Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Busterftw


Busterftw
veterán

A CAPCOM is hozott egy jo kis launch elotti microtranzakcios trukkot :D
Vartuk ezt a jatekot de igy kosz nem.

(#2) DaemonX válasza Busterftw (#1) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Tisztában vagyok vele, csak olyan 'kedvesek' voltak, hogy ezt csak a launch változatban hozták be, így én még anélkül toltam. Eléggé fogyasztóellenes és megvezető mozdulat volt a részükről, az biztos.

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Első tipp. Fogd meg a bankkártyát!!! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) anulu válasza Busterftw (#1) üzenetére


anulu
félisten

jaja, vártam én is, de így kihagyom. elmehetnek a f***ba! :W

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) Callisto válasza anulu (#4) üzenetére


Callisto
őstag

Szintén. Van elég játék. Nem az ilyen sunyi cégét fogom megvenni.

"A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

(#6) markknight


markknight
veterán

De amúgy tudja valaki, hogy ezek milyenfajta vásárolható tartalma egyáltalán, vagy megy a boszorkányvadászat, mert kimertek adni pár dolláros kacatot?

Még a legutolsó devil may cry-ba is tudsz venni orbokat, az senkinek nem csípi a szemét? :D Engem nagyon nem érdekel a játék, de nem értem a felháborodás okát. Nélkülözhetetlen cuccokat árulnak vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#7) myckey válasza markknight (#6) üzenetére


myckey
veterán

[Itt egy leírás, de ettől simán játszható, és idővel elérhető

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#8) markknight válasza myckey (#7) üzenetére


markknight
veterán

És már most tudják azt hogy ebből több pay to win vagy marha nehezen megszerezhető :D Hát oké. Nekem ilyen vihar a biliben esetnek tűnik, aztán lehet én nézem be nagyon.

(#9) myckey válasza markknight (#8) üzenetére


myckey
veterán

Ahogy írtam ,ettől simán játszható, és elérhető is.
A CIKK pedig sztm hatásvadász, szenzáció blabla, katt meg klikk generátor blabla....

De ezt a szart dobta be a gugli. :D

Szét kell nézni, mielőtt mindenki is farkast kiált. A fejlesztők jó munkát végeztek a játékkal, ez az egész semmit nem von le annak az értékéből, aki meg tudatlanul köpködi, az meg is érdemli.
szrk: Kinek nem inge...blabla....

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#10) Gave


Gave
addikt


Jól alakul.

(#11) MikeWazowski válasza Televan74 (#3) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Vagy jelentkezz be a...

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#12) anulu válasza myckey (#9) üzenetére


anulu
félisten

alapvetően nem a "micro"tranzakció léte az, ami engem felnyom. hanem az, hogy kiküldték a review-kat, mindenki áradozott, hogy milyen király, sőt volt olyan is (spanyol reviewer), aki külön kiemelte, hogy "tök jó, hogy nincsen egy darab mikrotranzakció sem, kicsit nehéz, de oda kell figyelni.

kijöttek az értékelések, majd élesedett a "bolt".

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) myckey válasza anulu (#12) üzenetére


myckey
veterán

Mást is bosszant, ez teljesen rendben van.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#14) anulu válasza myckey (#13) üzenetére


anulu
félisten

ill pl olyan "apróság" (ami nálam erősen kiverné a biztosítékot), hogy
a) nincs újrakezdés. azzal a karakterrel és úgy tolod, ahogy csináltad.
b) customizálni szeretnél utólag valamit a karaktereden? parancsolj, $2-ért megveheted a tokent.

nem egy olyan RPG-m volt, ahol 5-6-7x nekifutottam, mire összeraktam a karaktert, amire azt mondtam, hogy "na most OK!". ez most 5-6-7x $2. hát, a jó... azt!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#15) VágniValó


VágniValó
addikt

A pofájuk h nem szakad le :C :C

Aki ezt a játékot védi, az pontosan ezt érdemli.


Amikor már azt hiszem nincs lejjebb 2024-ben....cserébe nem is optimalizálták :C

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#16) myckey válasza anulu (#14) üzenetére


myckey
veterán

Én tudom, másik topicban mutattam, meg a hivatalos reakciót is rá.
Változtani is fognak rajta.

De a Kiadó, a fejlesztő, és maga a játékélmény,annak minősége...más és más dolog.
Ezt leginkább annak, aki egyszerű mint egy faék, gondolkodásban / reakcióban, annak szól.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#17) homerhamm válasza VágniValó (#15) üzenetére


homerhamm
addikt

A Capcom új kézikonzolja:

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#18) nanocry


nanocry
tag

A Capcom az utóbbi években egyre jobb kezdett lenni, nah ezt most úgy elkúrta, hogy öröm nézni, az új rezsó lehet ow lesz + ha mikrót is kap ilyen hasonló módon egy életen át k. anyázva lesznek az biztos.. :K

(#19) VágniValó válasza homerhamm (#17) üzenetére


VágniValó
addikt

:C

és mégis vannak akik jönnek, és védik és dícsérik.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#21) anulu válasza myckey (#16) üzenetére


anulu
félisten

nem tudom eldönteni, hogy a kiadó a hülye most vagy csak azokat nézik annak, akik megvennék a terméküket.
az utóbbi években nem kevés példa van rá, hogy az utóbbi mennyire vissza tud ütni.

az meg, hogy "változtatni fognak rajta"... háttudod, az ilyen döntések nem egyik napról a másikra jönnek, egyszerűen nem tudom elhinni, hogy pusztán teszteltét a közönségüket, és annak a fényében vagy belenyúlnak vagy nem.

nálam egy RPG-ben alap, hogy változtatgatom a karakterem. hajszínt, piercinget, tetoválást, ami épp van. végülis, itt is lehet, csilingelő bankkártya mellett.

sorry, de a l*****nak is van vége.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) myckey válasza anulu (#21) üzenetére


myckey
veterán

Nem is kell elhinni nekik, én sem hiszem , pláne ilyen húzás után.
De azért több mint a semmi, a játékot meg lehet játszani. :K

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#25) anulu válasza myckey (#24) üzenetére


anulu
félisten

persze, lehet. csak amikor a fast travel-t pénzért árulod, hogy a játékban ne kelljen kutyagolnod, ott azért valami csúnyán félrement.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#26) myckey válasza anulu (#25) üzenetére


myckey
veterán

Meg lehet venni. De nem kötelező és más módjai is vannak, elérhető in game, játékkal is.
Mint a karakterkészítés is, mondjuk az meg limitált. ( ez engem jobban idegesít )

De azt senki nem vitatja, hogy ez mocsok húzás, ezek.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#27) MikeWazowski válasza VágniValó (#15) üzenetére


MikeWazowski
addikt

K. pénzéhes banda. Igaz, nem ők az egyetlenek, de tényleg elszaladt a ló már...

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#28) CriticalHit


CriticalHit
őstag

A PC változat menü rendszere ugyanolyan tré agymenés, mint a portolt első részé?
Itt is van olyan kezdő fegyver, ami trükkös módon überré válik 3 csillagos fejlesztés után, mint az egyszerre mérgező és lassító Rusted Bow, amit sokat még a Bitterblack Island szörnyek ellen sem cserélnek le?

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#29) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Remélem lesz Quit menüpont is 10 euróért.

(#30) Ellia válasza CriticalHit (#28) üzenetére


Ellia
addikt

"Konzolos" a táska kezelés, de nem annyira siralmas, mint az első részben.

(#31) KISDUCK válasza anulu (#25) üzenetére


KISDUCK
addikt

Korábbi nyilatkozat fényében ez az egész rohadt vicces. :DDD

In a recent interview with IGN, Dragon's Dogma 2 director Hideaki Itsuno didn't mince words when it comes to his preference for actually exploring open worlds instead of zipping around via the map menu express: "Travel is boring? That's not true. It's only an issue because your game is boring. All you have to do is make travel fun."
Both Dragon's Dogma and its sequel have more limited forms of fast travel, requiring users to spend prize resources if they want to avoid going from point A to point B the old fashioned way. Itsuno is keen, however, to make sure that doesn't result in uneventful slogs across the world map.
"We've put a lot of work into designing a game where you can stumble across someone and something will happen," Itsuno explained. "While it's fine if [a game] does have fast travel, we decided to design the kind of map where players will make the decision for themselves to travel by bike or on foot in order to enjoy the journey."

(#32) sittes79


sittes79
addikt

Ingyen jó lesz sőt jelen helyzetben fizetnek a törésért... :DDD

(#33) nanocry válasza sittes79 (#32) üzenetére


nanocry
tag

PRESS picsa szerintem már rajta van az ügyön, amúgy is harap az ilyen geciségekért.. :DDD

(#34) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Újabb ratyi pc port, amibe a tesztek kikerülése után csempészték be a mikrotranzakciókat, well played.

[ Szerkesztve ]

(#35) anulu válasza Fitzgerald (#34) üzenetére


anulu
félisten

úgy néz ki, hogy a doksiban, amit a tesztelők megkaptak, benne volt, hogy lesznek ilyenek, csak nem beszélhettek róla.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#36) Fitzgerald válasza anulu (#35) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Az még jobb, akkor ők is benne voltak.

(#37) NyalokAA válasza nanocry (#33) üzenetére


NyalokAA
aktív tag

Sajna az a csapat is lefőtt már. Tavaly szeptember óta az empress grp semmilyen aktívitást nem mutat szóval bármi lehet a háttérben

(#38) DaemonX válasza anulu (#35) üzenetére


DaemonX
HÁZIGAZDA

Elvileg több PDF dokumentum került kiküldésre, melyek egyike tartalmazta a mikroztranzakciókról szóló információkat. Én/mi egy PDF fájlt kaptam/kaptunk (DD2 Review Guidelines), ami kizárólag arra vonatkozólag tartalmazott utasításokat, hogy mely sztorirészletek és helyszínek kerülhetnek ismertetésre megjelenés előtt, illetve hogy teljesítmény és töltési idő terén mivel érdemes tisztában lenni.

[ Szerkesztve ]

(#39) pomk válasza DaemonX (#38) üzenetére


pomk
őstag

Egy elismert külföldi streamer megerősítette, hogy az általa kapott emailben külön volt egy link a Paid DLC részleteire: [link]

(#40) Kvelstadt válasza Busterftw (#1) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Nem védeni akarom őket mer tényleg mocsok egy húzás volt, de egyébként a fejlesztők meg lefejlesztettek egy baromi jó játékot.
Én nekik megszavasztam a bizalmat és jobb lett mint vártam.
Az meg hogy mikrotranzakció nekem sem tetszik de nem is fogok ott költeni egy forintot sem, és tudjátok mit? Eddig nem is érezretem hogy na bazz ott van valami ami kéne de fizetős.
Direkt 4x utaztam az ökör szekérrel egymás után, hogy teszteljem milyen gyakran támadják be, és csak egy alkalom volt mikor pár goblin arcoskodott. A többi esetben egy képernsőelsötétedésnyi idő alatt ott is voltam a kuuurvamessze lévő uticélnál ami fast travel egy kevés goldért.
Mindezek mellett találtam már 5 ferrystonet de még nem érwztem szükségét használni.
Egyszerüen annyi kilootolni való van egy útvonalon hogy odafele menet jó ha a felét fel tudom szedni (teherbírás ugye) és majd ha odaértem, lepakolok majd visszafelé felderítem a többi területet.

Szal nem mondom hogy ne legyetek felháborodva, legyetek mert ez tényleg nagyon genyó húzás volt. Csak azt mondom hogy egyébként ha belemegyünk akkor nem olyan vészes a történet mint azt a netes hírezők gerjesztik. A játék amúgy emögött a szarvihar mögött kurvajó játék, és azok a hírek amik most mennek csak addig fontosak míg el nem kezd játszani az ember.

Ja és ha jól tudom az előző részben is ritka kincs volt a telepotálás, szóval nem arról van szó hogy kivették hogy aztán pénzért adják. Az én eddigi 10-20 órám alatt az az 5 kő szerintem igen jó arány.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#41) myckey válasza Kvelstadt (#40) üzenetére


myckey
veterán

Nem kell szabadkozni senkinek sem. Jó lett a játék, játszol vele mert tetszik. Pont.
A többi egy másik történet, a kettő nem keverendő. Akinek van némi intelligenciája, nem a játékosokra mutogat vagy még rosszabb, kelti a hangulatot...

Egyébként aki tájékozódik, nem csak ..... az pontosan látja amit írtál, és amit még mások is említenek.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#42) pomk válasza Kvelstadt (#40) üzenetére


pomk
őstag

Nálam ugyan ez, szó szerint.
Fővárosban eldugott helyeken (érdemes a Pawn-ok commentjeit figyelni ;) ) itt-ott találtam 15p alatt hármat ha jól emlékszem. Ezen kívül bár ránézésre a térkép nagynak tűnik, de amikor megteszed az utat gyalogosan gyorsan oda lehet érni. Én eddig még 1x sem láttam szükségét használni a teleport köveket. Később valószínű ez változni fog, de akkor meg már annyi kövem / pénzem lesz hogy elveszti a jelentőségét.

A felháborodást viszont abszolút nem értem és nem is értek egyet vele így utólag. Az MT a kezdetektől benne volt, bár a kiadó és a reviewerek nem hívták fel rá a figyelmet külön. De kérdem én, hogy miért is tennék??? Sajnos ma már az MT annyira alap, hogy rengeteg játékban benne van. Egyiknél sem írják rá a játék dobozára piros betűkkel és felkiáltó jellel. Miért kéne itt külön kiemelni? Miért vert itt ekkora port és pl. a Monster Hunternél nem?

(#43) myckey válasza pomk (#42) üzenetére


myckey
veterán

Írod hogy a Pawn-ok mondják...
De van akinek az is baj, hogy ezek túl sokat beszélnek meg egyebek, velük kapcsolatban. Ebből következik, hogy a játék egy lényeges elemét nem is veszik komolyan. Van ilyen is.

Az MT kapcsán nekem nem tetszik, hogy milyen dolgokat tettek fizetőssé. DE nélküle is lehet játszani és van megoldás játékon belül. Aztán az is ott van, hogy alattomos módon rakták bele...meg ugye ezt kivetítik más kiadókra is, a játékostársadalomra.
Van aki más kiadóval/programmal hozza ezt összefüggésbe, miért is akkora baj hogy ezzel egyáltalán játszik valaki...
A ló másik oldala már.

Ezeket látni,olvasni.

DE sokan nem is tájékozódnak, direkt keltik a hangulatot...a fórum ilyen világ. Mindenkinél az értelem. :K :R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.