Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Dual channel ddr (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kozslazs


kozslazs
csendes tag

Hali!

Mivel tudom megnézni, hogy megy-e a memcsi dualban? Ez a kérdés azért merült fel bennem, mert eddig volt 1db 256M ddr 400as samsung memcsim, most betettem mellé egy 512M-ás 400as samsungot, és se a vidkari nem gyorsult, se a sisoft sandra memtesztje nem mutat jelentős javulást. Bootoláskor azt mondja, hogy dual channel enabled.

Gigabyte GA-7N400-PRO2-es deszka, Amd 2500+ Barton, Sapphire Radeon 9600Pro.

Köszke.

Ne feledd! Noé bárkáját amatőrök építették, míg a Titanicot profik!

(#2) Viktor77 válasza kozslazs (#1) üzenetére


Viktor77
titán

Két teljesen egyforma ramnak kell lennie!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#3) kozslazs válasza Viktor77 (#2) üzenetére


kozslazs
csendes tag

Aha, köszi. Akkor asszem lecserélem a 256ost... :o) Én kis naiv azt hittem, hogy mivel a 256os Single Sided, és a 512es Double, akár mehetne is...

Ne feledd! Noé bárkáját amatőrök építették, míg a Titanicot profik!

(#4) Viktor77 válasza kozslazs (#3) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, még az is? Akkor méginkább nem fog dual-ba menni.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) neduddki válasza kozslazs (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Majd ue alaplap annyi kul, hogy igp-s /7n400v-pro/ es a superpiben a 2M 2:02-rol 1:52-re valtozott

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6) hobizoli válasza kozslazs (#3) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nagy kulonbseg akkor sem lesz, mert a CPU<>NorthBridge savszel a limitalo tenyezo, ez pedig marad Single Channel DDR.


hobizoli

több drón kell ;P

(#7) Jancsi


Jancsi
aktív tag

Hi!
Mivel a ramod ddr400as igy lényegében mind1 hogy dual-ban megy-e vagy sem. Mivel 2500as barton FSB-je csak 333 és a ''lassu'' FSB visszafogja a ramot mivel a ramot legtöbbet a proci használja. De nézz szét a bios-ban mert nem is biztos hogy 400on mennek a ramjaid :)) engem is megtréfált az alapom (NF7) csak 266on hajtotta a ramokat dualban, de kis állitgatás után szépen ment még 466on is :DD
Mivel dualban használod a ramokat a procid FSB-jét nyugodtan átteheted 400-ra és hajthatnád 10szeres szorzoval.

(#8) kozslazs válasza Jancsi (#7) üzenetére


kozslazs
csendes tag

A ram 333om megy, föleg hogy a proci is. ki fogom próbálni 10*200al. Majd írok hogy megy. Remélem nem lesz nagyon melege, mert most is 55fok körül ketyeg.
Hütő: Spire Whisperrock !V

Ne feledd! Noé bárkáját amatőrök építették, míg a Titanicot profik!

(#9) Mista Boller válasza kozslazs (#1) üzenetére


Mista Boller
tag

Annak ellenere, hogy nem azonos a ket modul meg mehetnek akar dualban. Ugy tudom, hogy nem kotelezo a RAM-ok azonossaga, csak melegen javallott... Ha boot-kor kiirta a dual channel-t, akkor valoszinu megy is. Az en lapom ezt nem jelzi, pedig en is kivancsi lennek, hogy mukodik-e a ketcsatornas vezerlo. (Azonos modulok) A Sandra es az Aida csak 512M memoriat hasznal a teszteknel. Nalam ket ekkora modul van, ugyhogy nyilvan csak az egyiket teszteli... Vkinek van otlete mivel lehetne meg merni?

Tout le monde est une nonne

(#10) tsello


tsello
aktív tag

Tudtommal kiírja bootnál is.

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#11) Skylark válasza Mista Boller (#9) üzenetére


Skylark
tag

Tedd fel a CPU-Z progit, a memory fülön szépen kiírja, hogy single vagy dual channels, a PAT-et és a timing adatokat is.
Ne felejtsd el, hogy 1 és 3, vagy 2 és 4 bankokat használd.
Nálam szintén 2 x 512 Mb van, AIDA mégis jelzi.

(#12) Mista Boller válasza Skylark (#11) üzenetére


Mista Boller
tag

Koszi! Mindjart le is toltom...

Tout le monde est une nonne

(#13) kozslazs válasza Jancsi (#7) üzenetére


kozslazs
csendes tag

Kezdek megőrülni... Bróbálom húzni a vasat, de sajna nem találtam biosban szorzó állítást, 11*200-al meg beton. Feszkók is növelve. Gigabyte-7n400 Pro2-es deszka, mint írtam. Tudja vki hogy kell ezen szorzót állítani??? EasyTune is csak az órajelet hagyja buzerálni, ott van felette a szorzó balra-jobbra nyillal de nem reagál.

Más, lehet, hogy a magasabb órajel miatt gyorsan akarja hajtani az AGP-t? Annak milyen MHz kell? (Sapphire Radeon 9600Pro 8x AGP). És a memcsi mire legyen állítva (pl. 6-2-2-2)???

Ne feledd! Noé bárkáját amatőrök építették, míg a Titanicot profik!

(#14) erdoke válasza kozslazs (#13) üzenetére


erdoke
titán

Szorzó talán CPU multiplier néven, esetleg Ctrl+F1 után az előbújó Advanced Chipset Features menüpontban.
AGP 66, PCI 33 MHz legyen. Valószínűleg a lapodon lehet fixre állítani őket.
Samsung 400-as memóriák jó esetben viszik a 2,5-3-3-7-et 400-on, CL2-t nem.

A legjobb aláírás a héten

(#15) Skylark


Skylark
tag

Így igaz, ahogy erDOKe mondta: Samsung 400-as memóriák jó esetben viszik a 2,5-3-3-7-et 400-on, CL2-t nem. Többet én sem tudtam kihozni belőlük...
Más: Havernak Kingston Kvr333x64c25/512 PC2700 cl2.5 moduljai vannak, de új proci lesz, P4 2,80/512/800. Esélye sincs a modulokat 200-on hajtani? Valakinek személyes tapasztalat ilyen típusu memóriák húzásáról?

(#16) Atlantis


Atlantis
veterán

Hi!

Mennyire fontos a dual DDR? Milyen programik használják ki? Nem tudok dönteni a VIA KT600 és a Nforce2 között.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#17) Benzinkutas


Benzinkutas
csendes tag

Szerintetek milyen alaplap a K7N2-L? Kinek van, es milyen róla a véleménye. Mert ilyet akarok venni. Koszi

(#19) K.O.


K.O.
tag

Ha jól értelmezem, akkor a dual chanelbe ha mondjuk két nem megfelelő 256-os ramot teszek, akkor nem lesz több memóriám mint 256?

(#20) K.O.


K.O.
tag

valaki?

(#21) _Volkovy_ válasza K.O. (#19) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

akkor nem fog menni dualban

(#22) K.O.


K.O.
tag

Tehát olyan minth cak 1*256 lenne benne, ezért nem is érdemes tenni bele, mégegyet?

(#23) _Volkovy_ válasza K.O. (#22) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

dehogynem.menni fog 2x256megával,csak nem fog dual channelben menni a ram.

(#24) K.O.


K.O.
tag

Akkor mit jelnt pontosan a dual chanel?

(#25) K.O.


K.O.
tag

Somebody?

(#26) Atlantis válasza K.O. (#24) üzenetére


Atlantis
veterán

Engem meg továbbra is az érdekel, gyakorlatban hol van kihasználva?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#27) K.O. válasza Atlantis (#26) üzenetére


K.O.
tag

Állítólag a 3d-s játékoknál számít 1-2%-ot.

(#28) Magnat


Magnat
veterán

Hello,


cpu-z alatt mit jelent az, h dual channel, de performance mode: disabled? 3.0 (800mhz) procim van és először 2 333-as ram volt benne, akkor vki azzal kábított, h csak 400-as ramokkal fog menni ez a proci dualban. Mondom neki, fura, mert a cpu-z azt mondja rá, h dual, csak a performance mode disabled (igaz, csak 320-on mentek a ramok). Aztán váltottam 400-asra, de ott is disabled maradt.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#29) smc_


smc_
tag

Sziasztok! Lehet, hogy volt már ilyen kérdés (de órán vagyok és nincs időm végigolvasni... ;)) ezesetben bocs.
Van egy 256Mb-os 333-as DDR-em. Ha beteszek mellé még 1 256-ost (333-ast)DE nem ugyanabból a márkából akkor az menni fog DUAL-ban vagy nem? (ABIT NF7)

előre is THX
:DD

Commodore 16 XT Platinum Edition, Videoton Mátra 2 Deluxe GTO, Joy x2, Asztal, Szék

(#30) Magnat válasza smc_ (#29) üzenetére


Magnat
veterán

lutri.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#31) smc_


smc_
tag

thx
:F

Commodore 16 XT Platinum Edition, Videoton Mátra 2 Deluxe GTO, Joy x2, Asztal, Szék

(#32) Magnat válasza smc_ (#31) üzenetére


Magnat
veterán

ez most nem értem smiley vagy kiábránult smiley?

#28-ra is mondjon vmit vki hozzáértő plíz :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#33) Kobe


Kobe
veterán

láma kérdés következik : elképzelhető hogy az a64 nem tudja kezelni a dualt ? a64 3000+ os proci...mert egyik ismerős folyton hangoztatja hogy nem tudja de most már engem is sikerült egy kicsit kétségbe ejtenie

(#34) lanyoo válasza Kobe (#33) üzenetére


lanyoo
tag

Magnat: A dual channel nem függ a memória órajelétől, de 800-as P4 mellé DDR400-as RAM-ot tennék.

smc: Vidd el a meglévő modulodat a boltba, hátha tudnak adni hozzá hasonlót.

Libria: Csak a socket 939-es a64-ek tudnak dual memóriakezelést.

(#35) Magnat válasza lanyoo (#34) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, én is így gondoltam, 400-as is van mellette ... performance mode-t nem tudod véletlen?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#36) Kobe


Kobe
veterán

az cummer de rendesen :( na mindegy akko belepakolunk egy 512 est még :)

(#37) BluEyes válasza smc_ (#29) üzenetére


BluEyes
őstag

Elsőre lehet hogy nem mennek majd, de az időzítésekkel kell játszani cseppet, és menni fognak. ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#38) smc_ válasza Magnat (#32) üzenetére


smc_
tag

Kiábrándult...

Commodore 16 XT Platinum Edition, Videoton Mátra 2 Deluxe GTO, Joy x2, Asztal, Szék

(#39) User1


User1
tag

Ekkorát még nem pipáltam, egy 333-as és egy 400-as memó (512-es) duálban megy!!!
természetesen a márka sem egyezik!! máshol meg dicsexenek hogy ''válogatott'' ramjaik vannak...... :DDD

(#40) maszat válasza User1 (#39) üzenetére


maszat
senior tag

2500+ és dual 333?

(#41) g0tcha


g0tcha
tag

asus a7n8x lapom van benne 2*256 ddr400 dualba hajtva. most tervezem h rakok bele 1 harmadik modult ami 512 es elvileg a lap tamogatja ezt a megoldast is dualba, mivel bankonkent kezeli a ramokat es 3 slot van de 2 csati. igy 1ik csatorna 2 slottal rendelkezik (két kék nálam) és a harmadik slot jut a masik csatira. eddig ugy ment dualba h ket kulon csatin volt a 2 db 256 os modul de ha most 1ik csatira aminek 2 slotja van berakom a 2 256 os modult es a maradek 1 slottal rendelkezo csatira berakok 1 512 es modult akkor elvileg ezt is dualba hajtja. az alaplapi leiras szerint legalabbis. tud errol vki bovebbet ? esetleg tapasztalatok ?! köszi

Vae victis!

(#42) User1 válasza maszat (#40) üzenetére


User1
tag

2000+ aminek az fsb-je 166-ra van éppen húzva.

(#43) Rapid válasza g0tcha (#41) üzenetére


Rapid
aktív tag

Ha és amennyiben igaz, hogy dual csanelnél tök ugyanolyan ram kell, akkor az az 512-es ugyebár nemtök ugyanolyan, mint a 256-osaid?!

(#44) zoknis(R)


zoknis(R)
csendes tag

Hali,
tehát ha most van két darab 256os modulom, ami megy dualban és veszek mellé még egy 512est, akkor ugrott a dual. (mivelhogy 3db memória foglalatom van (abit nf7)) ez esetben adjam el a 2db 256ost és vegyek 2 darab 512est, vagy csak vegyek egy 512est és haggyam a dualt a csudába? (nem játszok a géppel, ''irodázok'')

SzPA

(#45) sylon


sylon
csendes tag

Hali!

Van 2x400ddr pqi (dualban) nf7s2 és bart2500+ de egy jó 600 ponttal kevesebbet hoz a sandrában mint egy hasonló teszt az összehasonlítás alapján.. :( 7,3,3,2 a beállításom.. Mit kéne még állítanom? próbáltam procinál 200fsb 10-es szorzóval de el sem indul a gép :) maradt 166x11.

(#46) antikomcsi válasza Skylark (#15) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Akkor próbálkozzatok még, mert ezek csak brand samsung ramok! És még csak drágák sem voltak!
Everest ezt mondja róluk:

CPU Alaplap Lapkakészlet Memória CL-RCD-RP-RAS Késleltetés
Ez a számítógép Abit NF7-S v2.0 nForce2-U400 Dual PC3200 DDR 2-3-3-7 91.3 ns

(#47) antikomcsi válasza sylon (#45) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha záras a procid nem fogja szeretni a 10-es szorzót.Amit tehetsz:
CPU interface: ENABLED 11x200 cpu fesz 1,725 V Jó esélyell menni fog!

(#48) User1


User1
tag

Ma vettem egy 256-os ddr ramot az 512-es mellé és nagy meglepődve látom hogy dual-ban megy a cpu-z szerint!!!! ráadásul nem is egy márka! Ez lehetséges, vagy csak átb@sz a progi?
Ja soltek nforce2ultra lapban megy.

(#49) atwe


atwe
tag

Szerintetek melyiket vegyem dualba akarok venni 2 valamelyikből

RAM DDR 256MB 400Mhz Kingmax Superram

Termékspecifikáció
Gyártó honlapja
Bruttó ár: 5 360 Ft
Nettó ár: 4 288 Ft
21.67 Euro
Státusz: Rendelhető


RAM DDR 256MB 400MHz Kingston

Termékspecifikáció
Gyártó honlapja
Bruttó ár: 6 735 Ft
Nettó ár: 5 388 Ft
27.23 Euro
Státusz: Rendelhető

Leírás: 256MB 400MHz DDR PC3200 DIMM 3-3-3




[Szerkesztve]

Gyurunk Waze

(#50) vtechun


vtechun
veterán

bocs, hogy ide írok, de az miért van hogy memtest86-al intel paltformon sokkal gyorsabban végbemegy a teszt mint amd platformon, intelen 17 giga/sec sebességet írt memsebességnek, míg athlonon 600 mega/secet...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Dual channel ddr (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.