Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Elmagyarázná valaki? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) slapec


slapec
tag

Noss, használt gépem van (ebből adódóan) nem sokat tudok róla.
Azt tom hogy az alaplap PII-es, 791MHZ-es proci van benne, és azt mondja (akitől vattük) hogy nem lehet PL:. 1400MHZ-es re bővíteni.

Szóval szerintetek kilehet-e cserélni az alaplapot P4-esre?


Meg még az hogy adnak-e az alaplaphoz Procit is?
Ha nem akkor bele lehet tenni a 791MHZ-es procit?

(#2) dzsoni válasza slapec (#1) üzenetére


dzsoni
senior tag

A 791MHz-s proci sztem húzott, mert nem hiszem hogy kiadtak volna ilyen MHz-el bármilyen cpu-t is.

Ha nem lehet bőviteni 1400MHz-esre akkor vszinü nem támogatja már azokat a procikat.

Elméletileg ki lehet cserélni a lapot, de nem ártana tudni hogy mekkora táp van a gépben, mert az újabb lapoknak/prociknak kell a nafta...

Új alaplaphoz nem adnak procit. Ha cserélsz 3 lehetőséged van:
1. P4 lap + P4 Celeron proci -nem ajánlott
2. P4 lap + P4 proci - ha sok pénzed van akkor mindenképpen ajánlott
3. AMD lap + Athlon XP proci - ha nincs sok pénzed, de ütős konfigot szeretnél

A ''791''MHz-es proci nem fog bellemenni egyik lapba se, és sztem ramot is kell cserélned.

[Szerkesztve]

(#3) slapec


slapec
tag

Ahaa........!

Mostmár világos!

(De azért várom a többiek hozzászólását is )

(#4) Viktor77 válasza slapec (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Én dzsoni válaszához csak annyit tennék hozzá, hogy nézd meg az Aida32 nevü progival a géped, az mindent elmond róla. Innen lehet letölteni:

[L]http://www.aida32.hu/aida-download.php?bit=32[/L]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) salazol válasza slapec (#1) üzenetére


salazol
őstag

Az alaplapod lehet AT-s és ATX-es is.
Ha AT-s, akkor nem tudsz új alaplapot tenni a házadba.
Ha nem tudod, hogyan kell megnézni, akkor annyi segítség, hogy az ATX-es ki tudja kapcsolni önmagát, az AT-st pedig manuálisan ki kell kapcsolni.

(#6) Szeke válasza slapec (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Nincs semmi humbuk ebben a proci dologban. Azért 791 mert az alaplapok jó része előszeretettel eltér egy kicsit a megadott fsbtől :) Ez 8*100-as proci lehet vagy 6*133-as, aminek kicsit alacsonyabb az fsbje 1-2 mhz-el. Fiam, csodák pedig nincsenek :P

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#7) Joeker válasza Viktor77 (#4) üzenetére


Joeker
tag

Az normális ha az aida32 hazavágja gépemet ....és nem csinál tesztet csak atomfaszán kifagy?

Abit IC-7 max3 ; Intel P4 2600; 512mb DDR (400); Radeon 9800pro

(#8) Viktor77 válasza Joeker (#7) üzenetére


Viktor77
titán

Nem normális, de mivel ilyenről még soha nem hallottam, nem olvastam, így gyakorlatilag 1000% hogy nálad van a hiba.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) Szeke válasza Joeker (#7) üzenetére


Szeke
senior tag

Melyik tesztre gondolsz? Memória írás-olvasásra? Ha ott kifagy (normális esetben is várni kell kb 20 másodpercet), akkor memtest-tel ellenőrizd le a ramjaidat, lehet hogy hibásak.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#10) Joeker


Joeker
tag

arra hogy a progi betöltődne vagy nem tudom mert még nem láttam ilyen tesztet, erre kifagy mint állat meghal minden csak hallom hogy belül forog a hűtő és kész.

Abit IC-7 max3 ; Intel P4 2600; 512mb DDR (400); Radeon 9800pro

(#11) Joeker válasza Viktor77 (#8) üzenetére


Joeker
tag

Hát, nem tudom a gépem egyébként nagyon pöpecül müxik nem tudom mi okozhatja a gubancot!:(

Abit IC-7 max3 ; Intel P4 2600; 512mb DDR (400); Radeon 9800pro

(#12) Szeke válasza Joeker (#10) üzenetére


Szeke
senior tag

Passzolom az ügyet.....

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#13) Viktor77 válasza Joeker (#10) üzenetére


Viktor77
titán

Az látszik esetleg hogy hol fagy ki? Mert az elején, a kék ablak alján elkezdi felsorolni hogy éppen mit ellenőriz, vagy mit tölt be. Nálad véletlenül nem látszik?

Próbáltad úgy elindítani, hogy minden alapon van, semmi nincs húzva? Vagy amúgy se tuningolsz?

[Szerkesztve]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) Joeker válasza Viktor77 (#13) üzenetére


Joeker
tag

de igen ott fagy ki a PCI ellenőrzésnél

Abit IC-7 max3 ; Intel P4 2600; 512mb DDR (400); Radeon 9800pro

(#15) zöldeszű válasza Joeker (#7) üzenetére


zöldeszű
tag

Előfordult már Aidával jobb családokban is ez a kis baleset:-) Ott valamelyik paraméter vagy beállítás nagyon-nagyon ki van hegyezve, márpedig a tesztelő progik a mérés idejére terhelést jelentenek a rendszerre, vagy annak elemeire. Tehát semmiképpen sem normális beállítás az, ha bármilyen terhelésre így reagál egy gép!

(#16) Viktor77 válasza Joeker (#14) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor ott kezdd el keresni a hibát. A PCI/AGP freki például fixre van téve?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#17) Joeker válasza Viktor77 (#16) üzenetére


Joeker
tag

Azt hol tudom megnézni ?

Abit IC-7 max3 ; Intel P4 2600; 512mb DDR (400); Radeon 9800pro

(#18) Viktor77 válasza Joeker (#17) üzenetére


Viktor77
titán

A bios-ban az első opció.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#19) Szeke válasza Viktor77 (#16) üzenetére


Szeke
senior tag

Régi alaplapon hogyan tudná fixre tenni? nf2 sajátossága csak ez :)
Esetleg IRQ ütközés lehet amit csak aida sajnál nagyon. Pl. hangkártya, hálókártya, vidkártya.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#20) Joeker válasza Szeke (#19) üzenetére


Joeker
tag

Hangkártya az integrált szóval azt szerintem kilehet zárni

Abit IC-7 max3 ; Intel P4 2600; 512mb DDR (400); Radeon 9800pro

(#21) Joeker válasza Szeke (#19) üzenetére


Joeker
tag

egyébként IC-7 max 3as alaplap nemhiszem hogy régi:)

Abit IC-7 max3 ; Intel P4 2600; 512mb DDR (400); Radeon 9800pro

(#22) Szeke válasza Joeker (#20) üzenetére


Szeke
senior tag

Attól, hogy integrált, még ütközhet... Próbáld meg letiltani a biosban a hangkarit.
Bocsi, kevertem a lapod egy másik topicban a p2-es lappal :B

[Szerkesztve]

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#23) Szeke válasza Szeke (#22) üzenetére


Szeke
senior tag

Várjál, ez az a topic, csak eltértünk a témától. Jaj de jó, hülye vagyok :DDD

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#24) Joeker válasza Szeke (#22) üzenetére


Joeker
tag

Szerintem ezt az új évre hagyom majd, mert holnap utazok el baráti körömmel jó kis bulit csapunk:)
Egyébként nagy gond ha ez PCI akad ?vagy ütközik?

Abit IC-7 max3 ; Intel P4 2600; 512mb DDR (400); Radeon 9800pro

(#25) Viktor77 válasza Szeke (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Én szoktam olvasni, és láttam hogy IC7-e van! Nekem is ez van, és fix-re lehet tenni. És mi az hogy az nf2 sajátossága ez? Minden újabb Abit lapon rajta van ez a lehetőség!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#26) Szeke válasza Joeker (#24) üzenetére


Szeke
senior tag

Ha csak az aida fagy, egyéb panasz nincs, akkor lehet, hogy semmi gond. Egyébként 3.88-as aida? Mert a régebbieknek lehet, hogy gondjuk van az alaplapoddal, mert elég új. Pl. kt600-as lapomat az eggyel régebbi kt400-nak ismerte fel, csak az új mutatja jól...

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#27) Joeker válasza Szeke (#26) üzenetére


Joeker
tag

igen 3.88as a legujabb

Abit IC-7 max3 ; Intel P4 2600; 512mb DDR (400); Radeon 9800pro

(#28) Joeker válasza Viktor77 (#25) üzenetére


Joeker
tag

és ha FIX-re teszem a feszt a sokat segíthet?vagy csak nem lesz ilyen problémám az aidával

Abit IC-7 max3 ; Intel P4 2600; 512mb DDR (400); Radeon 9800pro

(#29) Szeke válasza Joeker (#27) üzenetére


Szeke
senior tag

Szerintem ne offoljuk szét szegény srác topicját :) Már késő....
Akkor pedig próbáld ki kiszedni egyenként a pci-os dolgokat, illetve letiltani, az integráltakat is.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#30) Viktor77 válasza Joeker (#28) üzenetére


Viktor77
titán

Nem feszt, frekvenciát. De igen, sokat segít, főleg akkor a húzod a procit, mivel így nem megy vele a PCI/AGP frekvencia.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#31) Joeker válasza Viktor77 (#30) üzenetére


Joeker
tag

megfogadom a tanácsodat majd kipróbálom a dolgokat ma már ehhez túl fáradt vagyok

Abit IC-7 max3 ; Intel P4 2600; 512mb DDR (400); Radeon 9800pro

(#32) _Gudella válasza slapec (#1) üzenetére


_Gudella
senior tag

...

[Szerkesztve]

(#33) csudri


csudri
őstag

Vajon hová lett a topik indítója?

(#34) FlasH-BacK válasza csudri (#33) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Szegény szerintem már annyit olvasta a itt a sok offolást, hogy nem is jön vissza:B

(#35) Joeker válasza FlasH-BacK (#34) üzenetére


Joeker
tag

nehogy már mi legyünk a hibásak:)

Abit IC-7 max3 ; Intel P4 2600; 512mb DDR (400); Radeon 9800pro

(#36) zso73


zso73
veterán

Hali!
Joeker:Add nekem a géped,mert biztos HW hibás :-))Vagy csere NF7-SL+200+-ra:-DD
Szerintem túl új a géped az Aida-nak.Sok Bug van még a programban,és marad is sok.
Slapec:Hagyd meg a mostani géped tartaléknak és dobj össze magadnak egy olcsó AMD-s gépet!Vagy ha van pénzed,akkor drága AMD,vagy P4 gépet!
Indoklás:A memóriákat tuti,hogy cserélni kell!Mert a mostani SD.Az új meg DDR kellene!A tápegységet tuti,hogy cserélni kell!Az alaplap+proc csere.Gyakorlatilag minden csere.Vagy add el a régit és azt a pénzt is dobb hozzá!
Üdv Zso.

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#37) slapec


slapec
tag

Húú!! Nem én itt vagyok, csak nem tom hogy mit szoljak hozzá :)
...
Már ki is találtam!
A hozzászólásokbol levonva a következtetéseket, asszem jobb lenne egy új gépet venni, de mivel NINCS ( :O :O :O ) Pénzem, ezért maradok a régi gépnél.

De akkor gondolkozzunk, hogy mit vegyek, egy TV-TUNER-t vagy egy multimédiás billentyűzetet, esetleg egy Vinyót??

[Szerkesztve]

(#38) Hequila válasza slapec (#37) üzenetére


Hequila
őstag

1 szavazat a vinyóra! :))

Ha nincs túl jó géped, akkor a TV-TUNER észrevehetően lassítani fogja a gépet mék akkor is, ha nem használod, csak fel van telepítve.

A Multimedias billenytyűzet szerintem (és hangsúlyozottan SZVSZ) felesleges, és ahhoz, hogy a többlettudását ki tudd használni, azt us telepítened kell.

A vinyó meg sosem jön rosszul :P

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Elmagyarázná valaki? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.