Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) passat77


passat77
tag

Közben pár perc után most már azt is bemondta, hogy configuration fail, please.....
:Y :Y :Y :Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#302) passat77


passat77
tag

Bocsánat! A pontos tipusom:DIGOO DG-M1X HD 960P

(#303) passat77


passat77
tag

Működik !!!!!
Csak a digooeye app a jó.

[ Szerkesztve ]

(#304) passat77


passat77
tag

Működik az ONVIF protokol is. Dahua Nvr-hez hozzá lehetett adni, még a PTZ is megy. A port: 5000, felh:admin, jelszó: 20160404. A kép hagy némi kivánnivalót, de 6100 ft-ért nem rosz.

[ Szerkesztve ]

(#305) Flashy válasza passat77 (#303) üzenetére


Flashy
veterán

igen, majdnem mindegyik Digoo kamerához más alkalmazás kell :)

(#306) Amu


Amu
tag

nos meghallt az utolsó Digoocamom is, ez fekete képpel halálozott el.... :W

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#307) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, egy DG-M1Z-t lehet úgy használni, hogy wifi nélkül SD kártyával kirakom és az SD-re vegyen fel akár folyamatosan loop-ban?

[ Szerkesztve ]

(#308) djsomi válasza SUPREME7 (#307) üzenetére


djsomi
csendes tag

Sziasztok,

Azt nézte már valaki, hogy ezek a kamerák mi a fenéért generálnak mindenféle fucsa forgalmat az internet felé? Pár napja használok egy dns szűrőt a helyi hálózatomban, és ez idő alatt top talker lett a M2-es kamera az egész hálózatban:

Mit gondoltok?

Somi

(#309) Flashy válasza SUPREME7 (#307) üzenetére


Flashy
veterán

én egy BB-M1-et kipróbáltam így régebben, bekonfiguráltam, aztán elvittem a wifi közeléből és működött. bár nem folyamatos, hanem mozgásra rögzítő módban, de szerintem az itt mindegy. viszont ha ki akarod venni az SD-t, érdemes leállítani a kamerát (vissza kell vinni wifiközelbe), mert nálam mindig hibás fájlrendszert hagy, az M2 meg egyszer rózsaszín képet adott miután kivettem menet közben a kártyát. reboot megjavította.

(#310) BullZeye


BullZeye
veterán

21es FW upgradelése után nem rögzít ALARM alatt, megvan valakinek a 17es firmware letöltésre? Holnap használnám az alarm rögzítést, viszont megette a fene, ha nem megy.

(#308) djsomi
Küldözget adatokat, de ahogy én nézegettem csak bájtokat, így valszeg csak olyan infókat mint ip cím idő stb, és képet nem.

[ Szerkesztve ]

(#311) htc07


htc07
addikt

sziasztok,

m2-höz van már root jelszavunk? :R

(#312) Flashy válasza htc07 (#311) üzenetére


Flashy
veterán

elkezdtem írni hogy nincs, de nem is kell, mert ott az ftp hack, de előtte ránéztem weben arra az oldalra, ahol valaki ezzel foglalkozott és mégis van: "hslwificam"
az M1-hez viszont nem jó.

szerkesztem hogy kereshető legyen:
Digoo BB-M2 root jelszó telnet eléréssel: hslwificam

[ Szerkesztve ]

(#313) htc07 válasza Flashy (#312) üzenetére


htc07
addikt

köszi, kipróbálom majd.

az m1 jelszava korábban megvolt már: #1baller

(#314) Flashy válasza htc07 (#313) üzenetére


Flashy
veterán

nekem azt nem fogadja el az M1

(#315) BullZeye válasza htc07 (#311) üzenetére


BullZeye
veterán

Mire jó a root jelszó ezeknél?

(#316) (-.-) Zzz


(-.-) Zzz
újonc

Sziasztok,

Lehet kicsit off, de hátha valakinek segít.
Pénteken megjött a Digoo DG-M1Z kamerám. Egyből firmware update-el kezdtem -> 22.0.0.21

A korábbival verzióval nincs összehasonlítási alapom de találtam pár elég csúnya hibát. Kicsit böngészve a külföldi fórumokat több ember is panaszkodott az új firmware-re.
A Digoo support szerint hamarosan jön az új és egyben javított verzió (állítólag a héten).
Addig is ha valaki szeretne visszaállni a régire:
[17-es firmware]

A link és a benne található leírást a Banggood-tol kaptam, miután nekik is szóltam a hibáról.
Csak saját felelősségre :)

(#317) BullZeye válasza (-.-) Zzz (#316) üzenetére


BullZeye
veterán

Múlt héten is az volt, hogy a héten jön, és a hibát 1,5 hónapja láttam először fórumon bejelentve, ahova modok reagáltak rá. Múlt héten kellett volna végig, hogy legyen benne alarm, mert felújítás van, és nem akarok 10 óra anyagot átnézni, hogy lássam bármelyik segédmunkás elemelt e valamit amit nem kéne...

(#318) bl4ze válasza (-.-) Zzz (#316) üzenetére


bl4ze
veterán

Most nézem Nekem a 17-es végű van fent, felajánlja a 21-est

Akkor jobban járok ha maradok a 17-esen úgy olvasom.... :O Az teljesen jól megy, működik szépen. (m1z)

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#319) t0nhal


t0nhal
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy M2-es kamerám van. Érdekelne, hogy lehet-e csak FTP-re rögzíteni felvételt, vagy mindenképpen kell bele egy SD kártya is? Mondjuk van egy sejtésem, hogy ez így nem fog menni...

TH

(#320) BullZeye


BullZeye
veterán

Van ezekre valami tesztelt program, ami szerverként települ pl egy Synology NAS-ra?

Aggályosnak tartom, hogy kínai szerveren megy át a kép, és ők ezt teljesen normálisan tartják, sőt ezzel indokolják, hogy nem megy 25-30 FPSel a felvétel, mert hogy kínába jön az anyag mielőtt visszajön a telefonomra, és hiába van gigabit netem, 15 FPS és ghostos képet kapok, mert az Ő szerverük szar.

Nem beszélve, hogy az Alarm on Record random módon meghülyül, és false dolgokat vesz fel. Amikor meg tényleg éles dolog lenne 2-3 másodperccel később kezdődik a record. Windowsra és Linuxra kollégám mondott programot (ivideon) de Synology ARM processzorát nem támogatja.

(#321) Magnat válasza BullZeye (#320) üzenetére


Magnat
veterán

Nekem az M1-et nem sikerült a Synora felvenni a Syno saját szoftverével, mással nem próbáltam... De ha csak nézni akarod, korábban tettem be screenshotot, h TinyCam-mel hogy lehet nézni a képét, persze jelszavas védelem nincs rajta, szóval annyit tudsz tenni, h a default gatewayt nullára állítod a kamerán, akkor nem tud kifelé pofázni és ha távolról akarod nézni, akkor a Syno vpn szervert beröffented és azon keresztül nézed. Sajnos valamelyest lassítja, de szódával elmegy.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#322) BullZeye válasza Magnat (#321) üzenetére


BullZeye
veterán

Sikerült Synology Surveillance Station-t beállítanom, van élő kép, ment mindent, igaz mozgatni nem tudom a kamerát, de kövi úgyis az lenne, hogy hogy tudom kikapcsolni ezt a featuret.

Annyi kérdésem lenne, hogy hogy tudom a Digoo és kína felé menő dolgokat 100%-ig letiltani? Szóval a digoo app se működjön, nekem tökéletesen megfelel a Synology megoldása, sokkal használhatóbb a visszanéző és alarm funkciója, és szeretném privátként használni Synology által kívülről spec porton elérve, de kínától távol (így amúgy simán van 25 FPS is...)

Pl default gatewayt hogy tudom állítani?

(#323) htc07 válasza BullZeye (#322) üzenetére


htc07
addikt

a routeren.

(#324) BullZeye válasza BullZeye (#322) üzenetére


BullZeye
veterán

Azon kívül persze, hogy 5000 és 554-es belső portot átraktam egy random másik külső portra, hogy Synologyt elérjem kívülről azért. Router blokkolja a port scant, és persze adminnak és guestnek is van saját jelszava...mi kell még, hogy védett legyen?

(#325) t0nhal válasza BullZeye (#324) üzenetére


t0nhal
csendes tag

Upnp tiltva, esetleg kimenő forgalom tiltás a kamera ip ről.

TH

(#326) Magnat válasza BullZeye (#322) üzenetére


Magnat
veterán

Amikor a kamera ip konfigját beállítod, ne dhcp-t adj, hanem fix ip-t és a dg legyen 0.0.0.0 (dns sem kell).
M1-ed van egyébként? Ha igen, tennél be egy screenshotot, hogy hogy állítottad be a Synon?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#327) molnartom válasza Magnat (#326) üzenetére


molnartom
aktív tag

Na ez engem is érdekelne, mert nekem nem sikerült elérni a synoval.

(#328) BullZeye válasza Magnat (#326) üzenetére


BullZeye
veterán

DG-M1Z - FW17 (21-et nem próbáltam, újabb még nincs)

Beállítások amikkel működik:

Codec ami jó: 264 és 264+ ; 265 és 265+ nem támogatott formátum.
Idővonal nagyon jól működik, szép zöld ahol van, és szürke ahol nincs semmi mozgád. Történés alatt, valamint előtte és utána 5 másodperccel van zöld színnel megjelölés, így rögtön látható, ha 24 óra alatt volt bármi.

Amire még nem találtam megoldást:
1) Hogy lehet mozgatni a kamerát (sokat nem öltem bele, mert fixként akarom használni, de azért nem lenne rossz tudni a megoldást rá)
2) Hogy lehet beállítani, hogy csak mozgásnál rögzítsen, a többi pedig ne tárolódjon. Ez azért fontos, mert ahogy nézem óránként 262mb a rögzítés, szóval naponta 6,3 giga, és ebből mozgás alatt napi kb 100 megabájt ami mozgással telik maximum, a többi fölöslegesen foglalja a helyet.

Külső elérésre:
TP-link 3600 routerbe ilyen beállításokat nem nagyon találtam, alapból DHCPt használok MAC cím alapján kap fix IP címet a kamera, portokat kívülről letiltottam, csak belülről érhető el, így legalább DG appból nem megy hálózaton kívül. De ha valaki tud képet küldeni arról, hogy TP link rendszerében hogy kell ezt belőni, azt megköszönném. Tényleg szeretném úgy használni a kameránkat, hogy nyugodt legyek, más tuti nem láthatja.

[ Szerkesztve ]

(#329) bl4ze válasza BullZeye (#328) üzenetére


bl4ze
veterán

ez mondjuk távolról akkor jó, ha van egy fix ip-d.

nálam a digi-s router még DDNS-t sem tud, szóval a napi szinten új ip-t nem tudnám lekövetni.

Nekem a Digooeye elég jó az m1z-hez, noha itt is ígérnek régóta új appot is....

.:. bl4ze .:.

(#330) BullZeye válasza bl4ze (#329) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem azóta a hideg ráz a Digoo Apptól, hogy mondták facebookon, azért nincs meg a 25-30FPS, mert hogy kínai szerverek nem tudják elég gyorsan kiszolgálni. Ez mennyire WTF? Miért is kéne kimennie egy idegen valószínűleg semennyire sem védett kínai szerverre a képnek?

Még az Admin felhasználót se lehet megváltoztatni, még belegondolni is rossz mennyire egyszerű lehet kijátszani a a DG szerverének védelmét.

(#331) bl4ze válasza BullZeye (#330) üzenetére


bl4ze
veterán

A legtöbb wifis kínai eszköz ilyen.
A wifis konnektor amit ezer éve használok (Orvibo) végre átkerült egy amazon.com serverre, azon keresztül megy - azóta nincsen is gond távolról ki-be kapcsolni :)

.:. bl4ze .:.

(#332) BullZeye válasza BullZeye (#328) üzenetére


BullZeye
veterán

Kamera internet felé 100%-os blokkolása TP Link router segítségével.

1) Access Control / Host -> Add New

2) Access Control / Rule -> Add New

3) Aztán Enable Internet Access Control és DENY the packets specified by....

Ennek segítségével csak a helyi hálózaton tud kommunikálni a NAS-al, aki pedig tovább küldi a képet interneten, így a pici kínaiak kiesnek, és lehet nyugodtan használni.

[ Szerkesztve ]

(#333) Robynho


Robynho
tag

heloó!

Érdekelne, hogy ilyen kamerát vett már más is? A boga istenért nem sikerül csatlakoztatnom. :S
Wireless Pan Tilt 720P HD WIFI Camera Security Network Night Vision

(#334) BullZeye válasza BullZeye (#332) üzenetére


BullZeye
veterán

Nagyon érdekelne, hogy miért kell külső internet elérés, hogy az időt beállítsam rajta, valamint hogy program kiírja helyi hálózaton, hogy most milyen verziós FW van rajta.
Gyakorlatilag minden beállításért internet elérés kell neki, hol normális ez?

(#335) htc07 válasza BullZeye (#334) üzenetére


htc07
addikt

nyilvan azert, mert kinaban, ahol ezek keszulnek, kisse mas adatvedelmi iranyelvek vannak, ott normalis hogy minden adat kozpontositva aramlik.

(#336) Magnat válasza BullZeye (#328) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi,

otthonról megnézem!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#337) Magnat válasza bl4ze (#329) üzenetére


Magnat
veterán

A Synology (aminek a beállításait megmutatta) tud ddns-t ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#338) K-Roy


K-Roy
csendes tag

Ha esetleg valakit még érdekel az M1 rtsp elérése:

rtsp://IP/live/ch00_0 -> standard video
rtsp://IP/live/ch00_1 -> HD video

(#339) konigjanos


konigjanos
senior tag

Sziasztok!Bocsánat, ha már volt a kérdés, de ezt nem csak mobilról lehet nézni ugye? kell hozzá port forward, meg egyéb szenvedés, vagy simán megy?

(#340) BullZeye válasza konigjanos (#339) üzenetére


BullZeye
veterán

M1Znél nekem kellett port forward, ha nem belső hálóról akartam használni.
Digoo gagyi programjával lehet nézni windowson is, de pain in the ass. Böngészőből csak Synologyval tudtam.

(#341) ohje2


ohje2
csendes tag

Beszereztem en is egy ilyen kamerat, a gyari app valtozott "360eye" rol "IcSee" re. Mukodik minden jol. Nekem a kamera kepe kifejezetten nem tetszik. Ahogy jobban megfigyeltem a fokuszalassal van baj, kozelre tu eles, tavollra (»2m) full homalyos.. Ezt lehet allitani esetleg valahogy?
Amit furcsallottam meg, hogy gyarilag az fps 7 re van allitva, ami nagyon lassu. Ez "xmeye" nevu programmal, kamera hozzaadasa utan tudtam allitani 20 korulre.
Nekem megy Synoval minden tovabbi nelkul(BB-M1 latest FW + Syno ds216j). Forgatas is mukodik.

(#342) bl4ze


bl4ze
veterán

m1z-t kell venni, nekem volt m1-m2 is, de m1z minden tekintetben veri az összes modellt. 720p,960p és most m1z full hd 1080p

.:. bl4ze .:.

(#343) Flashy válasza ohje2 (#341) üzenetére


Flashy
veterán

az elején a karika nem forgatható fókusz gyűrű? nincs ezekben autofókusz...

(#344) ohje2 válasza bl4ze (#342) üzenetére


ohje2
csendes tag

Gondolkodom m1z vasarlasan, mert sima m1 kepe nekem nem tetszik.
Rendeljkinait blogon azt irtak, hogy tavolrol nezet csuszik akar 5-10 masodpercet is. Igaz ez? Kepe szep? Koszi infot.

(#345) bl4ze válasza ohje2 (#344) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem nem csúszik.
Be kell állnia, 1-2 mp amire szinkronizál - utána jó.

Igen, nekem nagyon tetszik a képe. volt m1, m2 kamerám is, előtte pedig Xiaomi Yi 720p small ants - ahhoz képest is sokkal jobb a kép, 1080p - teljesen rendben van ! ajánlom.

.:. bl4ze .:.

(#346) molnartom válasza bl4ze (#345) üzenetére


molnartom
aktív tag

Akkor ennek van rendes ip címe, meg webes felülete? Ha igen, töltenél fel a webes felületről egy-két screeshot-ot?

(#347) bl4ze válasza molnartom (#346) üzenetére


bl4ze
veterán

nézz utána, én csak telefonon használom, weben keresztül nem.

.:. bl4ze .:.

(#348) ohje2


ohje2
csendes tag

Az én Digoo BB-M1 em eladó, ha esetleg valakit érdekel. Két hete kaptam meg, kipróbálva volt csak. Katt ide

(#349) BullZeye válasza ohje2 (#348) üzenetére


BullZeye
veterán

Olcsóbb ($15.99 ~ 4200Ft) külföldről, és az új.
Amúgy tiltott hirdetni topicban, és inkább full HD-sat vegyetek, lényegesen nagyobb a látószöge (van mindkettő).

(#350) ab81


ab81
csendes tag

sziasztok,
vettem nevetséges összegért 2 Digoo-t, ezzel kapcsolatban volna kérdésem.

M1Q szépen megy a saját appjával és mással is RTSP protokollon. ezen viszont úgy tűnik más port nincsen nyitva, nem lehet valahogy telnetet nyitni rá?

MYQ ez valamilyen új modell, nem rossz hozzá amúgy a cloud szolgáltatás csak drága, ezt is RTSP-n használnám, de nincs hozzá jelszó, így nem tudom. külön appja van, ott sem lehet usert csinálni. ezen ráadásul nyitva van a telnet port, de oda is kéne jelszó, van ötletetek mi lehet az / hogyan lehet megszerezni?

kösz előre is

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.