Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MoLeS


MoLeS
csendes tag

Hello!

A problémám a következő lenne:
Az alábbi konfigon, bárhogyan és bármit is telepítek fel, akadnak a divx filmek teljes képernyős módban. Kipróbáltam már több lejátszót is (mediaplayer, mediaplayer classic, bsplayer),de mindegyikkel ugyanaz az eredmény. Egyedül a virtualdub az,ami döccenés nélkül lejátsza, de az meg csak kicsiben tudja, abban meg mindegyik jó.

A konfig a következő:
ABIT VH6T
512/133Mhz SDRAM
Intel Celeron 1400
ASUS V3800 TNT2 32mb
IBM 60gb/7200rpm
Maxtor 40gb/7200rpm
RTL8139
LG DVD/CDRW combo drive

A gépen eddig xp és win2000 volt, az eredmény mindkettővel ugyanaz. Kipróbáltam újabb illetve régebbi Detonator drivereket, ACE mega codec pack több verzióját is, de az eredmény mindig ugyanaz :-(((
Ha valakinek van valami használható ötlete/javaslata, ne tartsa magában!
Előre is thx!

[Szerkesztve]

..: MoLeS :..

(#2) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

Komoly összegbe fogadnék, h win98 alatt pöpecül menne...
Amúgy nem tudom az okát.

- no es importante -

(#3) MoLeS


MoLeS
csendes tag

Win98 sajna nem megoldás, mert lassan 2,5 éve xp/win2k felhasználó vagyok, és semmi pénzért nem mennék vissza rá (akkor inkább nem nézek filmet :-/). Érdekes módon egyébként van úgy, hogy megembereli magát, és szépen lehet filmet nézni, de igazából konkrétan semmilyen eseményhez/program telepítéshez nem tudom kötni a dolgot :((( :F

[Szerkesztve]

..: MoLeS :..

(#4) Sixkiller6 válasza MoLeS (#3) üzenetére


Sixkiller6
őstag

és egy szűz xp-n sem fut? egyből install után?

- no es importante -

(#5) Charlie Gordon válasza MoLeS (#3) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Milyen progik futnak állandóan a háttérben, mennyire van leterhelve a proci ?

(#6) MoLeS


MoLeS
csendes tag

Így direktben még nem próbáltam, de xp install+driver+progik telepítése után is ez a helyzet. Gyengébb kódolású filmeket (pl Münchausen báró kalandjai) általában simán visz, de ez sem mindig igaz. Meg persze van úgy, hogy az xvid-es tömörítésű filmmel sincsen semmi baja, és elviszi...szóval kiszámíthatatlan :(

..: MoLeS :..

(#7) MoLeS válasza Charlie Gordon (#5) üzenetére


MoLeS
csendes tag

Háttérben folyamatos jelleggel futnak a következők:
Powerstrip
Ad-Muncher 4.51
Ram Idle Pro
RealVNC
McAfee ViruScan, Spamkiller, Personal Firewall
Active SMART
Spyware Guard
AtomTime Pro
Daemon Tools

Ezen felül fut még a WinBar nevű progi, ami normál használat mellett 0-10% procihasználatot írkál, video lejátszásnál ez szépen elindul 60-70% körüli értékre.

..: MoLeS :..

(#8) Charlie Gordon válasza MoLeS (#6) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Próbáltad már codecpack nélkül , hogy csak a divx-et, xvid-et esetleg csak ffdshowt raksz fel ?

(#9) MoLeS válasza Charlie Gordon (#8) üzenetére


MoLeS
csendes tag

Még nem próbáltam, de lehet, hogy tényleg nem ártana, meg végülis egy próbát megér :U

..: MoLeS :..

(#10) Charlie Gordon válasza MoLeS (#9) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Ez a WinBar mit csinál ? Egyébként én sorra próbálkoznék minden ''felesleges'' progi kilövésével, egészen addig, amíg csak az oprendszer marad.

(#11) MoLeS válasza Charlie Gordon (#10) üzenetére


MoLeS
csendes tag

A Winbar egy olyan progi a tálca fölött, ami egy csíkban kiteszi a memoria/proci hasznlatot, uptime-ot, keresőt meg néhány hasznos dolgot. Ezt általában ki is szoktam kapcsolni ha filmet szeretnék nézni. Tegnap este ugyaníg filmet szerettem volna nézni, szépen elkezdtem kilőni mindent, a végén már csak a hangerő ikon maradt a tálcán, minden mást kilőttem amit lehetett, és úgy is szar volt. Szóval nincs ötletem. Lehet, hogy tényleg codec pack nélkül, a csupasz divx és xvid codec-ekkel kellene megpróbálnom.
Az elég, ha a codecpack-bol csak a szükséges fenntebb emlitetteket rakom fel, vagy szedjem le őket külön, és úgy tegyem fel?

..: MoLeS :..

(#12) kni


kni
csendes tag

Megoldást nem tudok, csak a tapasztalatomat írnám le.
Egyetértek Sixkiller-el. Nekem volt nagyon régi gépem (PII Celeron 300A, Amphtron alaplap , 256Mb ram, W98SE, Matrox Marvel G400TV tv-re kötve) és nem szaggatott csak az erősebben kódolt filmeknél sietett a hang. Bár a gyerkőcök miatt mi inkább rajzfilmeket néztünk.
Most csak egy régi gépem van (PIII 850MHz, Asus alaplap, 384Mb ram, W98SE, Matrox Marvel G400TV tv-re kötve) itt nincs hangelcsúszás szépen játtsza a rajzfilmeket.

kni

(#13) Charlie Gordon válasza MoLeS (#11) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

Külön szedd le, és az egész codecpackot radírozd le.

(#14) Bash válasza MoLeS (#11) üzenetére


Bash
őstag

Szerintem szedd le az egész pack-ot úgy ahogy van, és csak azokat a codec-eket tedd fel, ami feltétlenül szükséges.
DivX-ből tudom ajánlani a DivX Light-ot, ha tényleg csak lejátszásra kell, akkor ez is tökéletes: http://www.divxlight.com/

Egyébkény a keresőbe a codec szót beírva számtalan topic-ot találsz, lehet művelődni. :)

http://bashtravel.com/

(#15) MoLeS


MoLeS
csendes tag

Jelenleg nem otthon vagyok, tehát nem tudom kipróbálni a tanácsokat, de akkor ha eddig mindent jól értettem akkor a következőknek elégnek kell lennie, igaz?

DivX 5.02 Pro
xvid codec
divxg400 a feliratokhoz
ac3 codec - ac3-s filmekhez

Bár elvileg ugye a divxg400 elhagyható ha bsplayert használok, szóval az nem is biztos hogy szükséges. A többi stimmel?

[Szerkesztve]

..: MoLeS :..

(#16) Charlie Gordon válasza MoLeS (#15) üzenetére


Charlie Gordon
aktív tag

DivX-ből legújabb az 5.1.1 verzió. Úgy tudom Pro csak akkor kell, ha tömöríteni akarsz, egyébként lejátszáshoz elég a Standard.

(#17) MoLeS válasza Charlie Gordon (#16) üzenetére


MoLeS
csendes tag

Ugyan még nem néztem, de az nem adware? :O

..: MoLeS :..

(#18) MoLeS


MoLeS
csendes tag

Utánanéztem, a sima standard reklám-mentes, szóval gyorsan le is szedtem. Szóval akkor ha a fennt említetteket felteszem (divx 5.02 pro helyett 5.1.1 standard), akkor mindennek mennie kell, és remélhetőleg szaggatás nélkül, jól beszélek?
Próba sajna csak este lesz, de remélem működni fog. Ha nem, akkor folytatása következik :O

..: MoLeS :..

(#19) MoLeS


MoLeS
csendes tag

A tegnapi nap folyamán volt időm kísérletezgetni a géppel, és úgy tűnik, hogy a megoldást a codecpack cseréje különálló driverekre és a futó alkalmazások számának minimalizálása hozta meg.
Másutt kaptam tippet arra vonatkozóan, hogy szűz telepítés esetén milyen sorrendben mit hogyan telepítsek, ezt most nem próbálom ki, mivel ugye megoldódott a dolog, de legközelebb ha újra kell raknom a rendszert akkor megfogadom a tanácsokat.
Egy kérdésem lenne még a telepítéssel kapcsolatosan. A HIX Gurun kaptam egy tippet, hogy NVIDIA driverek helyett egy bizonyos Omega drivereket tegyek fel. Erről van valakinek bővebb információja, hogy ez miért jobb, vagy mitől más mint a gyári NVIDIA készlet? :F

..: MoLeS :..

(#20) Sutter_Cane


Sutter_Cane
tag

sziasztok

Asus V8420 vga kártyám van és hosszú idő után frissítettem a driverért 29,40 ről a 45,30-as ra.

Egész addig semmi fgond nem volt amig egy divx-et nem akartam megnézni a TV-n. Ott ugyanis csak a mediaplayer jelent meg, de a film nem volt látható! (A monitoron ment rendesen)

Találkozott valaki hasonló jelenséggel?

[Szerkesztve]

(#21) marcee válasza MoLeS (#1) üzenetére


marcee
addikt

Nem olvastam végig a topicot, de hátha: rábeszéltem az ex-emet, hogy tartsa meg a tnt2-esét az új gépébe, nem kell neki új kártya, jó az még. PII-350, 128MB, 14col@1024-ról fejlesztett 2200+, 512MB, 19col@1280-ra. Minden szépen felment, de a divx/xvid lejátszás teljes képernyőn elviselhetetlenül szaggatott 1280x1024x32bit-en, visszavettük 16bitre és migyárt megszünt minden probléma.

Codec-ekről: lejátszáshoz Xvid 1.0 RC1, DivX5.1.1, VobSub, Ac3filter 0.70b.
Semmi más.
És a DivX decoderében ki kell kapcsolni a ''generic mp4 support''-ot, mert azzal ő akarna mindent lejátszani (az xvidet is)

\m/

(#22) Sutter_Cane válasza Sutter_Cane (#20) üzenetére


Sutter_Cane
tag

nem hittem volna, hogy ilyen sokan segítenek errefelé...:O

(#23) LordX válasza MoLeS (#19) üzenetére


LordX
veterán

Hali MoLeS!

(BLG 12-B mond vmit?)

1. kódekpakk rossz, értem?
2.a Videóra: DivX standard + Xvid (Koepi buildje a legjobbabb: Bővebben: link)
2.b. FFDShow (az előző kettő helyett, dekódra a legjobbabb, és nem kell hozzá VobSub, vagy G400, vagy egyéb ilyen feliratozó, mert tudja)
3. Hanghoz: MP3 dekóder alapból van, mellé AC3Filter (Bővebben: link)

Omega Driver: Bővebben: link Az eredeti driver beállításait megváltoztatja a csávó, hozáad néhány progit (refresh rate fix, 3DProfiler, meg ilyenek), és egy csomagban kiadja. Az Ati hivatalosan ajánla a saját Catalist helyett! (mármint az Atihoz adott verziókat :) )

[Szerkesztve]

(#24) MoLeS válasza LordX (#23) üzenetére


MoLeS
csendes tag

Hoppáhoppá :) Egy LordX :)

A probléma időközben szépen megoldódott, sorry, hogy nem szóltam :U
Codecpackot legyaktam a francba, raktam szép divx 5.1.1-t meg xvid-et meg ac3t meg directvobsubot és szépségjóság :)

Utólag is köszi még1x mindenkinek :))

..: MoLeS :..

(#25) bLaCkDoGoNe válasza Sutter_Cane (#20) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Én találkoztam hasonlóval BBA Radeon9500Pro-val, a megoldás az volt, hogy a videokártya control paneljében a megjelenítők között be kellett kapcsolni a TV-re az alapértelmezett megjelenítőt, vagy mit, nem emlékszem rá pontosan.
Nem tudom, hogy van-e hasonló a Detonatorokban, ha igen, akkor próbáld meg azt.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#26) Sutter_Cane válasza bLaCkDoGoNe (#25) üzenetére


Sutter_Cane
tag

köszi! :)

(#27) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Na szóval a problémám a következő:

konfig az adataimnál.
minden rendesen működött ma délutánig, amikoris meg akartam nézni egy filmet, de teljse képernyős üzemmódban 17'' monitoron kb. 2-3cm vízszintes csíkok jelennek meg a képen lejátszás közben. próbáltam screenshotot csinálnil, de nem sikerült. a csíkok -ha jól látom- a színhatárok mentén keletkeznek.

nincs fenn codecpack, divx-t ebből az alkalomból frissítettem 5.2-re, ezen kívül, xvid, ffdshow, és ac3 codec, mp3 codec van fenn.
winxp prof, sp1 nélkül.

a kép nézhetetlen a sok csíktól, ami homogénebb képen kevésbé látszik, ''tarkább'' képen sokkal több csík jelentkezik.

próbáltam driver cserét, divx frissítve, de semmi. 43.45, 44.03, 45.23 ezeket a drivereket próbáltam, de semmi.

ami még érdekesebbé teszi a dolgot, az az, hogy ez csak teljes képernyős üzemmódban van. ablakos üzemmódban nincs vele baj.


valakinek valami ötlete?

(#28) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Nekem is lenne egy érdekes DivX-es lejátszási gondom.
A jelenség az, hogy valami okból kifolyólag a gépem egyszer csak lejtászás közben időnként 1-1.5 másodpercre belassul (kicsit akadozik a kép) és folytatja utána a lejátszást minden gond nélkül. Majd ezt megismétli 1-2 percenként.
Bslapyer-t használok és ötletem sincs, hogy miért teszi ezt velem. Mikor frissen volt a rendszerem telepítve (másfél hónapja) ez a gond nem volt, de tegnap elkezdte ezt valamiért....:F A gépemmel gondolom nincsen baj:
2500+, K7N2 Delta-L, 1 GB RAM (2x512 MB Kingston), 9600 XT , proci lejátszás közben 15%-os leterheltségű, egy Divx 3.11, Divx 5.2 Pro Kodek, AC3 ésXvid van csak fenn. Operációs rendszer XP .

Valakinek van ötlete ?

Köszi

(#29) mattheus


mattheus
őstag

Kipróbáltam Media Playerrel is (10) és a jelenség ott is megvan. Mi lehet a gubanc ?

(#30) I_Am válasza mattheus (#28) üzenetére


I_Am
veterán

A post processing-et vedd vissza. Az aktuális codec beállítainál lehet megtenni. bsplayer-nél jobb klikk a képre/opciók/szűrők.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#31) mattheus válasza I_Am (#30) üzenetére


mattheus
őstag

A beállítás default-on van. Ebből még vegyek vissza ?

(#32) I_Am válasza mattheus (#31) üzenetére


I_Am
veterán

Próbáld meg. Valszeg azért akad be, mert néha a vinyodhoz nyúl valami (lehet az oprendszer vagy bármi más).

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#33) Suliro


Suliro
senior tag

Szerintem a proci nem elég. De ez az én véleményem, lehet, hogy butaságot beszélek. Ha igen, akkor bocsánat. Na meg a tnt2 sem divx király.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

I believe in Dodge power!

(#34) mattheus válasza I_Am (#32) üzenetére


mattheus
őstag

Biztos, hogy igazad van, de nem tudok rájönni, hogy mi az a program :F
Az alapból futó programok száma minimalizálva van, akár csak a kodekek száma. (Firewall, egy alaplapi hömérsékletmérő, és Norton antivirus, semmi más) Lehet, hogy a Norton Systemworks csinál valamit időnként ? Pedig neki nicsncs a jobb alsó sarokban futó ikonja.......:F

(#35) mattheus válasza Suliro (#33) üzenetére


mattheus
őstag

Gondolom nem nekem mondod :DDD be is tenne........
Tapasztalataim alapján egy egy AMD K6-2 400 proci, TNT2-es karival a határ. Emléxem, ezzel futtattam sokáig a Divx-es filmeket (idönként a kép és hang ecsúszott :)) ,de miután beleraktam a Gef 2 Ti-t anno, ez a probléma a múlté lett örökre..........

(#36) zaba


zaba
tag

Szasztok, elég furcsa dolgot tapasztaltam ma:

Van egy Xvid file, amit minden lejátszóm fejjel lefelé játszik le (érts flip, nem rotate).

Amit kipróbáltam: VLC, DivX player, MP10, MP classic.

Mit lehet kezdeni vele? Nincs kedvem újrakódolni.

Red meat can kill ya'. Enjoy!

(#37) Chandler


Chandler
senior tag

hali
nemtom mi lehet a baj mert nekem meg regen az 500 mhz es cerkamon es 16mb os nvidia tnt2 ön is jol ment a film
probald ki az Mplayert, az eszi a legkevesebb erőforrást (nem mediaplayer, a ketto nem ugyanaz)
[link] innen tudod leszedni
ja és semilyen kodek nem kell mellé asszem

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.