Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Memora


Memora
senior tag

Van egy filmem otthon, amivel sajnos nem nagyon tudok mit kezdeni, ugyanis a hang kb 2-3 mp-t késik a képhez képest:F
Van azért egy lejátszóprogram, ami normálisan viszi (DIVX player, ha jól emlékszem), az viszont nem tud feliratot megjeleníteni!
Nem akartam így végigszenvedni a filmet, mert elég gáz (horror ugyanis, és elég kiábrándító úgy nézni, hogy akkor jön a vérfagyasztó sikoly, amikor már réges rég egy nyugodt csendéletet mutat a kamera:DDD), gondoltam inkább megkérdezem itt, hátha tud valaki segíteni.

Fancy quote placeholder

(#2) Diskcopy


Diskcopy
tag

Valószínű vagy nem jól van a film megcsinálva, vagy kodek gondjaid vannak( ha más filmmnél is csinálná). Vagy tegyél fel egy DirectVobSub nevű dolgot, ami minden alá tud feliratozni(media player.. stb), vagy én próbálnék egy vlc media playert is (Bővebben: link), vagy Mplayert deje.uw.hu
ezeknek saját kodeklejátszójuk van. Próbáld meg ezekkel.


[Szerkesztve]

(#3) Gh0sT válasza Memora (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Megnéztem az adataidnál a konfigot annak reményében, hogy az lesz a szűk keresztmetszet, de tévedtem. :) Milyen codeceket használsz? Esetleg codec packet? Más gépen is próbáltad már? Más lejátszóval? Hirtelen ennyi kérdés.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#4) vtechun válasza Memora (#1) üzenetére


vtechun
veterán

codec pack is okozhatja... én soha nem reknék fel semmilyen kodekpack-ot, csak szétcseszi a rendszert...

(#5) mattheus


mattheus
őstag

CodecPack van fenn a gépen? Én azt ajánlanám, hogy minél kevesebb, csak a szükséges legyen fenn... pl: DivX 3.2, DivX 5.xx, Xvid és egy AC3dekóder. Ezzel a filmek 99% le tudod majd játszani.

[Szerkesztve]

(#6) Diskcopy válasza mattheus (#5) üzenetére


Diskcopy
tag

Ha nem kódol filmet, elég egy FFDshow is.

(#7) Memora válasza Gh0sT (#3) üzenetére


Memora
senior tag

Hmm...
Más gépen még nem próbáltam, ez jó ötlet!

Kodek csak az ACE mega codecs pack van fenn (nemrég szedtem le a netről, úgyhogy új verzió), abban viszont szinte minden be van kapcsolva.
Egyébként már az összes álltalam ismert lejátszóval próbáltam, de csak az az egy vitte rendesen!

Fancy quote placeholder

(#8) Memora


Memora
senior tag

DirectVobSub volt itthon, csak nem tudtam, mire jó, de most is bekapcsolódik néha (talán az ACE-ben is van?).
Letöltöm ezeket a programokat, hátha...

Fancy quote placeholder

(#9) P.H. válasza Memora (#8) üzenetére


P.H.
senior tag

Ha van olyan progi, ami lejátssza jól, akkor nem a filmben van a hiba. Az ACE MEGA és a DirectVobSub a legrosszabb megoldás, nekem annak idején pont ez utóbbi miatt csúszott a hang, ezt lődd ki teljesen (ha előjön a tálcán, hozd fel, és valamelyik fülön van olyan, hogy Never Load, azt pipáld ki), és töltsd le a BSplayer-t, ennek van az általam ismert programok közül a legprofibb natív feliratkezelése.

[Szerkesztve]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#10) Memora


Memora
senior tag

Hehe, régebben, amikor pl csak BSplayer volt, az sem vitte magában se...
Most ott tartok, hogy DIVXplayerrel megy, csak nem tudom, hogy lehetne alá belőni a feliratot is?

A VobSub egyébként hogy működik?
Azzal lejátszótól függetlenül lehet feliratot megjeleníteni? De hogyan:F
Submux, subresync? Kicsit kínaiul hangzik nekem;]

Fancy quote placeholder

(#11) Memora


Memora
senior tag

(egyébként az ACE megán belül is a BSplayert használom)

Fancy quote placeholder

(#12) tankman


tankman
csendes tag

Én is irtóztam a codec packoktól, de 1-1,5 éve a gordian codec pack-ot használom és ez jó!
Próbáld meg ezzel ha még mindig nem megy

Túl kell élni, megszületni nem elég...

(#13) Atticus válasza Memora (#7) üzenetére


Atticus
senior tag

Én állítom, hogy nekem is az ACE cseszte szét a rendszeremet. Miután feltelepítettem hasonló problémákkal küzdöttem. Miután leszedtem meg egy csomó mindent nem akart lejátszani. Aztán miután felment a pumpa, win reinstall, és azóta csak a legszükségesebbek! És pöpec!!! Szóval ésszel, de mégis ACE nélkül! :B

Átmegyek rajtad, mint a Nílus Karnakon!

(#14) Memora válasza tankman (#12) üzenetére


Memora
senior tag

Na ezt le fogom tölteni, mivel nekem csak az ACE volt eddig, mint codec, így nincs viszonyítási alapom se, hogy melyik a jobb codec (viszont ha ezt nem teszem fel, akkor meg semmi sem megy...)

Fancy quote placeholder

(#15) Memora válasza Atticus (#13) üzenetére


Memora
senior tag

Nekem is mindg tönkremegy a rendszerem (sok kis, apró, de bosszantó hiba, amik végül úgy megsokasodnak, hogy egy idő múlva szinte tetszhalottá válik tőlük a windows)!
Lehet hogy tényleg van köze hozzá az ACE MEGA-nak?:F

Fancy quote placeholder

(#16) JanoXP válasza Memora (#14) üzenetére


JanoXP
aktív tag

Hello!

De rég voltam erre...

Van egy kis-nagy problémám.
Kaptam én egy DVD-lemezre írt házi videót. A következő file-ok vannak a lemezen:

- Video_TS.bup
- Video_TS.ifo
- VTS_01_0.bup
- VTS_01_0.ifo
- VTS_01_1.vob
- VTS_01_2.vob
- VTS_01_2.vob

NINCS AUDIO KÖNYVTÁR!!!
Ebből én arra következtetek, hogy a felvétel hangja bele van rakva a video-fileokba.

Namármost a gond ott van, hogy ebből a 3 részes felvételből szeretnék én 1 CD-nyi avi-t készíteni. Felraktam a Gordian Knot progit a szükséges dolgokkal.
Van hozzá egy leírásom (ssolitude.atw.hu-ról anno leszedve), ahol szépen leírják, hogy mit és hogyan lehet kódolni. De arról nem szól a fáma, mi van, ha nincs külön audio-file.
Nos, én egy progival kiszedtem az audio-t egy mp3-ba a film alól. Ezt a DVD2AVI programba a megfelelő helyre betéve és összefésülve a filmmel, meg is történik szépen a hang film alá tevése, DE vagy az elején jó és a végén csúszik fél percet, vagy az elején csúszik fél percet és a végére lesz jó (2x próbálkoztam kódolni)...

Tehát, hogyan lehetne megoldani azt, hogy tökéletesen működő avim legyen?

Most a 3 részt a VirtualDubMod progival betömörítem avi-ba, de ott 1-1 rész lesz a végén 1-1 CD-nyi méretű. Ezeket ha összeillesztem, akkor sem mennek rá 1 CD-re. Hogy tudok én ebből 1 CD-s jó avit csinálni???

Valaki segítsen rajtam! Köszi!!!

(#17) JanoXP válasza JanoXP (#16) üzenetére


JanoXP
aktív tag

Senki nem tud segíteni rajtam?

(#18) Kaoru válasza JanoXP (#17) üzenetére


Kaoru
aktív tag

másra regáltam, mint az uccsó kérdés

[Szerkesztve]

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#19) Polesz válasza JanoXP (#16) üzenetére


Polesz
addikt

AutoGK kell neked.
Add neki oda a lemezt és állítsd be, hogy 1 CD aztán dőlj hátra és várj.
Ennyi.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#20) vary


vary
csendes tag

Sziasztok !

Nekem olyan problémám van, hogy ha szgépen jáccom le a filmet, akkor tökéletes a hang, nem csúszik semennyit. Viszont ha kiírom DVD-re és divX-es asztali jáccóval próbálkozom, ott már igen tetemes a késés. Az asztali jáccón lehet ezen állítani (most kaptam, nem vágom, láma vagyok) ? Tippeket várok, előre is köszi !

(#21) tankman válasza vary (#20) üzenetére


tankman
csendes tag

Az asztali DVD-n codecet kell frissíteni

Túl kell élni, megszületni nem elég...

(#22) vary válasza tankman (#21) üzenetére


vary
csendes tag

Válaszodat köszönöm, de : ezt én is meg tom csinálni itthon , vagy vigyem vissza a gépet, ahonnan kaptam ? Mert ez nem tűnik olyan egyszerűnek nekem :Y

(#23) God Vazzeg válasza tankman (#21) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Azt hogy lehet? :F

(#24) tankman válasza vary (#22) üzenetére


tankman
csendes tag

Hát pontosan nem tom hogy hogyan műxik ez, de a szervizekbe meg tudják csinálni.Legalábbis én igy tudom, aztán lehet h félreinformáltak.
Kb olyan ez mint a BIOS frissítés

Túl kell élni, megszületni nem elég...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.