Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dmz és mz (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) hefe


hefe
aktív tag

Valaki tudna róla mondnai a neten található 2-3 soros definíción kívül valami kis leírást mit hogy hogyan... Demilitarizált zóna és gondolom militarizált zóna. Internet felől védett de a helyi hálózól független. Gyakorlatilag egy alháló... Nade milyen célja felhasználási lehetőségei vannak stb? Illetve az MZ az a DMZ-ből következne de nem egyértelmű nekem...
Help :U

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#2) hefe


hefe
aktív tag

:(

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#3) SAMYka


SAMYka
aktív tag

Engem is érdekel
UP

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#4) hefe válasza SAMYka (#3) üzenetére


hefe
aktív tag

Talán ha érdekesebbnek fogalmaztam volna a topic címét több szaki nézett volna be...
Vagy ennyire nem tudja senki vagy ennyire banális?

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#5) SAMYka válasza hefe (#4) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Kértem egy címmódosítást hátha jobb lesz a helyzet.

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#6) Kraptor válasza hefe (#1) üzenetére


Kraptor
őstag

Nem nagyon értem a kérdést. Ez egy kifejezés igazából. Ez arra utal, hogy a helyi hálózatod védve(rejtve, stb) van és kontrollált átjárás van a az internet felé. Ez egy védelmi zóna a hálózatod és az klsű háló között. Ez a védelmi vonal igazából arra szolgál, hogy belülről kifele tudj csomagokat fogadni és küldeni de csak úgy, hogy a belső hlóról inditottad ezeknek a csomagonak a kérelmét és nem a DMZből. Külső helyröl elvileg csak a DMZ hoston található anyagokhoz tudsz hozzájutni és nem tudsz beférkőzni a belső hálóra. Magyarán ez olyan mint egy router csak komplikáltabb, nem tudom, hogy ez mennyire segített, ha segített egyáltalán valamit.

Plusz még Proxy servereknek is szokták hasnzálni.

(#7) Kraptor


Kraptor
őstag

Itt van egy hosszadalmasabb írás:

[link]

az elején kikell tölteni egy kis kérdőívet utána eltudod olvasni. Angolul van, de szerintem elég kimerítő választ ad a kérdésedre.

[Szerkesztve]

(#8) SAMYka válasza Kraptor (#7) üzenetére


SAMYka
aktív tag

Nekem nem igazán érthető mert angol tudásom szinte 0 (na jó max 1 ;] )

PH! Tábor - ...mert megérdemlem...

(#9) hefe válasza Kraptor (#6) üzenetére


hefe
aktív tag

Ezt nagyjából értem... És szolgáltatások szempontjából mire érdemes ezt használni?
Nameg ha ez a DMZ akkor az MZ az mi lehet mert nem egyértelmű ennek az ellentéte?
Akkor kicsit nekiállok fordítgatni.. :))
Megha ez egyfajta router funkciót utánoz csak bonyolultabban akkor mirefel szenvednek a népek ezzel? ;]

[Szerkesztve]

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#10) Kraptor válasza hefe (#9) üzenetére


Kraptor
őstag

Ez az egész DMZ kifejezés onnan jött, hogy ÉSzak és Dél Koreában van egy sáv aki senkié és azt hívják DMZnek mert se Észak se Dél nem lép be oda katonailag. Mondjuk egy kicsit ellentmodnásos a neve mert tele van aknázva de nincs elelnséges katona egyik féltől se. Na ugyanez van itt is a hálozatokon a DMZ egy elvileg olyan terület ahol. Olyan kifejezést, hogy MZ olat nem hasnzálnak. DMZ azért lett mert ez fogja fel a külső támadásoktól a belső rendszert és innen tud az ember biztonságosan úgy kimenni a netre, hogy nem hagy rést a belső hálón. Ezt általában nem csak egy router funkciót lát ell, mivel ilyen alkalmazásokat nagyválalatoknál hasnzálnak főleg. A linkelt doukmentumokban van pár kép ami szerintem jobb képet tud adni aerröl az egésröl.

(#11) Kraptor


Kraptor
őstag

Ez a kép jól ábrázolja, hogy mi a szerepe. Ez egyfajta védelem a router mellett/felett.

[link]



Ez a elgjobb kép:

[kép]

[Szerkesztve]

(#12) hefe válasza Kraptor (#11) üzenetére


hefe
aktív tag

akkor már csak arra lennék kíváncsi hogy egyeshelyeken azt írják hogy a DMZ kívülről elérhető (és itt a két verzió: kívülről védett, kívülről nem védett). Most akkor a net felől védett a DMZ és csak számunkra elérhető kívülről megfelelő ''igazolvánnyal''? Mert ha kívülről nem védett akkor ki rak ki nyilvánosan netre bármilyen servert kitéve a sok jólelkű emberke zaklatásának?

[Szerkesztve]

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#13) cucka válasza hefe (#12) üzenetére


cucka
addikt

itt egyszerűen le van írva, hogy mi a dmz és mire jó
[link]

(#14) jerry311 válasza hefe (#12) üzenetére


jerry311
nagyúr

DMZ-t eléred internetről.
Mást nem, ha be akarsz támadni, akkor a DMZ zsákutca.

(#15) hefe


hefe
aktív tag

:)) :R :C

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Dmz és mz (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.