Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Elkeseredett egyetemisták

Hozzászólások

(#1) PÁ 2


PÁ 2
csendes tag

Sziasztok! :DDD

Keresgéltem, és nem találtam hasonló topikot a Fáradt gőzben, pedig úgy gondolom, hogy sok péháfan egyetemista, köztük én is. Jó lenne, ha ebben a topikban megoszthatnánk tapasztalatainkat, persze egyetemektől függetlenül. Gondolok itt az egyesekre :O , nehéz vizsgákra, meg ilyenekre, persze a tanárok neveit nem említve. Vagy akár ha csupán egyetemi dolgaink miatt ki szeretnénk bosszankodni magunkat, akkor itt a lehetőség... :(((
Persze az elkeseredettet nem kell komolyan venni, mert annyira engem se tör le múltkor egy egyes dolgozat... :DD

(#2) _az válasza PÁ 2 (#1) üzenetére


_az
senior tag

jelen. bme. 5 helyett 6 év. naés. legalább később kell elkezdenem dolgozni.
görények vannak, dögivel, szivatás is van. de ezért szeressük :C

az

(#3) PÁ 2 válasza _az (#2) üzenetére


PÁ 2
csendes tag

BME, azt ismerem, sokat hallottam. Hát...
Bátyám oda jár.

(#4) Drizzt válasza PÁ 2 (#1) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Hehe, akkor én: jövő csütörtökre kell csinálnom Jelek és rendszerek nevezetű mesés tárgyból házit, ami kb. 10 oldalnyi bonyi matek, szerdán megh zh, ma meg nem mentem suliba, mert tegnap elszámoltam magam, s ha már megittam azt a 2 sört, nem végeztem félmunkát, lenyomtam további 4-et. :D

I am having fun staying poor.

(#5) kgb87 válasza PÁ 2 (#1) üzenetére


kgb87
tag

ELTE-BTK Ígértek a gólyáknak a félévre 9100 Ft-ot (mert ugye gólyaként még nincs lehetősége öszöndíjat kapni), de se híre se hamva. Pedig 2-3 party ára. :P

"Of all the things I am not very good at, living in the real world is perhaps the most outstanding." - Bill Bryson

(#6) e=mc² válasza kgb87 (#5) üzenetére


e=mc²
őstag

Mi veszpremben kaptunk 15k-t 1xi tamogatast.
Ja es mar el is koltottem :)

[Szerkesztve]

Ambulimax Provider

(#7) PÁ 2 válasza kgb87 (#5) üzenetére


PÁ 2
csendes tag

Aha, én is oda járok. Ennyire szegények nem lehetnek!! Vagy csak sóherek az ELTE-n? Vagy mi a franc van már azzal a pénzzel, mert nem 1-2 forintról van szó!!!
Ja, a rendszeres szoctámról az ELTE BTK-ján nem tudsz valamit? Mert már jó ideje le kellett adni, aztán mondták egy csómószor hogy megvan az eredmény, izé bizé... Persze, dehogy van.

(#8) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nah, hogy az elkeseredett szóra is írjak valamit:

Én már most teljesen egyedül élek, s olyan embert, akivel igazán jól bírom magam érezni, sajnos a hatalmas Bp-i távolságok miatt csak hétvégeken látom, így nekem kínszenvedés minden nap. Lakókörnyezetemben sajnos főleg csak idősebb emberek élnek, akikkel nincsen ugyan semmi bajom, de azért szükség lenne fiatalabb ismikre, meg cimbikre is a közelben. A suliban sem igazán lett senki közeli barátom. Szerintem az előadásokon ala Fight Club, csak kicsi barátadagokat kapsz. Mondjuk első évben volt egy jó bnarátom, de ő sajna fél év után itthagyta az egészet(talán jól is tette....).

I am having fun staying poor.

(#9) Coyot válasza Drizzt (#4) üzenetére


Coyot
őstag

Csak nem mérnök info(bsc)?

Má' nem

(#10) Csepy


Csepy
senior tag

PTE-BTK. Baromi kevés az ösztöndíj. Ja, és nem én vagyok a hülye, nem azért.
De nekem amúgy minden faxa. Bár útálom az egésze. De ha már elkezdtem, akkor végig is csinálom... :DDD

Regards: Csepy
[kép]

Regards: Csepy

(#11) Goose-T


Goose-T
veterán

[Káröröm]
Szar lehet egyetemistának lenni. :DDD
[/Káröröm]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#12) Bibby válasza Goose-T (#11) üzenetére


Bibby
addikt

Háááááát....ha az ember beleveszi az összes szivatós tanárt, a bazinehéz vizsgákat, szaladgálást a jegyekért, és minden keserűséget ami összejöhet, akkor is erősen pozitív a mérleg.Egyszerűen annyira más mint egy középiskola ahonnan általában érkezünk, annyira fílinges (pfuj idegenszó)...Csak ki kell tudni élvezni.

Ελευθερια η θανατος

(#13) ferenc999 válasza Goose-T (#11) üzenetére


ferenc999
tag

Szar lehet nem egyetemistának lenni..... :DDD

A fehér legsötétebb árnyalata a fekete...

(#14) Latissimus Dorsi válasza ferenc999 (#13) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Hát ja!

Azért én most akármilyen jó azért utálom kicsit, Dehát legalább már csak kettőt kell karácsonyig aludni. :DD

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#15) ferenc999 válasza Latissimus Dorsi (#14) üzenetére


ferenc999
tag

Mér műegyetemista vagy? :D

A fehér legsötétebb árnyalata a fekete...

(#16) Nowhereman válasza Bibby (#12) üzenetére


Nowhereman
őstag

Kihagytátok azokat a vigyorgós egyetemista qrvákat, akik azt hiszik egy mosolyért a legvégsőkig kihasználhatják az embert... No részemről leginkább ezeket radiroznám egyetemi éveim emlékeiből...

Utánam a kondenzcsik!

(#17) Protezis


Protezis
őstag

Most jövök prog2 zh-ról.
Csütörtökön számítógépes grafika zh openglből, rögtön utána algoritmusok és adatsz. zh dinamikus programozásból, mohó alg-ból, fabejárások, hasonlók.
Ja, meg még itt van 2 kötprogi. pfff. Tököm kivan. :(

(#18) Agostino válasza Csepy (#10) üzenetére


Agostino
addikt

Azért egészen tűrhetően kapunk zsét szerintem, nekem ebben a félévben 10200 buznyákot utalgatnak havonta. Előző félév 6990hez képest ez egy vagyon. :D
Jó ez az egyetemista lét. Megtanított, hogy nem érdemes senkiért, de főleg nem lányért törnöm magamat. :)

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19) Csepy válasza Agostino (#18) üzenetére


Csepy
senior tag

Na jó, de nem az egy Angol szakomra, annyi szent. :DDD

(pedig én pont egy lány miatt vagyok ott, ahol. Se előre, de hátra se!!! Csak lenne már az enyém :O )

Regards: Csepy
[kép]

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#20) Agostino válasza Csepy (#19) üzenetére


Agostino
addikt

Persze mert ott fontban fizetnek aztan buktok az átváltáson. :DDD. Én mellesleg szociológusnak készülök.
Szerk : ha ez vigasztal én is valami hasonló cipőben járok. :)

[Szerkesztve]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#21) Csepy válasza Agostino (#20) üzenetére


Csepy
senior tag

Fontban pont jó lenne a havi 4k :DDD

(már álltam kinnt a 10-en, de nem akartam haveromék erkélyéről kiugrani. Majd bérelek egy saját lakást és annak az erkélyéről...)

Regards: Csepy
[kép]

[Szerkesztve]

Regards: Csepy

(#22) Drizzt válasza Coyot (#9) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Igen, de nem bsc. :D 2. év.

I am having fun staying poor.

(#23) Coyot válasza Drizzt (#22) üzenetére


Coyot
őstag

Szintén,de bsc:(

Má' nem

(#24) lorcsi


lorcsi
veterán

Igen elkeseredett nem is kicsit :((
rohadt épszerk tanár ma írta ki h holnap Zh...:((
én meg este 7-re jöttem & hulla fáradtan..:(

(#25) joergie


joergie
őstag

Én passzív féléven vagyok, de így is van elég bajom(BMF-KVK) :))
Nem tudjátok, ilyenkor ugye nem jár diákigazolvány?Mert az nekem még nincs, és persze mostantól midnent elöntenek az ellenőrök. :Y

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#26) Drizzt válasza Coyot (#23) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Van valaki, akiről ma meséltek, hogy tavaly 2 kreditje lett, de felvették, s kezdi újra. Én nem bírnám. Legalábbis ide nem jönnék vissza, az száz.

I am having fun staying poor.

(#27) VargaI


VargaI
senior tag

ezt a pesszimista hangulatot :Y , az életet élvezni kell emeberek, bár az egyetem nem áll semmi másból csak f@szkodásból szerintem is(BME 3. félév, eddig nem csúsztam semmit :D, még) tanítani aztán nem tudnak meg nem is akarnak :(, de nehogy már emiatt meg egy nő miatt így le legyetek törve :P , amúgy amit írtatok 10k szvsz nagyon kevés, Győrben haver 3,4-re 32e-t :Y kap havonta a Széchenyi-n, én meg a kb a harmadát még jobb átlagra itt a BME-n :( na erről ennyit ,
buli az élet vagy nem? :P

[Szerkesztve]

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#28) Solad válasza kgb87 (#5) üzenetére


Solad
őstag

azt megkapot majd ugy november vege fele.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#29) joergie válasza VargaI (#27) üzenetére


joergie
őstag

ÉN 2,33-ra kaptam havi 14,5k-t havonta :DDD BMF rulez És még a tanárok is jók....SZERINTEM

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#30) tildy válasza joergie (#29) üzenetére


tildy
nagyúr

Én anno 2.9re ugyanott kaptam 3 kemény ezrest.. a koli 3.5 volt:(
ja nem jar biza... HM, nem tudsz nekem adni egy villanytankonyvet?epp csinaloma villmernokit ugyanott.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#31) VargaI válasza tildy (#30) üzenetére


VargaI
senior tag

hát ja minden hülyeségre van pénz az egyetemeken, csak normális oktatásra,(értelmes hasznos dolgokra) a tanulóknak(ösztöndíj),meg pályázatokra arra bezzeg nincsen :(

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#32) nemtommi


nemtommi
senior tag

Én meg azért rajzoltam meg n+1 rajzot anno szakközépben (Magasépítési Technikusi) + tanultam meg ArchiCAD-et, AutoCAD-et, hogy most megint elkezdjem elölről. Ész nélkül másoljak le pár szarul megrajzolt épületet, csak hogy szokjam a rajztáblát!!! (Persze nemcsak ennél az egy tárgynál nem használhatjuk a CAD-eket) És mindehhez egy olyan előadó, aki totál el van szállva magától (Régi tanáraimnak közelébe se ér).
Technikum végén én hülye, meg már azt hittem, hogy végre nem kell többet a tustollal szenvednem. Még az a szerencse, hogy nem építészre mentem, ők 4 évig szopnak még ezzel, én, ha minden jól megy letudom ezt a tárgyat egy fél év alatt.

(#33) VargaI válasza nemtommi (#32) üzenetére


VargaI
senior tag

ja ezt én is hallottam, hogy megint visszatértek kézi rajzolsára :Y , a hülyeség ugyebár határtalan :(

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#34) Muton válasza VargaI (#33) üzenetére


Muton
addikt

nem hülyeség! áramszünet esetén nyomtató helyett csőtoll :D a munka nem állhat le

de az építészek 4 éves kézi rajzoltatását (itt a szerkeszéseket értem) én is túlzásnak tarom.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#35) VargaI válasza Muton (#34) üzenetére


VargaI
senior tag

UPS :P

Az idő pénz, az egyetem idő, hülyeségekre meg nem költöm a pénzem. - - - - - - - - ''The answer for the ultimate question is: 42.''

(#36) Solad válasza VargaI (#33) üzenetére


Solad
őstag

Volt mar errol jopar vita itt a ph-n is, hogy kezzel vagy geppel... Szvsz szert nem kell olyan hulyesegnek titulalni a kezzel rajzolast.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#37) Muton válasza Solad (#36) üzenetére


Muton
addikt

egyetértek. minden műszaki embernek, mérnöknek el kell sajátítani valamilyen grafikai képességet. viszont ha túlerőltetik a dolgot,k az sem a legoptimálisabb.

más: van olyan rendelet/törvény h egy héten max 3 zh-t lehet iratni, egy napon meg legfeljebb 2-t?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#38) Protezis


Protezis
őstag

Fél pohár híjján túl vagyok 1 üveg boron.
Holnap kb 10 oldalnyi forráskód vár rám. Pontosabban ma. Alig várom :O

(#39) kraftxld válasza Protezis (#38) üzenetére


kraftxld
nagyúr

3 üveg sör után még mindig próbálkozom a referátumom írásával. Meg gondolkozok azon, hogy miért is kell nekünk MAGYAR leíró nyelvtan könyvet vinni ANGOL beszédgyakorlat órára, valamint, hogy miért kell egy olyan tanárnak aki általános iskolásokat fog tanítani okádásig programozást, analízist és algoritmusokat tanulni... estébé, estébé...

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#40) Coyot válasza Drizzt (#26) üzenetére


Coyot
őstag

2 kredit, nem rossz:Y, nálunk nincs is 2 kredites tárgy min. 4. Azért meg felesleges visszameni ''tanulni'',hogy csináljon valamit,én inkább melóznék.

Má' nem

(#41) szijartg


szijartg
senior tag

van valaki győrben mérnök infón?

(#42) Coyot válasza szijartg (#41) üzenetére


Coyot
őstag

van:)

Má' nem

(#43) szijartg válasza Coyot (#42) üzenetére


szijartg
senior tag

nappali v levelezői?

(#44) Bubee82


Bubee82
őstag

Sokatok sír az ösztöndíjak miatt vazz... ÉN sírhatnék h ezen a szaros egyetemen nem tudják kifizetni az embereket. 4,13-as átlagra kapok szaros 6k-t. :((( Szal senki ne sírjon ám nekem itten ezek után. :D

Ja, és ez az egyetem nem más mint a NYME-MÉK. No comment... Jó korán kezdődik a parasztok lehúzása :D

(#45) Goose-T válasza ferenc999 (#13) üzenetére


Goose-T
veterán

Még jó, hogy már rég lediplomáztam. :D Győr, mérnök-infón végeztem én is.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46) ipgirl válasza Bubee82 (#44) üzenetére


ipgirl
tag

igaz én nem egyetemista vagyok, hanem főiskolás, de az ösztöndíjjal nálunk is problémák vannak. 4,8-as átlagomra kapok 6ezer Ftot.
Októberben gyakorlaton volt a mi szakunk, ezért nem jártunk be a suliba. A csoportvezetőnket senki nem értesítette a HÖK gyűlésről, ahol meghúzták a határokat /mint utóbb kiderült szabályellenesen/. A mi évfolyamunk és szakunk ugyanis csak 4,2-től kap ösztöndíjat és tizedenként 300!!!! Ft-tal emelkedik...minket már nem ösztönöz az ösztöndíj.....pláne így, hogy az alattunk lévő évfolyam, ugyanilyen átlagra tízezren fölül kap. Hol van itt az igazság? :F

''Aki az embereknél eredményt akar elérni, kell hogy szeresse őket.''

(#47) Bubee82 válasza ipgirl (#46) üzenetére


Bubee82
őstag

Ha az elég gáz... De egy ilyen egyetemen azért kérem szépen...

Az első oldalt olvasva majdnem sírtam egyet amikor megláttam h 3 egész minttomén hány tizedre 32k!!! Meg 2,xx-re 14,5k!!!! Hahhhhhh... Ez már több mint ösztönzés lenne számomra. Nálunk itt a megadható legmagasabb összeg 25k. És tavalyról csak CSÖKKENT!

Rohadt gáz ez az egyetem. A kolesz díjakati is emelni akarják, holott a szint sohasem emelkedik és a közeljövőben sem fog... Inkább csökken :(

[Szerkesztve]

(#48) concret_hp


concret_hp
addikt

Miért nem akarnak a lányok mérnökök lenni? :O

vagy fullba vagy sehogy :D

(#49) bobace válasza concret_hp (#48) üzenetére


bobace
őstag

hogyne akarnának itt a világ legszarabb fősuliján itt info szakon is van vagy 4 lány, ezek közül talán egy még el is megy.
csak a DE-MFK: akkora a fejetlenség h öröm nézni

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#50) concret_hp válasza bobace (#49) üzenetére


concret_hp
addikt

az úgy akkor kb a populáció 2-3%a mondjuk? :U fantasztikus :O

vagy fullba vagy sehogy :D

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Elkeseredett egyetemisták
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.