Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd mcc, lassúlás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) smisa


smisa
őstag

Sziasztok!

25 perc a fenti Pioneer dvd iróval dvd image-t késziteni és ugyan enyi kiírni is, szóval 1 dvd átmásolás 50perc. MIÉRT?

Aki tud segítsen :(

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2) PPeter válasza smisa (#1) üzenetére


PPeter
addikt

1. Az hogy ''DVD mcc'' önmagában nem elég információ.
2. A ''Pioneer dvd író'' dettó.
3. Van egy rakás topik, ahová ez a kérdés szerintem illeszkedett volna.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) smisa válasza PPeter (#2) üzenetére


smisa
őstag

DVD MCC Ezt írja ki a bios (gondoltam ez segít) de a Pio oldalán is így van feltüntetve. De azért köszi. Várom az ötleteket.

(#4) PPeter válasza smisa (#3) üzenetére


PPeter
addikt

Alakulunk. Milyen lemezre próbálkozol? Milyen programmal?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5) smisa válasza PPeter (#4) üzenetére


smisa
őstag

mindig is nero-val de kb 10 napja szívat.A Lemezek Traxdata + és TDK -

(#6) smisa


smisa
őstag

A beolvasási sebbeség csak 3200KB/sec és ugyan enyi az írásnál is

(#7) PPeter válasza smisa (#6) üzenetére


PPeter
addikt

Minden bizonnyal PIO módban megy DMA helyett. Azt az IDE/ATA csatornát, amin az író lóg, távolítsd el az Eszközkezelőben, újraindítá után felismeri újra a meghajtót és újra DMA átvitel lesz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#8) smisa válasza PPeter (#7) üzenetére


smisa
őstag

ezt megtettem de nem változott semmi hol lehet megnézni milyen módban van?

(#9) Zomb€€ válasza smisa (#8) üzenetére


Zomb€€
őstag

Eszközkezelő -> IDE ATA/ATAPI vezérlők -> itt meg kiválasztod az író helyét és megnézed.

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#10) smisa válasza Zomb€€ (#9) üzenetére


smisa
őstag

Hi!

Megtetem és ezt találtam:

Nvidia Nforce2 ATA Controller->Secondary channel->Slave drive->ULtra DMA2 Ultra 33 -> és kivan pipálva a Let bios select transfer mode

Szóval DMA módban van.

(#11) PPeter válasza smisa (#10) üzenetére


PPeter
addikt

- Ha 80 eres kábelen van az íród, akkor próbáld ki lehetőleg új, nem használt, 40 eres, nem hengerelt szalagkábel végén, masterként. Semmiképp ne legyen fiókos merevlemez mellett, a tesztelés idejére mindenképp legyen egyedül egy csatornán. Biztosan hibátlan kábelt használj, a jumperelés legyen direkt, tehát ne Cable Select állásban, hanem Masterként.
- Ha Nforce-os alaplapod van, akkor az esetleg utólag telepített alaplapi és/vagy IDE/ATA drivert szedd le (uninstall), menjen azzal, amit az XP magától tenne fel.
- Legújab XP (SP2) nagyon ajánlott.
- Ha véletlenül nem a normál IDE/ATA vezérlőn lenne, hanem valami RAID-es csatornán, akkor tedd a normálra.
- Mindenféle emulátor, CD/DVD-író, másoló, klónozó program, különös tekintettel a BlindWrite, Alcohol, CloneCD/DVD és hasonló programokra, uninstall, csak a Decrypter, ImgBurn, legújabb 6.6.1.4-es vagy 7.0.1.4b Nero legyen fent, Daemon Tools is maradhat, de kikapcsolt védelmi emulációkkal (ha piros a tálcán az ikonja, az a jó, 4.0 változat javasolt).
- InCD, DirectCD és hasonló UDF/packet módban működő programok uninstall.
- XP saját CD-író szolgáltatását kapcsold ki, a szolgáltatások (services) alatt találod a computer management alatt ''IMAPI CD burning... blabla'' névvel. Mehet Disabled-re nyugodtan.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#12) smisa válasza PPeter (#11) üzenetére


smisa
őstag

OKÉ,OKÉ

de az érdekelne mi miatt változik meg egyik napról a másikra amikor nem tettem fel másik szoftvert. Az utolsó pont hol is található?

(#13) Zomb€€


Zomb€€
őstag

Ez most kicsit off lesz ,de mivel itt látlak PPeter,megkérdezem.Az mitől lehet hogy teljesen függetlenül a lemeztől (gyári vagy írt) valamikor nemlátja a sajátgép,és a Total Comander,csak a Nero,vagy Decrypter.Viszont ha kikapcsoláskor az olvasoba hagyok egy lemezt akkor nincs ilyen gond,csak ha üresen indul :F DMA2 ben van ATA33 Secondary Masteren,mellette egy vincsi van slaven,de mielött bekötöttem,akkor is csinált ilyet.
Ja az író meg Pio109BK @ 1.58

[Szerkesztve]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#14) PPeter válasza Zomb€€ (#13) üzenetére


PPeter
addikt

Hagyj egy picivel több időt az IDE eszközök felismeréséhez a BIOS-ban és próbálj ki egy másik kábelt is.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) Zomb€€ válasza PPeter (#14) üzenetére


Zomb€€
őstag

Rendben,megnézem,köszönöm szépen.

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#16) smisa


smisa
őstag

Hi!

Szóval valamiért úgy gondoltam frissitem a bios-t, meg is tettem.

És ha hiszitek ha nem a próbléma is megszünt szóval köszi mindenkinek.

Köszi :C

(#17) parandroid válasza smisa (#16) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Örülünk neki. Legközelebb hasonló problémával ebben a topikban kérdezz, légy szíves: [link]. nem jó, ha azonos témakörnek sok apró topikja van. Ezt zártam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd mcc, lassúlás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.