Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DivX HELP! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) guest


guest
veterán

hi all

az odáig oké, hogy megcsinálok egy 720x576-os filmet divx-el és lesz mondjuk 1gb hanggal 1ütt. de nekem elég lenne a 480x352-es felbontás, viszont ha így csinálom, a film hossza csak kb 15 mb-al kisebb, mintha 720x576-ban lenne. mi ennek az oka, és meg lehet csinálni olyan 500mb körülire (a bitrate fix 1200)?

üdv

prohardver vendég

(#2) greg214 válasza guest (#1) üzenetére


greg214
tag

Kezdjük az alapoknál:
Van ugyebár valami kiindulási videód (dvd/svcd/avi)amit szeretnél divxben figyelni.
1.nem akarod átméretezni. Ekkor fogod a hangot, áttömörgeted igény szerint. Ennek lessz egy mérete.Ezt levonod a kívánt fájlméretből.Amit kapsz, az nem más, mint a mozgóképre jutó adatmennyiség. Ezt leosztod az anyag hosszával másodpercben, és a kapott eredményt (kilobit/sec legyen ám:DD?

Greg O'Rich

(#3) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az ilyen jellegű problémákra találták ki a bitcalculatort... A használata teljesen triviális és kézenfekvő...

https://www.coreinfinity.tech

(#4) guest


guest
veterán

szasztok

igen, most már leesett. valahogy úgy lehet a dolog, mint az mp3-nál, ahol tök mind1, hogy mono ill. 22khz a mintav. freki, a fájl mindig ugyanolyan hosszú marad pl 128kbps-nél. mondjuk azért az mp3-nál egy 64kbps mono tömörítés (fele akkora fájlméret) minőségben a 128kbps sztereonak felel meg tudtommal. ez nem járható út a divx-nél? 480x352 600kbps?

prohardver vendég

(#5) guest


guest
veterán

Hi All! Bonus vagyok, most tévedtem ide. Azt a kérdést szeretném a tisztelt közösségnek feltenni, hogy mivel tudom a feliratot (rá) belegyógyítani az SVCD (mpeg2)adatfolyamba? Van egy csomó DivX-es filmem korrekt feliratfájlokkal, és szeretném az asztali lejátszón megnézni. Eg jó minőségű kétlemezes DivX-ből nagyon jó minőségű SVCD-t tudok csinálni, de felirat nélkül félkarú óriás a projekt... Thx!

prohardver vendég

(#6) Kuznyikov válasza guest (#5) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Hát egy bonyolult megoldást tudok:
1: A divx + .sub a Virtualdub-al össze lehet tenni uolyan divx-be.
2: Ezután lehet divx-ből svcd-t.

Lenne két kérdésem hozzád:
Divx-ből svcd-be mivel és hogyan?
Milyen lejátszót használsz, és mi a véleményed?

Nagyon izgat engem ez az svcd+asztali lejátszó megoldás. Most PC + TV out, és ez is királyul néz ki + minden csak nagyon macerás...

(#7) guest


guest
veterán

És virtualdubbal hogy rakod rá a feliratot? Van hozzá valami pluginod?

Norbert

prohardver vendég

(#8) Kuznyikov válasza guest (#7) üzenetére


Kuznyikov
aktív tag

Igen. A neve: Subtitler - Sub Station Alpha v2.x/4.x subtitling plugin for VirtualDub

Kicsit még bonyolódik a dolog, mert az általában .sub-ot előszőr át kell konvertálni .SSA-ba, mert ez csak azt ismeri. Nem tuti, asszem a microdvd sub konvertere (vmi ilyesmi...) át tudja tenni SSA-ba.
Ezután lehet ezt a plugint használni. Nem túl rafkós, 1-2 próba és biztos minden ok.

(#9) Amstelveen válasza Kuznyikov (#8) üzenetére


Amstelveen
csendes tag

Helyette javaslom a vobsub plugint, azzal nem kell vacakolni a konvertálgatással és persze szépen dolgozik.
null transform, majd vobsub filter. nem nehéz rájönni a használatára.

A feliratozott DivX-et Tmpg-vel szépen át lehet rakni system mpeg-be, aztán pl. a Nero-val íratsz egy VCD-t.

Amstelveen

(#10) Amstelveen válasza guest (#1) üzenetére


Amstelveen
csendes tag

ezt az 1200-at vedd le 900-ra, vagy 850-re (télleg jó az a bitrate calculator:-) A felbontás lejjeb vétele csak a második lépés...

Amstelveen

(#11) guest


guest
veterán

Kuzi: Kössz! Neki esek, és elmondom mire jutottam. -Még nem tisztult le a dolog, de a Tmpegenc 2.54 szép minőséget produkál. Igaz én minőségpárti vagyok, és ezekkel a beállításokkal a Cast away egyes lemezét 9óra 36 perc alatt konvertálta át felirat nélkül P3/1G, 400Mb ram, 30Gb hdd konfigon. A dolog remekül működik a világmárka MBO lejátszóval. Mediában vettem 35e volt és benne van a dd5.1 dekóder (az erősítőmben nincs, de fel van készítve multi ch. inputra), MP3, RW CD, VCD, SVCD, DVC (erről fogalmam sincs, hogy mi lehet) Svideo output, Scart, coax, és optikai kimenetek, stb. Egyetlen hátrányaként az róható fel a kütyünek, hogy nincs külön CD outputja, így vagy le kell ágazni a M.Ch-ről, vagy lemondasz a hagyományos Stereo-ról.

-Sok függ az erősítőtől (Onkyo) és a hangfalaktól (Jamo7.6, Jamo dipol 300). A kép nagyon szép a 72-es Thomson Tv-n, de csak Svideo-n keresztül. Ahoz képest a Scart is szar! Nekem nagyon be jött. Sokaknak tátva maradt a szája mit produkál a cucc. De mégegyszer mondom a lánc többi szeme is nagyon fontos!

Persze az elmult hetek hírei miatt azt mondom, hogy aki penge akar lenni az várjon a hardveres DivX lejátszók megjelenéséig. Állítólag két gyártó bejelentette a termékét. Nagy durranás lenne 30-50e forintos asztali lejátszókban állat minőségű olcsó DivX-es filmeket nézni.

-A computer alapú DivX, SVCD és DVD projekt telljesen jó, csak a macerán kívül ott a TV és a computer távolságának aproblémája.

prohardver vendég

(#12) guest


guest
veterán

Bocs, Bonus voltam.

prohardver vendég

(#13) guest


guest
veterán

Amstelveen: Neked is kössz! Ugye SVCD-t akartál írni. Egyébként van olyan DivX-es filmem amire azt mondja a Tmpg, hogy illegal format (vagy valami ilyesmi). Pl a vörösök támadása. Csak úgy tudtam megcsinálni, hogy Ulead M. Studio-val nativ avit csináltam belőle(520Mb), és azt Tmpg-vel SVCD-be(28Mb), aztán Nero, és már nyomja is az Orbán, meg a Kövér a lézerkarddal ezerrel.

-A Nero-nál hogyan műxik a menü, és mit kell a folder-be rakni?

prohardver vendég

(#14) Koala


Koala
csendes tag

Azt nem tudja valaki véletlen, hogy hogyan kell a legutolsó divx codecet configurálni, hogy szép legyen a lejátszott film? Ugyanis miután felraktam az 502-es codecet, kockássak lettek azok a filmjeim is, amik előtte tökéletesek voltak. ennek tényleg rosszabb lenne a minősége, vagy csak valami be kéne állítanom? Másnál nem jelentkezett ez a hiba? Kézenfekvőnek tünt, hogy max quality-ra, smooth playbackre és double buffer-re állítom, de az eredmény csak pixelhegy lett. Akkor most mi is a baj?

(#15) Amstelveen válasza guest (#13) üzenetére


Amstelveen
csendes tag

(-: akár SVCD is lehet persze...

Úgy gondolom, hogy a Tmpg-nek a hangtömörítés nem tetszik a Vörösök támadásánál. Nekem a 2.53-as van fent és gond nélkül átkonvertálja. Mondjuk fent van egy rakat codec.

menü? passz :-)

Amstelveen

(#16) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Az 502-őt MESSZIRE kerüljétek el, egy csomó filmem Media Player-ben való lejátszáskor tiszta pixel lett tőle (Playa-ban persze nem, de az engem nem érdekel) és a Tuner-kártyám felvevő progiját (VidCon32) is fagyasztja pár másodperc után. Érdekes módon ahogy visszatettem az 501-et a problémák megszűntek. Ez valami iszonyatos elcseszett egy verzió lett, NE tegyétek fel ha nem akartok nagyokat szívni.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#17) Koala


Koala
csendes tag

Most nekem éppen megyógyult az említett pixelesedős problémám, lehet, hogy azért, mert bekapcsoltam a Overlay Extended Mode-t, ez talán a hardveres overlay-t használja (nem mintha tudnám, mi az). Azóta ugyanolyan jó. lehet, hogy ez eddig defaultból enabled volt, most meg nekünk kell bekapcsolni, de addig viszont pixeles lesz (?).

(#18) ArchElf


ArchElf
addikt

Szerintem az 5xx verzó tiszta szívás, gyűjti a jelszaimat, meg miegyébb.:(
Van hozzá valami crack elérhető, hogy a szemeteket leszedje az ember?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DivX HELP! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.