Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér 10 méterre a sz.géptől (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Sziasztok!
Kérdésem, hogy lehetséges-e egeret működtetni 10 méterre a géptől, de nem rádiós v. infra kapcsolattal. USB nyilván nem OK, de mi a helyzet a soros és a PS/2 csatlakozásokkal? Azok elhordanak 10 méterre? Help egy szegény kislánynak!

(#2) #34929152 válasza dekoninck (#1) üzenetére


#34929152
törölt tag

A kérdésedre a válasz: lehetséges. Hosszabbító-, illetve összekötő kábelek segítségével.

Off
Kecskeszakállas kislány? :DDD Azoknak hajnalban nem kell már ágyban lenniük?
Te 10 méterről nézed a monitort? :D
On

(#3) beegee válasza dekoninck (#1) üzenetére


beegee
csendes tag

Nekem a teljese számítógépem kikerült a szobából:
ehhez PS/2-es hosszabító kábelek + monitor minőségi VGA hosszabbító kábel kellett.

Mindkettőt lehet kapni több méretben is, a PS/2-es kábel ára elhanyagolható, 800 Ft alatt volt 6m. A VGA kábel húzosabb, de nem vészes.
Viszont nem lehet mindenhol kapni, én nagykerben vettem.



beegee

(#4) khalox válasza dekoninck (#1) üzenetére


khalox
őstag

Lehetséges, de azért jobb azt látni, hogy mit művel a számítógép, amíg mellette ülsz... a 10 méter azért elég messze van.

(#5) bazs


bazs
aktív tag

Egy apróságra hívnám fel a figyelmet, mi van ha kivetítővel nyomja? :)) :))

Pont most fogyott el...

(#6) GeorgeTerror válasza bazs (#5) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

Irigyek vagyunk rá :))

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#7) guess.who válasza bazs (#5) üzenetére


guess.who
senior tag

Azért 10 méter már nem egy átlagos szoba mérete, inkább hangversenyterem, vagy hasonló... ;] (Meg olyan távolságból már nemigen látható, hogy mit is csinál a monitoron az egérrel...)

(#8) rog válasza guess.who (#7) üzenetére


rog
addikt

10 m (ha kabelezni akarsz) az egy 3x3-as cella :)

(#9) Witlok válasza dekoninck (#1) üzenetére


Witlok
tag

USB-t is tudsz hosszabbítani, de aktív USB hosszabbító kell hozzá. Ezek általában 5m-esek és max 5db 5m-est tusz összekötni (az 25m ha jól számolom). PS/2, AT, soros, párhuzamos, VGA hosszabítás 10-15m-ig megfelelő minőségű kábelekkel nem probléma (úgy emlékszem soros kábel max 15m lehet a szabvány szerint).

Tényleg, elárulnád, hogy miért kell ilyen nagy távolság?

(#10) guess.who válasza rog (#8) üzenetére


guess.who
senior tag

/OFF
Aha, persze. Beül a gép elé háttal, és a szobában körbevezeti a kábelt. :)
/ON

(#11) bazs


bazs
aktív tag

Amúgy nekem 5m kábelem van egérhez. A gép a bal oldalamon a földön van és csak hosszabítóval és el rendesen idáig.

Pont most fogyott el...

(#12) dekoninck


dekoninck
aktív tag

Nem, nem 10 méterről nézem a monitort, hanem 3 méterről nézem a TV-t, ami 10 méterre van a kompótertől, egy másik szobában. A terv tehát: kompóter > 10 méter soros kábel > soros/PS2 átalakító > rádiós v. infrás egér vevőegység > optikai rádiós/infrás egér az ölemben, még asztal se kell hozzá.
Mindez azért, hogy pl. a nagy tévémen nézhessem a digitális fényképeket, filmeket, stb, amik a szgépről mennek.
Jó, nem? :)

(#13) bazs válasza dekoninck (#12) üzenetére


bazs
aktív tag

A rádiós egérnek mennyi a hatósugata, nem megy hosszabító nélkül is??
Amúgy szerintem nagyon macerás..

Pont most fogyott el...

(#14) Den válasza dekoninck (#12) üzenetére


Den
veterán

De, jó ötlet, ráadásul pl filmet is tudsz így nézni kényelmesen. Én egy külön gépet csináltam erre, de a te megoldásod olcsóbb. :)

www.simson4t.hu

(#15) guess.who válasza dekoninck (#12) üzenetére


guess.who
senior tag

''A terv tehát: kompóter > 10 méter soros kábel > soros/PS2 átalakító > rádiós v. infrás egér vevőegység > optikai rádiós/infrás egér az ölemben''
Hát nem tudom... Szerintem elég zűrös és zajos lesz ez így, túl sok a csatlakozó, átalakító, kábel, miegymás...
Pl. kérdés, hogy a rádiós egér vevőjéhez szükséges feszültség mennyit esik a 10 méteres kábelen, s a maradék vajon elég-e a működéshez?!

Egyébként sok sikert hozzá, s ha összejött, majd számolj be pár szóban itt... :)

(#16) Den válasza guess.who (#15) üzenetére


Den
veterán

A zaj közbeszólhat én pl a mobil adatkábelét ha nem közvetlenül kötöm a géphez, hanem egy 6 méteres soros hosszabítóval, akkor folyton lefagy a kapcsolat

www.simson4t.hu

(#17) guess.who válasza Den (#16) üzenetére


guess.who
senior tag

Erre gondoltam...
Egy sima, 500 forintos hagyományos egérrel valószínűleg nem lenne gond, mert szerintem ezeket a hosszabbítókat ilyesmire méretezhetik -de a zajokra jóval érzékenyebb rádiós extramega cuccal már lehet. Pláne, hogy soros/PS2 átalakító, meg nem is tudom, még mi van a rendszerben...
A másik kérdés, hogy az alaplap vajon hogy fogja viselni mindezt?! Nem véletlenül 1.6-1.8 m az a kábel alapból...

(#18) Hory válasza guess.who (#17) üzenetére


Hory
aktív tag

Anno en egy soros kabellel 30m-re vittem el adatot, de ugy, hogy tobb helyen meg volt bontva, illetve 1 helyen csak ugy ossze voltak tekerve a csupasz vezetekvegek (nem volt kedvem forrasztani). Igy vitte a 115200bps-t, minden hiba nelkul.
Szerintem a PS2 port is tudhat hasonlot, hiszen joval kisebb a jelsebesseg, max a jel erejevel lehet gond. Kell ele egy erosito. :)

(#19) dekoninck válasza Hory (#18) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Ez jó hír, ha tényleg komolyan mondod :)
Erősítő meg nem probléma, ott fog figyelni a TV körül egy Sony hifi erősítő is. Megkeresem rajta a PS2 portot. :)
Beszámolok az ügyről ha kész leszek, ez kb egy hónap. Épp a lakást újítjuk fel, ahol ezek a high-tech kütyük lesznek. :)

(#20) dON't hAcK! válasza dekoninck (#12) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Azt ugye tudod, hogy a TV-ről (főleg 3 m-ről) nem tudod elolvasni a feliratokat (nem a filmek felirataira gondolok). :)

dON't hAcK élt, ...

(#21) dON't hAcK! válasza dekoninck (#19) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Azt hittem, hogy nem volt öttalálatos szelvény a héten. :)

dON't hAcK élt, ...

(#22) dekoninck válasza dON't hAcK! (#21) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Még tavaly volt egy hatosom :DDD
De mondom, nem ezen fogok netezni, arra ott a dolgozószoba és a monitor, hanem DivX-et nézni (ha lenne), fényképalbumokat (a digitális képek elég jól néznek ki nagyképernyős TV-n), esetleg ha buli van, és nem CD-t (cserélgetni kell :( vagy DVD-t hallgatunk, illetve nézünk, akkor kinyomom a nappaliban lévő hifire pl. az összes mp3-at. Ez megoldott, csak a távvezérlés a kérés, nem jó állandóan rohangálni a szobák között. Ezért kell ez az egér-megoldás.

(#23) dON't hAcK! válasza dekoninck (#22) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Pont ezért írtam, hogy nem látszanak a feliratok. Sajnos annyira nem, hogy alig látod az mp3 listában, hogy mit is akarsz választani.

dON't hAcK élt, ...

(#24) [amne] válasza dON't hAcK! (#23) üzenetére


[amne]
senior tag

Úgy tudom a WinAmp3-ba ezért építették bele a nagyítás funkciót. Meg lehet adni hogy mondjuk a playlist ablak x %-kal legyen nagyobb a normálnál. De ha nem ezért építették bele akkor is jó erre is.

(#25) LukE


LukE
veterán

Találkoztam már olyan rádiós bill+egérrel, ami több mint 10 méterre, falakon keresztül működött, raáadásul kb. noname, és ára sem volt sok. Még mindíg működik, csak vett mellé egy MS optikai rágcsálót, a rádiós meg a szobában van, a tv mellett.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#26) dekoninck válasza LukE (#25) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Ahh! És milyen fajta? Mondjuk azt nem szeretném, ha bezavarná a rakétavédelmi rendszerem lokátorát... valahogy az infra szimpatikusabb. :O

(#27) dekoninck válasza [amne] (#24) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Meg ott van a Win kisegítő lehetőségekben a bazi nagy betűtípus meg az MS Nagyító :) nem gondoltam volna, hogy nekem is szükségem lesz rá... :( remélem, komolyabb okból soha :O

(#28) dON't hAcK! válasza dekoninck (#27) üzenetére


dON't hAcK!
aktív tag

Pl. a winamp magasról lesajnálja a bazi nagy betűtípus-t (megkerüli a windows grafikai motorját). A nagyítót még nem próbáltam, az lehet, hogy segít valamit.

dON't hAcK élt, ...

(#29) LukE válasza dekoninck (#26) üzenetére


LukE
veterán

Típusát nem tudom, de küldhetek neki 1 mailt.
Infrával célozgatni kell, engem az tuti zavarna. Ja, meg optikai egeret ajánlok, ha nem az lenne, az jól működik párnán, pulóveren, sokfelé:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#30) dekoninck válasza LukE (#29) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Optikai, persze, egy dizájn Logitech veres fénnyel jól mutat a high-tech nappaliban :)
És köszi, ha megérdeklődöd a típust.

(#31) Den válasza dON't hAcK! (#28) üzenetére


Den
veterán

Próbáltad is ezt a tv-n netezni dolgot vagy csak elmélet? Mert én próbáltam, és lehet betüket olvasni 3 méterről csak nem 1024X768-as felbontást kell a tv-nek adni amit úgysem tud megjeleníteni, hanem 640x480-at ami divx-nek is elég és lazán olvasom a szöveget 3 méterről (tudod azon a vacak 72 centis szonin :P )

www.simson4t.hu

(#32) Edem válasza Den (#31) üzenetére


Edem
senior tag

Én pl. már 1(!) méterről sem láttam a windows-ban semmit, ami a Start feliratnál kisebb volt, pedig ATI-m van (ami ugye jóval tisztább képet ad, mint egyéb kártyák :) ) és teljesen jók a szemeim is.

Egyébként nem a sony a vacak, csak a kezelése. (Persze neked más távszabályzód van, mint nekem, így lehet, hogy nálad még azzal sincs baj)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#33) guess.who válasza Edem (#32) üzenetére


guess.who
senior tag

Nekem is Atim van, 1280*1024-en megy, és 1 m-ről simán el bírok mindent olvasni...

/OFF
Szia Főnix! :D
/ON

(#34) rog válasza guess.who (#33) üzenetére


rog
addikt

a tv-n? :)

(#35) rog válasza Edem (#32) üzenetére


rog
addikt

olvastad, hogy ne haragudj legyszi?
azer biztos ami biztos:
ne haragudj legyszi!

(#36) Edem válasza rog (#35) üzenetére


Edem
senior tag

Te ne haragudj! :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#37) Den válasza Edem (#32) üzenetére


Den
veterán

Nem az ati a lényeg hanem a felbontás. 800x600 ban én sem bírom olvasni mert sok a tv-nek ezért a vékony vonalak, így a betűk is vibrálnak, meg színjátszanak. prószáld ki a 640x480-at, egész más lesz a dolog.

Amúgy mi rák ez az új nick?

www.simson4t.hu

(#38) guess.who válasza rog (#34) üzenetére


guess.who
senior tag

Nem, a monitoron. :)


(Egyébként nem ismerek Rád, Rog... Nagyon szimpatikus, hogy bocsánatot kérsz -s valahogy megnyugtató, hogy eszerint normális emberkék vannak itt a PH!-n. :) De nem dícsérlek nagyon, hogy el ne bízd magad. :D Persze az is lehet, hogy eddig én forogtam rossz körben... :D)

(#39) guess.who válasza Den (#37) üzenetére


guess.who
senior tag

Ujjászületett, új életet kezdett, új ember lett...

(#40) Edem válasza Den (#37) üzenetére


Edem
senior tag

De Én nem tudom állítani a felbontást a TV-n, állandó 640x480-at ír. (De a vibrálás valóban létezik) :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#41) bz


bz
tag

vegyé prezentációs egeret, az a fain, tudod amin hanyattegér van

(#42) Den válasza Edem (#40) üzenetére


Den
veterán

És miért csinéltál újat a másikat már megszoktuk, meg azzal már tag voltál.

www.simson4t.hu

(#43) Den válasza bz (#41) üzenetére


Den
veterán

Nekem van olyan az sem visz tíz métert, ami igen a logitec cordless presenter az meg 60k+ forint ami kicsit húzós.

www.simson4t.hu

(#44) Edem válasza Den (#42) üzenetére


Edem
senior tag

Nov. 24-én azért választottam a dON't hAcK! nevet, mert előző nap törték fel a PH! szervert, és az akkori nick-emből hacked lett. De már nem tetszik a dON't hAcK név, és sajnos nem lehet megváltoztatni. Viszont az aláírásomban őrizni fogom az emlékét.

Már csak 6 hozzászólás kellett volna a senior tagsághoz!

(Egyébkként az igazi ok a q*rv* nagy feketepont volt, amit tegnap bevartál, de anyuéknak nem mertem megmutatni )

:)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#45) Den válasza Edem (#44) üzenetére


Den
veterán

jaj már nek kell azt túllihegni. :) használd szerintem a régit, bár te tudod...

www.simson4t.hu

(#46) Edem válasza Den (#45) üzenetére


Edem
senior tag

Inkább az Ádám, a donthekk-nek semmi értelme. (olyan mint a joBbRatArTs!, vagy az iGyÁlTeJEt! :) ) És ez a rizsparókás indián fej is nagyon megtetszett - szerintem csak nekem van ilyen.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#47) LukE válasza dekoninck (#30) üzenetére


LukE
veterán

A márkája Trust, ami a Genius külföldiül, márha jól tudja az illető, a pontos típus nem tudom.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#48) dekoninck válasza LukE (#47) üzenetére


dekoninck
aktív tag

Köszi, keresek egy ilyet.
Már csak egy TV-t kellene vennem, minden más megvan...

(#49) 9CS válasza dekoninck (#48) üzenetére


9CS
senior tag

Régi a téma, de: Microsoft Wireless Explorer esetleg nézz meg egy ilyet, ha nem találod meg az említett tipust (meg egyébként is :), persze működött, mert miért írtam volna ennyit, ha nem.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Egér 10 méterre a sz.géptől (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.