Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egerek, optikai egerek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Reac^


Reac^
őstag

Hello, gondoltam nyitok 1 ilyene egeresdi témát mert érdekel az emberek (elsősorban a gémerek)véleménye az optikai egerekről, mert most akarok venni már ki is szemeltem az áldozatot kb ~3 honap keresgélés és cikk olvasgatás után ugy döntöttem hogy Microsoft Intellimouse Optical, Orszagos 1ső unreal-os jatekosanak is ilyene van és meggyőzött, de érdekel márok vélemény is nyugottan irjatok ide ezerrel föleg logictech optikai egerekről érdekelne a véleményetek... mert sztem csufosak :-)

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#2) james válasza Reac^ (#1) üzenetére


james
aktív tag

Szia!

Én, főleg Q3-ban használok optikai egeret. Nekem spec Genius van, de elötte dexxa-val nyomultam. Ahol játszani szoktam ott ketten is logitech-et használnak. Nem tudom milyen tipust de dupla érzékelőst. Az én véleményem az, hogy inkább a kézreállás a döntő mint a márka, persze a kettő gyakran összefügg. A mérete és a gombok érzékenysége egyéniség függő. Én pl. nem szeretem a lágyan nyomódó gombokat mert könnyen elsülhetnek.

Különben az optikai egér hatalmas fejlődés a sima egérhez képest, például nem érzékeny a koszokra és emiatt harc közben nem hagy ki. Emellett még elég pontos is. Viszont én nem éreztem jelentősebb különbséget a különböző típusok között.

Mindenki úgyis akkor szidja az egerét amikor kilövik... :)

(#3) emvy


emvy
nagyúr

Mindent hajlandó lennék lecserélni a gépről valami más dologra, de az optikai egeremet görgősre és az Eizo monitoromat másra nem!:)

while (!sleep) sheep++;

(#4) Vertic


Vertic
aktív tag

Én is már egy ideje gondolkodom, hogy vegyek egy optikait... De milyet? Mert mintha azt hallottam volna, hogy gyakorlatilag az összes gyártó ugyanazt a kis ''kamerát'' használja a látáshoz, szal gyakorlatilag mindegy, hogy melyiket veszem. Viszont most vannak ezek a kétszeműek, van valakinek tapasztalata, hogy mennyivel jobb (ha egyáltalán jobb)?

Meg az is érdekelne, hogy milyen felületeken megy, és milyeneken nem. Pl. kéne hozzá pad, ha tök fekete fa asztalom van?

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#5) emvy válasza Vertic (#4) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem kell a pad, nekem pl. csak tejeszacskón nem müxik, persze ez elég súlyos probléma...
A kétszeműek jobbak, szerintem attól függ, mennyi pénzed van. Nekem nem volt sok, a4tech wop35 tökéletes, főleg az 5 gomb. Ha sok van, hajrá Logitech, Dexxa Pro, Microsoft.

while (!sleep) sheep++;

(#6) james válasza Vertic (#4) üzenetére


james
aktív tag

Nekem egy érzékelős van (Genius). Minden felületen elmegy!!! Tök fekete egérpadon ugyanúgy mint a fehér fénymásoló papíron. Egyébként ez nem semmi. Egyetlen dologgal lehet megzavarni, az átlátszó műanyag bevonatú rücskös egérpadokkal. Ilyenkor a visszaverődő megtörő lézer instabillá teheti a mozgást. Különben abszolútt tökéletes a letapogatása, még kb 3mm-rel a pad fölött is működik!!

A dupla érzékelőnek talán csak akkor van értelme, amikor nagyon domború az egérpad. pl. van alatta egy ceruza... :)

Még egy dolog eszembe jutott, ha hirtelen nagyon gyorsan megrántod akkor olyan gyors az elmozgás a kamera alatt, hogy nem tudja feldolgozni az elektronika, ilyenkor nem indul el a kurzór. De ehez tényleg erőből kell megrántani. Egyébként ez még sohasem okozott gondot és nem hiszem, hogy a dupla érzékelő ezen segíthetne, inkább egy gyorsabb elektronika...

Egyébként én is kiváncsi lennék mitöl lehet jobb a dupla érzékelő.

(#7) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Logitech Dual Optical. Halálpontos. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#8) guest


guest
veterán

Csakis Logi dual Optical. Probaltunk tobbet is, csak ez nem teved gyors mozgasnal, mindig pontos marad. Az m$ eger teveszt, de rendesen. Barmilyen mas 1 optikas is.

Szal csakis, es kizarolag Logi dualos johet szoba. :)

prohardver vendég

(#9) guest


guest
veterán

Nekem pl. Samsung van, 3.5+fa volt, és nagyon finom kis játék. Ideális gombok és scrollgörgő, érzékeny. Világít mint az állat.

prohardver vendég

(#10) rog válasza Reac^ (#1) üzenetére


rog
addikt

hali
nekem egy 3 gombos geniusom van (soros)
700ft (kb) es nagyon kiraly :)

(#11) Senator


Senator
aktív tag

Nekem egy DTK Computer (OEM Logitech) van, 6k volt. Bar nemtudom, h dual optikas -e vagy sem, de eleg pontos, es az arat megerte :)

(#12) guest


guest
veterán

Nekem meg 2 golyós van....ja ez nem is az egér, bocsi :-)

prohardver vendég

(#13) Den


Den
veterán

A különbség a két és egy optikás között hogy az egy optikások 400 dpi-sek a kétoptikások 800 dpi-sek.
Nekem egyébként a legegyszerűbb logitech optikai van de nem bírom úgy megrángatni hogy a kurzor álva maradjon.

www.simson4t.hu

(#14) McJames válasza Den (#13) üzenetére


McJames
senior tag

Vagy a szemed felbontása kicsi vagy lassú/szelektív az ingervezetésed. Más oka nem lehet, hogy nem látod a különbséget... :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#15) launcser


launcser
senior tag

sztem legköltségkilélobb az eldzsi, 3 bruttoért már lehet kapni
540 dpi-t tud, annyit nyujt mint a dexxám(optikai ez is), csak kisporolták a kulso anyagot :)
sötétben rendesen világit
az olcso egereknél foleg ezen sporolnak, meg tré muanyagbol csinálják, de játszani simán lehet velük..

tütüü

(#16) guest


guest
veterán

Nekem Genius ...eye+ optikai egerem van. Mar az elso hasznalatkor eldontottem, hogy a gombok mikrokapcsoloit a gar lejarta utan egybol kicserelem puhabbakra, mert nekem valahogy nem jottek be. Az optikai reszevel viszont megvagyok elegedve. Igaz, ha ferden tartom az egerpadon akkor vibral az egerkurzor ill. igy mozgatva nem tokeletes a pozicionalas. Ez a hiba valszeg az egerpadom muve ugyanis textil padot hasznalok, melynek a felso reszen kozelrol megvizsgalva bizony teglalap alaku szovesmintat lehet felfedezni. Na ki is dobom a francba.

prohardver vendég

(#17) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Szerintetek melyik egér a pontosabb?
A Logitech Dual Optical, avagy a Microsoft IntellyExe 3.0? A Logitech 2x2000 képet csinál másodpercenként és 800cpi felbontású, a Microsoft viszont 6000-et, de 400cpi felbontású. Melyik érték ebből a fontosabb?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#18) 9CS válasza Vertic (#4) üzenetére


9CS
senior tag

Agyzuzo válasza is tükrözi, hogy biza nem ugyanazok az optikai érzékelők. Legalábbis az MS-é tuti más.
Ja, Én az MS rádiós egerét használom néhány hónapja teljes megelégedéssel. A tükröződős egérpadtól meghibbant.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#19) guest


guest
veterán

Agyzuzo: Dual Logitech. Hanyszor mondjam? :)

Den, telleg nem rantod rendesen. Mouseman Optical-om volt, 14e+sarc, de tevesztett rendesen. Egy optika... A dualos viszont hibatlan. :)

leslie

prohardver vendég

(#20) Den válasza guest (#19) üzenetére


Den
veterán

Na akkor gyúrok egy kicsit bicepszre :) .

www.simson4t.hu

(#21) McJames válasza Den (#20) üzenetére


McJames
senior tag

Már mindegy. A fizikai teljesítményt az erő, a gyorsaság, az állóképesség, valamint az ízületi mozgékonyság és a motoros ingervezetés biztosítja.
A gyorsaság elvileg 7-9 éves korig fejleszthető.
Sajnálom. :)

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#22) Den válasza McJames (#21) üzenetére


Den
veterán

nálam a motoros ingervezettéssel van a gond

www.simson4t.hu

(#23)



senior tag

A logitech dual optical tenyleg nagyon profi... haverom elvitte rajzolni, alig adta vissza.. ha van rá zsé, olyant ...

(#24) Lord Mixxx


Lord Mixxx
tag

Nekem van m$ optikai meg logitech optikai is. Az utobbit hasznalom. Mondjuk hozza tartozik, hogy radios es a bill is az.. sose akadok meg a drotokban. Nem tudtam meg gyorsabban mozgatni az egeret mint az a kurzort, a bill se tevesztett meg soha. 3 het es meglessz a nagy gep na akkor kicsit meg lesznek nyuzva (majd irok a tapasztalatokrol ha valakit erdekel).

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egerek, optikai egerek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.