Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) yossarian


yossarian
aktív tag

Hello mindenkinek.
Nekem az említett alaplap van, és lenne egy olyan problémám hogy az ebben futo 1000-es duron 110 Mhz-es fsb mellett stabilan fut. De sajnos a biosban csak 112-t lehet beállítani, de itt már hibázik a proci.
Egy olyan bios kellene, ami ezt tudja, vagy egy olyan progi ami minden windows bootkor beállítja ezt a frekit. Hasonlóan a Speedfan nevű progihoz, csak azzal az a baj hogy magától nem tudja átállítani az fsb-t, mindig nekem kellene, ha akarnám.
Várom az ötleteket, köszi elöre is.

(#2) greg214 válasza yossarian (#1) üzenetére


greg214
tag

Egy progi, ami jó lehet neked:
[L]http://www.voodoofiles.com/2679[/L]
meg egy link BIOS-ra:
[L]http://www.ocworkbench.com/ecs[/L]
hajrá!;]

Greg O'Rich

(#3) sh4d0w válasza yossarian (#1) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hali,

Próbálkozz még meg a feszültség-emeléssel... persze nem sokkal, mert esetleg leégetheted a procit és akkor mákod van, ha csak az száll el... ebből következően egy picit izmosabb hűtő sem árthat... :))

https://www.coreinfinity.tech

(#4) Roly válasza yossarian (#1) üzenetére


Roly
csendes tag

Szerintem az ECS K7S5A alaplap semmilyen BIOS-szal nem fog 110MHz-et adni neked!

640K ought to be enough for anybody. (Bill Gates, 1981)

(#5) wassermann


wassermann
addikt

Ezt én nem mondanám! A megfelelő tuning BIOS-sal tutira húzható a K7S5A, íme néhány sor az egyik OCBIOS leírásából:

New list of available modes:
100/100 MHz
100/133 MHz
133/133 MHz
66/66 MHz
112/112 MHz
124/124 MHz
138/138 MHz
150/150 MHz
166/166 MHz
107/107 MHz
133/100 MHz
143/143 MHz
147/147 MHz
133/166 MHz
160/120 MHz
200/200 MHz

Itt találod a tuning biosokat:
ocworkbench.com > ECS > K7S5A

(#6) Roly válasza wassermann (#5) üzenetére


Roly
csendes tag

Amiben történetesen nincs feltüntetve a 110MHz! :)

640K ought to be enough for anybody. (Bill Gates, 1981)

(#7) emvy


emvy
nagyúr

K7S6A-hoz hol van meg a bios-frissítő progi??

while (!sleep) sheep++;

(#8) wassermann


wassermann
addikt

A fenti felsorolás a márciusi CHB0325-ös tuning BIOS leírásából volt. A későbbi tuning BIOS-ok már magasabb frekiket tesznek lehetővé, például eltűnik pár alacsonyabb érték és felbukkan a 110/110. Sajnos ezeknek a BIOS-oknak nem publikált az FSB táblázata. Egyébként a 110/110-et onnan tudom mert az otthoni K7S5A-s gépem pont 110/110-en fut, csak a BIOS verziót nem tudom fejből. Ha komolyan érdekel megnézhetem melyik BIOS fut rajta.

(#9) yossarian


yossarian
aktív tag

HEllo Wasserman!
az jo lenne, ha meg tudnád nézni, és esetleg egy cimet is irni, hogy honnan lehet letölteni.
Nekem is az a bizonyos 110 Mhz kellene, nem akarom a procit grafitozni.
Kösz.

(#10) wassermann


wassermann
addikt

YOSSARIAN:
Ha hazaértem megnézem és leírom. Szerintem 18.00 után less bele a Topicba.

Egyébként az én 1100-es DURCI-mnak is ez a 110/110 a határ, mert 112/112-n már fagyogat. Lehet hogy erősebb táppal és jobb hűtéssel menne feljebb, de várok a BARTON-ig, majd akkor lesz egy utolsó nagyobb beruházás=ráncfelvarrás!

(#11) wassermann


wassermann
addikt

Megnéztem, indításkor ezt a BIOS verziót írja ki: CHBIOS 073102, tehát júliusi
Az alábbi címen vannak a tuning BIOS-ok:
http://forum.ocworkbench.com/ocwbcgi/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=27&t=003724
Asszem alulról a második az enyém, de pontosan nem tudom azonosítani mert ez a CHIPOMAN nevű portugál fickó mindig változtat és van hogy szónélkül
átnevezi a BIOS-ait más dátumura.

Sok sikert kíváncsi vagyok mire mész vele!

(#12) vaki


vaki
aktív tag

Lenne egy kis problémám, letöltöttem a 0717-es biost az Oc oldaláról, flasheltem, ellenben a videókártyánál a Sandra továbbra is azt írja ki, hogy nincs se FastWrite, se a Sideband Addresing aktiválva. Lehet hogy ezt a Detonator, vagy a videokártya bios-a tiltja le? (valahol olvastam erről, hogy stabilitási gondokat okozhat és egyes gyártók letiltják; gyári driverrel van fent a kártya). Úgy mellékesen én az új biosban nem találtam semmi olyan opciót, ami ezeket aktiválná.

Egyébként az 1200es Duron (Morgan,tuningolhatóbb széria) viszi a 112/112-t is. Szerintem tovább is lehetne, de a köv pont a 124/124 már sok.

A felhasználóbarát felhasználó

(#13) wassermann


wassermann
addikt

Ha emlékeim nem csalnak, jó a sejtésed: a videokártyád lehet a bibis, az ő drájverét meg beállításait kell körbeszaglászni! Pont az OCWORKBENCH-en olvastam már valami ilyen esetet.

(#14) wassermann


wassermann
addikt

Csak egy kérdés még - Miért nem a legújabb fastwrite-os BIOS-t tetted rá?
(http://www.ocworkbench.com/bios/ecs/k7s5a/Chb0809f.zip)

(#15) frasz


frasz
tag

szevasztok mi a különbség a ECS K7S6A ECS K7S5A között?
mi az az ATA 100- 133?
f

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#16) wassermann


wassermann
addikt

Mindkét lap ECS gyártmány, a A K7S5A öregebb.

Az ATA elnevezések a merevlemez és a lap közötti adatáramlás sebességére utalnak. A nagyobb az újabb szabvány ez természetesen gyorsabb. Ahhoz, hogy ilyet használhass a vinyónak, a lapnak és az OS-nek (pl. Win98) is tudnia kell, egyébként lassúbb lesz.

(#17) soctavia válasza frasz (#15) üzenetére


soctavia
tag

A lényeges különbség az, hogy a 6A-n már nincs sd sdram foglalat, és ddr-ből pedig már támogatja a 333-ast is. a chipset sis735(k7s5a) és sis745(k7s6a)

(#18) soctavia


soctavia
tag

Egy egyszerű kérdés(gondolom nektek az): mi az a fastwrite, és miért jó?

(#19) wassermann


wassermann
addikt

A FASTWRITE röviden:
a videokártya számára optimalizálja a dolgokat. Ha sokat játszol lövöldözőset szükséged lehet rá, egyébként felejtsd el mert instabilitást okozhat

(#20) vaki válasza wassermann (#14) üzenetére


vaki
aktív tag

Most próbáltam azt is - eredmény ugyanaz.
A Sandra rendszerinformációs részében az Alaplapnál írja ki, hogy FW,SB supported, but disabled. Szóval marad az előbbi kérdés, az Oc biossal van a gond, vagy a videokártyával.

A felhasználóbarát felhasználó

(#21) rog válasza vaki (#20) üzenetére


rog
addikt

vagy a sandraval.
ami igen gyakori..

(#22) vaki


vaki
aktív tag

Na, szereztem egy frankó kis progit, ami a videokártya BIOS beállításait jeleníti meg és tudja változtatni (már ha utána flasheled a Biost)
Ebből kiderült hogy mégiscsak a kártya a ludas az ügyben, na mindegy jövőre úgyis újítok...
Radeon 9500 rulez!!!

A felhasználóbarát felhasználó

(#23) wassermann


wassermann
addikt

Hát a kártya a ludas, látod ez az amit olvastam már valahol. Bár lassan eljár az idő felette, a jó öreg K7S5A még egy darabig kitart - az utolsó 133-as XP-ig mindenképp (AMD XP 2400, 2600?)

(#24) hungeek


hungeek
senior tag

2600+ ig bírja.... csak biost kell frissíteni... király ez a lap, nekem is ez van
mivel nem játszok (utálok játszani) 1,2-es duronnal és 192 sd-vel vígan szaladgál a win2k és a suse 7.3.......
olyan jó érzés volt az 566-os cerkám után hogy a photoshop és a dreamweaver mellett még mp3-at is hallgathatok akadás nélkül
:))

(#25) wassermann


wassermann
addikt

Én is jól megvagyok az ECS K7S5A-val. Tavaly azért ezt vettem mert sovány volt a pénztárcám. Akkor egy 700-as Duront hajtottam 868-on.
Nemrég beletettem egy 1100-es Durcit, ezzel 1210-on teker, mert a szánalmas kis 250W-os noname tápom nem birja feljebb.
A beépitet hangot is használom és elvagyok mint a befőtt, mert a következő két lépcső még hátra van: XP1900, majd XP2600. Igy még boldogan kihúzom legalább két évig, max a tápot kell nagyobbra cserélnem.

(#26) MM válasza yossarian (#1) üzenetére


MM
őstag

Szia!

Az ocworkbench-com-on vannak tuning BIOS-ok, ebből érdemes a legújabbat feltenni, de a 110Mhz sztem nem játszik, csak 107 és 112 azokban is. Már nemtom pontosan, mert csak volt K7S5a-m.
Viszont a Morgan duron simán grafitozható, mert a tokozása olyan, mint a régi duronoknak. Szal 1 lábat kell csak összekötnöd, hogy 1,85V-ot kapjál, és ha 110-en stabil volt, akkor 112-n tuti az lesz 1,85Val szvesz. (középső L7 láb asszem, de itt találsz pontos infót: www.tuningnet.hu)

(#27) hungeek


hungeek
senior tag

wasserman:
mondjuk én nem tunningolom a 1,2-est de az 1,6-os p4-et így is elkalapálja jópár tesztben....... ültem már 2 ghz-s athlon előtt.... majdnem kirepült az ablakon a gép :)))))

azt viszont furcsállom hogy a 250-es tápod nem bírja....
nekem 300W-s van és van a gépemben:
2 HDD, 1 CD-ROM, 1 CD-RW, K7s5a, Duron 1,2 , Gf2mx, Globalwin hűtő, és az usb ezsközök is álltalában rá vannak kötve (digitális fényképező, nyomtató) és azok is erről kapják ugye az áramot....
és simán megy minden..... (lehet hogy azért mert Codegen :)) )

(#28) wassermann


wassermann
addikt

Persze semmi sem biztos: lehet még melegedés is, mert teljes terhelésnél felmegy 58C-ra is a CPU, de ventit majd a következő proci váltásnál cserélek.
Addig jó nekem ez így: D1100@1210.
A memóriám egyébként bírja mert kipróbáltam 100/133-on aszinkronban és simán ketyegett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.