Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) span


span
csendes tag

Sziasztok!

Mobilinternet fórumban írtam az alábbi hozzászólást, de valószínűbbnek tartom, hogy itt kapok választ az antennára vonatkozó kérdéseimre, ezért nyitottam rá külön témát.

Iqpro-s telenor korlátlan flottában vagyok, a sim kártyát egy DWR-921-es routerben használom, ami utp-n van összekötve a gépemmel. Sebesség terén átlagban 30-40 mbit letöltést, és hasonló feltöltést mérek, amivel megmondom őszinten nem teljesen vagyok kiegyezve, kb. a duplája lenne az az érték amivel elégedett lennék. Ezen kívül maga a net se tökéletes, ha több oldalt nyitok meg egyszerre akkor olyan mintha dugó alakulna ki, áll 20-30 mp-et, aztán kezdi el tölteni. Ha online játék közben nyitok meg weboldalt, akkor a játék vagy lagolni kezd, vagy rosszabb esetben disconnectel.

Korábban segítőkész Kolléga jelezte, hogy ez a router nem nagyon tud többet 50-60 mbit-nél, de ilyen értékeket is ritkán mérek. Úgyhogy arra gondoltam, mi lenne, ha vennék egy külső antennát, hátha azzal tudnám boostolni a sebességet, netán a stabilitást is. Hozzáteszem, hogy maga a router jelerőssége 96-100%-on van folyamatosan a saját antennáival, de elhangzott a fórumban, hogy maga ez a tény még nem jelent semmit.

Ilyen antennát vettem:

http://www.ostelsat.hu/atk-log_alp_lte_mimo_2x2_antenna_800-3000mhz_10m_kabel_sma_dugasz__A7054_10.htm

Az erkélyre vettem egy antennatartót is hozzá:

http://www.ostelsat.hu/parabolatarto_blh-200_horizontalis_balkon_korlat_galvanizalt_E8860.htm

Így néz ki összeszerelve:

Szóval felraktam az erkélyre, úgy hogy a torony felé nézzen. Elsőn lakok, a torony kb. 300 méterre van, velem szemben, egy 3 emeletes iskola mögött. Amit tapasztaltam az új antenna rendszerrel, hogy a sebesség semmit sem változott (ami eléggé elszomorított), de mintha stabilabb lenne egy picivel a net, nyitogattam a weboldalakat játék közben, és nem dc-zett.

A kérdésem az lenne, hogy valakinek van-e tapasztalata az ilyen vagy hasonló típusú MIMO-s antennákkal? Gyakorlatilag semmilyen leírást nem mellékeltek hozzá, így például azt sem tudom hogy jól szereltem-e fel őket, Azt sem tudom, honnan tudom kideríteni, hogy műkődik-e a MIMO egyáltalán?. Nagyjából úgy próbáltam beállítani, ahogy a termék leírásában látható. De valahol olyat is olvastam, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy milyen távolságra vannak egymástól, ami attól is függ hogy 800/1800/2400 frekvencián veszi a jeleket. Szóval most az az elgondolásom, hogy meg kéne valahogy magasítani a függőleges részt, hogy nagyobb távolság legyen a két antenna között, hátha így történne valami elmozdulás pozitív irányban.

Hálás lennék mindenfajta segítségért, mert jelenleg úgy érzem, mintha ablakon kidobott pénz lenne, de van egy olyan érzésem, hogy többet is ki lehetne hozni belőle.

Üdv. myspan

(#2) kabelmania27 válasza span (#1) üzenetére


kabelmania27
félisten

Üdv!
Nagyobb eséllyel kapsz választ már meglévő témában mint újban.
Ha jól látom egy választ már kaptál a topikban.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.