Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Döglődő cdírók (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Matr x


Matr x
aktív tag

Szevasztok emberek!

Itt lenne ez a téma, meg egy-két kérdés! hogy van az, hogy vettem egy írót. Gari lejárta előtt 1.5 hónappal kilehelte a lelkét. Vagyis: cd-t nem ismerte fel. Ha felismerte, akkor nehezen, írni meg csak 10-ből 1-szer sikerült vele. Hangja förtelmes, mint egy traktoré. Szerencsére becserélték, de senki sem tudja, hogy mi lett a baja...

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#2) amdk7


amdk7
aktív tag

Örülj, hogy még garis volt!
Kívánom, hogy az éppen aktuális CD-íróddal ne legyen semmi gond.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#3) marcee válasza Matr x (#1) üzenetére


marcee
addikt

inkább a márkáját ird le, hogy mi ne járjunk igy

\m/

(#4) Matr x válasza marcee (#3) üzenetére


Matr x
aktív tag

Egy Philips 8x4x32x-es valszin már nem lehet használtan sem kapni. Aki nem járt így, az már örülhet, azzal nemhiszem, hogy baj lenne majd.

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#5) amdk7


amdk7
aktív tag

Érdekes, hogy erről a márkáról nem sok jót hallottam. Főleg a 4x-es típusokról!!!
Még az egyik számítástechnikai újságban is lehurrogták.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#6) casenoid


casenoid
tag

a tartó bakokkal, hajszálrepedésekkel és mechanikai illesztési problémákkal
küszködött régen is a Philips. Tapasztalat, mert volt pár ilyen márkájú
íróm, pár éve.

(#7) Joe_007 válasza Matr x (#1) üzenetére


Joe_007
tag

Én ugyan így jártam 1 éve a Sony 8x4x32x-essel. 3 hétig bírta,de szerencsére nekem is kicserélték. Amit adtak az kb. 15 hónapig bírta gond nélkül és utánna nem mindíg akart 8x-an írni.:O

(#8) Lomos válasza amdk7 (#5) üzenetére


Lomos
aktív tag

Philips 12/8/32 es eddig meg vagyok elegedve. Most lesz az 1 ev vege, szoval le is kopogom.. CDket siman irja, egyetlen bajahogy nincs cd text, dehat csak tulelem :)

szoval nem a marka lehet a rossz, hanem az a bizonyos szeria..


hopp most jut eszembe, hogy 2 ev garival vettem dobozban. Akkor hatradolok nyugiban :)

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#9) amdk7 válasza Lomos (#8) üzenetére


amdk7
aktív tag

Valójában a 12x-es szériáról sem hallaottam jókat, de tényleg nem posztom alábecsülni a Philips-et! :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#10) amdk7 válasza Lomos (#8) üzenetére


amdk7
aktív tag

Valójában a 12x-es szériáról sem hallaottam jókat, de tényleg nem posztom alábecsülni a Philips-et! :)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#11) Karex


Karex
senior tag

Érdekes, hogy nekem is most döglött meg a philips 12X/8X/32X-es íróm. Bár nem teljesen! Van, amikor a Nero 50%ig megírja a cd-t, aztán mintha kihúzták volna az áramot a filipszből: Se hang, se villogó fények...
Szerencse, hogy garanciás:). Viszont nincs meg a garancialevél:(

(#12) j.bravo válasza Karex (#11) üzenetére


j.bravo
addikt

Nekem egy Philips PCRW 1610A van. 16x/10x/40x elvileg.
Márciusban volt egy éves.
Csinál furcsa dolgokat, lásd lejjebb.
Első kérdés, hogy lehet-e a gázok oka, hogy kis p200mmx -ben van? (ram:128MB; IDE-n sec.master) Csak mert a dobozra ugye rá van írva h min. Celeron300 kéne.

Szóval, olvasni nem szeret általában. Ha kis progival lelassítom, OK-bb, de amúgy, defaultból gyakran nem iksmeri fel a lemezt. Adatra azt hiszi, audio.

Grabbelés Nero-val simán, gond nélkül.

Írás viszont nem; sok a rontott lemez. Az elején mintha a tdk d-view általam kifogott sorozatát nem szerette volna; a többi relatíve OK volt; de újabban az a jellemző, hogy majd' minden lemez (írott audio) eleje még OK, közepe-vége táján (változó, hogy meddig bírja) pedig kegyetlenül serceg. A .wav-ok, amikből írtam, hibátlanok. Ja, 4x-esen szoktam.


Pucoló CD-t próbáltam már, szárazat-nedveset egyaránt. Lehet, hogy csak véletlen egybeesés, de utána az első lemez mintha jó lett volna, de a második már nem (ezért gondolok véletlenre).

Mit gondoltok, megdöglött?
Ha igen, mi baja lehet?
Próbáljak firmware-t cserélni?

Esetleg windows hasfájás? (mondjuk pár napja raktam fel új ASPI-t, azzal is ugyanaz a helyzet).
Ja, Nero-val volt mindegyik próbálkozás. 5.5.8.0. illetve 5.5.10.20b.

Mit tudtok mondani?
(bocs a hosszú hozzászólásért...)




Whatever.

(#13) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Úgy általában a Philips írókkal gondok voltak/vannak. A Metroban akciózták Karácsonykor. :)) Több ismerősöm olyat kapott ajándékba, és nem tudják, hogy mé nem müxik rendesen. Garit érvényseíteni persze csak a Metroban lehet. 3-4 hét is akár és adnak egy ugyanolyan sz@rt. Ez van. Philipset senki ne vegyen.

(#14) zsoltee10 válasza j.bravo (#12) üzenetére


zsoltee10
addikt

A 200mmx már nem igazán elég cdírásra. Sajnos. Valszeg az erőforrás hiánya, és egyébként a Philips írók szeszélyessége játszik össze ellened. Ha legközelebb írót veszel, ne sajnáld azt a 3-4 ezer Forintot, és vegyél min. Teac-et. Nekem van egy 16x Teac íróm, júliusban lesz két éves, és SEMMI gond nincs vele. (kopp-kopp)

(#15) Zoz


Zoz
őstag

Nekem is az a tapasztalatom, hogy a Philipsek hullanak mint a legyek...
Ennél már csak LiteON belü Sonyk rosszabbak...

(#16) j.bravo válasza zsoltee10 (#14) üzenetére


j.bravo
addikt

zsoltee10:

Ezt csak azért furcsállom, mert még anno' 1998-99 táján, amikor még egy nyers CD 3-4x annyiba került, mint most, tök f*sza, ma is ragyogóan olvasható cd-ket sütöttek nekem azok a haverok, akiknek volt akkor még sok-sok pénzük (amennyiért ma gépet lehet venni) egy íróra...

No, de amellett, hogy egy kalap biomassza, és ezt jól megjyegyezve később nem veszünk ilyet (de sajnos plextorra nem mostanában fog telni), mit érdemes tenni vele...?

Thx.

Whatever.

(#17) j.bravo válasza j.bravo (#16) üzenetére


j.bravo
addikt

Ja, ebből az maradt ki, hogy anno 98-99-ben ezen gépek (amin írták a srácok) p133 illetve p166 volt :-(

Whatever.

(#18) drpele


drpele
senior tag

Nekem is philips írom van (1610A) már több mint 1 éve és hatalmas gond eddig nem volt vele :DD (gyorsan le is kopogom) Hazahoztam és rögtön firmwaret is kellett rajta cserélnem, mert nem akart egy csomó cd-t 16x-osan írni. Mondjuk a tdk cd-t most sem igazán szereti :((( Meg az rw cd-kel is szarakodik, de megírja.
Soha többet philipset !! :t

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#19) j.bravo válasza drpele (#18) üzenetére


j.bravo
addikt

Üdv!

Melyik firmware verziód van akkor végül most?
Honnan szerezted (töltötted le, akármi)?
Ha már egyszer ez a sz*r van, szeretnék mindent megpróbálni hogy használható legyen :-)

Whatever.

(#20) drpele válasza j.bravo (#19) üzenetére


drpele
senior tag

[L]http://www.firmware.fr.st[/L]
Erről a címről töltöttem le az 1.5-ös firmware-t, ami által csak jobb lett.
De nagyon sok más cucchoz is van itt firmware, nagyon cool oldal! :))

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#21) j.bravo válasza drpele (#20) üzenetére


j.bravo
addikt

Kösz a linket, megpróbálom!

Whatever.

(#22) Taky


Taky
senior tag

Nekem is volt egy 8x4x32x-es Philipsem. Nagyon csendes kis gép volt és jó minőségben is írt kb 2 évig. Ezután már csak Philips cd-re volt hajlandó írni, a többit bevezetés után elsz@rt@. Most egy rokonomnál olvas mer azt még tud (végülis írni is, de only Philipsre).

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#23) Manitou


Manitou
addikt

Ezt a TESCO ''gazdaságos'' LITEON cd írót megéri megvenni szerintetek 9990 zsetonért 24/12/40 -es. Tudom manapság nem a leggyorsabban író ,de azért mégis megéri ,valaki vett már esetleg?

(#24) Krix


Krix
őstag

Hát én is csatlakoznék a táborhoz: nekem egy yamaha (44x24x44x) döglött meg kb. 3 hete. Még folyik a garis ügyintézés, úgyhogy nem tudom mi lesz helyette. Fél éves volt. Szépen fokozatosan ment tönkre. Először csak azt vettem észre, hogy visszaolvasáskor belassított a meghajtó, majd később már olvashatatlan részek is kerültek a lemezekre. Bezzeg a 4 éves 8x4x32x-es plextorom még mindig pörköl, igaz hogy már kb. 1 éve nem nálam.

If it is not broken then don't fix it!

(#25) Taky


Taky
senior tag

Vennék 1 48x plextort, de nem valami tökéletes (CDR-Info.com) .Vagy várjam meg az 52x-et? Lehet már itthon kapni?

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#26) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Ha már valaki a 98-99-es időkre emlékezett bemutatnám én is kedvenc írómat.
Nem, nem Stephen King hanem a Panasonic leányvállalat Matsushitsa által
gyártott 4X-es írót, 8X-os olvasót. Ez a kis szerkezet annak idején ha
emlékezetem nem csal 60.000 királyi forint volt és máig tökéletesen működik !!
Ha valaki kételkedene benne, igenis lett nyúzva keményen.
Két hibája van: egyrészt nem újraíró másrészt nem hajlandó 650 megznél
nagyobb CD-ket írni. Az utóbbi problémára máig nem találtam választ csak egy
LG 16X-os képében.
Annak idején számtech találkozókon rengeteg embernek volt ilyen írója és
mindenkitől jót hallottam róla.

Nahh ennyit a nosztalgiáról....

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#27) Marcus


Marcus
aktív tag

Nekem egy 32x-es Lg írom van 10 hónapja és még semmi baja nem volt! :) :) :)

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#28) Kbalage válasza Warlock_42 (#26) üzenetére


Kbalage
csendes tag

Nálam ez a dolog a mai napig nem csak nosztalgia volt... jópár éve használt (elvileg Philips) CD pörkölőm úgyfest végleg behalt. Windóz egyre ritkábban ismeri fel, és írni egyáltalán nem hajlandó. Nero elkezdi a mókát de már a buffer is leakad 4% körül, aztán se kép se hang. Maga a ketyere elég extravagáns, nincs előlapja, a gép 8x4x-esnek ismeri fel de valójában csak 4x2x-es :) Jah és 1 darab csavar sincs a borításon, nagyon design kék ragasztószalagok tartják össze :) Persze havertól vettem még így anno féláron, de a mai napig nem volt vele semmi gond.
Szal most felmerül a kérdés hogy max 15e-ig tudtok mondani olyan cd-pörkölőt ami megbízható és a túlírást is komálja?

(#29) Polesz válasza Kbalage (#28) üzenetére


Polesz
addikt

Javaslom az AOpen 32x12x48-as íróját. Ára se vészes itt nálunk vidéken 11.900,- sarccal együtt :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#30) Obi-1


Obi-1
őstag

Nekem Pacific digital Cd íróm van 2/2/6-os, de inkább csak volt. A pucolás sem segített, igaz, szétszedni nem szedtem. Úgyis túl lassú. Most olvasni is alig olvas, írni meg egyáltalán. De lehet, hogy ez is csak az olvasási nehézuségek miatt van, szerintem a TOC ellenőrzésénél fekszik ki (másfél-két perc után, amit az elejére vésett).

Only a Sith deals in absolutes.

(#31) pappwba


pappwba
csendes tag

Hali!
Nekem is philips 8*4*32-es irom volt. Na most ment tonkre egy harom hete, gari nem volt ra(2 eves volt), ugyhogy vehettem ujat.Egyebkent is csinalt furcsa dolgokat, ilyen peldaul, amikor azt mondta hogy cd-iras ready, aztan a negyedet se irta meg. KB 500 CD-t irtam vele, na ebbol egy 100 Db rogton kuka vagy autoba disznek.

A philips-szel kapcsolatban csak azt szeretnem mondani, hogy ha megneztek egy arlistat, akkor az ara a minosegevel van egy szinten. Hol is van, valahol a Samsung irok korul?? Na ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne vegyetek ilyen irot.

Mondjuk en inkabb nem bizom a veltlenre, es inkabb veszek olyat, amilyet az alairasomban lattok.

AMD AthlonXP1800+, Thermaltake Volcano 9, Abit Siluro Gef4 TI4200 64MB, 512/333 Samsung DDR Ram, 40 GB Maxtor 7200rpm HDD, Microsoft Wireless Intellimouse Explorer 4.0, Plextor 48/24/48 CD-RW

(#32) Kbalage válasza Polesz (#29) üzenetére


Kbalage
csendes tag

Ezt az Aopen-t nem nagyon találom a pesti árlistákban :o) Amit most néztem az egy MSI író, 52/24/52x-es, 13,500-ért. Mongyuk tuti hogy nem írnék ezen a sebességen, de ez elég jó árnak tűnik. Látott már valaki ilyet közelröl?

Balage

(#33) pappwba


pappwba
csendes tag

Az iroknal most ma nem igazan szamit a sebesseg, mert hat 48x-osan egy cd vmi 2:40, 24x-esen meg 4:30 volt nekem. Na most az a 2 perc teljesen mindegy.

Sztem nyugodtan megveheted, csak garit kerj ra, lehetoleg 2 evet (vagy ha lehet meg tobbet, bar annyit mar nem valoszinu hogy adnak) . Barmelyik markanal elofordulhat, hogy kifogsz egy olyan peldanyt, ami nem vegzi rendesen a dolgat. Cd-t mar sokkal ritkabban szurjak el, mert tele vannak rakva ilyen meg olyan meg amolyan vedelemmel.
(Bezzeg a regi ''szep'' idok, amikor meg azt sem tudtam hogy kell CD-t irni, aztan egymas utan kb 10 CD-t szurtam el a regivel)

AMD AthlonXP1800+, Thermaltake Volcano 9, Abit Siluro Gef4 TI4200 64MB, 512/333 Samsung DDR Ram, 40 GB Maxtor 7200rpm HDD, Microsoft Wireless Intellimouse Explorer 4.0, Plextor 48/24/48 CD-RW

(#34) VÁMpír válasza Kbalage (#32) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Az MSI-ről elég rossz véleményeket olvastam. SZVSZ vegyél inkább LG-t, arra jobb helyeken 2 év gari van és nem drágább (sőt!).

(#35) j.bravo


j.bravo
addikt

Üdv!

Adott egy Philips PCRW 1610A. 16x/10x/40x.
Amikor vettem, még nem fórumoztam ( Most már tudom, hogy nagy kalap kaka, DE a kérdés attól még fennáll!

Elöljáróban: gari márciusban járt le. Addig alig használtam...
Szóval egy darabig jó volt, bár nem szerette a TDK cd-t.
Újabban olvasni se szeret rendesen, nem ismeri fel rendesen az adat CDket. Egy ideig ha lelassítottam 16szorosra, működött jól, újabban most már a Cd felismeréssel nincs gond, de a (vélhetően) a lemez külseje felé eső dolgokat nem szereti olvasni.
Ill. némely könyvtárakat igen, némelyeket nem; hogy a lemez külsejét nem szereti, azt onnan gondolom, hogy ha írok, a helyzet ugyanez nemcsak adat CD-vel, hanem a megírt audio CD-t máshol (pl. asztali cd-játszó) lejátszva is a lemez vége serceg, pattog, de 1:1-be hallgathatatlan, míg az eleje jó.

Tisztító CD-t próbáltam.

A kérdés az, hogy
0) Mi baja lehet, azon kívül, hogy Ph****s?

mi legyen a sorsa?
1) kuka
2) próbálni szétszedni és úgy pucolni
3) próbálni rásózni valakire
4) szerviz.

(és esetleg utána rásózni valakire)

A fő kérdés az, hogy a szerviz mibe kerülne, illetve mekkora az esély a sikerre, megéri-e?
(ha legalább csak olvasót, vagy csak írót lehetne belőle varázsolni, nem túl drágán - azaz mindenképpen olcsóbban mint egy új olvasó -, már elgondolkodnék rajta)

Help pliiiiiiiiiiiiiz!!!
Kösz előre is!

Bocs a hosszúra nyúlt szövegért!

Whatever.

(#36) maddog válasza Warlock_42 (#26) üzenetére


maddog
tag

a matsushita nem a panasonic leanyvallalata hanem a panasonic a matsushita egyik markaneve(mert ok a ceg)
-amugy nekem a 8x sonym kb 18honapos koraban kihalt-de meg olvas

(#37) gesuz


gesuz
senior tag

Micsumi rulz 4/8 cdíró most is hibátlan kb 1700-2000 cd után ezt kérem überelni

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#38) bcs válasza gesuz (#37) üzenetére


bcs
aktív tag

Az tényleg jó író, nekem is olyan van. Kicsit lassú, de problémám még nem volt vele.

(#39) Obi-1 válasza j.bravo (#35) üzenetére


Obi-1
őstag

Hát, a csak író CDRW (de nem olvasó) megoldás eredeti, de nem igazán megoldható. Persze külön feje van, de azért kell tudnia olvasni írás közben.

Only a Sith deals in absolutes.

(#40) Gaius


Gaius
tag

Hi!

Az az igazság, hogy én próbálom olyan alkatrészekből összerakni a gépemet, ami minőségi. Tudom, többe kerülnek így a dolgok. De én régen (98-ban) is Plextort vettem, akkor még SCSI-verzióban volt, iszonyat drágán.
Nemrégen (kb. fél éve) cseréltem le a cumókat, már lassú volt a SCSI kártya a géphez képest.
Megint Plextort vettem. A 48/24/48-as változatot. Komolyan mondom, hogy ha valaki egy kicsit is jó akar magának, akkor Plextort vegyen. Most is többe kerül, mint az átlag írók, de higyjétek el, hogy megéri azt a 8-10000 Ft különbözetet.
Minden minden körülmények között 100%-osan ír meg.
Mióta megvan, írtam már vagy 200 CD-t vele, egyet sem rontott. Egyet sem!
Szóval PLEXTOR!

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#41) Gaius válasza gesuz (#37) üzenetére


Gaius
tag

Über: az előbb említett 4x-es Plextor íróm. '98-as, szintén írtam már vele legalább 1500-2000 CD-t. Ráadásul dohányzom is a szobámban, ami nem tesz túl jót az ilyen dolgoknak, főleg hosszú távon. Még egyszer sem kellett sem tisztítanom, sem semmit csinálni a jó öreggel. És még mindig megy.

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#42) gesuz válasza Gaius (#41) üzenetére


gesuz
senior tag

azért ez lett tisztítva de nem azért mert nem m,ent hanem csak úgy:)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#43) _George válasza zsoltee10 (#13) üzenetére


_George
senior tag

Nekem is Teac íróm van/volt! legelőször egy 4/4/32, most meg egy 40/12/40es, e kettő között volt egy 12/8/32 Sony is de az sem volt rossz! Egy pár vcdt már megirtam, de a lényeg: TEAC forever!/I

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#44) sequator


sequator
senior tag

Nekem is egy Plextorom van, bár nem túl régen, a megírt CDk számával sem pályázhatok rekordra, de sztem is megéri inkább kicsit többet költeni rá. Már 20ezerért fával mindennel van Plextor 48/24/48-as, ami ha azt nézzük nem is rossz ár. (én még 31e ért vettem a 40/12/40esemet)

Sautia

sequator

(#45) j.bravo


j.bravo
addikt

Skaccok, hol lehet tiszta alkoholt venni? Csak mert nekiesnék a cd-nek vele ;] , de először be kéne szerezni...

Whatever.

(#46) L3zl13 válasza j.bravo (#45) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Patika?

Aki hülye, haljon meg!

(#47) j.bravo válasza L3zl13 (#46) üzenetére


j.bravo
addikt

És ott adnak is? Recept :DD nélkül? És saccperkábé mi pénzér'? Lehet tudni?

Whatever.

(#48) L3zl13 válasza j.bravo (#47) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Adnak.
Ki adna receptet alkoholra????
Olyan nekem is kéne akkor! :))

Árát nem tudom. Imho 100 ft/dl. Vagy valami hasonlóan egetverő összeg.

Aki hülye, haljon meg!

(#49) j.bravo válasza L3zl13 (#48) üzenetére


j.bravo
addikt

Akkor jó. Talán ha komoly 2 decit veszek talán nem is néznek alkoholistának :-)))
Plusz az üveg gondolom. Amit viszont a patika aranyárban mér, de ezt a békát ugye le kell nyelni.

Kösz az info-t!

Whatever.

(#50) probesz


probesz
csendes tag

Hali mindenkinek!
Ha már haldokló Philipseknél tartunk akkor: Keresek HP előlapos CDD4201/41 PHILIPS gyártmányú CD író/újraíró (4x4x24), elektronikát.
(A BIOS- a kellene, mert flasheléskor meghalt :O)
Esetleg jó lehet még: Artec CD- RW 4x4x24, Traxdata CDRW- 4424 Plus, Waitec WT2444EI, Iomega ZipCD 4x650 (24x4x4/2 MB).

Ha valaki tud ilyet akkor mail nekem.

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Döglődő cdírók (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.