Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Katsu válasza bl4ze (#149) üzenetére


Katsu
aktív tag

Hali. Ezzel a digoo appal nem tudom társítani az M1-est. Reseteltem az eszkozt, de hanggal nem adja át az információkat a program. Ráadásul csak 1x ad ki hangot a 60 másodperc alatt. Utana csak számol visszafelé és nem talál semmit a keresésnél. Ha kézzel beirom az adatokat akkor pedig invalid id-t ír. Camera és smart camera típussal is próbáltam. Mit csinalhatok rosszul? Az eye360nal simán ment minden. Te is a digoo appról beszéltél ugye? Köszi.

(#152) bl4ze válasza Katsu (#151) üzenetére


bl4ze
veterán

360Eye a hivatalos app - azzal használom.

.:. bl4ze .:.

(#153) Flashy válasza Katsu (#148) üzenetére


Flashy
veterán

az M1-hez szerintem nincs a Digoo-nak igazi saját appja, a kamerát egy-az-egyben mástól veszik át, és ahhoz jött az app is. nem akarlak különösebben elkeseríteni, de amit hiányolsz, azt az M2 mind tudja és ahhoz már barkácsoltak saját appot is. viszont az M1 is folyamatos képet ad másik alkalmazásokon keresztül, szóval érdemes keresgélni.

(#154) Upo válasza Flashy (#153) üzenetére


Upo
addikt

Hát azért az FTP feltöltéssel az M2-nek is gondja van. Vagy én vagyok hozzá hülye. De nekem semmit nem hajlandó feltölteni az ftp-re, csak a test gomb megnyomására a teszt képet. Ki is írja hogy test ok, aztán eseménynél nem tölt fel semmit.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#155) Katsu


Katsu
aktív tag

Köszi srácok.
Sajnos 1 nappal korábban rendeltem meg 3db M1-et, mint ahogy itt beírtátok, hogy jobb vétel lett volna az M2. Ráadásul amikor rendeltem, akkor az M2 még 9000Ft körül járt. Aztán másnap jött egy 45%-os áresés... Azt hittem a falnak megyek...
Reseteltem az eszközt, és V380 appal kezdtem próbálkozni. Azzal most jónak látszik. Remélem így is marad.

(#156) Upo válasza Upo (#154) üzenetére


Upo
addikt

My bad... Jó az ftp, én fúrtam el a beállítást az ftp szerveren...

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#157) bl4ze válasza Katsu (#155) üzenetére


bl4ze
veterán

a 360eye nekem tökéletes, nagyon gyorsan konnektál, és a kép sem fagy, nem áll meg.

A korábbi Xiaomo (Yi small ants 720p) kamerám volt olyan, azzal valami tróger meló volt képet nézni.
Ez sokkal jobb ! :R (M1)

.:. bl4ze .:.

(#158) htc07 válasza Upo (#156) üzenetére


htc07
addikt

Kliens oldalról tudod hogy lehetne beállítani, hogy ne a gyökérbe, hanem egy adott mappába tolja az anyagot? Sajnos szerver oldalon nem sikerült megoldani, hogy ne a gyökér legyen az alap mappa (/tmp/mnt/usb1).

(bár ha asus router ftp szerverével van valakinek tapasztalata, hogy melyik fájlban kellene szerkeszteni az ftp home directory-t úgy, hogy megmaradjon reset után is, az is megfelelne. ;] )

(#159) Upo válasza htc07 (#158) üzenetére


Upo
addikt

Én zyxel nas-ra mentek, a gyári ftp szervert lecseréltem ffp csomagos ftp szerverre, beállítottam benne a mappát, jogosultságokat és most jó. Asus routerre nem tudok mit mondani, nekem olyan nincs.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#160) Katsu


Katsu
aktív tag

Sziasztok,

Egészen jól belőttem már 2 kamerát. Viszont ezt szeretném valahogy böngészőből kezelni. Van valami lehetőség erre? A kliens program nem megoldás.
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv: Katsu

(#161) djsomi válasza Katsu (#160) üzenetére


djsomi
csendes tag

Sziasztok,

Valakinek sikerült már az M2-esnek megtalálni hogy hogy lehet felvenni nem RSTP-n keresztül külső szoftokba a kamit? Onvif Device manager total jól látja, viszont kamera szoftokba csak RSTP ulr-jével tudom felvenni. Ilyenkor nincs hang és PTZ se :(

Köszi!

Somi

(#162) Upo válasza djsomi (#161) üzenetére


Upo
addikt

Az onvif port az 10080, de audio ott se fog jönni, ez ilyen. Felmész a kamera web interface-re, a beállításokban a ptz settings alatt az "against prebit" opciót ki kell jelölni, akkor a ptz menni fog. Synology, HappyTime, Blue Iris alatt próbálták.

Amúgy neked mi a firmware verzió? Nekem E10.71.1.16.50E, de ebben a kamerában E10.71.1.16.55E van, a digoo-nál meg semmi letöltés.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#163) djsomi válasza Upo (#162) üzenetére


djsomi
csendes tag

E10.71.1.16.55E van rajta, Sajnos én Genius Visiont használok és abba valamiért nem jön az a PTZ :(

Somi

(#164) Upo válasza djsomi (#163) üzenetére


Upo
addikt

Megnéztem ezt a geniust, de én semmit nem tudtam kicsiholni, az rtsp se akart menni. Uninstall.

Találtam egy ilyent, M1-el és M2-vel is működik, hdd-t lehet bele tenni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#165) djsomi válasza Upo (#164) üzenetére


djsomi
csendes tag

Hát a Genius elég trükkös progi, én is a falat kapartam az elején, így lehet felvenni:

Somi

(#166) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Sziasztok!

Távolról nem lehet elérni a kamerát?
Csak hálózaton belül?

(#167) htc07 válasza Ateszpapa (#166) üzenetére


htc07
addikt

semmi akadálya, a 81-es tcp portra kell portforward a routereden (bár erősen javaslom hogy ne tegyél ilyet)

[ Szerkesztve ]

(#168) Upo válasza Ateszpapa (#166) üzenetére


Upo
addikt

A mobil appjával simán el lehet.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#169) Ateszpapa válasza Upo (#168) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ezek szerint ha elmegyek otthonról akár 3G/LTE alatt is tudok simán csatlakozni a kamerához a 360eye appal?
Tegnap jött meg, még nem tudtam tesztelni.

[ Szerkesztve ]

(#170) bl4ze válasza Ateszpapa (#169) üzenetére


bl4ze
veterán

Hogyne tudnál!
Ez a lényeg benne !!!!

360eye app-pal mindenhonnan eléred. 3G,4G - máshol wifi stb....

.:. bl4ze .:.

(#171) Ateszpapa válasza bl4ze (#170) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi, akkor ki fogom próbálni.
:R

(#172) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

Srácok, nekem nem nagyon van szerencsém ezzel a kamerával.

Reggel még útközben működött, csatlakozott és videó is ment, kollégámnak mutattam.

Szeretnék újra csatlakozni, elvileg csatlakozik de "homokozik" nem ad képet, ha ad is valamit akkor sima zöld képet, se hang se semmi.

Sajna most nincsenek otthon, hogy ránézzenek a kamerára, esetleg egy restart neki.

iPhone-nal használom, de amióta felraktam ezt a 360eye progit úgy merül mint a titanic. :(
Teljesen meleg lett használat közben és szemmel láthatóan merül az akksi.

Van valakinek hasonló tapasztalata vele?

(#173) Ateszpapa válasza Ateszpapa (#172) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Tegnap este frissült a FW a kamerán.
Azóta úgy néz ki müxik rendesen.
2 telcsivel is tudok csatlakozni, külön-külön, de eddig megy rendesen.

Úgy látszik csak egy frissítés kellett neki.

(#174) dorogi435


dorogi435
újonc

T.Fórum.Érdeklődnék Windows Phone telóval használható-é az m-1.Köszi.

(#175) K-Roy válasza bl4ze (#170) üzenetére


K-Roy
csendes tag

Sziasztok.

Sikerült feltörni az M1-et telneten. Nem próbáltam még.

Elvileg:

Felhasználónév: root
Jelszó: #1baller

[ Szerkesztve ]

(#176) Flashy válasza K-Roy (#175) üzenetére


Flashy
veterán

nekem ez se M1-en se M2-n nem jó.
(az M2 jelszaván lassan 1 hónapja megy a john de semmi.)

(#177) csipesz_70


csipesz_70
csendes tag

Nekem 3,5 hónap után elromlott az M1 kártya slotja. Írtam a banggood nak. Küldtek 200 pontot. Akkor mit tudok még tenni? Ezek szerint nincs garancia a termékekre?

[ Szerkesztve ]

(#178) Tomy27


Tomy27
tag

Üdv,
Nem teljesen ide tartozik, de talán belefér még a topikba. :)
Olyan dolog érdekelne hogy szerintetek az Escam QF001 típusú
kamera az kb ugyanaz lehet mint a Sricam SP012- es?Mert úgyan
úgy is néz ki, meg ugyanazok a paraméterei is, papírforma szerint.
Másik, hogy ha csak 10Mb/s- os ADSL- re van csatlakoztatva, aminek
sajnos igen lassú a feltöltési sebessége, ez kb 70kb, akkor ez úgymond
vissza fogja ugye a kamera minőségét, igaz?Még egy kérdés, hogy ezeknél
vajon a panelen meg lehetne találni egy CVBS szerű videó kimenetet, amit
akár egy sima TV is tudna fogadni, vagy ez nem lehetséges? :B

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#179) murray1973


murray1973
csendes tag

sziasztok, segítséget kérnék BB-M1 kamerám van.
régi telóm van android 2.3.6 , erre nem megy fel a 360eye meg a V380 app sem.
a digoocam felmegy de nem találja a kamerát. wifi jelszót beadtam
esetleg van valami app erre a régire?

a kamera jó, a telómon megosztottam a mobilnetet, a haverom xiaomi redmi a 360eye app-al megtalálta, megy

PC klienset is próbálok, egy thome DLINK wifi routerem van.
felraktam a NVCIS, ONIF stb progit semmivel nem tudok csatlakozni. eleve nem kéri egyik sem a wifi jelszót , nincs eszköz.
PC-n hogy csatlakozunk? LAN-on, vagy dugjak be egy usb wifi adaptert a PCbe és úgy?
köszi

(#180) tanker66


tanker66
csendes tag

Sziasztok,

Van egy ilyen kamerám és elkezdtem nézegetni a hálózatot. Már az elején furcsa volt, hogy az App mindenféle beállítás nélkül tud LAN-on és WAN-on is kameraképet küldeni. Amikor WAN-on néztem a kameraképet, akkor a network connection-ök között egy ázsiai IP cím felé növekedett a küldött adatcsomag mennyiség. Tudja valaki, hogy hogy is működik pontosan ez az egész? Köszi!

(#181) Flashy válasza tanker66 (#180) üzenetére


Flashy
veterán

elnézést ha túl leegyszerűsítem, de: ahhoz, hogy bárhonnan a világból tudd nézni a saját kamerád képét, egy fix közös pont kell a kamerádnak és a telefonodnak, ez az a távoli szerver. a kamera is bejelentkezik hozzá, az app is, így találnak egymásra. így az otthoni IP-címed is változhat (bár ritkán szokott) és a telefonod IP-je is változhat ahogy mozogsz a városban, mégis tudod nézni a kamerád képét. ez nagyjából annyira ijesztő és idegesítő, amennyire annak érzed. HA normálisan meg lenne valósítva titkosított kapcsolattal és megbízható szerverrel, akkor nem lenne olyan rossz, de semmit nem tudunk arról, hogy hogyan működik, valószínűleg valami egyszerű (és ezért abszolút nem biztonságos) módszerrel.

(#182) tanker66 válasza Flashy (#181) üzenetére


tanker66
csendes tag

Köszi.
Az alarm funkció nekem nem működik. A message megjelenik a kis piros harang szimbólummal, viszont a telóm nem jelzi, amikor épp nem a kameraképet nézem. 360eye alkalmazást használom. Így járt már esetleg valaki? Van megoldás erre?

(#183) drpele


drpele
senior tag

Sziasztok!
Az MVCMS Lite-on kívül létezik más PC-s kliens, ami képes kezelni a kamerát?
Sajnos a rögzített videók visszajátszása igen bugos a fenti kliensben, így jó lenne valami alternatíva...

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#184) k2laci


k2laci
tag

Az megoldható valahogy az M1-nél, hogy az internetre ne küldje ki a képet (P2P) csak a helyi hálózaton legyen látható ?

(#185) htc07 válasza k2laci (#184) üzenetére


htc07
addikt

tiltsd le a routeren

(#186) Flashy


Flashy
veterán

megcsináltam a BB-M1-en a no-sound fixet youtube videó alapján. lehúztam a hangszóró vezetékét. gondolkodtam rajta, hogy ki kéne vezeni valami lyukon aztán mini kapcsolót vagy jumpert odatenni, de nem ér meg ennyi macerát, visszakiabálni sose akarok ezen keresztül. a szétszedés nem nehéz, az ügyességeden múlik hogy hány műanyag fül törik le, nekem 1 törött. most már jobban látom hogyan kellett volna, de nem nagyon izgat, nem esik szét, egy kis szigszalaggal meg lehet biztosítani rajta.

(#187) Upo válasza Flashy (#186) üzenetére


Upo
addikt

M2-n van a hangra kapcsoló a szoftverben. Ha nagyon hc az ember, akkor telneten behatolva át lehet nevezni az angol és kínai hang zipet, akkor nem fog pofázni, de a hangszórót még lehet használni mondjuk macska fegyelmezésre.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#188) Flashy válasza Upo (#187) üzenetére


Flashy
veterán

M1-en csak kínai-english választó van és mivel nincs web gui, csak app, nincs telnet hack. nem is próbáltam app-on keresztül, de nincs is talán semmi beviteli mező, amibe próbálkozni lehet. M2-m is van, ezerszer jobb...

(#189) tlala


tlala
addikt

Szerintem próbáljátok meg a böngészőbe beírni ezt (ahol az "IP" a kamera IP címe, illetve kell a usernév és a jelszó is a parancssorba):

http://IP:81/door_bell_set_language.cgi?next_url=voice.htm&loginuse=USERNÉV&loginpas=JELSZÓ&language=0

A parancssor legvégén:
0 = nincs hang
1 = kínai szöveg
2 = angol nyelvű szöveg

Az én kamerámon (nem M1, hanem XM 1080P névre hallgat) remekül működött.

[ Szerkesztve ]

(#190) Ironhide válasza wins03 (#96) üzenetére


Ironhide
tag

Sziasztok!

Aprócska problémáim vannak az M1-el. Mint már írta itt wins03, androidos frissítés után a 360-ban igen komoly késése van a kamerának. Vissza lehet állítani esetleg, ill. csak magában miként vesz fel a kamera folyamatosan?
Mindenképpen kell neki a telefonos indítás és "figyelés"?
Előre is köszi, ha vki válaszol és tud segíteni.

Ironhide

(#191) Gri válasza Ironhide (#190) üzenetére


Gri
tag

Sziasztok!

Ugyanez a problémám M1-es kamerával, FW frissítéssel kezdtem, azóta szakadozik, szaggat, akad, lagol, stb...
Az alkalmazások többé-kevésbé megtalálják (Android: 360eye, v380; PC: ONVIF Device Manager, MVCMS_Lite, VMS), képet is ad, néha mozgatni is lehet, de általában pár másodperc után belefagy mindenbe.
Ötlet? Esetleg FW downgrade megoldható vhogy?
Thx!

[ POWERED BY 230V ]

(#192) bl4ze válasza Gri (#191) üzenetére


bl4ze
veterán

Nálam az M1 nem csinál ilyet, saját app 360eye használom, hamar connectál és sosem fagy be, szépen megy a másodperc számláló, realtime. (4G és wifi-ről is a távolból nézve)

.:. bl4ze .:.

(#193) Ironhide válasza bl4ze (#192) üzenetére


Ironhide
tag

Szia!

Bocsi, de sejted, hogy mert nálad működik, az nem túl nagy segítség annak, akinek problémája van vele.
2 fajta sd kártya is ki lett vele próbálva. A felvétel egyébként nem szaggat, csak az élőkép késik és a kamera mozgatása is ilyen. Persze van mikor az élő kép egészen helyen van.
Volt többszöri reset, meg próbálva volt az update is.
A felvételt nem tudja rendesen egyben megcsinálni? 5 perces felvételnél csinált 3 fájlt.

Ironhide

(#194) Tomy27


Tomy27
tag

Üdv,
Adott egy Escam QF001- es kamera, mivel nincs külön topik, így itt érdeklődnék.
Szóval ez ugye 1Mp- el lenne, de jelenleg is max olyan 70Kb/s sebességgel megy csak
az élő kép a telefonon.Gondolom azért lehet, mert kb ennyi az ADSL feltöltési sebessége.
Így ugye nem adja ki azt a minőséget amit tudna a kamera, illetve jól gondolom hogy pl
hiába venne az ember akár 2Mp- es verziót, akkor sem lenne látszólagos minőség változás?
:U

"Ha mások hülyesége miatt idegeskedsz, magadon állsz bosszút!"

(#195) molnartom válasza Tomy27 (#194) üzenetére


molnartom
aktív tag

Ha a rögzítés helyben történik pl. SD kártyára a a kamerában, teljesen mindegy, hogy miilyen az élőkép minősége. Helyben akkor is 1 vagy 2 MPx-be rögzít.

(#196) dorogi435


dorogi435
újonc

Jóó,hogy lehet kérdezni!!!!

(#197) molnartom válasza dorogi435 (#196) üzenetére


molnartom
aktív tag

Ez egy kijelentő mondat semmi más!

(#198) RaiDani


RaiDani
tag

Sziasztok!

Ma érkezett meg az M1-em. Sikerült hozzáadni a hálózathoz, láttam is az élőképet. Gondoltam frissítem az FW-t rajta. Végigment a folyamat, siker. Ez után a kapcsolat megszakadt, újracsatlakozni nem sikerült. A kamera újraindítása óta az első "pofázása" végén mintha elnyeklene a hangja és utána nem is történik semmi, forgás is elmarad, nem reagál reset gombra se. Szerintetek a reklamáláson kívül tudok valamit tenni a kamerával? [video]

[ Szerkesztve ]

(#199) Magnat válasza RaiDani (#198) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Az Eye360-ból frissítetted? Sztem nem kell részletezni, mondd egyszerűen, h eleve nem is működött... Ha nem reagálnak, húzd vissza a pénzt, mert hibás a termék.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#200) k2laci válasza Tomy27 (#194) üzenetére


k2laci
tag

"Adott egy Escam QF001- es kamera, mivel nincs külön topik, így itt érdeklődnék."

Erre gondoltál ?

[link]

:DD :DD :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.