokumentálási kultúrájuk volt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.