Hirdetés

2024. szeptember 9., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Akkor leszek kíváncsi a számokra, amikor az Apple is belép majd erre a piacra.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) worxland válasza tibaimp (#1) üzenetére


worxland
addikt

Az alma még most pihenni ki a megrázkódtatást, hogy USB-C-re kellett cserélni a villámot. Majd talán '26-ban.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#3) tibaimp válasza worxland (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én úgy olvastam, ha jól gondolom itt a lapcsaládnál, hogy belsős tesztjeik alapján, a kijelző + zsanér technológia még nem megfelelőek az ők igen magas elvárásainak.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) pusszycat


pusszycat
nagyúr

Én nem vagyok oda ezekért, talán mert tudat alatt tudom, h sérülékenyebbek mint a normál telefon. :)

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/108kg.]

(#5) Zsolt,72 válasza worxland (#2) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Most 2027-re tippelik az Apple iFoldot

Én érdeklődve várom, mert tetszik ez a forma, s akkor váltok majd rá, ha lesz rajta iOS. :)

(#6) Plug Life


Plug Life
senior tag

Majd szóljanak, ha nem lesz gyűrődés a képernyőn

(#7) Ricardo válasza tibaimp (#3) üzenetére


Ricardo
titán

Megvárják, míg a többiek kifejlesztik, és amikor úgy értékelik, hogy mmegfelelően megcsinálták, lefoglalják a gyártókapacitást, és az azt következő készülékbe beleteszik.
Majd hallgatjuk/olvassuk, hogy végre az "Apple megcsinálta rendesen" :)

[ Szerkesztve ]

(#8) judas13


judas13
addikt

Földbe állt a fold piac. Ja nem, éppen ellenkezőleg! :K

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#9) Predatorr


Predatorr
őstag

Ezek még mindig összecsukható (esetleg összehajtható, az angol kifehezésből) modellek, hajlítani bármelyiket lehet.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#10) sfefe válasza Ricardo (#7) üzenetére


sfefe
addikt

Így így!

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#11) tibaimp válasza Ricardo (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Benne van a pakliban.....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Régen is tetszettek az összecsukható mobilok (bár sohase volt olyanom), és most is vennék egy ilyen okostelefont. Egy gondom van csak velük: nem láttam olyat, amin van 3,5 jack kimenet. :((

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#13) worxland válasza Necroman_Mk2 (#12) üzenetére


worxland
addikt

Már nem is lesz, mert olyan vékonyak lettek, hogy konkrétan nem fér el a jack.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#14) doooo


doooo
veterán

Kíváncsi lennék egy ugyanilyen, Q1-es kimutatásra is.
Á, meg is van: [link] .
Tehát IDC szerint 2024Q1-ben a Huawei a kínai foldable piac 44,1%-át birtokolta, az is kiderül, hogy Kínában összesen 1,85 millió foldablet adtak el abban a negyedévben. Tehát ez kb. 820 ezer Huaweit jelent.
Globálisan mégis a piac 35%-a volt az övéké ugyanabban a negyedévben, úgy, hogy Kínán kívül gyakorlatilag nem léteznek, pláne nem ezekkel a hajlíthatókkal. Mindezt a mostanában sokszor idézett kimutatás alapján, a Counterpoint-tól: [link]. Ami ugye eleve abszurdnak tűnt sok szempontból (és ez rajtam kívül másoknak is szemet szúrt, itt a fórumon is).
Na már most szintén a Counterpoint szerint a globális eladások 2024Q1-ben 3,1 milliót tettek ki a hajlíthatókból: [link].
Azaz a Huawei 820 ezer eladott mobilja Kínában, az egyetlen helyen, ahol mérhető eladásai vannak, kb. 26%-ot jelent a globális piacon. Nem pedig 35%-ot, ahogy a Counterpoint írta. Ehhez hozzá kell tenni, hogy a 3,1 millió is meglepően kevés, és a többi negyedévnek sokkal nagyobb eladásokat kell produkálnia.
És akkor nyilván a többi gyártó számait is ugyanígy le kellene ellenőrizni, és kiderülne, hogy amit eddig megbízhatónak lehetett gondolni, már nem az. Mert ekkora különbségek már szembetűnőek, és mindezért az a tény felelős, hogy a Huawei adatait nem képesek valósan közölni az illetékesek. Úgy en-bloc, az elmúlt 1 évben (amióta gyanúsan növekedésnek indult úgy, hogy amúgy elég alkatrészt sem képesek gyártani hozzájuk, mondjuk a "saját fejlesztésű", új Kirinekből).
A Motorola szintén abszurd növekedést mutat világszinten amellett, hogy Kínában konkrétan megszűnt a jelenléte, az Oppo ellenben abszurd csökkenést mutat, holott tavaly a Huawei-es hazugságáradat előtt (ami ősszel kezdődött) vezette az ottani piacot. Most a többiekről ne is beszéljünk.

A lényeg, a Huawei számaival valami nagyon nem stimmel. Ha csak nem ingyen vágják a kínai állampolgárok fejéhez őket, lehetetlen, hogy ilyen számokat produkáljanak. És az meg végképp az, hogy ennyire inkonzisztens eredményeket mutassanak ezek a Counterpointhoz hasonló cégek, mert a fentebb bemutatott számokra senki nem tudja azt mondani, hogy "hát ez teljesen stimmel". Márpedig korábban ilyesmire sem volt példa (és nagyon jó lenne, hogy a különböző médiumok szerkesztői észrevennék ezeket az ellentmondásokat és kicsit megválogatnák, hogy miket és hogyan osztanak meg az olvasókkal; és ezt most mindenkire értem az iparágban).

[ Szerkesztve ]

(#15) worxland válasza doooo (#14) üzenetére


worxland
addikt

"Kínán kívül gyakorlatilag nem léteznek, pláne nem ezekkel a hajlíthatókkal." - hasperkábé helyett valami konkrétum:
az EMEA-ban is jók az eladásaik
[link]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#16) doooo válasza worxland (#15) üzenetére


doooo
veterán

A Statista nem megbízható hely, max akkor, ha az adott diagrammoknak van megfelelő forrásuk; ez ritka (és ugye legtöbbször még csak nem is ellenőrizhető, ha valaki nem fizet elő).
Másrészt meg a Huawei nem csak mobilokat árul, és amit linkeltél, az mindennel együtt jelenti a bevételüket. A világ más részein mérhető bevételük csak a hálózati üzletágból van, ahol még nem tiltották be őket. Semmi köze a mobilokhoz. Pláne nem a hajlíthatókhoz, amik mind China-only státuszúak.

[ Szerkesztve ]

(#17) doooo válasza worxland (#15) üzenetére


doooo
veterán

Nem lehet belekötni a leírtakba, nem lehet megcáfolni, hisz mind lehivatkozott idézet valahonnan, és a lényeg az, hogy nem stimmel semmi sem.
A probléma pedig egy helyen van, és leírtam, hogy hol.
Kimagyarázni nem lehet, ezért probléma.

(#18) worxland válasza doooo (#16) üzenetére


worxland
addikt

"A Statista nem megbízható hely, max akkor, ha az adott diagrammoknak van megfelelő forrásuk; ez ritka " - további 2 perc guglizással megtaláltam a forrást, ami a Huawei éves beszámolója
[link] - 21. oldal
Egyébként igazad volt, abban tényleg benne van, hogy az EMEA-ban a hálózati üzletág a kiemelt bevételi forrás.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#19) hapakj válasza Ricardo (#7) üzenetére


hapakj
aktív tag

Mert így lesz :) Amúgy teljesen észrevehető, hogy bőven van hova fejlődni. Abszolút feleslegesnek tartom ezeket a telefonokat, de megtapogattam múltkor párat és pl a Motorola sokkal kellemesebb tapintású és a hajlítás sem érezhető annyira, mint pl egy Samsungon.

(#20) pusszycat


pusszycat
nagyúr

Meg tudom érteni, aki ragaszkodik a vezetékes füleshez, nekem van 7 bluetooth fülesem, azért ilyen sok mert kerestem az igazit, hát a legtöbbe kevés a basszus van olyan amelyik meg mélyen szól, ami jónak sőt kiválónak mondható az a huawei freelace pro/pro 2. A többi csak elmegy kategória.

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/108kg.]

(#21) haruspex válasza Ricardo (#7) üzenetére


haruspex
aktív tag

Nem az lesz, hogy megcsinálta rendesen, hanem feltalálta....mint az okostelefon, az érintőképernyőt, a copy-pastet, a tabletet, még sok dolgot ami nem jut eszembe, csak a megfelelő hívőt kell megkérdezni.

(#22) hapakj válasza haruspex (#21) üzenetére


hapakj
aktív tag

Komolyan. Linkeljen már be valaki valamit, amikor az Apple azt állította, hogy feltalált bármit is? :D

Elképesztő, hogy az embereket ennyire felbasz egy jól összerakott termékbemutató. Ez csak aláírja az Apple-t hogy mennyire jól csinálja, amit csinál :D

(#23) haruspex válasza hapakj (#22) üzenetére


haruspex
aktív tag

Mondtam, hívők. És elképesztő, hogy embereket mennyire meg lehet vezetni, hogy rohannak megvédeni egy techcéget, mert bántják imádatuk tárgyát.
Az megvan amikor beperelték a Samsungot a tabletek miatt? PL. Meg a telefonok miatt.... De nem csak őket

[ Szerkesztve ]

(#24) K0vasz válasza tibaimp (#3) üzenetére


K0vasz
aktív tag

én mindig kiröhögöm az Apple-t, amikor erre hivatkozva évekkel később hoznak csak be valami olyan dolgot, ami más gyártóknál már réges rég alapnak számít, de erre a hajtogathatós megoldásra én is azt mondom, hogy egy kalap kaki, és nincs még értelme (legalábbis 2 éve még az volt, amikor utoljára megnyomkodtam az akkori samsungokat)

(#25) hapakj válasza haruspex (#23) üzenetére


hapakj
aktív tag

Engem pont nem érdekel az apple. De tényleg jól csinálja, hogy ilyen hatása van a termékbemutatóinak. :D

Ezek a reklámok nekem extrakínosak pl.: [link] S az a röhej több iPhone-t meg Apple logót lát benne az ember, mint amit reklámoz :D abszolút facepalm :D

(#26) tibaimp válasza K0vasz (#24) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem még nem volt szerencsém nyomkodni ilyen telefont, úgyhogy nem is tudok véleményt alkotni róla! Bár, ahogy néztem teszteket, mindig látni, még a legújabbon is, azt a bizonyos "törést", ahol összecsukódik, de az kb. mindig is látszódni fog! Azt nem tudom eldönteni, hogy mennyire zavaró. Szerintem nem véletlen az, hogy kb. az összesen van kívül is egy nagy/megfelelő kijelző, hogy a használó ne nyitogassa ki mindig...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#27) worxland válasza tibaimp (#26) üzenetére


worxland
addikt

Talán nézz meg egyet élőben.
Végülis alig pár helyen találsz, csak az összes Samu boltban, a Mediamarktban, az összes Voda/Yettel/Telekom üzletben. Tudom, kihívás ilyen helyet találni...

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#28) tibaimp válasza worxland (#27) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem mindenki lakik nagyvárosban, létezik vidék is....
És én, mivel kisvárosban lakom, se MM, se semmi kb. A helyi szolgáltatók boltjainál sincs kint, de mindegy. Majd, ha járok nagyobb városban megnézem, tervben volt amúgy!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#29) xedamen válasza K0vasz (#24) üzenetére


xedamen
senior tag

Egyébként S24U userként annyiban megvédeném őket, hogy az Apple legalább nem használja a vásárlóit béta tesztelőknek.
Samsungnak pl megannyi parasztvakítós újdonsága volt, pl retina scanner (élt 1 évet), integetéssel való zeneváltás, hátlapi pulzusmérő, volt valami beam amikor össze kellett érinteni az NFC-ket, hogy aktiválódjon valami AirDrop felé megoldás...:DDD AOD évekig bugos volt droidon - ette az akksit, lehetne sorolni reggelig. Az Apple biztonsági játékos ezen a téren. Viszont innovációként eladni a szabad ikonrendezést, színezést meg az iPad számológép appot 2024-ben elég erősen szánalmas :U 6.9"-en is maradnak a 4 appos ikonsorok... :W

(#30) doooo válasza xedamen (#29) üzenetére


doooo
veterán

Semmi parasztvakítás nem volt az íriszleolvasóban. Nagyon jól működött, és kár, hogy a kávák megszűnésével az is megszűnt, de valahol logikus, hogy meg kellett történnie (amúgy 4 széria is megkapta). AoD-t konkrétan ők kezdték el Androidon, és utána mindenki lemásolta. Akksit meg most is ugyanúgy enné, ha nem fejlődött volna (ismét a Samsungnak hála) a kijelzőtechnológia oda, ahol épp tart. Szóval lehetne sorolni a dolgokat, valóban.
Amúgy meg az is normális, hogy nem mindenből lesz trend (néha jobb is). Mégsem lesznek attól feltétlenül parasztvakítások ezek a funkciók. Minden gyártónál vannak ilyenek. Néhol szembetűnő, néhol nem.

(#31) joey04 válasza hapakj (#19) üzenetére


joey04
titán

remélem így lesz, de akkor az nem 27-ben lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.