Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Egy lázadó topicja! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Grafman


Grafman
aktív tag

Nos, ott kezdeném, hogy jelenleg Nvidiám van már vagy 2éve, de a catalist driverek javulásával úgy érzem érdemesebb lenne áttérni az ATI-ra, főleg azok után, hogy a nemrégiben beujjított FX-em hatalmas csalódást okozott.
Tanácsra lenne szügségem hogy mely gyártó mely kártyáját válasszam. Főleg a minőségi gyártmányok (Saphire, Hercules, BBA) érdekelnének. Ugy Max 35000 van rá.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#2) dzsoni válasza Grafman (#1) üzenetére


dzsoni
senior tag

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=19145[/L]

(#3) venember83


venember83
nagyúr

Hi!

Sztem fontolj meg egy Club3D 9500ast, mar ha tenyleg ATI-t akarsz, bar jobb lenne egy abit ti 4200 128mb 33k-ert, de te tudod :t

(#4) tomcs válasza Grafman (#1) üzenetére


tomcs
őstag

ez most valami modern muveszet vagy csak a ''nos, ott kezdenem'' resznel elfelejtetted a topik cimet?

:DDD:DDD:DDD

(#5) CsendPenge


CsendPenge
őstag

OFF
Hmm...és a lázadás hol maradt? Vagy mitől lázad ez a topic?
ON

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#6) dzsoni válasza CsendPenge (#5) üzenetére


dzsoni
senior tag

Szvsz fellázadt az Nvidia ellen :)

(#7) dzsoni válasza Grafman (#1) üzenetére


dzsoni
senior tag

Most látom saját topikodba irányítottalak :DD

(#8) Grafman


Grafman
aktív tag

Jah, rebellius ATI hívő lettem, csak kényszerből viselem még el a Geforceom szadista presszióját! Ugyhogya Ti 4200 kizárva, a linket pedig köszi jó vicc vót!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#9) dzsoni válasza Grafman (#8) üzenetére


dzsoni
senior tag

Bocs, én általában nézek, de nem látok :)

(#10) boygo válasza Grafman (#8) üzenetére


boygo
aktív tag

Én javasolnám, hogy egy 9500pro -t próbálj beszerezni használtan.
Hátha valaki venni akar egy 9700-ast és megválna az előbb említett karitól.
Nehéz dolog de nem lehetetlen. :P
BBA-s ra koncetrálj, ha nem jó a PBA-s is.

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#11) Grafman


Grafman
aktív tag

PBA? A BBA toudom mi, de ez még újj. Published by ATI?

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#12) boygo válasza Grafman (#11) üzenetére


boygo
aktív tag

Tehát amikoraz ati maga csinálja a karit akkor bba.
Amikor pedig csak a chipet adja egy gyártónak és az csinálja a karit akkor pba /Powered By Ati/.

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#13) tibz03 válasza Grafman (#8) üzenetére


tibz03
őstag

Gratulálok! Üdvözöllek az ATi-hívők egyre bővülő táborában! Örülök, hogy még van, akit meg lehet téríteni! :DD :DD :DD

(#14) tibz03 válasza boygo (#12) üzenetére


tibz03
őstag

Gondol ezalatt pl. Club 3D, Sapphire, Hercules, Powercolor, stb... kártyákra, tehát amiknek külön márkájuk van.

(#15) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

És milyen FX-et újítottál be ami ekkora csalódást okozott? (5200? :DDD)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#16) Grafman


Grafman
aktív tag

Specifikációjuk szerint melyik a legjobb (húzhatóság/memória ns, képminőség), és mekkora az árkükönbsés pl. egy BBA 9500 és egy Powercolor között?
A Powercolor amúgy jó márka? /Stupid I know its Stupid/

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#17) Grafman


Grafman
aktív tag

Nehéz volt kitalálni mi? Főleg az FX képminőségében csalódtam!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#18) Grafman


Grafman
aktív tag

Még valami: úgy hallottam most már az ASUS is fog RADEONT gyártani! Jól hangzik mi? Állítólag a legutóbbi CEBIT-en nyilatkozták...

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#19) tibz03 válasza Grafman (#16) üzenetére


tibz03
őstag

Mindegyik jó, mondhatni. Egyik megbízhatóbb, másik tuningolhatóbb, harmadik átalakítható (pl. a Powercolor) negyedik halkabb, stb... én nem értek ezekhez a márkákhoz sajna... :(

(#20) Panther válasza Grafman (#17) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Hát az 5200-ra mindenki azt mondja hogy szar :) A feljebbvalóiról már vannak ellenvélemények is. Én saját tapasztalat híján nem kívánok állást foglalni, főleg mert még pártatlan sem tudnék lenni: utálom az nV-t a 3Dfx felvásárlása óta.

UI: Gondolom nekem volt válasz amit írtál. A jövőben ha a ''Válasz'' linket használod, egyértelműbb tudsz lenni.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#21) maniac válasza Grafman (#18) üzenetére


maniac
senior tag

Remélem hogy nem...
ASUS maradjon csak a jol bevalt NV-knel.
ATi rulz 4ever!
Erdekes hogy egyre tobben vesznek ati-t nem? Pedig mikor 3 eve elkezdtem hirdetni hogy az ati sokkal jobb lesz mint az nvidia hiszen mar a radeon 7200 is tudott vmit, mindenki lehurrogott...

(#22) tibz03 válasza maniac (#21) üzenetére


tibz03
őstag

Én azért megnéznék egy Asus Radeon-t! Szerintem nagyon is jó lenne! Egy remek chip kerülne egy remek kártyába! Szerintem az egyik legnagyobb VGA siker lenne (persze csak ha nem drága)!!!

(#23) tibz03 válasza maniac (#21) üzenetére


tibz03
őstag

Jah, és az NV-k mióta ''jól bevált''-ak?

(#24) maniac válasza tibz03 (#23) üzenetére


maniac
senior tag

Az ASUS szamara suger. Ugyanis az ASUS-t nem szeretem. Szemet piaci politikaja van.

(#25) maniac válasza tibz03 (#22) üzenetére


maniac
senior tag

Kiráz még a gondolattol is a hideg....

(#26) maniac válasza tibz03 (#23) üzenetére


maniac
senior tag

Ugy tudom hogy regen te is nagy NV fan voltal nem?

(#27) maniac válasza maniac (#26) üzenetére


maniac
senior tag

Én mondjuk mindig is utaltam.
In memorian 3Dfx... :O

(#28) Keitaro válasza maniac (#27) üzenetére


Keitaro
addikt

Együttérzek :(
Panther is nagyott nőtt a szememben a kijelentésével.
És nem tudom láttátok a V5 tv reklámokat. Ha nem egyszer mindenképp meg kell őket nézni, felrakom valahova ha azon múlik.
Jó kis cég volt az bárki bármit mond

(#29) tibz03 válasza maniac (#26) üzenetére


tibz03
őstag

Nem voltam NV fan, attól, hogy NV-m van! Egyiknek sem vagyok a rajongója, egyszerűen jobbnak vélem (nagy általánosságban, persze) az ATi kártyákat. Ennyi.

(#30) tibz03 válasza Keitaro (#28) üzenetére


tibz03
őstag

Jó, engem érdekel. De temessétek csak a 3DFX-et, itt van helyette másik 2 nagy gyártó!

(#31) Keitaro válasza tibz03 (#30) üzenetére


Keitaro
addikt

Az kevés sajnos. Én már szívesen nézegetném az S3 DeltaChromejait, a PowerVR új chipjeit, az új Xabre-ket, csakhogy a lényegesebbeket említsük.
Hangkártya fronton is lehetne pl egy új Crystal chip

(#32) Keitaro válasza tibz03 (#30) üzenetére


Keitaro
addikt

Ok, holnap délután felpakolom őket

(#33) tibz03 válasza Keitaro (#31) üzenetére


tibz03
őstag

Az még odébb van. Nem tudom, mit elégedetlenkedsz...

(#34) tibz03 válasza Keitaro (#32) üzenetére


tibz03
őstag

Küldj egy mailt, hogy hol lesznek, OK?

(#35) Keitaro válasza tibz03 (#34) üzenetére


Keitaro
addikt

Oké meglesz.

(#36) Grafman


Grafman
aktív tag

Panthernek lehet , hogy sok mindenben igaza lehet, de a 3DFX-ért égyáltalán nem kár! Az álltaluk teremtett ''minden negyedévben egy újj kártya'' politika hozta meg az igazán minőségre törekvő gyártók (Trident, Tseng stb..) hanyatlását, ráadásul a VOodoK nagy fos kártyák voltak, ratyi képminőséggel és színekkel... Ezt az utat később az Nvidia folytatta, ez igaz!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#37) Break válasza Grafman (#36) üzenetére


Break
aktív tag

De azt se felejtsd el : a 3dfx politákája az volt:
Egy videókártya először legyen gyors, utánna legyen csak szép(képminőség)

''Tedd, vagy ne tedd, de soha ne próbáld......'' by Yoda (Birodalom visszavág)

(#38) Keitaro válasza Grafman (#36) üzenetére


Keitaro
addikt

Hát az nVk se voltak szebbek. A negyed évente új kártyát meg nem tudom hol szülted... Átlag évente 1. Aki gyorsabb tempót akart diktálni az az nV volt.

(#39) Grafman


Grafman
aktív tag

Túloztam, na... De csak a lényeg kihangsúlyozása érdekében, ami így is ugyanaz marad...A változás oka az emberek eligénytelenedésében, és a 3Ds gyorsítást igénylő játékprogramok fertőzésében keresendő (Az addig soha fel nem merülő vágy, hogy Tomb Raider-ezhess...), amely részben igen is a 3DFX marketingjének köszönhető. Egy láncreakció amelyet annak idején ők indítottak el, és mely mind a mai napig tart! Ezért térek át ATI-ra, nem akarok többé egy ilyen undorító rendszer részese lenni!!

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#40) Keitaro válasza Grafman (#39) üzenetére


Keitaro
addikt

Bocs, de valahol el kellett kezdeni :)
Ha ők anno nem lépnek így az nem sarkalta volna a többieket is munkára. Egyébként Atival a kezdeti időszakban igencsak voltak problémák 3D-s minőség terén. (bugzott egy kicsit itt ott 16 biten, 32-n meg lassú volt)

(#41) Keitaro válasza Keitaro (#40) üzenetére


Keitaro
addikt

Atival helyett Atinak nah..

(#42) enzo_ferrari


enzo_ferrari
tag

ATI 9500 pro FOREVER!

---== Csajokat a paplan fölé, éljenek a kezek! ==---

(#43) TheVeryGuest válasza Keitaro (#31) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Hát, nem tudom mit vársz ezektől a cuccoktól. Szerintem csúcsteljesítményre még gondolni sem érdemes. Azok az idők már elmúltak, amikor valaki nagy csendben kifejlesztett valami újdonságot, ami tönkreverte az összes riválist. Itt már csak arról szól a mese ki hány milliót nyom be a fejlesztésbe, és mennyire tudja lefölözni a hasznot, amig a versenytárs ''még jobb, még gyorsabb'' cucca kijön. A value/integrált megoldásoknak sem jósolok nagy jövőt. Nem hozza be a fejlesztésbe ölt pénzt, csak ha nagyon nagy tömegben tudják elsütni. És az emberek akkor is ragaszkodnak az nVidia/ATi varázsszavakhoz.

Szvsz az ATi is az utolsó pillanatban rúgta magát az nVidia után. Hála a Magasságosnak.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#44) Atlantis válasza TheVeryGuest (#43) üzenetére


Atlantis
veterán

NVidia 4ever. Az Ati csak ''játékkártya''

Húúúú, mit kapok én etért!

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#45) tibz03 válasza Atlantis (#44) üzenetére


tibz03
őstag

Miért, az NV neked nem játékkártya???

Ez nagyon hülye kijelentés volt. Mind2 kártyát lehet használni játékra is meg általános felhasználásra is.

(#46) Keitaro válasza TheVeryGuest (#43) üzenetére


Keitaro
addikt

Azért a Kyro nekem nagyon szimpatikus volt. Izom helyett a , nah gondolkodjunk elvet követte, és a minősége is jó volt. Anno ha bugmentesítették volna a Savage2000 is nagyon jó lett volna a 2D-s minősége pedig nagyon nagyon jó volt. Úgyhogy hajrá :) Én nem ragaszkodok az nVidia/Ati varázsszavakhoz, de sajnos tudom, hogy nagyon sokan igen :(

(#47) Atlantis válasza tibz03 (#45) üzenetére


Atlantis
veterán

Az lehet, csak valahogy az ATI-t mégsem ajánlják másra, mint játékra.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#48) bdav válasza Grafman (#36) üzenetére


bdav
őstag

'' VOodoK nagy fos kártyák voltak'' na most ne már mai szemmel nézd őket. ennyi erővel az első vga karik is gagyik voltak, mert csak 16 szint tudtak megjeleniteni, etc... Különben voltak érdekes dolgok az első Vodooknál, ez igaz, pl. asszem az első változatokat másik vidikártya mellé kellett berakni, és csak minden 2. sort rajzoltak ki (2 kárty kellett hogy ''teljes kép'' legyen :P)

tényleg jöhetne már többféle cucc, pl. a már említett Kyro vagy S3 kártyák (Savage4 rulz cucc volt naon... de rég is volt már...)

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#49) Keitaro válasza Atlantis (#47) üzenetére


Keitaro
addikt

Ez szerintem nem igaz. Szerintem az nVt ajánlják erősen játékra, az Atit meg játékra IS és minden másra. A minősége miatt. Egy nV cuccról ezt nem szokták mondani. Persze ha csak munkára kell valami elő szoktak jönni a Matrox cuccok :)

(#50) bdav válasza Keitaro (#49) üzenetére


bdav
őstag

hát ha meg abszolut a 2d képminőség számít, akkor Matroxot ajánlgatnak. Csak azok 3d teljesítménye kevés (Parheliáé még épphogy elég). Ati az egy jó kompromisszum a képminőség és a teljesítmény (3d) közt.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Egy lázadó topicja! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.