Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Elon Musk istenként videlkedik, elköltött 44 milliárd dollárt azért, hogy párezer ember felett fitogtathassa a hatalmát :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#2) saril


saril
senior tag

Megszoksz vagy megszöksz. :U

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#3) hemaka


hemaka
nagyúr

Komoly bajok vannak a fejben.

(#4) lugosi válasza Donki Hóte (#1) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Meg a másik, hogy mégis mire gondol egy ilyen kérdéssel.

Az alkalmazott dilemmája:
Opció 1. Kapok 3 havi fizetést és elmegyek a twitteres önéletrajzommal dolgozni máshova.
Opció 2. Maradok, ugyanannyi pénzért sokkal többet és sokkal keményebben dolgozok egy jelenleg ismeretlen dolgon, ami vagy bejön vagy nem. És ha igen?

Nekem nem lenne erős fejtörő azért.

(#5) Donki Hóte válasza saril (#2) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem nagyon kevés kivételtől eltekintve a "megszöksz" lesz a választás.

A leépítést a költségcsökkentés miatt csinálja Musk, tehát nem opció neki az, hogy a leépített alkalmazottak fizetését arra használja, hogy a többletmunka díját kifizesse a maradó embereknek.

Így a régi fizetésért kétszerannyit kell majd dolgozni a maradóknak. Szép jövő :U

Szerk:

Lugosi: Igen, az is benne van a lehetőségek között, hogy nem jön be Musk víziója. Akkor pedig hiába a sok többletmunka, mindenki lapáton lesz.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#6) Kasya


Kasya
nagyúr

„those writing great code”
Olyan Trumpos :D

Kicsit szarul intezi, de a folyamat latszik. Ugyanakkor en ketelkedem benne, hogy a hatterben ne tamogatná egy csapat a rövid és hosszú távú tervek készítésében.

(#7) ddekany


ddekany
veterán

Mi van? OK, szóval már az 50% is durva volt, de így már jövő hétre alig maradnak. Én mint szakmabeli nem értem, hogy nem fog pusztán technikai okokból nagyon hamar összedőlni a rendszer. Csomó modul lesz, aminek már nincs gazdája, amit már nem ismer igazából senki, aki maradt. Átadni sem volt idő a tudást a vállalkozó kedvű fanatikusoknak , akik egy Musk cégnél akarnak dolgozni (ha lesz ilyen egy Twitter-re).

[ Szerkesztve ]

(#8) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Nem olyan rossz ez, sokan elmennek, most lehet gyorsan es hamar feljebb lepni, ilyenkor kell jol helyezkedni!

OK

(#9) spirit007


spirit007
senior tag

"vagy pedig háromhavi végkielégítéssel távoznak "
Az egyetlen értelmes opció.
...és most még van lóvé végkielégítést fizetni.

(#10) hypno skate


hypno skate
senior tag

Az időzítés az izgalmas.

Most éppen mindenki leépít Amerikában. És nem holmi lim-lom cégecskék, hanem a Twitter konkurenciája, meg a nagy szoftver cégek is.

Csak azt akartam ezzel írni, hogy musk lehet hogy jól kalkulál, mert egy beszűkülő munkaerő piacon egy hitelkereten élő társadalomban lehet hogy mindenki maradni akar bármi lesz is később.

Persze az is lehet, hogy letelik az ultimátum amit szabott, aztán Musk egyedül marad a 44 milliárdos szerzeményében.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#11) k-adi


k-adi
nagyúr

A céges morál is extremely hardcore lesz ;]

(#12) szkaroly


szkaroly
senior tag

Ki mennyi időre tippel mire az egész cég beleáll a földbe? Ha így haladnak akár év végére... :D

Poco X3 Pro

(#13) vicze válasza k-adi (#11) üzenetére


vicze
félisten

Mind a 10 ember. ;]

(#14) Ezekiell válasza spirit007 (#9) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pontosan. A franc se akar hónapokon keresztül cruncholni egy, az alkalmazottait láthatóan semmibe vevő arcnak.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#15) bunnyhu


bunnyhu
senior tag

Én csak abban reménykedem, hátha a facebook-ot is megveszi, úgy szeretném látni ahogy az is beleáll a földbe ;]

https://divecenter.hu

(#16) [K2]

Üzleti szempontból igen kockázatos lenne ez a lépés már önmagában is. A leépítések után viszont ez már orosz rulett. Persze, ha bejön... :)

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#17) Piszmaty76 válasza szkaroly (#12) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Sajna számomra ez nem olyan vicces. A Facebook-ot kevésbé hiányolnám. :O

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#18) vicze


vicze
félisten

Azért nekem valahogy ez abszurd, hogy kattints a linkre ha továbbra is itt akarsz dolgozni... WTF??? :F
Aki szabin van automatikusan ki van rúgva, a lusták vesszenek. ;]

Yes Elon it makes so much sense... :U

[ Szerkesztve ]

(#19) Ezekiell válasza vicze (#18) üzenetére


Ezekiell
veterán

Már lassan rá is lehetne mondani, hogy "stable genius"

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#20) vicze válasza Ezekiell (#19) üzenetére


vicze
félisten

Azt csak magadra mondhatod. :D

(#21) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Hát akkor most kell elkezdeni az adatexportálást, mert mari néni nem lesz ott holnap, hogy összeírja nekem a dolgokat...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22) Ezekiell válasza vicze (#20) üzenetére


Ezekiell
veterán

Jogos :DDD

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#23) ddekany válasza Ezekiell (#14) üzenetére


ddekany
veterán

Ha valaki a főnökének akar dolgozni (pl., hogy a főnöke elismerje), és nem azért, amit cég előállít, akkor az eleve kuka. Persze egy nagy kérdés továbbra is, hogy a Twitter "2.0" mit tud előállítani, amiért valaki bevállal egy ilyen munkahelyet.

(#24) ddekany válasza vicze (#18) üzenetére


ddekany
veterán

Eh... Az 50% kirúgott gyors kiválasztásában szükségszerűen van annyira szerepe véletlennek, hogy ahhoz képest elenyésző gond, ha az alkalmazottak 0,1%-a ezekben a viharos időkben pont valami offline paradicsomban van boldog tudatlanságban.

Ami nekem inkább érdekes, az az, hogy mostantól sokkal "engineering-driven"-ebbek lesznek. Mennyire jobban, persze nem világos. De, egy SpaceX vagy Tesla esetén a termék egy gép, és a tech fölény ezért nyilván szinte önmagában elég a sikerhez. De ez egy szociális média platformon. Ha nem különösen lassú/instabil, akkor a szociális tényezők a fontosabbak, nem de? Pl. kiket sikerül odagyűjteni, a viszony a médiával, hirdetőkkel (:U), stb. Szóval mi lesz az a feature, vagy lényeges minőségi változás, amit a nagyon-csúcstech tesz lehetővé, és máshol épp ezért nincs?

[ Szerkesztve ]

(#25) Ezekiell válasza ddekany (#23) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szeretem ezt az "érezd a céget a sajátodnak, a terméked a sajátodnak" bullshitet. :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#26) ddekany válasza Ezekiell (#25) üzenetére


ddekany
veterán

Hogy a sajátod, az bullshit lenne. De attól még hozzá tudsz tenni.

(#27) [K2]

"Sum ergo cogito; cogito ergo dubito" - Jonathan Hepburn

(#28) hemaka válasza spirit007 (#9) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ja, akinek van egy kis esze elfogadja es atmegy mashova.

(#29) worxland válasza hemaka (#28) üzenetére


worxland
addikt

A cégem nemzetközi IT-központjában hasonlót léptek pár éve, a leépítés kezdetén meghirdették, aki önként elmegy, kap egy csomó pénzt. A tehetségesek nagy része (tudván, hogy úgyis kap máshol munkát) kapott az alkalmon. Utána a meló jó részét kiszervezték Indiába, az eredményt mindenki el tudja képzelni.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#30) t72killer válasza [K2] (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Elon kapitány a biztonság kedvéért 3 jéghegynek is nekiment :DDD .

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#31) ddekany válasza worxland (#29) üzenetére


ddekany
veterán

Bár jelen konkrét esetben aki nem érzi jó szakembernek magát, az is fel fog mondani, mert tudja, hogy pillanatok alatt páros lábbal lesz kirúgva a teljesítménye alapján. Az indiai olcsó programozók feltünésének veszélye nem áll fenn. Igazából leginkább arra tippelnék, hogy Elon pénteken rájön, hogy kénytelen lesz egyedül leprogramozni a Twitter 2.0-át. :)

(#32) #56573440 válasza hypno skate (#10) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Csak azt akartam ezzel írni, hogy musk lehet hogy jól kalkulál, mert egy beszűkülő munkaerő piacon egy hitelkereten élő társadalomban lehet hogy mindenki maradni akar bármi lesz is később."

És szerinted az így maradó munkavállaló használható bármire is érdemben? Valami multi hrese vagy vagy teljesen laikus a témában? ;]

ddekany:

"Elon pénteken rájön, hogy kénytelen lesz egyedül leprogramozni a Twitter 2.0-át. :)"

Nem kizárt, de az az xcom-os időben se ment neki a kódolás, hatékonyabb lenne ha kibszná magát a cégből, az legalább PP -nél már működött ;]

[ Szerkesztve ]

(#33) Ezekiell válasza ddekany (#31) üzenetére


Ezekiell
veterán

Maradni fognak páran, de akinek esze van, az tényleg lelép. Nekem 2 exkollégám/haverom van a Twitternél, egyik se fog a linkre kattintani, "enough is enough" felkiáltással.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#34) hypno skate válasza #56573440 (#32) üzenetére


hypno skate
senior tag

"És szerinted az így maradó munkavállaló használható bármire is érdemben? Valami multi hrese vagy vagy teljesen laikus a témában? "

Egyik sem, csak használom az eszem.
A magyar viszonyokból indulsz ki, ahol az emberek fele amellett hogy a fene nagy önérzete jellemzően kiveri a biztosítékot, még mindíg készpénzzel fizet, a maradék betéti kártyákat használ és a többségük papír alapú számlákkal szórakozik és sorban áll a postán, hogy befizesse a számláit.

Mindeközben az USA-ban hitelkereteket költenek és ezt el is várják tőlük. Akinek munkája van annak van hitelkerete és van egészségbiztosítása, ami arrafelé értékes dolog és kb olyan cafeteria mint nálunk a Széchenyi kártya. És ha családja is van, akkor nem biztos hogy feladja a biztos jól fizető melóját a bizonytalanért. Pláne, amikor mindenki elbocsát.

Akárhogy is, mára elvileg ki kell derülnie, hogy maradt-e programozója Musknak. ;)

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#35) #56573440 válasza hypno skate (#34) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Akárhogy is, mára elvileg ki kell derülnie, hogy maradt-e programozója Musknak. "
persze hogy marad, nem ez volt a kérdés...

Akkor másképp kérdezem.. A spártai harcolt hatékonyabban aki dalolva ment a csatamezőre vagy az orosz aki mögött a felettese állt hogy előre vagy én lőlek le? Az egyik ideológiát, értelmet, célt kapott hogy miért küzdjön vagy haljon akár meg, a másikat a nettó félelem vitte... Az a munkavállaló aki félelemből marad a helyén soha nem lesz olyan hatékony mint az, aki azért csinálja mert akarja, mert van egy cél, legyen az bármilyen idióta cél amit céges szinten kitűztek...

Hülye példa, de maradva a cégcsoportban space x. Kitették a célt, irány a mars! Hogy mennyi értelme van oda humán erőforrást küldeni az megint más kérdés, de van egy jó távoli, cserébe egyszerűen megfogalmazott irány. Az ember úgy tud bemenni hogy egy "magasztosabb" cél érdekében hoz áldozatokat akár. Azért az a programozó ott valszeg hatékonyabb lesz 8 órában mint a twitter 2.0 bit less shitty then the 1.0 projekten "kényszerből" dolgozó 16-ban...

[ Szerkesztve ]

(#36) Ezekiell válasza #56573440 (#35) üzenetére


Ezekiell
veterán

Kb a hozzád hasonló managerek gondolkodnak úgy, hogy ha 1 nő 1 gyereket 9 hónap alatt hord ki, akkor 9 nő 1 gyereket 1 hónap alatt.

Láthatóan közelébe nem voltál semmilyen resourcingnak még életedben, ami nem probléma, lehet ilyen tévképzeteket mondani - de hidd el nekem, ez nem így működik.

Nem lehet vég nélkül, világos célok nélkül (mi is a Twitter 2.0?), atom diktatórikusan cruncholtatni szoftverfejlesztőket, súlyosan alulstaffolva ráadásul.

Tippre ezt Musk is tudja (mert egy nárcisztikus farok, de cégvezetést már látott), és egyszerűen így akar még egy leépítési hullámot a cégnél (amiért nem perelik be, mint az előzőért).

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#37) #56573440 válasza Ezekiell (#36) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem vagyok manager, és szerintem félreértetted a mondandómat...

(#38) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Én azért nem temetném a Twittert. Musk felült a trumpista vonatra, Trumpnak pedig elég sok fanatkis követője van, a QAnnonosok magukban is el tudják tartani a Twittert.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#39) Ezekiell válasza #56573440 (#37) üzenetére


Ezekiell
veterán

Aki most ott marad, nem azért marad ott, mert annyira hisz, és ha mégis, nem lesz ettől hirtelen jobb/effektívebb programozó. Ez nem így működik. Max több órát rak bele, és kiég a 'csába. Nem fenntartható fejlesztési struktúra.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#40) #56573440 válasza Ezekiell (#39) üzenetére


#56573440
törölt tag

pont ezt mondtam...

"Csak azt akartam ezzel írni, hogy musk lehet hogy jól kalkulál, mert egy beszűkülő munkaerő piacon egy hitelkereten élő társadalomban lehet hogy mindenki maradni akar bármi lesz is később."

Ez volt hypno alap állítása. Erre válaszoltam hogy aki azért marad mert hitel, mert a sorozatos és egyébként nem csak a twitterre lokalizált kirúgások miatti telített munkaerő piac, etc, az félelemből marad ott, és aki pusztán félelemből harcol az nem lesz soha jó katona...

A kirohanásodnak ebben a formában 0 értelme volt, mert ugyanazt írtam le...

(#41) sgtGiggsy válasza hypno skate (#34) üzenetére


sgtGiggsy
csendes tag

"az emberek fele... ...még mindíg készpénzzel fizet, a maradék betéti kártyákat használ és a többségük papír alapú számlákkal szórakozik és sorban áll a postán, hogy befizesse a számláit."

Az ugye tudod, hogy a falusi tahók nem jelentik lenyomatát a társadalomnak? Én konkrétan embert nem ismerek, aki készpénzzel fizet a boltban (és nem csak nem ismerek, igazából látni is igen ritkán látok olyat, hogy valaki készpénzt vesz elő a pénztárnál). A papír alapú számlával és postán sorbanállással ugyanaz a helyzet. Faluhelyen lehet van ilyen, de városban max nyuggerek csinálnak ilyet.

"És ha családja is van, akkor nem biztos hogy feladja a biztos jól fizető melóját a bizonytalanért."
Ez meg olyan, hogy az, aki jó IT szakember, az fel meri adni, mert tudja, hogy kap másikat legkésőbb pár héten belül. Musk húzása pontosan arra jó, hogy elkergesse azokat, akik után kapkodnak a fejvadászok, és megtartsa azokat, akikre nem feltétlen lenne kereslet. Magyarán aki igazán ért hozzá, az lelép, és maradnak azok, akikre nem lehet építeni.

(#42) hypno skate válasza #56573440 (#35) üzenetére


hypno skate
senior tag

Lehet - sőt biztos - hatékonyabb, aki büszkén, a jövőbe vetett töretlen hittel és csillogó szemekkel menetel a zászló alatt a vezér után, mint aki muszájból, de a végén mindkettő megteszi amit elvárnak tőle.

Gyakorló apaként azt mondom, hogy az ember még nálunk is viszonylag könnyen feladja a fene nagy önérzetét, ha a családja anyagi biztonsága a tét.

Kezdetben persze vannak a fellengzős dumák, hogy a művészetükkel bármikor itthon is milliókat kereshetnek, aztán amikor a sokadik állásinterjúnál pattintják le őket, akkor a legtöbben megalkudnak a rosszabb lehetőségekkel is...és legközelebb a saját tapasztalatuk is az eszükbe fog jutni.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#43) hypno skate válasza sgtGiggsy (#41) üzenetére


hypno skate
senior tag

A "falusi tahók" ahogy nevezed őket elég sokan vannak. Még a fővárosban is. Választásokat tudnak eldönteni.

Veled ellentétben én látom, amint az egyetlen pénztárossal ellátott kasszánál áll sorban inkább egy negyed órát, minthogy az automata bankkártyás kasszánál fizessen. Mindezt Budapesten.
...és sorok várnak a postákon is, hogy befizethessék a csekkjeiket.

És a "jó IT szakember aki legkésőbb pár héten belül kap másik állást" az felerészben urban legend. Primadonnából, primadonna gázsiért csak egy kell. (Max kettő.) Mindenhova kóristák kellenek., kórista pénzért.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#44) Ezekiell válasza hypno skate (#43) üzenetére


Ezekiell
veterán

És a "jó IT szakember aki legkésőbb pár héten belül kap másik állást" az felerészben urban legend. Primadonnából, primadonna gázsiért csak egy kell. (Max kettő.) Mindenhova kóristák kellenek., kórista pénzért.

Ezt honnan is gondolod? Honnan ez a vélemény/tapasztalat?

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#45) worxland válasza Donki Hóte (#38) üzenetére


worxland
addikt

"a QAnnonosok magukban is el tudják tartani a Twittert." - a Twitternek eddig 400 milliós tábora volt, a QAnnonosok száma nagyon max. egy-két millió. Szóval ezt gondold át.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#46) worxland válasza sgtGiggsy (#41) üzenetére


worxland
addikt

"Az ugye tudod, hogy a falusi tahók nem jelentik lenyomatát a társadalomnak? Én konkrétan embert nem ismerek, aki készpénzzel fizet a boltban (és nem csak nem ismerek, igazából látni is igen ritkán látok olyat, hogy valaki készpénzt vesz elő a pénztárnál). A papír alapú számlával és postán sorbanállással ugyanaz a helyzet. Faluhelyen lehet van ilyen, de városban max nyuggerek csinálnak ilyet."

Te valami burokban élsz.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#47) Donki Hóte válasza sgtGiggsy (#41) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az ugye tudod, hogy a falusi tahók nem jelentik lenyomatát a társadalomnak? Én konkrétan embert nem ismerek, aki készpénzzel fizet a boltban (és nem csak nem ismerek, igazából látni is igen ritkán látok olyat, hogy valaki készpénzt vesz elő a pénztárnál). A papír alapú számlával és postán sorbanállással ugyanaz a helyzet. Faluhelyen lehet van ilyen, de városban max nyuggerek csinálnak ilyet.

Nyugodtan kijelenthetjük, hogy fogalmad sincs a magyar valóságról és csakis magadhoz teljesen hasonló embereket ismersz :(

Mi 3 éve építkezünk, ezidő alatt legalább 12-15 millió Ft készpénz ment át a kezünkön és vándorolt különböző vállalkozókhoz, anyagszállítókhoz, munkásokhoz, stb. Ez van, ha kártyával fizetnék, akkor annak nyoma van, akkor már megjelenik a másik félnél bevételként, akkor már ÁFÁ-t kell utána fizetnie, szóval minden sokkal drágább lenne.

Ha pedig én kp-ben fizetek egy csomó dolgot, akkor gondolod, hogy aki kapta, az berakja a bankszámlájára, hogy a boltban, postán kártyával fizethessen? A francokat!

Na, persze én falusi tahó vagyok a te értékrendedben :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#48) saril válasza Donki Hóte (#47) üzenetére


saril
senior tag

Ez így van, én is úgy vettem az automat hogy csak KP-t fogadott el a vevő, vajon miért? :DDD Közel 30k volt csak kivenni a vétel árát... és én még falusi tahó sem vagyok mert megyeszékhely-en lakom, vagy az nem ér? :DDD :))

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#49) t72killer válasza Donki Hóte (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Simán el tudják, csak ha 90% tardia lesz az egész, telenyomva antivaxx, stb tartalommal, akkor a minőségi infóforrások egyszerűen odébb állnak.

#45: a kiterjesztett táborra értendő. Nézz csak körül Mo.-on hány ruszkis.ggnyaló alusipkás gomba van? MILLIÓK, csak 10M-ból. USA-ban a repik különböző mélysötét tardságait követők? (Antivaxx, antiabortusz, fegyverb.zi, ilyen-olyan vallási szekta) százmilliós nagyságrend. Brazília komplett Bolsonaro rajongótábor, stb-stb.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#50) -KP- válasza sgtGiggsy (#41) üzenetére


-KP-
addikt

Mert aki kp-val fizet az falusi tahó? Az írásod alapján nekem inkább te tűnsz annak. Sőt, városi burokban élő tahó ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.