Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) bl4ze


bl4ze
veterán

Van itt valaki akinek ez az újabb kamerája van ? Digoo DG-M1X HD 960P

.:. bl4ze .:.

(#252) bl4ze


bl4ze
veterán

Urak !

Akit érdekel, eladó egy VADI ÚJ, DOBOZOS BONTATLAN Digoo BB-M1 fehér színben.

Ára mindössze 5,000 Ft - kéznél van, azonnal vihető, vagy tudom postázni. Nem kell heteket, 2 hónapot várni!

Átvehető Budapesten, Dél-Budán, vagy Pest Megyében : Budaörs, Törökbálint, Érd, Diósd, Százhalombatta - egyeztetés után.

.:. bl4ze .:.

(#253) Magnat válasza bl4ze (#252) üzenetére


Magnat
veterán

Moderátor meg ne lássa...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#254) Bozso68


Bozso68
senior tag

Sziasztok!

Egy bolt távfelügyeletét szeretném megoldani neten keresztül wifi kamerával. Az elgondolásom, ha a telefonomon jelez a riasztó, akkor fellépek a kamerára. (Sajnos többször volt, hogy vakriasztás miatt kellett szomszéd településről beloholni, mert leesett egy transzparens, vagy légy került az infrába.)
A kamera teljes sötétben mennyire lát kb 6-8 m távolságról, illetve milyen sávszélesség kell neki?

Köszi előre is: Zsolt

(#255) Flashy válasza Bozso68 (#254) üzenetére


Flashy
veterán

az infra olyan normál szoba méretűt világít be, és itt nem amerikaikonyhás nappalit értek szobán, hanem inkább olyan hálószoba-gyerekszoba. de az jutott eszembe, hogy ha veszel egy neten keresztül kapcsolható villanykapcsolót vagy relét (sonoff?) akkor riasztásnál távolról bekapcsolod és megnézheted rendesen, mert elég fénynél azért nincs ennek olyan rossz képe.
a sávszélességet nem mértem sose, lehet hogy nincs köze hozzá, de annyit tudok megnézni hogy 2 percnyi hang nélkül rögzített videója ha nincs sok mozgás a képen akkor 7-10Mbyte.

(#256) Bozso68 válasza Flashy (#255) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi a választ. Távkapcsolón én is gondolkodtam már, akkor már tökéletes lenne. Így a betörő is még jobban elijedne :) . Sziréna, lámpa fel, már csak valamilyen füst kellene hozzá!

(#257) bl4ze válasza Magnat (#253) üzenetére


bl4ze
veterán

Én vagyok a topik gizda :) :C

.:. bl4ze .:.

(#258) Flashy válasza bl4ze (#257) üzenetére


Flashy
veterán

amúgy szerintem ilyen aránylag kis forgalmú és viszonylag alacsony látogatottságú topikban 1-1 hirdetés simán beleférhet, ha valakinek a hozzászólások alapján megtetszik a cucc, hát itt van egyből, nem zavar...

(#259) bl4ze válasza Flashy (#258) üzenetére


bl4ze
veterán

+1

.:. bl4ze .:.

(#260) Magnat válasza bl4ze (#257) üzenetére


Magnat
veterán

Akkor meg pláne illene tiszteletben tartanod a fórumszabályzatot, függetlenül attól, h kinek mi fér bele.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#261) Yanee_76


Yanee_76
csendes tag

Sziasztok!

Bár nem M1 vagy M2 tulaj vagyok, de elvilekben a kameráinknak vannak közös vonásai. Ha más nem a külleme biztosan.:) Wanscam (Ww0036).

A segtíségeteket szeretném kérni azzal kapcsolatban, hogy a kép rettentő pixeles (mindkettő kamerán). Adatátvitelre max 5Kb/s-t mutat az egyik program. A pixelesség gondolom ebből adódik, de hogy tudnám a "sávszélességet" megnövelni? A router-re 55MBit/s-al kapcsolódnak, ennek ellenére szörnyű a minőség.

Ötlet? Hiába állítom be a HD adást, a kép csak 1-2 pillanatig lesz éles.

Köszönöm előre is!

(#262) Yanee_76 válasza Yanee_76 (#261) üzenetére


Yanee_76
csendes tag

Ok, Netcam360-al minden tökéletes.

(#263) Bozso68 válasza bl4ze (#252) üzenetére


Bozso68
senior tag

PÜ ment.

(#264) BullZeye válasza bl4ze (#251) üzenetére


BullZeye
veterán

Nekem van, tegnap jött meg, működik, szép a képe, bár egyenlőre nem barátom, mert sehogy se tudom pl browserből nézni a képet, vagy hogy egyáltalán internet felől elérhető legyen, nincsenek a portok leírva sehol, úgyhogy egyenlőre (kb fél órás) utánaolvasás alatt nem jutottam egyről a kettőre. Topicot most kezdem elolvasni, hátha vannak közös vonások.

(#265) BullZeye válasza BullZeye (#264) üzenetére


BullZeye
veterán

Olcsó húsnak...az információk 99%a nem található meg a neten, pl milyen portokat használ, miket kell megnyitni, hogy LEGALÁBB Androidról elérhető legyen kintről.

Minden cucc kínai szerveren keresztül megy, browserből nem tudom megnyitni a fájlokat. Szokásos információ hiány van MINDENBŐL. Ha előtte nem volt ilyen ip camja valakinek, akkor kb meg van lőve.

Hanyagolom egyenlőre, hátha van aki jobban ért hozzá, és esetleg tud okosat mondani. Engem egyenlőre csak felbosszantott, hogy support 2 nap alatt egy automata üzenetet nem volt képes küldeni, valamint hogy full zárt a rendszere, de még egy webuit se vagyok képes elérni local hálózaton.

Digoo DG-M1X HD

(#266) Magnat válasza BullZeye (#265) üzenetére


Magnat
veterán

Nem fut rjta webszerver, így nem fogod elérni browserből ... androison így éred el: [link]

Ha visszakeresel, vhol a topikban le van írva a két rtsp stream linkje, van pc-re rtsp monitor progi, azzal tudod használni ... de az rtsp streamek nincsenek jelszavazva, szóval ha kifelé portot nyitsz rá, akkor más is láthatja a tartalmat... szóval vagy vpn-t használsz, vagy egy lanon lévő kamera szevrerre küldöd a képet (portnyitás nélkül) és a kamera szervet nézed távolról.

A kamera ip konfigjában a gatewayt ne állítsd be, így nem fog tudni kipofázni a cloud szerverre.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#267) BullZeye válasza Magnat (#266) üzenetére


BullZeye
veterán

Szóval lényegében ez egy szutyok termék :D
Jól értem, hogy futnia kell egy szervernek (ez még akár meg is oldható, ha Synology NAS támogatja ezt), ahhoz hogy védetten CSAK én lássam a kamerámat munkahelyemről? Túl nagy kérés, hogy kívülről csak jelszóval lehessen látni a tartalmat? Vagy 2017ben ez egy megoldhatatlan dolog lenne az IP camerák világában?

Amit már sikerült neten megtalálni, és netcam studioban működik ezzel a custom linkkel:
rtsp://admin:jelszó@kameraipcíme/onvif1
UDP-re kell állítani TCP-ről, különben login failed.

[ Szerkesztve ]

(#268) Magnat válasza BullZeye (#267) üzenetére


Magnat
veterán

Sokan nem bűvészkedtem vele, de nekem nem sikerült Synoval összehozni ... De vpn-en tudod használni. Sajnos működik az rtsp autentikáció nélkül is ... Szóval nem ez a link az... Illetve lehet, h ezzel is működik, de attól még jelszó nékül is elérhető.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#269) bl4ze válasza BullZeye (#267) üzenetére


bl4ze
veterán

Miért lenne szutyok ? Én kiválónak tartom, a BB-M1-hez képest ég és föld a képe, az Android app kicsit butácska, de a célnak megfelel, nagyon gyorsan kapcsolódik stb...

Okosságok róla Digoo DG-M1X 960p HD :

[link]

[link]

.:. bl4ze .:.

(#270) BullZeye válasza Magnat (#268) üzenetére


BullZeye
veterán

Mi a link, amivel kintről elérhetem? Mert nekem minden jelszót kér. Csak mert külön VPN az megint egy állandó szervert igényel (vagy nem?)

(#269) bl4ze
Szutyok úgy, mint tudásban. Értem én, hogy szép képe van, és tényleg jó. Csak ha kötelezően MINDEN egy kínai szerveren keresztül KELL hogy átmenjen, és full zárt a rendszer, valamint böngészőből külön program telepítése (és regisztrálása) nélkül nem tudom elérni a beállításait 2017ben, akkor az számomra a szutyok kategória. De olcsó húsnak...
Csak példa, TCPn keresztül nem működik az elérés, UDP-re kell állítani. Valamint a gyári program akkor is kér jelszót, ha kilépek a PCs programból (minek?).

[ Szerkesztve ]

(#271) BullZeye válasza BullZeye (#270) üzenetére


BullZeye
veterán

Vagy pl felhasználókat hogy állítok be? Vagy aki családban hozzáférhet a kamerához az mind admin accounttal teheti? Valamelyik programban tegnap beállítottam, viszont most másik gépen azokat elfelejtette, szóval lokálisan tárolta, nem a kamerában.

Vagy pl hogy a PCs kliens egy qrwa XML fájlban tárolja titoksítatlanul a jelszót...
<Password>jelszó</Password>

Csak engem zavarnak ezek? Nem beszélve, hogy ha igaz amit előttem írtak, hogy normálisan kívülről levédeni se lehet, hogy más ne férjen hozzá, viszont jelszóval én elérjem a képet, na nekem az ilyen dolgok teszik szutyokká. Autó is lehet szép, ha nem jutok vele A-ból B-be.

(#272) bl4ze válasza BullZeye (#271) üzenetére


bl4ze
veterán

Admin account mellett "Guest Password" van a "Security" alatt.
Én azt csináltam, így több telefonról is elérhető a kamera képe ha a Guest Password-del lép be az illető.

.:. bl4ze .:.

(#273) BullZeye válasza Magnat (#266) üzenetére


BullZeye
veterán

TinyCam-et kipróbáltam, működik, jó is, viszont magas a drop rate, és 5 másodperc után a kép kikapcsol. Tudom irányítani a kamerát, sőt hangot is hallok, de ennyi.

(#274) BullZeye


BullZeye
veterán

Beszarok, 1 hét alatt válaszoltak a Digoo supporttól, és most kérik az IDmet és a jelszavamat. Ez csak szerintem tényleg a legalja support?

Semmi mást nem kértem tőlük, mint hogy első ip cam tulajdonos, ugyan küldjék meg pontosan milyen portokat használ a készülék, hogy routerben forwardolhassam (most már tudom, hogy 554), illetve böngészőből hogy érem el a képet ezek után (most már tudom, hogy sehogy).

Az már csak a jéghegy csúcsa, hogy IE kell a kép nézegetéséhez, és hogy ezek szerint minden képet kiküld egy kínai szerverre, ha akarom, ha nem.

Dear friend,

Thank you for your support to digoo and sorry for this late reply.

As for the first problem you mentioned in the mail, would mind to offer us the ID and password of this device?
We would like make a test for this device.
Besides, we also need your nation location and the account you registered the app.

The second problem, you could visit http://cloudlinks.cn/view/ to watch the current image. IE browser only.
Please have a try.

Thank you again for your support.
We are looking forward your reply.

(#275) Flashy


Flashy
veterán

btw csináltam egy tesztet ha van még akit érdekel, mert a webshopokban a kérdezz-felelek összevissza beszél erről is: ha már be van konfigolva a kamera, pl hogy mozgásnál SD-re mentse a videót, akkor az akkor is működik, ha nincs wifi hatókörben (tudom, így logikus, de amilyen baromságokat csinálnak néha). nyilván megnézni csak akkor lehet, ha visszahozod, vagy ha kiveszed az SD-t. ha valakit az is érdekel még, holnap lemérhetem az áramfelvételüket és ki lehet számolni hány órát megy powerbankról.

(#276) Magnat válasza BullZeye (#274) üzenetére


Magnat
veterán

Ha figyelmesen olvastad a 266-os hsz-emet, akkor abból is ugyanígy megtudhattad, h nem fut rajta webszerver, ergo nem éred el browserből, illetve azt is, h 554 az rtsp portja (linkeltem, hogy éred el Android alatt, abban benne van a port szám), illetve azt is megírtam, h az ip konfigjában ne állíts be gatewayt, így nem fog kipofázni semmilyen szerverre.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#277) BullZeye válasza Magnat (#276) üzenetére


BullZeye
veterán

Elolvastam, kérdeztem is, hogy mi az a link, amivel jelszó nélkül lehet elérni, mert nekem még jelszóval se mindig sikerül.

"de az rtsp streamek nincsenek jelszavazva"

(#278) bl4ze


bl4ze
veterán

Ha valakit érdekel, eladó egy vadi új fóliás 960P m1x kamera : fekete !
Hírdetés az aprók között !

.:. bl4ze .:.

(#279) Robynho


Robynho
tag

Hello,
Egy kis segítséget szeretnek kerni a kamerával kapcsolatban, mert kb sehova se jutok vele, se az alkalmazással, se magával a kamerával.
Bedugva a wait To be cobfiguredet elmondja , de nem is mozog es utana se történik semmi, vmint az iCSeebe se enged belépni es regisztrálni sem, áll vmi hibauzenetet dob fel (-100000, -64000)
Köszönöm előre is!

(#280) gr8tjoey


gr8tjoey
tag

Sziasztok,

Vettem én is egy ilyen kamerát, és az a problémám, hogy a saját beállításaival non-stop ~5-600 byte/sec-kel kommunikál egy kínai (alibabás) szerverrel.
Ez pl elég folyamatos képet, vagy hangot közvetíteni, szóval el akarom konfigurálni a gateway-t, viszont saját gépen futtatható app-ot nem igazán találok ami stabil lenne.
Az onvif device manager-t próbáltam ami néha működik néha nem, vagy van kép vagy nincs, de pl forgatni bármikor tudom vele.
Ki mit használ windowson és androidon alternatívaként ami stabilan működik?

------((-----))------

(#281) Magnat válasza gr8tjoey (#280) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

Androidra Tinycam, de ha távolról akarod nézni akkor sajna az általad említett okból kell a vpn.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#282) gr8tjoey válasza Magnat (#281) üzenetére


gr8tjoey
tag

Ez a tinycam... Hogy kell ezt beállítani?
Automatikusan megtalálja a kamerát, de onnantól nincs kép. Nézegettem a beállításokat, nem találtam meg mit kéne. NO SIGNAL
Köszi

------((-----))------

(#283) Magnat válasza gr8tjoey (#282) üzenetére


Magnat
veterán

[link]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#284) Amu


Amu
tag

hát gyerekek... vettem 3 db m1-est, mindhárom beszart
vettem m2-est is, már vagy 5 db-ot, ebből már 4 szintén beszart...

kidobott pénz volt :W

[ Szerkesztve ]

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#285) gr8tjoey válasza Magnat (#283) üzenetére


gr8tjoey
tag

Nekem így nem működik :(

------((-----))------

(#286) gr8tjoey válasza Amu (#284) üzenetére


gr8tjoey
tag

nagyszerű kilátások

------((-----))------

(#287) Flashy válasza Amu (#284) üzenetére


Flashy
veterán

nekem 1-1 van mindegyikből, egyelőre működnek, de ha ki kell húzni valami miatt a konnektorból, vagy az SD kártyát kiveszem vagy beteszem, akkor kb minden második ilyen esetnél resetelni kell és újra beállítani mindent mert semmire nem reagál, nem elérhető. mindegyiknél előfordult már ha jól emlékszem. reset, döccent egyet, de megy tovább a szekér :)

(#288) Magnat válasza gr8tjoey (#285) üzenetére


Magnat
veterán

M1 van neked?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#289) bl4ze válasza Amu (#284) üzenetére


bl4ze
veterán

Én egy 1080p m1z-t használok, és ég és föld a korábbiakhoz képest.

Stabil, megbízható - nagyon ajánlom !

.:. bl4ze .:.

(#290) Amu válasza bl4ze (#289) üzenetére


Amu
tag

mióta van meg?
4-5 hónapig ezek is működtek...

Az adott szó nálam még sokat jelent

(#291) bl4ze válasza Amu (#290) üzenetére


bl4ze
veterán

Több hónapja van meg, a korábbi M1-ek nekem hamar elszaródtak, volt, hogy 2 hét után.

Ez az m1z elég kiforrottnak tűnik, van LAN port rajta stb... Külsőre sem annyira gagyi mint a régiek.

.:. bl4ze .:.

(#292) molnartom válasza bl4ze (#291) üzenetére


molnartom
aktív tag

Ennek van rendes felhasználói felülete, amit böngészőn keresztül lehet menedzselni?

(#293) bl4ze válasza molnartom (#292) üzenetére


bl4ze
veterán

Van valami, én PC-vel nem vacakolok, elég a telefonról elérni - egy nagyon jó app van hozzá, jobb mint az M1 sorozaté.

.:. bl4ze .:.

(#294) molnartom válasza bl4ze (#293) üzenetére


molnartom
aktív tag

Köszi! De nekem fontos lenne, hogy tudja, lehet-e IP címet, portot állítani a kamerában. Az elődjében nem lehet.

(#295) rabtibus


rabtibus
tag

Sziasztok,
tud valaki olyan WIFI-s kamerát ajánlani amit lehet kültérre is tenni és éjszakai lát ?
Én mostanában EZT a kamerát nézegetem de sajnos amit Ti is írtok, hogy nem bírják sokáig ... engem is elkeserít ... Vettem már aliexpress-ről 2 beltéri kamerát, de mindkettő megadta magát sajnos 2órán belül ... :F

Telefonon riasszon ha mozgás van ez lenne fontos ... van valakinek valami megbízható ajánlata ?

[ Szerkesztve ]

(#296) molnartom válasza rabtibus (#295) üzenetére


molnartom
aktív tag

Ha külterre teszel kamerát és az mozgásra riaszt a telefonod állandóan jelezni fog.

(#297) rabtibus válasza molnartom (#296) üzenetére


rabtibus
tag

Mi az amit esetleg ajánlani tudsz ?
Vagy senkinek sincs olyan típusa ami jól működik ?

[ Szerkesztve ]

(#298) molnartom válasza rabtibus (#297) üzenetére


molnartom
aktív tag

Ajánlani nem igen tudok. De az tudom, hogy a kültérre elhelyezett kamera, ha mozgásra riaszt az állandóan riasztani fog.
Mozog a fa,fúj a szél, repül a madár, pókháló stb. Ez mind kiváltja a mozgásérzékelést.

(#299) Flashy válasza molnartom (#298) üzenetére


Flashy
veterán

ezt én is meg tudom erősíteni, egy BB-M1-em van kint (tető alatt) és mindenre riaszt: árnyékok, faágak, szinte bármi ami a látókörében van és megmozdul. ugye ez nem infravörös érzékelővel detektálja a mozgást hanem a beolvasott kép változása útján, szóval nem csak arra riaszt ha elmegy előtte valami meleg (állat), hanem bármi változásra. éjjel meg valamilyen nagy lepkék zaklatják, talán az infra LED miatt, vagy véletlenül, de ott röpködnek előtte :)

(#300) passat77


passat77
tag

Sziasztok!

Visszaolvastam korábbi bejegyzéseiteket. Vásároltam én is egy digoo bb-m1-et, amit nem bírok életre kelteni, pedig biztonságtechnikai cégnél dolgozom közel 17 éve. Nos, ha jól olvastam táp bedugása után beszélgetni illetve mozgatnia kellene a buksiját. Nálam csak beszél, resetre reagál, be is mondja. Igazából kap dhcp-n ip-t. Nagyjából ennyi :( Se wifin, se lan-on nem érem el. Ami még furcsa, hogy nincs QR code matrica, se sorozat szám matrica rajta. Ötlet? Aliexpress-en vettem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.